TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 03:11:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713875 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2354 poslato: Avgust 07, 2015, 01:04:10 posle podne »

Na masi si...a prvi obrok ti ne treba? Naprotiv prvi jutarnji obrok je jako bitan...

Jako zanimljivo...a period nocnog sna, zanemarljivo sa aspekta "potreba" i katabolickog ataka na muskulaturu?? Kao da si hibridoj varijanti "fastinga"?  ;D za masu...  ::)

A kad si na definiciji obrok pre treninga( prvi jutarnji obrok) je ok? Malo cudno postavljas stvari...

HIIT je bolje resenje "na masi"?  A jos pre toga trening sa opterecenjem,i nema obroka...hmmmmmmmm...
Mada...Kako ti radis HIIT? Koliko cesto?

Obrok pre treninga proteini + hidrati...
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 01:12:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2353 poslato: Avgust 07, 2015, 12:20:35 posle podne »

Sad vec lutamo od pocetnog pitanja. Trenutno sam na masi, tako da mi taj prvi obrok ne treba, ubacim neku vocku i vec nakon sat ipo i odradjenog treninga imam cvrst obrok, a na masi zar HIIT nije bolje resenje? Ubacicu jednom nedeljno jer 3x low intensity otpada u startu, nemam toliko vremena, a i da imam nemam obrok izmedju, necu na masi da rizikujem s tim i vrtim se u krug.

Ali hipoteticki, kad budem na definiciji, znaci ako imam obrok pa trening pa 60min kardio, to je ok?

edit: Nisam dobro procitao, napisao si low intens 20-40min, 20-30min bi mozda i izgurao, 2x nedeljno, samo onda bi morao jesti pre treninga. Ako se odlucim za tu varijantu, koji je predlog obroka pre treninga, hidrati + prot ili samo prot?

Ili mozda krug bajsom, 10ak km, to bi mi mozda prijalo, traje oko 20-30min takodje.
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 12:51:49 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2352 poslato: Avgust 07, 2015, 10:55:52 pre podne »

Ne koristim nista. Msm radio bih cut tek oko ng, imam dotle vremena da smislim kako cu. Onda ujutro tegovi, a uvece traka? Ili posle treninga odma hiit 15-20min.

A sta ako jedem pa odradim oba treninga jedan iza drugog ne bi smetalo?

Za ovaj trening tegovima ne vidim sta gubim, bitan je dnevno/nedeljni unos koji je ispunjen, ionako mi obrok pre treninga ima vise stetnih stvari nego koristi. Mislim meni licno, uspava me, moram da ustajem jos ranije, pospan sam do treninga, a moram sacekati bar sat vremena inace bude muka...

Da se odmah razumemo, kardio bi trebalo uvek raditi,ne samo u fazi rada "na defniciji",ipak mnogo je benefita istog...ali ne treba ici u krajnost...i po pitanju duzine kardia, i po pitanju ucestalosti...

Ne bih isao na HIIT u ovoj fazi, ali niski intenzitet 65-70% od max HR oko 20-40 min moze biti dobro resenje posle treninga sa opterecenjem i to 2-3 puta nedeljno...( shvatio bih to kao neku vrstu "odrzavanja")...

Uspava te obrok pre treninga? Da ne preterujes sa unosom hidrata u obroku pre treninga, kao i sa ukupnom obilnoscu obroka? Pre bih rekao da je to posledica nedovoljno sna( s obzirom da ustajes ranije...) i sl., nego li samog obroka, ako su iskljuceni napred navedeni uzroci...
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 03:50:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2351 poslato: Avgust 07, 2015, 10:38:32 pre podne »

Ne koristim nista. Msm radio bih cut tek oko ng, imam dotle vremena da smislim kako cu. Onda ujutro tegovi, a uvece traka? Ili posle treninga odma hiit 15-20min.

A sta ako jedem pa odradim oba treninga jedan iza drugog ne bi smetalo?

Za ovaj trening tegovima ne vidim sta gubim, bitan je dnevno/nedeljni unos koji je ispunjen, ionako mi obrok pre treninga ima vise stetnih stvari nego koristi. Mislim meni licno, uspava me, moram da ustajem jos ranije, pospan sam do treninga, a moram sacekati bar sat vremena inace bude muka...
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 10:44:18 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2350 poslato: Avgust 07, 2015, 10:36:25 pre podne »

Vala samo mi jos ta briga u zivotu fali, da li sam pomesao belance i meso. Sve ja trpam. Nego kad smo kod obroka posle treninga, sad sam na masi, pa jedem odma cim dodjem kuci, to je 10ak, 20min nakon poslednje serije.

