TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 05:14:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE ZABLUDE  (Pročitano 57800 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Septembar 04, 2010, 02:50:50 posle podne »

pa tako daleko ko se ne takmici nece ici jer to su delovi dijete koji se primenjuju neposredno pred binu, dan-dva. . . Ali vi ste pricali o nekim drugim stvarima tipa ne jedenja bilo cega sto nije low gi i sto ne sadrzi zasicenje masti...mnogi ljudi se drze toga iako nisu takmicari. Inace ja podrzavam vase misljenje da treba biti umeren u odricanju ukoliko nisi u fazi pripreme za takmicenje, samo tesko je to mnogima objasniti....to je bila poenta.

Da bazirao sam se vise na ta zadnja dva tri dana ali veruj mi da ni prethodnih recimo 10 pa i vise nisu nista mnogo lepsa   :)  u sustini poenta je da se svi trudimo i odricemo zarad nekih nama datih ciljeva koje smo zacrtali.I da se razumemo..takmicarski bb nije zdrav jer se telo dovodi do granica izdrzljivosti i bukvalno testiras dokle mozes ici.Zato sam i pricao da razlike ipak ima...treba imati granica jer ljudski organizam nije masina,zato sam i rekao da neko ko se ne takmici nema potrebe da se muci stalno.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #41 poslato: Septembar 04, 2010, 02:43:31 posle podne »

pa tako daleko ko se ne takmici nece ici jer to su delovi dijete koji se primenjuju neposredno pred binu, dan-dva. . . Ali vi ste pricali o nekim drugim stvarima tipa ne jedenja bilo cega sto nije low gi i sto ne sadrzi zasicenje masti...mnogi ljudi se drze toga iako nisu takmicari. Inace ja podrzavam vase misljenje da treba biti umeren u odricanju ukoliko nisi u fazi pripreme za takmicenje, samo tesko je to mnogima objasniti....to je bila poenta.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #40 poslato: Septembar 04, 2010, 02:35:51 posle podne »

daleko od toga da nema razlike, ali i oni koji se trenutno ne takmice strogu dijetu ce pravdati time da ce se mozda u buducnosti takmiciti. . .

Ima i tu razlike...takmicarska dijeta i "stroga dijeta" nekoga ko se ne takmici. Evo banalan primer:  Ja pre izlaska na binu u nekim slucajevima ne pijem vodu po dva dana i dve noci,neko mozda i duze... jel to radi neko ko se ne takmici?  sumnjam ma kakva dijeta da mu bude teska i rigurozna.Ima naravno momaka koji se jako odricu svega i svaka cast tako i treba ali faze priprema su pakao.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #39 poslato: Septembar 04, 2010, 02:30:39 posle podne »

daleko od toga da nema razlike, ali i oni koji se trenutno ne takmice strogu dijetu ce pravdati time da ce se mozda u buducnosti takmiciti. . .
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #38 poslato: Septembar 04, 2010, 02:21:41 posle podne »

pa problem je i u tome sto je relativno ko je rekreativac jer mnogi rekreativci imaju aspiracije da u buducnosti izadju na takmicenja...a opet iz drugog ugla gledano cak i takmicari u Srbiji su rekretivci....tako da je podela vrlo plasticna.

Pa opet ima tu razlike.Svako ko je takmicar zna o cemu pricam a onaj koji nije probao pripreme i ne zna kros kakav pakao se prolazi tada taj moze samo da nagadja.A kada to prodje znace vrlo dobro postoji li razlika ili ne  ;)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #37 poslato: Septembar 04, 2010, 01:10:45 posle podne »

pa problem je i u tome sto je relativno ko je rekreativac jer mnogi rekreativci imaju aspiracije da u buducnosti izadju na takmicenja...a opet iz drugog ugla gledano cak i takmicari u Srbiji su rekretivci....tako da je podela vrlo plasticna.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Avgust 22, 2010, 08:49:55 posle podne »

I ja se slažem sa Zoltanom i o tome govore moji postovi.
I ne zaboravite da i rekreativni mogu da ozgledaju odlično.
Sačuvana
Dominator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #35 poslato: Avgust 22, 2010, 04:12:06 posle podne »

