TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 06:11:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 29564 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #161 poslato: Oktobar 03, 2014, 09:41:06 pre podne »

U redu onda,uzecu obican kreatin,zelim ga..da kombinujem sa gejnerom.
Zatim jedno pitanje..nisam uz ovaj gejner dobio dozer..ali sam sacuvao od proslog gejnera..trebalo bi da je onaj dozer,pun bio onih 160gr...znaci po pola dozera uzimam za tih 70gr? Takodje jednom cu ga piti posle treninga,a drugi put cu skontati sam..necu u isto vrijeme svaki dan,vec kad mi zatreba
Malo cu promjeniti ishranu,kako mi finansije,a i obaveze dozvoljavaju,ali opet cu bar jedan obrok na dan imati u fast food-u..nema mi druge opcije :/

vrtim postove i ne nalazim, koji gejner si tačno kupio?   Posle treninga je ok, a u toku dana najbolje u jutarnjim časovima, uveče izbegavaj zbog velike količine šećera.  Kreatin 5 g pre i 5 g posle treninga sa gejnerom, u danima pauze samo 5 g i povećaj unos vode.

Uzeo sam isti kao i prvi put..Super Mass Gainer-dymatize..kreatin mi je isto stigao :) A ima jos jedna stvar..gejner kad budem sa kreatinom pio..rastvaram u 350ml vode...a kad ga samog pijem bez kreatina?  Posto na nalepnici koju sam dobio pise u 150-200ml vode..pa sad nzm kako? I da li da ga pijem po 2 puta i u danima odmora,ili jednom kao kreatin? Pozdrav

kao što reče Slaviša, Super mass ima dosta prostih ugljenih hidrata tako da moraš obratiti pažnju da jedeš kvalitetno da se ne bi "zamastio"...    slobodno stavi više vode, koliko ti prija, 200 ml je samo okvirna preporuka, uopšte ne smeta da staviš više vode, čak naprotiv. 

Posle treninga je najbitnije da piješ. U toku dana, slušaj svoje telo. Ukoliko jedan dan dobro i kvalitetno jedeš, i uspeš da uneseš kalorije putem hrane - nema potrebe da uzimaš gejner više puta u toku dana.   Svakako, izbegavaj kasno uveče... drugo uzimanje, ako ga ima, neka bude u prepodnevnim časovima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #160 poslato: Oktobar 02, 2014, 11:08:11 posle podne »

Iskreno Mikura, ovaj gejner ima 126 gr hidrata dominantno iz maltodekstrina i fruktoze( uh previše prostih šećera), 26 gr proteina...a s obzirom na tvoju ishranu kojoj treba još korekcije, mislim da će kvalitet trpeti...drastično...

Dakle, maksimalno pazi na ishranu...i na unos prostih ugljenih hidrata..."junkovanje" ograniči u tvom je interesu...da umesto dobitka na čistoj mišićnoj masi, dominantni dobitak ne bude na masnoj masi...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #159 poslato: Oktobar 02, 2014, 12:47:01 posle podne »

U redu onda,uzecu obican kreatin,zelim ga..da kombinujem sa gejnerom.
Zatim jedno pitanje..nisam uz ovaj gejner dobio dozer..ali sam sacuvao od proslog gejnera..trebalo bi da je onaj dozer,pun bio onih 160gr...znaci po pola dozera uzimam za tih 70gr? Takodje jednom cu ga piti posle treninga,a drugi put cu skontati sam..necu u isto vrijeme svaki dan,vec kad mi zatreba
Malo cu promjeniti ishranu,kako mi finansije,a i obaveze dozvoljavaju,ali opet cu bar jedan obrok na dan imati u fast food-u..nema mi druge opcije :/

vrtim postove i ne nalazim, koji gejner si tačno kupio?   Posle treninga je ok, a u toku dana najbolje u jutarnjim časovima, uveče izbegavaj zbog velike količine šećera.  Kreatin 5 g pre i 5 g posle treninga sa gejnerom, u danima pauze samo 5 g i povećaj unos vode.

Uzeo sam isti kao i prvi put..Super Mass Gainer-dymatize..kreatin mi je isto stigao :) A ima jos jedna stvar..gejner kad budem sa kreatinom pio..rastvaram u 350ml vode...a kad ga samog pijem bez kreatina?  Posto na nalepnici koju sam dobio pise u 150-200ml vode..pa sad nzm kako? I da li da ga pijem po 2 puta i u danima odmora,ili jednom kao kreatin? Pozdrav
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #158 poslato: Oktobar 02, 2014, 08:52:05 pre podne »

