TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 09:35:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 275 276 [277] 278 279 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 928431 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2183 poslato: Avgust 01, 2015, 06:04:25 posle podne »

Pedja,skapirao sam da je ozbiljniji rekreativac zato i napisah da radi onako...a samim tim sto radi sa svojim max za zadati broj ponavljanja nece mu nista faliti.
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2182 poslato: Avgust 01, 2015, 05:35:16 posle podne »

Strpljenja, kako napredujem ne zamaram se ribama osim onih koje me ne napiju i vas
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2181 poslato: Avgust 01, 2015, 04:27:07 posle podne »

Petarka, ne slusaj ga. Treniraj te pocetnike!!!!
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2180 poslato: Avgust 01, 2015, 02:24:32 posle podne »

Mislis grupu pocetnika? Ima pare da lete (zelenko smesko)
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2179 poslato: Avgust 01, 2015, 12:01:33 posle podne »

Cela nedelja ramena... dobar si..
Sa ramenima sam zavrsio.
Znaci trening za vise od dva meseca sam zavrsio u nedelju dana svaki dan, dok cu se sada vratiti na klasican trening za ramena jedan dan samo ramena a treniracu nesto drugo.

I mogu vam reci da za tih dva meseca odnosno nedelju dana hehe moze da se napreduje strahovito ako se trenira na taj nacin jedna grupa misica nedelju dana svaki dan+
Klasican trening, biceps, triceps itd.

Jbt imam ramena! Do pre nisam uopste ni inao misice na ramenima :-)
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2178 poslato: Avgust 01, 2015, 11:57:23 pre podne »

ima istine peĂ°a. Najveća greška kod svih početnika je taj koncept noge jednom nedeljno, ne možeš raditi noge+ramena i sl. To su neki principi profi bodibildinga gde je uključeno mnogo faktora koji nisu u igri kod rekreativaca. Od kad sam ušao ozbiljno u teretanu, pre nekih 5 godina, nije bilo nedelje da nisam radio najmanje 2 puta noge (sq+dl), a bilo je meseci kad sam SVAKI TRENING radio neki oblik čučnja. I to je neuporedivo više posla od 1 treninga nedeljno gde se ''razvale noge''.
Kakvi principi dizanja tegova odnosno bodybildynga?
Zasto se ne rade ramena i noge, biceps i triceps, gornje i donje grudi, isti dan? I sta se jos ne radi isti dan?
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2015, 12:03:18 posle podne od strane petarka » Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2177 poslato: Avgust 01, 2015, 11:55:11 pre podne »

Subota
Ramena i trbusnjaci.

Kosi, obrnuti,na ravnom,benchu, sa tegom ustranu, po 10x20kg
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #2176 poslato: Avgust 01, 2015, 08:55:29 pre podne »

Ima jedna forica kod koje nema greske a poznata je verovatno vecini...udri po cucnju 8 serija sa opsegom 3-5 ponavljanja sa kilazama koje su tvoj max za zadati broj ponavljanja.Jednom nedeljno ili svaki peti dan...zavisi kako se oporavljas,supsi,klopa...

Posle nekog vremena,6-8 nedelja kad ojacas iskuliras 2-4 nedelje i radis cucanj sa 30-50% od max pa kad odmoris kreni po Ironmanovom treningu da lomis.

Stefane to ima smisla ali i ne za njega i ne sad.

1. Nije preporučljivo ulaziti u tu zonu 87-92% bez pripremnog perioda. Sve je pod znakom pitanja: i zglobovi/pripoji i tehnika i asistensko stabilizatorske mišićne grupe i tip mišićne kompozicije i sposobnost CNS da to podnese. Otići sa 50-60-70% na oko 90%, ni za živu glavu.

2. U režimima 8x5@87,5% i 8x3@92,5 je INOL 3,2; a to je brutalna vrednost i dozvoljena je samo na kratak rok i samo za one vežbače koji su već spremni (CNS, tip mišićne kompozicije....)


INOL (Intensity Number of Lifts) je broj koji prestavlja odnos svih uraĂ°enih ponavljanja u istom intezitetu, a u odnosu na 1RM tj 100%.
Kako se računa - formula:

SERIJE x PONAVLJANJA / (100-RADNA ZONA)

U ovom slučaju:
8x5/(100-87,5)=
=40/12,5=
=3,2

INOL na dnevnom nivou

<0.4   premalo, nedovoljno - dodati još malo ponavljanja
0.4-1  OK, optimalno, ako nije u pitanju akumulacija zamora
1-2     Teško,ali dobro za loading-intenzifikaciju
>2      BRUTALNO


Nedeljni INOL

<2  Lako, doro za deload i posle višenedeljnih intenzivnih treninga
2-3 Teško i dobro za fazu akumulacije
3-4 Brutalno, mnogo zamora, OK je na kratak vremenski rok kao šok mikrociklusa
>4 PREVIŠE, NO COMMENT

Inol ima smisla računati samo za osnovne vežbe i sabiraju se sve serije od zagrevajućih pa do radnih. Na nedeljnom nivou se samo saberu za datu mišićnu grupu.

