TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 03:00:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183522 puta)
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #504 poslato: April 01, 2015, 01:23:45 posle podne »

Da li neko moze da napise kako pripremiti pirinac na sto zdraviji nacin? sad moram malo sam da krenem u akciju pa mi je potrebno ali da bude sto zdravije..
je li mislis na neki recept ili na nacin pripreme? ja ne znam za drugi nacin osim kuhanja :)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #503 poslato: April 01, 2015, 12:19:46 posle podne »

Da li neko moze da napise kako pripremiti pirinac na sto zdraviji nacin? sad moram malo sam da krenem u akciju pa mi je potrebno ali da bude sto zdravije..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #502 poslato: Mart 31, 2015, 12:38:13 posle podne »

Meni bi uh isli ovako 135 0 270 135 0 135 270 (ponedeljak-nedelja) i odgovara mi za sada bas tako po danima. Probacu tako nedelju-dve pa ako vidim da bas nista ne skidam spusticu jos malo uz konsultacije sa vama ovde. Za kardio sam pitao jer vidim da neko na pocetku ne ubacuje kardio vec kasnije kad "stane" mrsavljenje.

moj savjet je da krenes bez nula,......, brzo ces "zakucati" i opet ces moraci na "restart",......, kazem opet moj savjet, nemoj da te zbunim, samo malllo razmisli :)

Tesko da ce se "zakucati"...da su u pitanju "nule" u kontinuitetu vrlo verovatno, ali ovako, nemoguce...mozda ce biti preveliki sok na pocetku...ali ako posle te "nule" ide punjenje...sanse za zakucavanje su ravne "nuli"...  ;)

Sve u svemu...ovo su ipak samo predlozi...  ;)
naravno da su prijedlozi i sugestije, :) .... nadam se da niko nece shvatiti kao uputstvo, :)
milion puta smo konstatovali da svaki organizam ne reaguje isto,..., uvijek tu ima finesa,...., najbolje je slusati svoj organizam , a sve ovo uzimati kao neke smjernice :) ,.....
ja sam samo prenio svoja iskustva,..., sa svoje koze :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #501 poslato: Mart 31, 2015, 12:25:58 posle podne »

Meni bi uh isli ovako 135 0 270 135 0 135 270 (ponedeljak-nedelja) i odgovara mi za sada bas tako po danima. Probacu tako nedelju-dve pa ako vidim da bas nista ne skidam spusticu jos malo uz konsultacije sa vama ovde. Za kardio sam pitao jer vidim da neko na pocetku ne ubacuje kardio vec kasnije kad "stane" mrsavljenje.
moj savjet je da krenes bez nula,......, brzo ces "zakucati" i opet ces moraci na "restart",......, kazem opet moj savjet, nemoj da te zbunim, samo malllo razmisli :)

Tesko da ce se "zakucati"...da su u pitanju "nule" u kontinuitetu vrlo verovatno, ali ovako, nemoguce...mozda ce biti preveliki sok na pocetku...ali ako posle te "nule" ide punjenje...sanse za zakucavanje su ravne "nuli"...  ;)

Sve u svemu...ovo su ipak samo predlozi...  ;)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #500 poslato: Mart 31, 2015, 11:59:46 pre podne »

Meni bi uh isli ovako 135 0 270 135 0 135 270 (ponedeljak-nedelja) i odgovara mi za sada bas tako po danima. Probacu tako nedelju-dve pa ako vidim da bas nista ne skidam spusticu jos malo uz konsultacije sa vama ovde. Za kardio sam pitao jer vidim da neko na pocetku ne ubacuje kardio vec kasnije kad "stane" mrsavljenje.
moj savjet je da krenes bez nula,......, brzo ces "zakucati" i opet ces moraci na "restart",......, kazem opet moj savjet, nemoj da te zbunim, samo malllo razmisli :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #499 poslato: Mart 31, 2015, 11:53:52 pre podne »

Meni bi uh isli ovako 135 0 270 135 0 135 270 (ponedeljak-nedelja) i odgovara mi za sada bas tako po danima. Probacu tako nedelju-dve pa ako vidim da bas nista ne skidam spusticu jos malo uz konsultacije sa vama ovde. Za kardio sam pitao jer vidim da neko na pocetku ne ubacuje kardio vec kasnije kad "stane" mrsavljenje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #498 poslato: Mart 31, 2015, 11:46:55 pre podne »

Sada sam se naucio, 4 treninga nedeljno, nema potrebe vise. Eventualno 5  :D
Da radim kardio?

