TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 07:12:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 100% natural? :)  (Pročitano 12356 puta)
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2015, 03:34:03 posle podne »

Meni su interesantni ljudi koji tvrde da su 100% znaci tebra na suvo ono jebote , a uzima preworkout neki ubitacni , ajde dobro protein i BCAA ali + i glutamin i td... Posmatrajuci svoje telo , ja tvrdim da mi misici ne bi bili isti da jedem istu kolicinu proteina a da ne uzimam suplemente + ne bih dizao ite tezine 100%. Ne znam konkretno zbog cega ali jednostavno znam kad sam trenirao bez suplementacije da su mi misici izgledali jednostavno drugacije. A i  neistrenirano oko moze to da primjeti. Skoro mi je sestra rekla kaze jeste da treniras i to ali su ti ramena neprirodna , vidi se da su nekako vestacka ;D ;D Mislim naravno nisam na kuri  ::)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Januar 29, 2015, 01:56:14 posle podne »

100% natural...eh, sad, a sta bi sa onim sve je prirodno do 1000 mg nedeljno  ;D

Salu na stranu, to je tragi-komedija naseg drustva, sportovi snage i tzv. "sportovi izgleda" nikada i nisu dobili zasluzeno mesto, niti su ikada na pravi nacin bili vrednovani...

Banalan primer, "raspodela sredstava za sport" iz budzeta grada Leskovca...za kosarkase, fudbalere milioni, stotine hiljada, a bodybuilding i power lifting klubovi dobiju jedva 30-40 hiljada za 6 meseci, bez obzira na dostignuca u prethodnom periodu i broj "registrovanih takmicara" sa rezultatima...pa onda natezanje oko dodatnih sredstava za odlazak na internacionalna takmicenja...
Pa vam odbijaju zahteve, pa moljakanje, ucenjivanje...dno dna...
Ko je jos zainteresovan za sponzorstvo ovako neprofitabilnih sportova?  ;D

Bas dobra stimulacija "nadleznih"...ne mozete da pokrijete ni kotizacije za svoje takmicare...eh...sve se svodi na entuzijazam, ljubav prema "ovoj grani sporta"...i "samofinansiranje"...

Nego, naravno da ima istine vezano za neke stvari koje se ticu "nedozvoljenih sredstava" koja se dodaju suplementima...ali nema potrebe za nekim podizanjem tenzija, pricama "o zaverama" i sl.

Svima je u intesersu da prodaju suplement, dobra reklama, a jos i radi...ali nekada trka za profitom proizvodjaca moze kostati korisnike suplemenata titula, medalja i sl. , zdravlja...

Biti odgovoran i prema sebi i prema drugima..."Pansport"...  ;)

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2015, 01:28:25 posle podne »

Koliko ovde ima profi sportista koji su uzimajuci suplemente pali na doping testu? Nek dignu dva prsta?  ;D  ::)

A kakva je doping kontrola na nasim powerlifting, bodybuilding ili "strongmen" takimicenjima? Tj. koliko je doping kontrola zazivela u Srbiji? Da li je uopste i ima?  ;D

A pricamo o stetnosti suplementacije po zdravlje, a ne o doping testovima? Ili se varam?  ;D

pričamo o tome šta znači ''biti natural 100%''.  :)

pitanje je: koliko ovde ima profesionalnih sportista?  :D Profesionalni sportisa je onaj koji iz baveljenja sportom uzima osnov za svoju egzistenciju. To su kod nas, u Srbiji: fudbaleri, košarkaši, odbojkaši, rukometaši, vaterpolisti. Većina IZ PRVE LIGE. Ostali ''profesionalni sportisti'' su oni sa ugovorima u inostranstvu (veća plata), predstavnici ostalih sportova koji zadovoljavaju kvotu za Olimpijadu (ovi su već diskutabilni dal dobiju 100 evra od nekog sponzora osim od države).

U inostranstvu je već drugačije. Ali eto, voleo bih kad bi mi bilo ko odgovorio na pitanje ko je aktivan sportista iz bodibilding sporta u Srbiji, a da zadovoljava uslove za naziv ''profesionalni sportista'' - tako da svojim bavljenjem sportom obezbeĂ°uje sebi osnovni materijalni priliv za egzistenciju(kako propisuje naš zakon)?  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Januar 29, 2015, 01:16:07 posle podne »

Najkracene receno..."najveci Boziji dar ljudima je sloboda izbora"...dakle, ako imate bilo kakvih (opravdanih sumnji) nemojte uzimati suplemente, i kraj price...budite "supplement free", budite zdravi  ;D

jedina referenca u ovoj diskusiji može biti ono što propisuje WADA-svetska antidoping agencija tj. ono što je na WADA listi zabrenjenih supstanci koje se smatraju za doping ili HEMIJU, kako mi kažemo. To su performance enhancing drugs-PED, kako kažu Amerikanci - supstance koje sportisti nakon unošenja u organizam mogu značajno pomoći da ostvari prednost u odnosu na ostale sportiste koji nisu koristili zabranjene supstance.