Bench Press - 2x6x60%, 5x3x75%
INOL(Bench Press) = 2x6/(100-60) + 5x3/(100-75) = 12/40 + 15/25 = 0.3 + 0.6 = 0.9

Ovo je odličan alat za konstrukciju treninga kako sebi tako i drugima. Jer ste u stanju da isprojektujete trening, mikro ciklus, ciklus pa i mezo ciklus. U prevodu, znam šta i koliko ću da podignem za 6-8-10-12 meseci.

Inače idejni tvorac je Prilepin ali zbog male manjkavosti Hristo Hristov ju je doradio i sada ima ovaj oblik - SAVRŠEN.
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2015, 02:33:32 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2175 poslato: Avgust 01, 2015, 02:01:35 pre podne »

Ima jedna forica kod koje nema greske a poznata je verovatno vecini...udri po cucnju 8 serija sa opsegom 3-5 ponavljanja sa kilazama koje su tvoj max za zadati broj ponavljanja.Jednom nedeljno ili svaki peti dan...zavisi kako se oporavljas,supsi,klopa...

Posle nekog vremena,6-8 nedelja kad ojacas iskuliras 2-4 nedelje i radis cucanj sa 30-50% od max pa kad odmoris kreni po Ironmanovom treningu da lomis.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #2174 poslato: Jul 31, 2015, 10:48:08 posle podne »

Za snimak ću se potruditi uskoro jer sam juče odradio noge. Ono što mene muči kod čučnja je to što ne mogu još uvek duboko da idem zbog tog kolena, samo do paralele ili čak malo iznad. Mada su mi rekli da se kvadriceps i ovako pogaĂ°a dovoljno malo mi je to sumnjivo.
Evo slike nogu... smorio sam se kad sam video kako izgleda na slici hahaha uživo deluje bolje i kao da ima više definicije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #2173 poslato: Jul 31, 2015, 08:31:32 posle podne »

Ja sam do skoro imao povređeno koleno pa sam morao da pazim na težine tj nisam smeo velike. Sada mi je bolje i hoću bas da stavim akcenat na noge. Leg pres radim sa 180 a čučanj sa 100kg. Počeo je da se vidi mišić tj da se ocrtava ali može to mnoooogo bolje. Da li da probam da skupim Ironman-ove treninge pa da radim jedno vreme tako ili što kaže Džej, da isprobam njegov način? Znam da to niko ne može da zna napamet, više mi je pitanje da li sam ja "dorastao" Ironman-ovom načinu treninga. Inače,  dok sam jačao noge posle povrede, radio sam ih 2 puta nedeljno ali je to bilo sa manjim kilažama. 


Može neka slika nogu i snimak sa sledećeg treninga da vidimo kako tehnički izvodiš čučanj sa 100kg  ?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #2172 poslato: Jul 31, 2015, 08:28:08 posle podne »

Ja sam do skoro imao povreĂ°eno koleno pa sam morao da pazim na težine tj nisam smeo velike. Sada mi je bolje i hoću bas da stavim akcenat na noge. Leg pres radim sa 180 a čučanj sa 100kg. Počeo je da se vidi mišić tj da se ocrtava ali može to mnoooogo bolje. Da li da probam da skupim Ironman-ove treninge pa da radim jedno vreme tako ili što kaže Džej, da isprobam njegov način? Znam da to niko ne može da zna napamet, više mi je pitanje da li sam ja "dorastao" Ironman-ovom načinu treninga. Inače,  dok sam jačao noge posle povrede, radio sam ih 2 puta nedeljno ali je to bilo sa manjim kilažama. 
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2171 poslato: Jul 31, 2015, 12:33:00 posle podne »

Rade noge i ramena zato sto nemaju kohones ili mozga,nesto fali od to dvoje.

Ne polaze od sebe sa pretpostavkom da nisu na AAS i da ne jednu 2-3 kila mesa dnevno,hoce da im rastu noge od 4 serije cucnja sa po 50-70 kg a ono prc ne moze.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2170 poslato: Jul 31, 2015, 12:11:17 posle podne »

sq 175x5
fsq 75x10x5
leg curl 22.5x12x3
rumun 90x12x3
trbušnjaci 25x3
---
@peĂ°a
kako da ne - masnije ide s godinama i u hrani i u krevetu  :D to iskustvo govori, doći će to i do klinaca na forumu  ;D
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 12:14:46 posle podne od strane Ironman. » Sačuvana
Arbeit macht frei.
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #2169 poslato: Jul 31, 2015, 11:46:54 pre podne »

Trening za danas, celu nedelju ramena radim.
Tako da, :)   :

Ramena i Ledja:
Lat masina 3 vezbe zaboravih (sada se setih) leptira na latu da uradim.
Solidan trening. Primetio sam kada radim ramena mogu duplo manje tezine da podignem za ledja od kada radim celu nedelju ramena.

Lejda:
lat uski siri iza vrata hvat.
zgibova ukupno 10.
Razgibavac masina 80kg, da vas vidam jel moze neko vise na toj masini neka mi se javi,ajde, :).

Masina za zadnje ledjno rame (na njoj mogu raditi inace i grudi ako se sedi ledjima na naslonu) slaba tezina, uvek je i bila na toj.

veslanje pored lata, ok. Konopac na koturu, i ja mislim da je to to?




Sačuvana
Stranice: 1 ... 275 276 [277] 278 279 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 14 upita.