Ali kad budem na definiciji, ako umesto hiita se odlucim za traku, low intensity oko sat vremena + treniram ujutro na gladan stomak. Recimo ustanem u pola 8, popijem solju kafe crne i u teretanu, od 8 do 9 tegovi, od 9 do 10 traka, pola 11 tek prvi obrok, a suplemente ne koristim, tako da nista ne bi popio u teretani izmedju tegova i trake?

Jel to previse vremena do obroka? Meni licno ne smeta, lakse i treniram na gladan stomak, nego taj prelaz s tegova na traku ne znam da l bi opao zbog toga bajo moj :D

A zasto bi trenirao na prazan stomak tako obimno i cemu trcanje od 60 min posle tegova?
Ne trcanje nego hod, 60-70% puls ili kako vec ide. Prija mi trening na gladan stomak, a i ne mogu da ustajem u 6 pa da jedem i cekam 2h da se slegne to da bi mogao trenirati, ovako ustanem u pola 8 i u 8 treniram. Kasnije mi ne odgovara zbog guzve u teretani.

Zasto moze jednostvno kad moze komplikovano...ehhhhhhhhh...

Slazem se sa Stefanovom konstatacijom da je ovo predugo vreme bez hrane "u obimnom treningu"...da, imace sjajan "fat-burn" ucinak, ali ako na sve to dodamo i veliku verovatnocu gubitka i ono malo mukom stecene misicne mase...veca je steta nego li korist od cele price...

Bolja opcija bi bila i "manji obrok"( proteini i slozeni hidrati) oko sat vremena pre treninga, nego li opcija "na prazan zeludac"...koristis li nesto od suplementacije? BCAA? Glutamin? Vitargo?

Nego radis na masi i akcentujes kardio?
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 10:43:13 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2349 poslato: Avgust 07, 2015, 06:40:08 pre podne »

Vala samo mi jos ta briga u zivotu fali, da li sam pomesao belance i meso. Sve ja trpam. Nego kad smo kod obroka posle treninga, sad sam na masi, pa jedem odma cim dodjem kuci, to je 10ak, 20min nakon poslednje serije.

Ali kad budem na definiciji, ako umesto hiita se odlucim za traku, low intensity oko sat vremena + treniram ujutro na gladan stomak. Recimo ustanem u pola 8, popijem solju kafe crne i u teretanu, od 8 do 9 tegovi, od 9 do 10 traka, pola 11 tek prvi obrok, a suplemente ne koristim, tako da nista ne bi popio u teretani izmedju tegova i trake?

Jel to previse vremena do obroka? Meni licno ne smeta, lakse i treniram na gladan stomak, nego taj prelaz s tegova na traku ne znam da l bi opao zbog toga bajo moj :D

A zasto bi trenirao na prazan stomak tako obimno i cemu trcanje od 60 min posle tegova?
Ne trcanje nego hod, 60-70% puls ili kako vec ide. Prija mi trening na gladan stomak, a i ne mogu da ustajem u 6 pa da jedem i cekam 2h da se slegne to da bi mogao trenirati, ovako ustanem u pola 8 i u 8 treniram. Kasnije mi ne odgovara zbog guzve u teretani.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2348 poslato: Avgust 07, 2015, 02:21:24 pre podne »

Smatram da nije logično, nimalo...pogotovu vezano za interakcije mlečnih proizvoda i mesa, a još i dve vrste mesa...ne bih se složio...ali i "pravilo sumiranja" može biti olakšica kada se radi o manjim količinama različitih izvora proteina( blendovi, a to su i delimično obraĂ°eni proteini, "lakši za varenje")...ali da ne trolujemo ovu temu nepotrebno...ko želi poslušaće, ko ne želi...njegov izbor...sve to svrstavam u domen preporuka datih u opštem interesu...poenta priče je dominantno bila na brzini varenja i svrsishodnosti istog...ali ok...malo rasprave nije na odmet...

Drago mi je da su se neki usnuli forumaši probudili, i da smo uvek raspoloženi za konstruktivno sučeljavanje mišljenja...a neke stvari nisu zastarele, takve su, ma kako nama bile neprijatne...ili ugrožavale naš kućni budžet...