Prehrambeni proizvodi koji su prošli kroz proizvodni proces u koji je uključena bilo kakva automatska ili poluautomatska obrada hrane hemijskim putem ili filtracijama različitog tipa (mleko, meso, processed food- mlečne, mesne i riblje preraĂ°evine) NE PODLEŽE rizičnim supstancama koje su česta tema kod WADA-e u industriji proizvodnje SUPLEMENTACIJE. Niko nikad nije pojeo 100g pilećih grudi i litar jogurta pre takmičenja i pao na doping kontroli...

Dakle, ne postoji znak jednakosti izmeĂ°u MLEČNIH/MESNiH/RIBLJIH preraĂ°evina i SUPLEMENTACIJE. Suplementacija nije hrana, to i piše na pakovanju: suplementi ne mogu biti zamena za kvalitetnu ishranu. Zato ne možemo stavljati u isti koš obrano mleko sa 3.2%mm i whey izolat, recimo. I upravo iz tog razloga mišljenje kako je ''natural'' samo koliba u šumi u kojoj ubijaš zeca lukom i strelom, pa ga spremaš na vatri na proplanku (paleo varijanta) - ne pije vode.

I dalje će momci i devojke koji odu na Olimpijadu, i koriste neki suplement za koji smatraju da ''nije hemija'', možda naivno popušiti ban iz profesionalnog sporta na 4 godine, sjebati sportsku karijeru zauvek (stipendije, sponzore, podršku od države itd.) jer SU BILI POZITIVNI na neki glupi 7. atom ugljenika koji je zabranjen od WADA-e. Ali isti taj 7. atom ugljenika u većim količinama može dati na izdržljivosti ili eksplozivnosti ili nečem trećem. Ali to je sad druga tema...  
  

Koliko ovde ima profi sportista koji su uzimajuci suplemente pali na doping testu? Nek dignu dva prsta?  ;D  ::)

A kakva je doping kontrola na nasim powerlifting, bodybuilding ili "strongmen" takmicenjima? Tj. koliko je doping kontrola zazivela u Srbiji? Da li je uopste i ima?  ;D

A pricamo o stetnosti suplementacije po zdravlje, a ne o doping testovima? Ili se varam?  ;D

« Poslednja izmena: Januar 29, 2015, 01:21:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #19 poslato: Januar 29, 2015, 12:51:15 posle podne »

Samo oni sto jedu "normalnu ishranu" su natural!
Mi sto uzimamo suplemente...  smo hemicari!
Vrlo prosto i jednostavno.
Pozdrav mojoj braci i sestrama hemicarima  ;)
Zoltane bez uvrede, ali nemoj da ispada da izlazis na takmicenje na suplementima. :)

Kakav si ti debil.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Januar 29, 2015, 12:19:14 posle podne »

Slazem se, i to je upravo ono sto sam i rekao.Zavisi sa kog aspekta ko kako gleda,sa cime uporedjuje  tako su i misljenja drugacija.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2015, 12:10:19 posle podne »

jedina referenca u ovoj diskusiji može biti ono što propisuje WADA-svetska antidoping agencija tj. ono što je na WADA listi zabrenjenih supstanci koje se smatraju za doping ili HEMIJU, kako mi kažemo. To su performance enhancing drugs-PED, kako kažu Amerikanci - supstance koje sportisti nakon unošenja u organizam mogu značajno pomoći da ostvari prednost u odnosu na ostale sportiste koji nisu koristili zabranjene supstance.

Prehrambeni proizvodi koji su prošli kroz proizvodni proces u koji je uključena bilo kakva automatska ili poluautomatska obrada hrane hemijskim putem ili filtracijama različitog tipa (mleko, meso, processed food- mlečne, mesne i riblje preraĂ°evine) NE PODLEŽE rizičnim supstancama koje su česta tema kod WADA-e u industriji proizvodnje SUPLEMENTACIJE. Niko nikad nije pojeo 100g pilećih grudi i litar jogurta pre takmičenja i pao na doping kontroli...

Dakle, ne postoji znak jednakosti izmeĂ°u MLEČNIH/MESNiH/RIBLJIH preraĂ°evina i SUPLEMENTACIJE. Suplementacija nije hrana, to i piše na pakovanju: suplementi ne mogu biti zamena za kvalitetnu ishranu. Zato ne možemo stavljati u isti koš obrano mleko sa 3.2%mm i whey izolat, recimo. I upravo iz tog razloga mišljenje kako je ''natural'' samo koliba u šumi u kojoj ubijaš zeca lukom i strelom, pa ga spremaš na vatri na proplanku (paleo varijanta) - ne pije vode.

