TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 08:22:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebni saveti za period definicije  (Pročitano 32743 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #126 poslato: Mart 10, 2012, 01:08:35 posle podne »

Meni je pirinac jako cudan, kako da kazem... Mene 50 gr pirincha razvali, chak mislim da nikada nisam mogao vise da pojedem a imam dobre kapacitete za hranu dok naravno za sve ostalo nije problem...
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #125 poslato: Mart 10, 2012, 01:05:55 posle podne »

500 g pirinca napuni 2 serpe u kojima dinstam piletinu...To ko pojede svaka mu dala... :D
Al 500g cokolade plane za par minuta...
Ma za minut,ali pricali smo o sredjenoj ishrani i gojenju...
Pa i pirinac plane veoma brzo, ja pojedem veliki kuvani krompir za 1min, dok 200g kuvane piletine zvacem oko 10 min. Tako da je veoma lako napraviti kal suficit na osnovu zdravih UH, a to dovodi do masnog tkiva. Jer da nije tako, onda bi se BB isto hranili  za vreme rada na masi kao i na definiciji. Tako da izjava, "jedi zdrave UH kolko mozes i neces se ugojiti", jednostavno ne drzi!
Onda je sto situacija kod mene,mogu da jedem krompira i pirinca koliko god mogu i samo smanjujem bf a misicna masa raste...problem nastane sto mi se smuci i belo meso i pirinac i krompir...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #124 poslato: Mart 10, 2012, 09:16:32 pre podne »

500 g pirinca napuni 2 serpe u kojima dinstam piletinu...To ko pojede svaka mu dala... :D
Al 500g cokolade plane za par minuta...
Ma za minut,ali pricali smo o sredjenoj ishrani i gojenju...
Pa i pirinac plane veoma brzo, ja pojedem veliki kuvani krompir za 1min, dok 200g kuvane piletine zvacem oko 10 min. Tako da je veoma lako napraviti kal suficit na osnovu zdravih UH, a to dovodi do masnog tkiva. Jer da nije tako, onda bi se BB isto hranili  za vreme rada na masi kao i na definiciji. Tako da izjava, "jedi zdrave UH kolko mozes i neces se ugojiti", jednostavno ne drzi!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #123 poslato: Mart 10, 2012, 01:24:00 pre podne »

500 g pirinca napuni 2 serpe u kojima dinstam piletinu...To ko pojede svaka mu dala... :D
Al 500g cokolade plane za par minuta...
Ma za minut,ali pricali smo o sredjenoj ishrani i gojenju...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #122 poslato: Mart 10, 2012, 01:01:06 pre podne »

500 g pirinca napuni 2 serpe u kojima dinstam piletinu...To ko pojede svaka mu dala... :D
Al 500g cokolade plane za par minuta...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #121 poslato: Mart 10, 2012, 12:25:26 pre podne »

Da li sme da se jede hleb beli uopste ? Da li smem neki dan da pojedem recimo parce kolaca ,hocel to uticat mnogo na definiciju?
Znam jednog decka jede sve zivo , hleb, slatkise,pije sokove itd a definicija extra misicna masa extra , sad moze na takmicenje ,znam da ne koristi steroide ,a ja cini mi se da ne jedem 10 godina opet cu imat salo oko stomaka :S :S

Iskreno cisto sumnjam cak i da nije sklon gojenju i ima extra genetiku da moze bas da jede sve zivo..tu mi nesto nije rocno ali ajde...Ako jednom u toku nedelje sebe pocastis parcetom kolaca to nema sanse da ti utice na definiciju...
Moj najbolji drug pojede 200-300 g cokolade i 0,5 L  jogurta za veceru...bukvalno jede kad sta i koliko stigne...nekad jede jednom dnevno,a nekad 4 puta,sve radi prema obavezama i raspolozenju.BF mu je 7-8%,visok 190 cm a tezak 82 kg,nije nesto za BB ali za plazu ili bazen je idealan.Genetika je cudo. :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #120 poslato: Mart 10, 2012, 12:20:08 pre podne »