Pozdrav za Semija...kao i sve učesnike rasprave...
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 02:24:45 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2347 poslato: Avgust 07, 2015, 02:12:22 pre podne »

Da ne valjaju da se kombinuju proteini ne bi pravili blendove.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2346 poslato: Avgust 07, 2015, 01:33:06 pre podne »

Sve je to super u teoriji,ali praksa je drugacija a problemi koje navodis su individualni a mi pricamo o generalno zdravoj osobi bez smetnji.

Ucio sam i ja biohemiju,organsku i neorgansku hemiju,mikrobiologiju,genetiku...sve to isto sto i na medicini ili farmaciji ali to je malo zastarela prica. Jebi ga...

Bas zbog logike koju pominjes...zar nije logicno da se moze u obroku imati vise vrsta proteina...recimo u istom obroku piletina i biftek sa sirom,zasto bi to smetalo bilo kome?

Ili u jednom obroku imati jogurt,jaja i crveno meso a posle 3-4 sata jesti sir i ribu...kratko je to vreme opet bi bio problem prisutan da on uopste postoji.


Nase telo ce sigurno iskoristiti sve od proteina sto dobije ako mu je to potrebno,tj ako vezbamo i klopamo kako treba pa makar imali i 4 izvora proteina po obroku.

Cak sta vise,logicnije mi je da je to ustvari i bolje,raznovrsni izvori proteina i da bi bas tako bilo lakse varenje jer ako ne pojedes 300 g junetina koja je teska za varenje vec 100 g,a uz nju pojedes 100 g piletine i 50 g sira sa soljom jogurta siguran sam da nece biti problema sa varenje i iskoriscavanjem unetih proteina.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2345 poslato: Avgust 07, 2015, 12:01:13 pre podne »

Vidi, vidi...Funta se vratio...pa kako je na drugim Forumima...vidim enorman napredak  ;) Ja pomislio eto nama novog Mr.O  ;D

Upao si u anabolizam...hm...šta kaže vaga?  ;D

Stefane, Stefane...nisu sve zablude...i nemojmo olako i detinjastvo shvatati neke stvari...uvek treba imati mere, i sa žumancima, i po pitanju kombinovanja proteina, kao i količine istih po obroku...naše telo ima limite, a ta opsesivnost "potvrdnim" studijama nije neophodna u slučajevima koji se tiču logike funkcionisanja ljudskog organizma( pogotovu vezano za sekreciju HCl i aktivnosti enzima koji učestvuju u procesu varenja)...tj. digestivnog trakta...

A "skrob" bogme itekako utiče na pH želuca...tako da neke stvari nisu gluposti, ali postoje uspešni manevri da se te negativne interakcije maksmalno umanje...npr. omogućiti dovoljno dugo delovanje ptijalina( varenje skroba) iz pljuvačke( oralna amilaza) dovoljnim zvakanjem hrane...i eto manje nadutosti, gasova, grčeva i sl. simptoma od strane našeg GIT trakta...

Koliko vas ima sve te pojave? Zamislite zašto? Nisu glavni uzroci - previše vlakana, već i "nedovoljno uspešna sekrecija" HCl...kao i interakcije izmeĂ°u nekih vrsta namirnica...zar mislite da svi imamo podjednako uspešnu sekreciju HCl? Parijetalne ćelije želuca imaju svoje limite? Zar ne?  ;)

Da, da, neke stvari koje su neuki lekari učili pre tridesetak godine su i istina, i nisu tako napuštene...samo što su sa vremenom pronaĂ°eni načini da se neke stvari "učine dostupnijim svima", uspešnim manevrima po pitanju kombnovanja namirnica...čak i suplementima HCl...verovali ili ne...

https://branchbasics.com/ways-to-increase-stomach-acid-production/ ( neke stvari su i istina  :D )
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2015, 12:03:25 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2344 poslato: Avgust 06, 2015, 10:31:28 posle podne »

Vala samo mi jos ta briga u zivotu fali, da li sam pomesao belance i meso. Sve ja trpam. Nego kad smo kod obroka posle treninga, sad sam na masi, pa jedem odma cim dodjem kuci, to je 10ak, 20min nakon poslednje serije.

