TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395546 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 01:31:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik trazi savete...  (Pročitano 8471 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Jun 04, 2012, 03:32:00 posle podne »

cao, iskreno meni je grehota piti iso 100 sa mlekom jer drasticno usporavas njegovu apsorpciju... mozda da sacekas 15/20 minuta posle treninga i onda ga popijes sa hladnom, hladnom vodom?

i ja sam priblizno takav slucaj,ali sacekaj malo da se organizam smiri posle treninga... istusiraj se i izadji na svez vazduh i onda protein
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #28 poslato: Jun 04, 2012, 02:56:17 posle podne »

Imam jedan problem. Nisam bas u najboljim odnosima sa proteinom, drugim recima ja krenem da ga pijem a on krene da se vraca nazad, malo mi fali da povratim. Toliko mi smeta njegov da kazem ukus. Nije bilo cokolade kad sam uzimao pa sam uzeo sumsko voce, ali cuo sam da je skoro sa svim ukusima ista prica kad se mesaju sa vodom. Jutros sa sipao mleko ella umesto vode jer je ono naj pribliznije vodi i mnogo je bolje, hocu reci podnosljivije. Jel smem da pijem sa tim mlekom ili ne, i ako smem da li je bolje da ga pijem sa mlekom ujutru ili posle treninga? U pitanju je protein iso 100.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #27 poslato: Jun 02, 2012, 11:33:44 posle podne »

Ja mislim da nebi trebao vise od mjerice u pwm jer je ipak ISO cist izolat...Dovoljno je da ga unosis poslje treninga,eventualno ujutro uz ovsene i to je to..Gledaj da ostatak proteina uneses kroz hranu naravno,nema potrebe za razbacivanjem izolata u toku dana.. :)
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #26 poslato: Jun 02, 2012, 11:30:02 posle podne »

Protein(1,5dozera,,kreatin 5g.i dekstrozu30-50g. posle treninga u sejku.....Omegu uz obroke uzimaj po 2....i nabavi multivitaminerale.....
[/quote]

To je dovoljan unos proteina, nema potrebe vise puta dnevno, tipa pre treninga posle treninga itd?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #25 poslato: Jun 02, 2012, 11:15:41 posle podne »

Evo mene opet. Doveo sam ishranu do zavidnog nivoa, dajem sve od sebe da je jos poboljsam iz dana u dan i redovno idem u teretanu.
Uzeo sam protein Dymatize Nutrition - Iso-100, Creatine Ethyl Ester, DEXenergy, Omega-3 Fish Oil 1000 mg
Zamolio bih vas za savet u kojoj kolicini i kada bi bilo najbolje da uzimam pomenute suplemente? Da li dekstrozu uzimam u isto vreme kad i kreatin i tako dalje, par saveta za pravilno uzimanje? I naravno pored ovoga da li mi savetujete jos nesto? Hvala svima, pozdrav

Protein(1,5dozera,,kreatin 5g.i dekstrozu30-50g. posle treninga u sejku.....Omegu uz obroke uzimaj po 2(izbegavaj samo u obroku posle treninga)....i nabavi multivitaminerale.....
« Poslednja izmena: Jun 02, 2012, 11:25:36 posle podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2012, 11:07:02 posle podne »

Evo mene opet. Doveo sam ishranu do zavidnog nivoa, dajem sve od sebe da je jos poboljsam iz dana u dan i redovno idem u teretanu.
Uzeo sam protein Dymatize Nutrition - Iso-100, Creatine Ethyl Ester, DEXenergy, Omega-3 Fish Oil 1000 mg
Zamolio bih vas za savet u kojoj kolicini i kada bi bilo najbolje da uzimam pomenute suplemente? Da li dekstrozu uzimam u isto vreme kad i kreatin i tako dalje, par saveta za pravilno uzimanje? I naravno pored ovoga da li mi savetujete jos nesto? Hvala svima, pozdrav
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #23 poslato: Maj 18, 2012, 09:09:13 pre podne »

E Monika, kada si vec pomenula mleko sa proteinom... Koja je razlika (whey sa vodom vs. mlekom, sem razlike u sadrzaju mlaka i vode naravno)? jer neki bas ne preporucuju, koliko sam shvatio... da li ima razlike u brzini apsorpcije i da li sa mlekom vise odgovara periodu "mase" ?