U redu onda,uzecu obican kreatin,zelim ga..da kombinujem sa gejnerom.
Zatim jedno pitanje..nisam uz ovaj gejner dobio dozer..ali sam sacuvao od proslog gejnera..trebalo bi da je onaj dozer,pun bio onih 160gr...znaci po pola dozera uzimam za tih 70gr? Takodje jednom cu ga piti posle treninga,a drugi put cu skontati sam..necu u isto vrijeme svaki dan,vec kad mi zatreba
Malo cu promjeniti ishranu,kako mi finansije,a i obaveze dozvoljavaju,ali opet cu bar jedan obrok na dan imati u fast food-u..nema mi druge opcije :/

vrtim postove i ne nalazim, koji gejner si tačno kupio?   Posle treninga je ok, a u toku dana najbolje u jutarnjim časovima, uveče izbegavaj zbog velike količine šećera.  Kreatin 5 g pre i 5 g posle treninga sa gejnerom, u danima pauze samo 5 g i povećaj unos vode.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #157 poslato: Oktobar 01, 2014, 01:08:17 posle podne »

Uvek ću govoriti da je kvalitet iznad kvantiteta...dakle, čista mišićna masa i masna masa su dva različita pojma...slanina, burek, razna peciva nisu rešenje...

Evo predloga oko izbora namirnica...mada mislim da smo ti vec svi dali dovoljno korisnih saveta...

Akcenat na složene( spore ugljene hidrate) koji ce tvom telu dati dovoljno dugo stabilne nivoe energije...a ne pizze, bureke i sl.

Izvori proteina: pileće belo, riba( oslic, skusa,morska-losos,pastrmka, konzervirane varijante najvise 2 puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 zumanca dnevno su ok, ako nemas bilo kakvih problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)....izbegavaj sve od belog brasna,kifle,razne vrste peciva,beli hleb...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Unosi i dovoljno vode...2,5 do 4l ,pogotovu tokom intenzivnih fizičkih aktivnosti dobro doĂ°e...tokom treninga se ne lišavaj vode...pij koliko ti se pije...neka preporuka bi bila litar po satu intenzivne aktivnosti...

Pri sastavljanju obroka odlicna preporuka za sajt, za svaku namirnicu imas detaljne podatke...http://nutritiondata.self.com/


Osnova svega( bilo da se radi "na masi" ili "definiciji") je dovoljan unos proteina oko 2-2,5 gr/ kg telesne težine, rasporeĂ°eno u više dnevnih obroka, ono sa čim se manipuliše su ugljeni hidrati...smanjenje, povećanje, rotacije i sl.


Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #156 poslato: Oktobar 01, 2014, 12:43:15 posle podne »

U redu onda,uzecu obican kreatin,zelim ga..da kombinujem sa gejnerom.
Zatim jedno pitanje..nisam uz ovaj gejner dobio dozer..ali sam sacuvao od proslog gejnera..trebalo bi da je onaj dozer,pun bio onih 160gr...znaci po pola dozera uzimam za tih 70gr? Takodje jednom cu ga piti posle treninga,a drugi put cu skontati sam..necu u isto vrijeme svaki dan,vec kad mi zatreba
Malo cu promjeniti ishranu,kako mi finansije,a i obaveze dozvoljavaju,ali opet cu bar jedan obrok na dan imati u fast food-u..nema mi druge opcije :/
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #155 poslato: Oktobar 01, 2014, 08:43:53 pre podne »

Danas sam samo pio jednom gejner,tacnije prije sat i po,kad sam dosao sa treninga.Danas sam i krenuo sa treniranjem...vecera mi nije najsjajnija vcrs...crni hljeb,slanina,sirni namaz i mlijeko..ali mjenjam sutra sve :)

moraš povećati unos mesa (piletine, crvenog mesa, ribe), jaja, sir neki sa manje masti je takoĂ°e dobar, crni hleb, pirinač, krompir, grašak, boranija, povrće neograničeno, testenine takoĂ°e možeš neke kvalitetnije, orasi,bademi,lešnici, voće... neće tebi biti ništa ni od bureka, ali gledaj da preovlaĂ°uju kvalitetni obroci, bar 70%.
Za doručak treba pokušati....navike se menjaju....  pojedi bar nešto malo ujutru, vremenom ćeš se navići

Od suplementacije kreatin ti stvarno nije neophodan,ali ako se odlučiš na kupovinu istog onda kreatin monohidrat. 
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #154 poslato: Oktobar 01, 2014, 07:15:39 pre podne »

Danas sam samo pio jednom gejner,tacnije prije sat i po,kad sam dosao sa treninga.Danas sam i krenuo sa treniranjem...vecera mi nije najsjajnija vcrs...crni hljeb,slanina,sirni namaz i mlijeko..ali mjenjam sutra sve :)
Treba da znaš da sa ovakvim obrocima ne možeš očekivati neke rezultate po pitanju dobre forme.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #153 poslato: Oktobar 01, 2014, 06:58:18 pre podne »

Koliko tu kalorija ima, gejner ti i ne treba. :D

Kada je reč o izboru kreatina, drži se monohidrata. Bićeš zadovoljan.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #152 poslato: Septembar 30, 2014, 09:53:57 posle podne »

Danas sam samo pio jednom gejner,tacnije prije sat i po,kad sam dosao sa treninga.Danas sam i krenuo sa treniranjem...vecera mi nije najsjajnija vcrs...crni hljeb,slanina,sirni namaz i mlijeko..ali mjenjam sutra sve :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #151 poslato: Septembar 30, 2014, 09:46:01 posle podne »