I dalje će momci i devojke koji odu na Olimpijadu, i koriste neki suplement za koji smatraju da ''nije hemija'', možda naivno popušiti ban iz profesionalnog sporta na 4 godine, sjebati sportsku karijeru zauvek (stipendije, sponzore, podršku od države itd.) jer SU BILI POZITIVNI na neki glupi 7. atom ugljenika koji je zabranjen od WADA-e. Ali isti taj 7. atom ugljenika u većim količinama može dati na izdržljivosti ili eksplozivnosti ili nečem trećem. Ali to je sad druga tema... 
 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2015, 11:36:24 pre podne »

Samo oni sto jedu "normalnu ishranu" su natural!
Mi sto uzimamo suplemente...  smo hemicari!
Vrlo prosto i jednostavno.
Pozdrav mojoj braci i sestrama hemicarima  ;)
Zoltane bez uvrede, ali nemoj da ispada da izlazis na takmicenje na suplementima. :)

Ko, kako i sa cime gde izlazi je ovde vrlo diskutabilna stvar.
Ali o tome nije rec vec sta je natural a sta ne.
Ako se gleda kako je sta proizvedeno pocevsi od prerade na primer mlecnih proizvoda (u fabrikama) pa do ostalih slicnih stvari onda smo svi odavno na hemiji.
Jako je tesko tu granicu ovde postaviti a pogotovu sto i u nekim supsima je bilo svega i svacega,bilo u tragovima ili ne opet je bilo.
Sačuvana
agnostic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2015, 11:19:50 pre podne »

Bice da se ovde radi o teskoj i lakoj artiljeriji  ;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2015, 11:13:24 pre podne »

Samo oni sto jedu "normalnu ishranu" su natural!
Mi sto uzimamo suplemente...  smo hemicari!
Vrlo prosto i jednostavno.
Pozdrav mojoj braci i sestrama hemicarima  ;)
Zoltane bez uvrede, ali nemoj da ispada da izlazis na takmicenje na suplementima. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2015, 10:07:58 pre podne »

Samo oni sto jedu "normalnu ishranu" su natural!
Mi sto uzimamo suplemente...  smo hemicari!
Vrlo prosto i jednostavno.
Pozdrav mojoj braci i sestrama hemicarima  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2015, 08:49:27 pre podne »

Nema više jasne granice. Ili je nije ni bilo. Craze koji sam obožavao banovan, pola Nutrex-ove Black serije zabranjeno, pa Jack i sve ostalo, a niko ko je to uzimao nije ''hemičar''. TakoĂ°e, da li je natural neko ko je jednom probao hemiju, a zadnjih 5-6 godina vežba bez ikakvih supsa? (Pošto u mom mestu ima dosta momaka koji na početku uzmu metan, i posle prvog buma jedva posle i odlaze u teretanu). Svako sa svojim telom radi šta hoće, ne treba osuĂ°ivati ni jedne ni druge, razlika (po meni) ko je natural a ko nije je po tome šta ti je u glavi, tj. da li želiš da uzmeš hemiju ili ne želiš,a ne možeš nikad 100% biti siguran da li je neki od sastojaka zabranjen ili možda na deklaraciji nije ni naveden...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2015, 05:26:29 posle podne »

Nixa je rekao da moramo nositi kais dok radimo cucanj,inace ce nam ispasti creva.  :'(
Ja od tada nosim kaiš :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2015, 03:53:08 posle podne »

nema tu jasne granice izmeĂ°u hemije i suplementacije... jel ovaj što guta metan više natural od onoga koji gura test kroz iglu?

dosta suplemenata je na granici zabranjenih supstanci, neki su od skoro banovani ili krajnje sumnjivi (efedrin, tribulus). Svako ko očekuje doping kontrolu na takmičenju, tako da mu zavisi karijera od toga (i sponzori, plata, suspenzija na pozitivan nalaz na 4 godine), trebalo bi da se kloni suplementacije. Aj da kažem da je tu whey kao najmanji rizik, ali sve ostalo je pod znakom pitanja. Činjenica je da firme koje se bave proizvodnjom i prodajom usplementacije uvek imaju taj cutting edge momenat u kome s vremena na vreme ture pokoju zabranjenu supstancu da bi ''preparat bolje radio''.

Kako reći da je natural neko ko uzima kreatin kao dodatak ishrani, a da bi uneo 10g kreatina morao je da unese najmanje 1kg crvenog mesa taj dan? šta je s ovima što uzimaju 15-20g dnevno  :D zar i to nije cheating-neka vrsta dopinga? ;)

Svi koji su probali neke sagorevače, preworkout/postworkout formule, boostere, prohormonske suplemente, suplemente za povećanje performansi i sl. su 99.99% u sebe uneli jednu ili više zabranjenih supstanci koje imaju naziv HEMIJA  ;) mislim da je tu više pitanje etičko - da li je unošenje hemije uraĂ°eno svesno ili nesvesno?  8)

Sjajan, ali sjajan post na ovu temu. Nemam sta dodati. Licno ne koristim suplemente niti sam ikad, nadam se i da necu ako vec sve mogu da unesem preko hrane. Ne osudjujem ljude koji ih koriste, ali za mene je sve to hemija, naravno razlicite klase, jer whey ne moze da se poredi sa anabolicima. Samo bzvz mi je ta standardna podela gde se pod hemijom podrazumevaju iskljucivo steroidi. Kako god Ironman odlicno objasnio.

Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2015, 03:42:18 posle podne »

Nixa je rekao da moramo nositi kais dok radimo cucanj,inace ce nam ispasti creva.  :'(
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.268 sekundi sa 19 upita.