TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 05:23:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najčešća pitanja o suplementima & ishrani - II deo  (Pročitano 2032 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2013, 10:19:48 pre podne »

Ja se, na primer, vrlo lako budim ujutru(nisam od onih koji se sporo rasanjuju i dolaze u "aktivan režim" kroz 2-3 sata), tako da mi uopšte nije neophodna pomoć NO reaktora tada. :) Kad baš, baš žurim, isto pojedem koju voćku(najčešće banane ili mandarine), sunem dozer wheya i spreman sam. :)

NO mi, naravno, dobro posluži kada mi dan nije baš bio "po volji" i onda izvučem solidan trening.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2013, 10:36:25 posle podne »

Pokušavam da nabacim masu ali mogu da treniram samo rano ujutru, što otežava unos neophodnih nutrijenata pre treninga. Znam da se NO rektor uzima na prazan stomak, ali kako tu da ubacim i proteine i ugljene hidrate?
[/color]
Odgovor: NO reaktor uzmi odmah čim se probudiš. A onda, 30 min kasnije, ispij proteinski šejk sa 20ak grama wheya i 20-40g ugljenih hidrata iz voća, kako bi zaustavio noćni katabolizam i dao dovoljno energije telu za trening.


ovo mi je dobrodosao savet posto mi se desava da zbog obaveza moram da treniram rano ujutro

apetit mi i nije nesto tada, a nemam ni vremena da pravim optimalnu pauzu od obroka do treninga
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2013, 07:18:21 posle podne »

Najčešća pitanja o suplementima & ishrani - II deo
Jim Stoppani, Ph.D & Dave Lee


Pitanje: Ja sam "hardgainer"(osoba koja teško dobija na masi) i po ceo dan se osećam naduveno, bez definicije ili čvrstoće mišića. Osećam da zadržavam puno vode. Da li preporučujete korišćenje diuretika? Čuo sam da mogu prouzrokovati i gubitak na snazi i mišićnoj masi. Imam i jako slab apetiti ujutru, pa sam se pitao da li bih mogao da ubacim gejner za doručak?

Odgovor: Prirodni diuretici neće rešiti problem. Zadržavanje vode obično je prolazna stvar. No, ukoliko je to hronično stanje, obrati pažnju na to da ne konzumiraš previše natrijuma. Iako obično ne savetujem smanjivanje doza natrijuma, moguće da si osetljiviji na njega nego većina. Ako misliš da unosiš preko 4.000mg dnevno, razmisli o tome da malo smanjiš unos. Ovakvom stanju najviše doprinose mesne preraĂ°evine, dimljeni oblici mesa i konzervirana hrana. OdreĂ°eni medicinski problemi takoĂ°e mogu uzrokovati zadržavanje vode. Ako misliš da previše vode zadržavaš, možeš posetiti i svog lekara.

Gejnere preporučujem samo izuzetno mršavim osobama koje se muče sa nabacivanjem mase. Savetovao bih neki šejk za zamenu obroka za doručak.


Pitanje:
Pokušavam da nabacim masu ali mogu da treniram samo rano ujutru, što otežava unos neophodnih nutrijenata pre treninga. Znam da se NO rektor uzima na prazan stomak, ali kako tu da ubacim i proteine i ugljene hidrate?

Odgovor: NO reaktor uzmi odmah čim se probudiš. A onda, 30 min kasnije, ispij proteinski šejk sa 20ak grama wheya i 20-40g ugljenih hidrata iz voća, kako bi zaustavio noćni katabolizam i dao dovoljno energije telu za trening.

Pitanje: Da li su aminokiseline bacanje novca ili ću ipak primetiti neku razliku koristeći ih?

Odgovor: BCAA su najbitnije aminokiseline za korišćenje. Istraživači sa teksaškog univerziteta otkrili su da je leucine(najbitnija aminokiselina iz BCAA grupe) od izuzetnog značaja za podsticanje procesa mišićnog rasta. U studiji koju sam uradio u saradnji sa kolegama sa koledža u Čarlstonu(Severna Karolina), otkrili smo da utrenirani bodibilderi, koji koriste BCAA suplementaciju, dobijaju više nego duplo na snazi i mišićnoj masi u odnosu na one koji ih ne koriste. Osim toga, sagorevaju i duplo više masti.

Pitanje: Kada je najbolji tajming za uzimanje L-arginina – pre treninga ili pre spavanja?

Odgovor:
Arginin je najbolje uzeti na prazan stomak. Preporučujem 3-5g odmah nakon buĂ°enja,  30-60 min pre treninga i 30-60 min pre spavanja.

Pitanje: Radim 20 min HIIT-a 4 do 5 puta nedeljno, odmah nakon tegova. Na smanjenom sam unosu ugljenih hidrata i osećam kako imam sve manje snage u nogama. Da li bih trebao da se prebacim na neku umereniju kardio aktivnost? Bojim se da ne počnem gubiti mišićnu masu.

Odgovor: To je čest slučaj kada se kombinuju HIIT i redukovani unos UH. Dobra vest je, kada osetiš takav zamor u nogama, da je to znak da tada sagorevaš uglavnom telesne masti. Kada sagorevaš masti, gubićeš na veličini ali to ne mora da znači da gubiš mišiće. Zbog toga je dobro utvrditi nivo telesnih masti pre početka dijete, kako bi znao šta gubiš. Ako misliš da gubiš mišiće, postaraj se da ti unos proteina bude oko 1.5g po funti telesne mase(oko 3g po kilogramu) i možda da ubaciš jedan "high carb day"(dan sa pojačanim unosom ugljenih hidrata) nedeljno. Pored toga, možeš ubaciti i suplementaciju kreatinom i beta-alaninom, koji su odlični za tip kardio treninga kakav je HIIT.

Nastaviće se...

Izvor: www.flexonline.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.