To se podrazumeva...kardio "must have" bar tri puta nedeljno, 65-70% od maksimalnog pulsa...30-60 minuta...

Inace, siguran sam se da ces cuti i druga misljenja vezano za rotacije...tipa, varijante unosa 200 100 50 0...opet kazem, unos moras prilagoditi i dnevnim aktivnostima, radnim zadacima, potrebama...ja ti mogu prepocuciti nesto, ali ako to nije u skladu sa tvojim aktivnostima, mogucnostima, mozes menjati...mnogo stvari u "ovoj igri" je strogo indivudalno...biti sam svoj majstor...  ;)

Lose "tempiran unos" hidrata je cesto razlog neuspelih rotacija...zato i cesto "pojednostavim" preporuke na 3 varijante unosa hidrata - visok, niski, bez hidrata...ipak, cilj rotacija nije "razvlacenje unosa"...vec rotiranje...  ;)
« Poslednja izmena: Mart 31, 2015, 11:50:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #497 poslato: Mart 31, 2015, 11:33:45 pre podne »

Sada sam se naucio, 4 treninga nedeljno, nema potrebe vise. Eventualno 5  :D
Da radim kardio?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #496 poslato: Mart 31, 2015, 11:05:38 pre podne »

Trenutno sam na nekih 4g uh po kg, proteini na oko 2 a masti na nekih 0.6-0.8. Treninzi su mi trenutno na nekom low rezimu jer sam hteo da se potpuno oporavim od povreda i kad krenem na dijetu da budu na maksimumu. Pocecu od petka da polako spustam i od ponedeljka da krenem na dijetu mada se vrlo lako moze desiti da krenem vec i od sutra da spustam jer jedva cekam da krenem opet na dijetu. Mislim, prija mi naravno da jedem ovoliko ali tako necu do cilja. Nisam dobio na obimima koliko primecujem, merio sam se i sve je isto, jedino sam dobio 1kg kada gledam vagu. Dan pauze treninga da bude u danima punjenja? Ili da ne obracam paznju na to koji je dan nego da treniram kad mi se poklopi nevezano za kolicinu uh?

Samo logicki razmisljaj...kada ces napakovati najvise glikogena? Naravno, u danu( danima) odmora...neka ti dani sa viskom unosom hidrata budu bas dani odmora...slusaj svoje telo...

Opet naglasavam, odmor je isto tako bitan i u periodu skidanja masnih naslaga...bez hronicne pretreniranost, ne ponavljaj iste greske...

Hidrati su dobre sluge, ali zli gospodari...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #495 poslato: Mart 31, 2015, 10:55:36 pre podne »

Trenutno sam na nekih 4g uh po kg, proteini na oko 2 a masti na nekih 0.6-0.8. Treninzi su mi trenutno na nekom low rezimu jer sam hteo da se potpuno oporavim od povreda i kad krenem na dijetu da budu na maksimumu. Pocecu od petka da polako spustam i od ponedeljka da krenem na dijetu mada se vrlo lako moze desiti da krenem vec i od sutra da spustam jer jedva cekam da krenem opet na dijetu. Mislim, prija mi naravno da jedem ovoliko ali tako necu do cilja. Nisam dobio na obimima koliko primecujem, merio sam se i sve je isto, jedino sam dobio 1kg kada gledam vagu. Dan pauze treninga da bude u danima punjenja? Ili da ne obracam paznju na to koji je dan nego da treniram kad mi se poklopi nevezano za kolicinu uh?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #494 poslato: Mart 31, 2015, 10:45:19 pre podne »

Hvala na savetu Gym Hater, nisam ranije video tvoj post, tek sada.

Meni sad istice jos malo cetvrta nedelja "restarta". Kako je najbolje da krenem sa mrsavljenjem ispocetka? Rotacije? I ako da one, kako mi je najbolje da odredim brojke?

