TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 12:33:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glavna pitanja(za Alena)  (Pročitano 4558 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2012, 11:50:43 pre podne »

E pa Miroslave evo ovako ćemo da ti pomognemo:

01. Kada prestaneš da uzimaš kreatin neće biti mnogo promena, bar ne previše očiglednih. Ukoliko ne promeniš ishranu i trening desiće se da ćeš izgubiti 1 ili 2 kile max i možda ćeš osetiti mali pad snage.

Razlog za to je što se tokom kreatina zadržava više vode u mišićima i pri smanjenom unosu nešto te vode će da ode. Snaga može, a i ne mora da se smanji pošto to zavisi od treninga koje radiš.

Što se naglog prestanka tiče, sasvim je svejedno. Nema nikakve razlike u odnosu na postepen prestanak. Zapamti ovde pričamo o kreatinu, a ne o steroidima.

02. Kao što rekoh ukoliko ti zadržiš istu ishranu i trening neće biti smanjenja mišićne mase i snage, osim u nekom malom procentu usled izbacivanja viška vode kada smanjiš unos kreatina. Ni whey protein ni kreatin ti ne mogu izazvati bolest. Whey protein se dobija preradom sira, a kreatin iako se dobija hemijskom reakcijom je unazad nekoliko decenija bezbedno korišten, a u poslednjih 2 decenije rigorozno testiran upravo na bezbednost, tako da se oko toga ne trebaš nešto brinuti. Ja lično ga koristim 10 i više godina.

03. Moja omiljena kombinacija je da uzimam whey i kreatin i pre i posle treninga. Ovako mislim  da se postiže najbolji efekat. Možeš da ga mešaš sa vodom, ili mlekom ili sa kojom god tečnosti to hoćeš.

Sasvim je OK uzimati kreatin dok se baviš biciklizmom, samo nisam siguran koliko će ti pomoću u sportu gde je izdržljivost toliko bitna.

Ko god ti je to rekao za tvoje godine i takav trening je ozbiljno glupa osoba i treba da se kloniš takvih ljudi. Ukoliko izdržiš dovoljno dugo u teretani naslušat ćeš se svakavih priča, a najviše ovakvih gluposti.

Kao prvo hiperplazija mišića je gotovo nedokazan koncept, postoje retke i krajnje nesigurne studije na životinjama koje navodno dokazuju mogućnost svojevoljnog stvaranja novih mišićnih vlakana, ali opet ponavljam ništa nije da kažem opšte prihvaćeno.

Ja lično smatram da je i moguće neće se desiti u treningu sa malim kilažama i tom broju ponevljanja, jer stvaranje novih mišićnih vlakana bi po nekoj logici (bar kako ja shvatama stvari) trebala da bude ekstremna mera odbrane našeg tela na stres koji mu stavljamo treningom, a male kilaže i veći broj ponevljanja ne mogu da izazovu takav stres...

Ja sam počeo da treniram sa 13 godina, sa 17 sam se već takmičio, tako da ne vidim kako si to pre mlad za trening, ali to već ostavljam na tebi.

Najbolji savet koji ti mogu dati je da naĂ°eš nekog ko se stvarno razume u trening i da ti ta osoba pokaže kako se pravilno izvode vežbe, a kad savladaš tehniku onda uzmi i diži što veće tegove i nećeš imati problema sa dobijanjem mišićne mase ;)

Nema lošeg treninga, samo loših vežbača i koji god trening da odabereš nećeš pogrešiti, ali prvo nauči pravilno da izvodiš vežbe, a pa onda sve ostalo.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ddeejjaann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82


« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2012, 05:03:40 posle podne »

Zovcem se Miroslav,imam 17 godina,visok 1.79,tezak 68kg,u teretanu idem jedno 2.5 meseca
Ne vezbam za nekog bodybildera,nego za jedan pristojan izgled i naravno snagu....koju je moguce iskoristiti u sportovima i slicnom i to ne za trenutno,nego na duze staze...i poboljsanje celokupnog zdravlja ishranom
E sad posto ishrana je najlepsa na papiru,veci deo moze da se ispostuje,ali ima mana...
Za ovo vreme nisam koristio suplemente
I jos sam pocetnik
Stalno me tera drug da kupim ova dva suplementa:
- Creatine Monohidrant
- Whey

Ali glavna pitanja su(vezana za kreatin)
Naravno ide ona faza punjenja,pa normalno uzimanje isa dobrim treningom...e pitanje je sta ce se desiti kada prestanem da ga uzimam(npr posle 2 meseca)?i da li sme naglo da se prestaje?
Ako ostanem samo na Whey(i istom treningu),da li ce se misici ,,ispuvati" ili se izgubi snaga slicno...i da li je on zdrav za koriscenje,ili moze izazvati neku bolest ili slicno ?
I kako ga piti,da li sme da se mesa sa wheyom....da li sme whey pre treninga,ili sta sme pre treninga?
I da li je moguce piti kreatin i baviti se sportom i bicikizmom na duze relacije...
I jos jedno pitanje:
znaci u vezi treninga...treba mi vase zeleno svetlo...
neko prica da je u pocetku,i posto sam dete(17god) da se sve vezbe rade sa manjim tezinama i sa ponavljanjima 20-25? jer se tada razvijaju nova misicna vlakna,a ne hipertrofija istih ?!?a posle 2 godine da krenem sa tezinama i manjim brojem ponavljanja za hipertrofiju tih novih i starih vlakana?
stvarno mi nije jasno...
I jos ovo:
Posto sam dosta pogresio u pocetku,odmah sam krenuo sa vecim tezinama i ponavljanjima i serijama 4*12...na nekom split treningu...i posle mesec fullbody trening...mada bilo je napredka,ali pitanje je da li sam dobro poceo,ili da posto sam sad na raspustu i ne idem u teretanu lepo krenem sa nekim drugacijim pocetkom ili kako ?
ili da li ima veze sto sam vec radio 2.5 meseca,da li bi moglo po ovome:
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=120201.75 ?
Stvarno mi je krivo sto odmah nisam na ovom forumu poceo...nego izgleda da sam negde tada pogresio u registrovanju... jbg
Hvala puno unapred!
« Poslednja izmena: Januar 08, 2012, 07:39:36 posle podne od strane Miroslav1 » Sačuvana
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.