Jedi slobodno koliko god mozes pirinca,mesa,jaja,ribe...nema sanse da bilo sta ode u salo ako su namirnice PRAVE,tj. one koje nas organizam moze da iskoristi.
Moze i te kako u salo, ukljucujuci i proteinska hrana (manja je mogucnost, ali moze).
Nisam jos video coveka koji ima bilo kakvu fizicku aktivnost da pojede toliku kolicinu pirinca a da mu i gram ode u salo,a tek meso,o tome nema sta ni da se prica.Znas koje su to kolicine u pitanju da bi otislo u salo.
Mozda ako ceo dan ne bi nista radio,samo lezao i jeo,a pritom uspeo da pojedes jedno kilogram pirinca i nekoliko kilograma mesa...i tako radio duze vremena,pa ugojio bi se sta god da jedes,ako si zdrav,lezis ceo dan i samo trpas.Jeo sam po 600-700 g krompira i 300 g pirinca dnevno a uz to 300 g badema,5 jaja i oko 1 kg mesa,jeo sam tu hranu i na silu,samo sam trpao i trenirao,masti bilo sve manje,tj. bf se smanjivao a kilaza rasla...Jedini problem kod takve ishrane je sto mi posle mesec dana i to bude malo,pa onda moram da ubacujem testenine ili od trcanja nema nista...E sad to je moj organizam,neko mozda moze sa duplo manje hrane da trci vise od mene,ali kod mene je tako,brzo mi se organizam navikne na bilo koji rezim ishrane i kolicine,pa moram da menjam nesto,ili da dodajem na kolicini ili da menjam namirnice ili da ubacujem Junk day...
Stefane, svaki kal. suficit, dugorocno stvara masno tkivo. A veoma je lako pojesti tu kol. UH, ciji rezultat bi bio masno tkivo,
pa i za aktivne sportiste. E sad, to sto ti "ne mozes", to tretiraj kao jedan veliki dar, jer nema nista lepse nego nahraniti stomak,
a ne imati "sporedne" efekte vidne u ogledalo.
Ok je to sto ti kazes,ali jos nisam video da neko moze da jede svaki dan tolike kolicine krompira i pirinca da bi ga to ugojilo...to je teska hrana za pojesti kad su kolicine u pitanju.500 g pirinca napuni 2 serpe u kojima dinstam piletinu...To ko pojede svaka mu dala... :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #119 poslato: Mart 09, 2012, 10:41:25 posle podne »

Fala Miro. Ali,bolje uneti vise proteina,nego vise UH...mislim,barem po meni..Naravno,ne treba preterivati!

Haha nema na cemu Neko Tamo :D To da u svakom slucaju ;)
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #118 poslato: Mart 09, 2012, 10:05:57 posle podne »

Fala Miro. Ali,bolje uneti vise proteina,nego vise UH...mislim,barem po meni..Naravno,ne treba preterivati!
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #117 poslato: Mart 09, 2012, 09:40:23 posle podne »