Ali kad budem na definiciji, ako umesto hiita se odlucim za traku, low intensity oko sat vremena + treniram ujutro na gladan stomak. Recimo ustanem u pola 8, popijem solju kafe crne i u teretanu, od 8 do 9 tegovi, od 9 do 10 traka, pola 11 tek prvi obrok, a suplemente ne koristim, tako da nista ne bi popio u teretani izmedju tegova i trake?

Jel to previse vremena do obroka? Meni licno ne smeta, lakse i treniram na gladan stomak, nego taj prelaz s tegova na traku ne znam da l bi opao zbog toga bajo moj :D

A zasto bi trenirao na prazan stomak tako obimno i cemu trcanje od 60 min posle tegova?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2343 poslato: Avgust 06, 2015, 09:19:42 posle podne »

Nemojte slucajno da mesate vise izvora proteina, ja sam upao u anabolizam od toga...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2342 poslato: Avgust 06, 2015, 08:30:12 posle podne »

E, kud sam i spomenuo to za proteine...
;D
U suštini meni ne odgovara da uzimam proteine iz različitih izvora, jer to uglavnom povlači spremanja dva jela...
:D
...a nemate blage veze koliko sam se naslušao priča vezane za ishranu (uglavnom idiotskih); mogli bi do kraja godine da raspravljamo...
:D :D :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2341 poslato: Avgust 06, 2015, 08:09:04 posle podne »

Vala samo mi jos ta briga u zivotu fali, da li sam pomesao belance i meso. Sve ja trpam. Nego kad smo kod obroka posle treninga, sad sam na masi, pa jedem odma cim dodjem kuci, to je 10ak, 20min nakon poslednje serije.

Ali kad budem na definiciji, ako umesto hiita se odlucim za traku, low intensity oko sat vremena + treniram ujutro na gladan stomak. Recimo ustanem u pola 8, popijem solju kafe crne i u teretanu, od 8 do 9 tegovi, od 9 do 10 traka, pola 11 tek prvi obrok, a suplemente ne koristim, tako da nista ne bi popio u teretani izmedju tegova i trake?

Jel to previse vremena do obroka? Meni licno ne smeta, lakse i treniram na gladan stomak, nego taj prelaz s tegova na traku ne znam da l bi opao zbog toga bajo moj :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2340 poslato: Avgust 06, 2015, 03:11:57 posle podne »

Samo malo logike to je sve.

A onda i neka studija koja potvrdi logiku.

Pa zatim praksa na sebi kao dodatno utvrdjivanje istog i milina.

Ta zabluda sa proteinima je poput one o razdvajanju hidrata i masti u obrocima zbog iskoriscenosti istih (kao ne valja jesti zajedno hidrate i masti) ili one o jajima i holesterolu.

Jaje,jogurt,meso,orah,badem,heljda,raz,pirinac,spelta...najsavrsenije namirnice i ni jedna od njih nema samo masti,ili samo proteine ili samo hidrate.

Kad imam novca uvek ali uvek imam bar 2 izvora proteina po obroku i uvek su sva 3-4 obroka u danu razlicita.

Kao sto rekoh,sta ce biti sa proteinima koje smo uneli za dorucak ako su iz jaja i sira a za obrok posle tog koji dolazi neka 3-4 sata unesemo biftek i sir,a onda posle jos 3-4 sata unesemo ribu?

Sad se setih jos jednog primera slicne situacije...

Jedna doktorka rece na nekom predavanju pre par meseci kako moze visak proteina da ode u salo...ja ne bi bio ja kad bi cutao pa sam se zamalo posvadjao i dok joj nisam nasao studiju na sred predavanja koja je to pobila pre 15-20 godina nije se smirila.

Zena je tako ucila na faksu,toga se drzi i to je ok,ali nova istrazivanja i nove studije pokazale drugacije,sto je super,znaci da napredujemo,e onda njoj sujeta nije dala da to prihvati jer sam joj delovao kao nadobudni balavac (ima i u tome istine,znam biti) pa gde sad bas ja da kazem da to nije tacno a ona to uci studente vec 30 godina.

Jebi ga,al tako je.Ja bi voleo da mi se kao profi desi tako nesto,nagradio bi tog klinca...


Tako da...trpajte ljudi proteine u sebe kako god stignete i koliko god stignete...pogotovo na ovoj vrucini,ja se osusi sav,opadam bajom moj iz dana u dan. :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 13 upita.