TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 01:27:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183522 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #429 poslato: Mart 03, 2015, 08:52:24 posle podne »

U poslednjih par dana sta god da pojedem donji deo stomaka mi se uzasno naduje. Nista specijalno ne unosim previse hidrata, sasvim normalne kolicine cak mozda i premalo. Ujutru sve normalno ali cim pojedem nesto naduje se.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #428 poslato: Februar 24, 2015, 12:09:08 pre podne »

Otprilike sam tako i pretpostavio pa tako i radim, jedino cu ubaciti malo te citruse. Hvala obojici :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #427 poslato: Februar 23, 2015, 11:49:48 posle podne »

"Umerenost" je rec koja mi je u glavi non stop tako da sa te strane nema brige. Cheat-ova nema iako sam prehladjen. Nego me je vise interesovalo to da li je telu u toku prehlade potrebna veca kolicina hrane (tj. uh) da se bori sa njom.

Da telu treba više kvalitetne hrane...akcenat na proteine visoke biološke vrednosti, zdrave masti i hidrate( na njih se odnosio "prefiks" umerenosti)...više vitamina, minerala...pre svega vitamin C, cink, magnezijum...citrusi( kivi, grejp, pomorandža, limun...)...dovoljno sna, dobra hidriranost...bez ekstremnih napora...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #426 poslato: Februar 23, 2015, 11:45:04 posle podne »

"Umerenost" je rec koja mi je u glavi non stop tako da sa te strane nema brige. Cheat-ova nema iako sam prehladjen. Nego me je vise interesovalo to da li je telu u toku prehlade potrebna veca kolicina hrane (tj. uh) da se bori sa njom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #425 poslato: Februar 23, 2015, 11:27:23 posle podne »

Ja ću samo reći, "umerenost je majka vrline"...bez krajnosti...

Poslušaj PeĂ°ine savete...

I opet napominjem, vidiš i sam da te je neumerenost po pitanju treninga i "rigoroznost u dijetisanju" sustigla...povrede, pad imuniteta( prehlada) i sl.

Samo polako...i bez preterivanja...na greškama se uči...

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #424 poslato: Februar 23, 2015, 10:57:26 posle podne »

Imao sam povredu ramena i pauzirao pa sada krecem sa vezbama za rotatore. Tako mi je Pedja preporucio. Inace sam jos uvek na deficitu dok ne krenem sa full treninzima pa zato rekoh da li da pojacam ishranu.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #423 poslato: Februar 23, 2015, 10:28:53 posle podne »

Sta radite sa ishranom kada se prehladite? Poceo sam sa treninzima i treniram samo ramena trenutno svaki dan.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #422 poslato: Februar 19, 2015, 11:25:39 posle podne »

Hvala jos jednom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #421 poslato: Februar 19, 2015, 10:55:15 posle podne »

Hvala. Sto se tice proteina visoke bioloske vrednosti, za obrok pre i posle treninga mogu da se jedu pored mesa i jaja, jogurt, Ella?

Da, mogu...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #420 poslato: Februar 19, 2015, 10:39:43 posle podne »

Hvala. Sto se tice proteina visoke bioloske vrednosti, za obrok pre i posle treninga mogu da se jedu pored mesa i jaja, jogurt, Ella?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #419 poslato: Februar 19, 2015, 10:30:33 posle podne »

Jedno pitanje za whey posle treninga. Jel ima svrhe piti vise od jedne merice? Unos proteina preko ishrane mi je od 2-2.5g/kg dnevno.

Neko bi rekao da je idealna količina proteina po obroku 25-50 gr...ali s obzirom da će posle pwm, pretpostavljam, uslediti kvalitetan obrok sa dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, smatram da je jedna merica sasvim zadovoljavajuća...ne zaboravimo da naš digestivni sistem ima limite po pitanju svarljivosti i iskoristljivosti proteina...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #418 poslato: Februar 19, 2015, 09:12:42 posle podne »

Jedno pitanje za whey posle treninga. Jel ima svrhe piti vise od jedne merice? Unos proteina preko ishrane mi je od 2-2.5g/kg dnevno.
Naturalcu, rekreativcu je 35g (cenim jedna puna merica) sasvim dovoljno. Kada dodjes do neke vece misicne mase mozes 2 merice, ali natural to moze potrajati osim ako nemas neku opasnu genetiku.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #417 poslato: Februar 19, 2015, 09:05:52 posle podne »

Jedno pitanje za whey posle treninga. Jel ima svrhe piti vise od jedne merice? Unos proteina preko ishrane mi je od 2-2.5g/kg dnevno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #416 poslato: Februar 15, 2015, 06:51:51 posle podne »

Osnovno pravilo rangiranja važnosti suplemenata je od mikro ( vitamini i minerali) ka makro nivou( proteini, kreatin, gejneri, bcaa...)...dakle, uvek krećemo od osnove...da bi makronutrijensi( proteini, masti, hidrati) na pravilan način bili iskorišćeni, tj. da bi se enzimske reakcije njihove utilizacije( iskorišćenja) nesmetano odvijale...potrebni su nam baš vitamini i minerali...

Kada ranigiram suplemente po važnosti (kažem osnova), "must have" suplementacija su optimizatori svih bitnih procesa u našem telu( vitamini i minerali), zatim , proteinski suplementi( kao izvori brzo dostupnih amino kiselina, koje su osnovne gradivne jedinice svih proteina u našem telu, pa tako i mišićnih kontraktilnih proteina), potom omega-3 masne kiseline( jer ulaze u sastav svih ćelija našeg organizma, ublažavaju procese upale i zapaljenja, direktno utiču na obnovu tkiva oštećenih treningom, hromonski balans)...pa tek onda ide sve ostalo...

Naravno, ništa ne može zameniti kvalitetenu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...ali svakodnevni fizički i umni napori savremenog čoveka, "neredovna" ishrana, često siromašna pravim sastojcima je glavna indikacija za suplementaciju vitaminima i minerali...a tu su i pojačani napori kod profesionalnih sportista, kojima "osnovna ishrana" može biti nedovoljna kao izvor svih neophodnih, mikro, tj. makro nutrijenata...dakle, tada su suplementi neophodni...

Ne preskačite prvu i najvažniju kariku suplementacije - vitamine i minerale  ;)
« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 07:01:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #415 poslato: Februar 15, 2015, 06:32:57 posle podne »

Ok tako sam i mislio najtezi treninzi najvise hidrata.

Imam sve od prilozenog osim multivitamina.

Kardio cu raditi ujutru na prazan stomak,imam biciklu. Hvala puno :)
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 14 upita.