zbog mlecnih masti se usporava apsorpcija proteina, a cilj posle treninga je da "gladni" mišići dobiju što pre priliv aminokiselina...  dakle najbolja opcija bi bila hidrolizovani izolat whey proteina sa vodom...  ako ne izolat, onda bilo koji whey samo nek je sa vodom :)

ako ga piješ kao zamenu za obrok, tj. izmeĂ°u obroka onda radiš suprotno, tj. i gledaš da usporiš apsorpciju... dodavanjem mleka (i zbog ukusa izmeĂ°u ostalog)  a bolje je da dodaš neke lešnike, bademe i sl.   tj zdrave masti

To pomaze, hvala :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Maj 18, 2012, 07:49:06 pre podne »

Za ovaj novi Biotech imam sve pohvale, vratili su moje poverenje.

Od vitaminsko mineralnih kompleksa ti predlažem Universal Daily formulu, uz koju možeš dodati povremeno C vitamin - preporuka Natrol Easy c - imaš od 300 i 500 mg
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #21 poslato: Maj 17, 2012, 04:47:53 posle podne »

I htedoh da vas pitam sta mislite o BioTechUSA proizvodjacu?
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #20 poslato: Maj 17, 2012, 04:42:30 posle podne »

Hvala svima na savetima, ovih dana idem da kupim Whey i omega 3 riblje ulje a sto se tice vitamine i minerale mogu da uzmem bilo koje necu da pogresim ili neke odredjene?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Maj 17, 2012, 01:45:14 posle podne »

Opet ja. ;D

Ovde sad ima i varijanta da sa mlekom nije lose popiti posle trening i napraviti Kazein,ima Robert tekst o tome... ;D Mislim da je mozda bolja kombinacija pre treninga 2 sata popiti tu kombinaciju sa mlekom a posle treninga cist Whey i tako imati konstantan priliv AK,plus cvrsta hrana = trebalo bi da bude prava stvar?! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Maj 17, 2012, 12:15:56 posle podne »

E Monika, kada si vec pomenula mleko sa proteinom... Koja je razlika (whey sa vodom vs. mlekom, sem razlike u sadrzaju mlaka i vode naravno)? jer neki bas ne preporucuju, koliko sam shvatio... da li ima razlike u brzini apsorpcije i da li sa mlekom vise odgovara periodu "mase" ?

zbog mlecnih masti se usporava apsorpcija proteina, a cilj posle treninga je da "gladni" mišići dobiju što pre priliv aminokiselina...  dakle najbolja opcija bi bila hidrolizovani izolat whey proteina sa vodom...  ako ne izolat, onda bilo koji whey samo nek je sa vodom :)

ako ga piješ kao zamenu za obrok, tj. izmeĂ°u obroka onda radiš suprotno, tj. i gledaš da usporiš apsorpciju... dodavanjem mleka (i zbog ukusa izmeĂ°u ostalog)  a bolje je da dodaš neke lešnike, bademe i sl.   tj zdrave masti
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #17 poslato: Maj 17, 2012, 11:56:47 pre podne »

Definitivno ima veze sa brzinom apsorpcije tako da ti je bolje da ga sastavljas sa vodom..mleko mozes koristiti ne vezano za to...
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #16 poslato: Maj 17, 2012, 11:44:33 pre podne »

E Monika, kada si vec pomenula mleko sa proteinom... Koja je razlika (whey sa vodom vs. mlekom, sem razlike u sadrzaju mlaka i vode naravno)? jer neki bas ne preporucuju, koliko sam shvatio... da li ima razlike u brzini apsorpcije i da li sa mlekom vise odgovara periodu "mase" ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Maj 17, 2012, 10:27:15 pre podne »

Što se tiče suplementacije,

ok je Scitec 100% whey. Uzimaš jednu mericu posle treninga sa vodom, a u toku dana možeš i kao zamenu za obrok - možeš staviti i malo mleka ako ti prija, i dodaj neko koštunjavo voće npr bademe ili lešnike

Od suplemenata još ti predlažem vitamine i minerale, omega 3 riblje ulje,  kreatin za sada ne moraš.  Prvo ishranu da sredimo.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 15 upita.