Slažem se sa Zoltanom!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Avgust 19, 2010, 09:29:52 posle podne »

Svako ima svoj cilj ka kome tezi i shodno tome i treba da prilagodjava svoj meni.Ali opet kazem da sam protivnik da se rekreativci strogo drze pravila odricanja od svega, mislim da nema potrebe.Uzivati treba ali umereno i bice sve ok.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Avgust 19, 2010, 05:13:55 posle podne »

Postoje izvesni periodi kada želja za slatkim postaje nepodnošljiva ;)   slažem se da glava može sve da iskontroliše, ali ponekad...

glavna stvar bi bila unositi dosta proteina i vlakana, sa složenijim hidratima i neće biti te neutoljive želje za slatkišima...

a kada?  naravno, posle treninga, neposredno, ako već tempiramo... tražimo period kada dotični šećer ima najmanju šansu da ode u salo :)

ali ipak, ako je dijeta, ja bih to potpuno likvidirala :)
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #32 poslato: Avgust 15, 2010, 06:46:57 pre podne »

Problem sa slatkim je što je često i masno a ne samo slatko... ali evo opljuvasmo slatko pa sad nek neko jede uveče u šetnji sladoled ;)
Naravno tu se sad slažem sa Fanatikom - ko je ozbiljan u vežbanju, nema izgovora!
Još onaj na točenje sladoled:-), a taj zna da bude i naj opasniji, čitam pre neki dan da se Dzej otrovao od jednog takvog na točenje.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Avgust 07, 2010, 09:02:49 posle podne »

Problem sa slatkim je što je često i masno a ne samo slatko... ali evo opljuvasmo slatko pa sad nek neko jede uveče u šetnji sladoled ;)
Naravno tu se sad slažem sa Fanatikom - ko je ozbiljan u vežbanju, nema izgovora!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Avgust 06, 2010, 09:18:07 posle podne »

Svaciji post je na mestu, i ovo se moze interpretirati na vise nacina... Alene naravno, ja kada sam pisao svakako da sam podrazumevao da covek normlano ustaje, normalno funkcionise i normalno spava, stoga svakako ne treba generalizovati, jer to je suplje poput i ono "nema jedenje posle 8 h uvece", a neko leze u 9 a neko u 3...

ali i za neozbiljije je dobra ta "prepodne jedi posle i uvece ne", jer se koliko toliko dovodi u normalnu, pa i to sto kazes Alene - osecaj t.j. nazovimo zavisnot, jer ce se samim izbegavanjem uvece smanjiti koliko toliko potreba nakon odredjenog vremena tako da se ni nece imati potreba... to se u praksi pokazalo dosta puta veoma uspesno
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #29 poslato: Avgust 06, 2010, 09:00:38 posle podne »

Ja bih da pitam ako sme,
kada jesti slatko? Nekad osetim potrebu da unesem ujutru nešto tako pa onda to i uradim..
'Najmanji greh posle treninga' da li se misli neposredno posle treninga ili nakon što se završi sa obrokom?

nikada, ako pod slatkim ne smatras voce
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Avgust 06, 2010, 08:19:18 posle podne »

Malo je oštra ta podela, čini mi se da si opisao samo krajeve čitavog spektra.. Ja na primer ne spadam ni u jednu od te dve kategorije kao i većina drugih ljudi.. pazim šta jedem ali ponekad i pogrešim što me ne čini sezoncem jer treniram redovno (kad nisam trudna :)) i zaista većinu vremena jedem zdravu hranu...

Mislim da je rešenje izbaciti slatko na jedno vreme (bar mesec dana) i ta zavisnost (koja zaista postoji) će polako nestati... Ipak retko ko zaista može bez slatkiša pa onda i ja kad me neko pita da li sme da jede slatko tj da greši kažem da greši pre podne ako već mora mada se time ne rešava problem... Kad tokom dogovora oko pravljenja plana ishrane klijent pita da li sme da jede slatko tj kad sme da ga jede sa velikom verovatnoćom mogu da kažem da neće biti ništa od te dijete... Teška je to zavisnost...

A sad pogledajte šta roditelji rade - časte dete čokoladom ili sladoledom.. i tako se polako vezuje slatko za osečaj prijatnog...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.