Koliki ti je trenutni unos hidrata? Proteina? Masti? Treninzi? Da li su trenazni kapaciteti na maximumu? Da li je nastupio potpuni oporavak od povreda?

Moja preporuka bi bila da unos hidrata postepeno spustas( npr. na 3 dana po 50 gr do "ciljanog nivoa") do vrednosti od oko 3 gr po kg...i onda krecemo u akciju...

Dan sa niskim unosom hidrata ,oko 2-2.5 gr proteina/kg, 1.5gr u.h./kg, masti 0.6-0,8 gr po kg

Dan bez hidrata, 2.5-3gr/kg proteina,0 u.h., 0,8 gr po kg masti

Dan sa visokim unosom( dan odmora idealno), 1.5-2gr/kg proteina,3gr/kg u.h.,0,6-0,8 gr po kg masti...

Npr.

Ponedeljak – nizak unos

Utorak – bez hidrata

Sreda – visok unos

Četvrtak – nizak unos

Petak – bez hidrata

Subota – nizak unos

Nedelja – visok unos

Ima stavova da bi u pocetku trebalo izbegavati dan bez hidrata( "nule"),ali licno smatram da su "nule" znacajne sa aspekta metabolickog soka...ipak posle "nula" uvek ide punjenje...sto manje komplikovanja...

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #493 poslato: Mart 31, 2015, 08:46:26 pre podne »

Hvala na savetu Gym Hater, nisam ranije video tvoj post, tek sada.

Meni sad istice jos malo cetvrta nedelja "restarta". Kako je najbolje da krenem sa mrsavljenjem ispocetka? Rotacije? I ako da one, kako mi je najbolje da odredim brojke?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #492 poslato: Mart 27, 2015, 10:15:08 posle podne »

Ma da, inace slabo jedemo konzerve, to sam bzvz stavio. Nego me je zanimalo vise da li da preuredim jelovnik zbog tog ukupnog broja kalorija ili da ga ostavim ovako tj da li da nastavim da racunam ovako x4 i x9 ili da racunam kao sto je Gym Hater racunao?

Isti broj ces dobiti kada uzmes bilo koju namirnicu na 100 gr i redom izmnozis vrednosti proteina hidrata i masti sa 4-4-9 i sve to saberes, kao i kada uzmes broj kalorija na 100gr. To mora da bude isto. Trebas da radis to sto si radio kao do sada samo sto ne treba da zapostavljas vrednosti koje ti nisi smatrao dominantnim.

Npr da kazemo imas samo tunjevinu za jedan obrok, ono sto si ti uradio je samo uracunao da ti u tom obroku od toga trebaju proteini bez obzira sto ta namirnica sa strane ima masti. Kad se to svari neka odu proteini gde treba a sta cemo sa mastima? i oni prave energiju. ako ti se ta energija ne uklapa u dnevni unos ili ako nema mesta u tom trenutku gde da udju oni se skladiste u salo. i tako kad saberes sve te obroke ti imas visak 700 kcal od onoga sto si ti hteo.

Kad odredis te brojke koliko ti treba P UH M , uzmes prvo namirnice sa mastima i proteinima da obezbedis koliko ti treba. Znaci napises npr
meso 400gr pa povuces tri vertikale i upises koliko je to UH M P i tako redom za sve namirnice koje hoces za proteine i masti.
Kad si to uklopio onda samo vidis koliko ti hidrata fali i ubacujes ovsene i pirinac i krompir da to popunis. Ako ne racunas proteine iz pirinca i ovsenih onda ih prebacis na stranu hidrata posto se trose kao brza energija ako ne idu kao gradivni blok.
tako da kroz tabelu imas uvid u ukupan broj svega, i neces dobiti 700 kcal preko.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #491 poslato: Mart 27, 2015, 09:56:18 posle podne »

Ok, probacemo onda ovako i pratiti napredak pa ako ne bude valjalo onda cemo korigovati usput.

Samo bez ekstremnih deficita i "preforsiranja" na treningu...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #490 poslato: Mart 27, 2015, 09:53:00 posle podne »

Ok, probacemo onda ovako i pratiti napredak pa ako ne bude valjalo onda cemo korigovati usput.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 14 upita.