Ishranu cu tek za dan-dva formirati,pa vam javim sve :)
A inace nmg prije skole nikako da jedem,jer zurim na bus..iz RS sam ali idem u skolu u Srbiju..pa sam u zurbi.Vidjecu to za gejner da uzimam ujutro,ali cu sutra preskociti..znat cu prekosutra kako i sta,moram isplanirati sutra sve...Dorucak mi je najveci problem,jer se nema kupiti nista od piletine..najblize nesto mesu je burek i pljeskavica(svinjetina)..tako da su mi to jedine opcije za sada..dok ne vidim nesto drugo.Da mogu,kuci bih kajganu pravio,ali nemam vremena :( Jednostavno tokom dana moram jednom neki "junk food"..a to je dorucak obicno. Kuci kad dodjem,piletina,krompir i sad meni omiljeni kiseli krastavci :D Zatim teretana,gejner,opet neko jelo..i za veceru tunjevina ili sardina sa sirom i lukom..jos samo da skontam gdje drugi put gejner,i sta da pojedem posle teretane i gejnera(mozda kajganu..?! )..tj prije vecere i to je to..


A da li bi bilo bolje da uzmem taj drugi kreatin koji sam naveo,jer je jaci od klasicnog? Imam pare za njega nije mi problem..i da li se on pije kao sto pise samo jednom na dan? o.O
Pozdrav!!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #150 poslato: Septembar 30, 2014, 08:03:58 posle podne »

Slažem se sa Monikom po pitanju doručka...

Mada ako si u žurbi i nemaš vremena da spremiš obrok, gejner može biti "zamena" za prvi momenat, ali se potrudi da posle toga, i intervalu ne dužem od 2 sata imaš jedan čvrst obrok...

Junk food izbegavaj( proizvode od belog brašna, bureke, pice, testa...)...ako imaš mogućnosti, vremena i sl., možeš i hranu da nosiš sa sobom( naravno u adekvatnoj ambalaži)...ali bez hleba( eventualno od integralnog brašna), možeš pirinčane galete, malo kuvanog krompira, pirinča, pileće belo, kuvana jaja( moj predlog je 1-2 žumanca dnevno, dakle akcenat na belanca)...

http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html, ovaj gejner si uzeo? Previše hidrata za veče, tako da ga zaobiĂ°i u večernjim časovima...

Kao poslednji obrok možeš sir sa najmanjim procentom mlečne masti( ella sir, megle, naravno zavisi šta je dostupno) i malo zdravih masti( badem, lešnik, orah...)...

Koliko puta nedeljno imaš ribu na meniju? Kako ti ishrana sada izgleda?
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2014, 08:06:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #149 poslato: Septembar 30, 2014, 06:48:24 posle podne »

Da li doručkuješ pre škole?   Bilo bi dobro da jedeš kod kuće - npr napraviš kajganu od nekoliko jaja ili skuvaš jaja, uz to neki kvalitetniji (crni) hleb, jogurt....  ponekad žitarice - musli neki kvalitetniji sa jogurtom ili mlekom,  bolje hrana nego gejner odmah ujutru....  gejner možeš popiti u prepodnevnim satima izmeĂ°u obroka, kao jednu užinu....   kao drugu užinu možeš npr šaku badema, oraha, lešnika...  sendvič npr sa piletinom ili tunjevinu sa pirinčem možeš poneti... ako treba nešto da kupiš možda pileće belo u lepinji, sa nekom salatom... bolje i to nego burek...

što se suplementacije tiče od dve opcije koje si gore napisao klasičan kreatin monohidrat je ok (ovaj prvi), ali moraš biti svestan da je to samo mali procenat od važnosti za tvoj uspeh....  najbitnije je ono šta jedeš u toku dana...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #148 poslato: Septembar 30, 2014, 04:07:37 posle podne »

Upravo sam dobio novcanu "inekciju" od 20e..pa me zanima koji kreatin uzeti? Ja sam mislio ovaj,ali ako imate bolji predlog,da vas cujem :) ?
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN098-Creatine-Monohydrate.html
Ili mozda ovaj?
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN105-Creabose.html
Pa taman da ne placam postarinu koja je 8.5KM...??
Sta mislite?
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2014, 04:10:19 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #147 poslato: Septembar 30, 2014, 03:39:40 posle podne »

Gejner je stigao :)

Sad me interesuje ishrana...sta da jedem ujutro? Da li bi bilo dobro da kad ustanem popijem gejner? Posto idem u sk...a tamo sam obicno jeo po burek-dva sa jogurtom..jer stvarno tesko da ima sta drugo..a znam da su mi i neki predlagali da nosim od kuce tipa sir i malo hljeba,ali ja se od toga nmg najesti..samo bih bio gladan. Znaci problem mi je sta u skoli jesti,i kako kombinovati gejner..jednom posle treninga..a drugi,eventualno treci put? Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 13 upita.