TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 06:58:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najčešća pitanja o suplementima & ishrani - I deo  (Pročitano 2921 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Jun 21, 2013, 10:24:54 posle podne »

A, uz to, po meni, odlično stoji i sa ukusom(guarana i narandža).
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2013, 12:07:49 pre podne »

super, to su vec dva glasa za hot blood i uzecu ga :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Jun 19, 2013, 05:47:01 posle podne »

Baš ga koristim već par nedelja. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2013, 10:12:50 posle podne »

HotBlood Scitec Nutrition neposredno pre treninga i u toku samog treninga piti.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2013, 07:22:22 posle podne »

ok hvala ti

a sto se tice ukusa? posto znam da reaktori mogu imati jako problematican ukus pa da ne naletim na nesto sto se ne moze ni pomirisati :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2013, 10:31:20 posle podne »

Dok se ne pojavi Marko, mogu ti reći moje favorite iz naše trenutne ponude - Gaspari Super Pump Max i MuscleTech Nano Vapor.

Stari Dymatize Xpand mi je isto bio u samom vrhu.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2013, 09:24:31 posle podne »

ok, hvala ti Marko.

a koji je tvoj reaktor koji rado preporucujes? do sada sam koristio super pump od gaspari
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2013, 09:20:44 posle podne »

2,5 meseca koriscenja 3 nedelje pauza ali opet zavisi i od treninga i ishrane.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2013, 08:59:51 posle podne »

pa da, tako i ja mislim.

koliki bi se maximalni period koriscenja reaktora preporucio a koliku onda pauzu praviti?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2013, 08:33:34 posle podne »

Ja bih jedino pravio cikluse sa stimulansima, tj. suplemetnima koji ih sadrže. Za sve ostale(whey, amino, bcaa, glutamin...) slažem se da nije potrebno praviti pauze u korišćenju.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2013, 10:00:52 posle podne »

dobar tekst, objasnjava neke osnovne stvari.  whey, bcaa, kreatin... osnovni suplementi kao sto bi trebali svi da znaju, a ne odmah reaktori i sagorevaci.

cekamo nastavak :)

p.s. secam se kad su meni savetovali da pravim cikluse se proteinom inace ce izgubiti efekat i telo ce mi se navici :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2013, 05:24:34 posle podne »

Najčešća pitanja o suplementima & ishrani - I deo
Jim Stoppani, Ph.D & Dave Lee


Pitanje: Ako raspolažem prilično ograničenim budžetom za kupovinu suplemenata, šta biste mi još, osim kreatina, savetovali kao jako bitnim? Koliko su suplementi neophodni za napredak i jesu li bezbedni?

Odgovor: Suplementi su jako efikasni u izgradnji mišićne mase. Najbitniji bi bili:
1) Whey protein: pošto se brzo apsorbuje i pomaže mišićni rast nakon treninga, pa je tada superiorniji u odnosu na hranu.
2) Multivitamin: Pomoći će vam da zadovoljite potrebe tela za svim mikronutrijentima
3) Kreatin: Jeftin i jako efikasan suplement
4) BCAA: Defitnitivno će vam pomoći u izgradnji mišića.


Pitanje: Da li su potrebni ciklusi u korišćenju suplemenata? Ako ih jako dugo koristim, da li će postati manje efikasni?

Odgovor: Zaista nema potrebe za ciklusima, tj. pravljenju pauza u korišćenju suplemenata. Suplementi se sastoje od nutrijenata koje svakako već unosimo hranom, tako da, i da želite, ne biste baš mogli da pravite pauzu. Nekada ranije postojalo je uverenje da se receptori mišićnih ćelija prezasite i izgube na efikasnosti. No, ovo je više bilo preterivanje i pretpostavka nego što je činjenica. U svakom slučaju, možete praviti cikluse u slučaju da želite da uštedite nešto novca na suplemente. Jedna studija je pokazala da ljudi koji su na 4 nedelje pauzirali sa korišćenjem kreatina nisu izgubili niti snagu niti mišićnu masu. Dakle, moguće je praviti pauze, ali ih slobodno limitirajte na maksimalno 4 nedelje.

Pitanje: Upravo sam počeo sa korišćenjem Beta Alanina. Da li je normalno da osećam neko čudno peckanje i crvenilo kože? Ne boli ništa ali je čudan i smešan osećaj.

Odgovor: Da, to je normalno. Poznato je kao parestazija i uzrokovano je time što se beta-alanin vezuje za nervne receptore što izaziva  osećaj "gorenja" nerava ispod kože. Ovaj osećaj je pojačan kada beta-alaninu dodate i kofein, što je slučaj u mnogim "preworkout" formulama(suplementima koji se koriste pre treninga). Taj nelagodan osećaj vremenom nestaje.

Pitanje: Koji bi bio optimalan unos proteina po obroku?


Odgovor: Fokusirajte se na unos 30 do 40g proteina u jednom obroku.

Pitanje: Čuo sam puno o "carb cycling-u"(variranje unosa ugljenih hidrata) – šta je to? Zašto se to praktikuje? Kako bi izgledao primer carb cyclinga za čoveka od 90kg?

Odgovor: Carb cycling odnosi se na periode u kojima se smenjuje visok i nizak unos ugljenih hidrata. Za gubitak masti, neki uobičajeni unos uglj. hidrata trebao bi biti  oko 1g po funti telesne težine(oko 2g po kilogramu). Onda biste na svakih 5 do 7 dana podigli unos UH na preko 2g po funti telesne težine. Pošto dijete sa niskim unosom UH mogu usporiti metabolizam  tako što opada nivo leptina, dan sa visokim UH unosom pomaže da se resetuje nivo leptina i ubrza metabolizam. Za nabacivanje mase osnovni UH unos bio bi 2 do 3g po funti telesne težine. U dane odmora možete držati unos na oko 1g ili možete imati 2 low carb dana na svaka 3 ili 4 high carb dana, kako biste minimalizovali dobijanje masnih naslaga.

Nastaviće se...

Izvor: www.flexonline.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.