Jedi slobodno koliko god mozes pirinca,mesa,jaja,ribe...nema sanse da bilo sta ode u salo ako su namirnice PRAVE,tj. one koje nas organizam moze da iskoristi.
Moze i te kako u salo, ukljucujuci i proteinska hrana (manja je mogucnost, ali moze).
Nisam jos video coveka koji ima bilo kakvu fizicku aktivnost da pojede toliku kolicinu pirinca a da mu i gram ode u salo,a tek meso,o tome nema sta ni da se prica.Znas koje su to kolicine u pitanju da bi otislo u salo.
Mozda ako ceo dan ne bi nista radio,samo lezao i jeo,a pritom uspeo da pojedes jedno kilogram pirinca i nekoliko kilograma mesa...i tako radio duze vremena,pa ugojio bi se sta god da jedes,ako si zdrav,lezis ceo dan i samo trpas.Jeo sam po 600-700 g krompira i 300 g pirinca dnevno a uz to 300 g badema,5 jaja i oko 1 kg mesa,jeo sam tu hranu i na silu,samo sam trpao i trenirao,masti bilo sve manje,tj. bf se smanjivao a kilaza rasla...Jedini problem kod takve ishrane je sto mi posle mesec dana i to bude malo,pa onda moram da ubacujem testenine ili od trcanja nema nista...E sad to je moj organizam,neko mozda moze sa duplo manje hrane da trci vise od mene,ali kod mene je tako,brzo mi se organizam navikne na bilo koji rezim ishrane i kolicine,pa moram da menjam nesto,ili da dodajem na kolicini ili da menjam namirnice ili da ubacujem Junk day...
Stefane, svaki kal. suficit, dugorocno stvara masno tkivo. A veoma je lako pojesti tu kol. UH, ciji rezultat bi bio masno tkivo,
pa i za aktivne sportiste. E sad, to sto ti "ne mozes", to tretiraj kao jedan veliki dar, jer nema nista lepse nego nahraniti stomak,
a ne imati "sporedne" efekte vidne u ogledalo.
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #116 poslato: Mart 09, 2012, 09:32:08 posle podne »

Navikao sam se bez hleba sad uopste i bez onog integralnog i mnogo se bolje osecam i definicija je pocela bas ono lepo da napreduje.
A ovaj decko verovatno ima dobru genetiku .

Hvala vam , pozdrav
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #115 poslato: Mart 09, 2012, 08:43:32 posle podne »

Da li sme da se jede hleb beli uopste ? Da li smem neki dan da pojedem recimo parce kolaca ,hocel to uticat mnogo na definiciju?
Znam jednog decka jede sve zivo , hleb, slatkise,pije sokove itd a definicija extra misicna masa extra , sad moze na takmicenje ,znam da ne koristi steroide ,a ja cini mi se da ne jedem 10 godina opet cu imat salo oko stomaka :S :S

I to se sve da promeniti, ne brini... Znam ih brdo koji su bili isti taki a posle dosta godina izgledaju kao slanina.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #114 poslato: Mart 09, 2012, 07:59:17 posle podne »

Da li sme da se jede hleb beli uopste ? Da li smem neki dan da pojedem recimo parce kolaca ,hocel to uticat mnogo na definiciju?
Znam jednog decka jede sve zivo , hleb, slatkise,pije sokove itd a definicija extra misicna masa extra , sad moze na takmicenje ,znam da ne koristi steroide ,a ja cini mi se da ne jedem 10 godina opet cu imat salo oko stomaka :S :S

Genetika je kod svih nas drugacija,a on ima srece ako je zaista tako.Svako od nas treba da upozna svoje telo i da vidi na sta kako reaguje.To se naravno ne postize za mesec dana vec su u pitanju godine iskustva.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #113 poslato: Mart 09, 2012, 07:56:38 posle podne »

Sto vise proteina,bio na masi ili na def. Oni skoro da i ne mogu da odu u salo,tj mislim da nikako ne mogu da se nataloze...

Treba da unosi dovoljno proteina ali visak definitivno moze da ode u salo...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #112 poslato: Mart 09, 2012, 07:55:02 posle podne »

Da li sme da se jede hleb beli uopste ? Da li smem neki dan da pojedem recimo parce kolaca ,hocel to uticat mnogo na definiciju?
Znam jednog decka jede sve zivo , hleb, slatkise,pije sokove itd a definicija extra misicna masa extra , sad moze na takmicenje ,znam da ne koristi steroide ,a ja cini mi se da ne jedem 10 godina opet cu imat salo oko stomaka :S :S

Iskreno cisto sumnjam cak i da nije sklon gojenju i ima extra genetiku da moze bas da jede sve zivo..tu mi nesto nije rocno ali ajde...Ako jednom u toku nedelje sebe pocastis parcetom kolaca to nema sanse da ti utice na definiciju...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 19 upita.