TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 07:31:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: koji gejner?  (Pročitano 8359 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2013, 09:52:54 pre podne »

ovako 5 meseci. dobrovoljan sam davalac krvi.ali u poslednje vreme nisam davao krv ni proveravao.
jel mi mozete reci koliko cesta treba da jedem da bih se ugojio? jel da ostavim to na svaka 3 sata?
koliko obroka treba da imam dnevno da bih se jos gojio? i ponekada legnem prilicno kasno tj posle ponoci valja li jesti pred spavanje? otac mi ne da da jedem posle ponoci zato pitam.takodje gledam da spavam minimum 8 sati i da pijem mnogo vode.

minimum bi trebalo da imaš 4 velika "glavna" obroka... rasporeĂ°eno u toku dana, obavezno doručak.

Ali svakako će ti biti lakše da jedeš češće, više ćeš kalorija uneti... dakle doručak, pa kroz 2-3 sata opet kvalitetna užina, kroz 2 sata ručak i tako dalje...  treba da stvoriš naviku da stalno unosiš kvalitetne kalorije, da uvek imaš kvalitetan obrok pri ruci...  jer bez dovoljne količine kalorija neće biti napretka.

Nije preporučljivo jesti u kasnim satima, pogotovo ne teške obroke... Ako si gladan pojedi npr. ella sir (ili razmutiš sa vodom pa da bude kao jogurt) i uzmi malo badema, npr.
Ali pre toga bi trebalo da imaš naravno jednu dobru večeru, sa više proteina a manje hidrata
Sačuvana
Misika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2013, 01:06:06 posle podne »

ovako 5 meseci. dobrovoljan sam davalac krvi.ali u poslednje vreme nisam davao krv ni proveravao.
jel mi mozete reci koliko cesta treba da jedem da bih se ugojio? jel da ostavim to na svaka 3 sata?
koliko obroka treba da imam dnevno da bih se jos gojio? i ponekada legnem prilicno kasno tj posle ponoci valja li jesti pred spavanje? otac mi ne da da jedem posle ponoci zato pitam.takodje gledam da spavam minimum 8 sati i da pijem mnogo vode.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2013, 12:15:07 pre podne »

Ishrana ti je prilicno nesredjena, mnogo toga mozes tu menjati. Bez obzira na to sto radis na masi, i sto prakticno sve mozes jesti mislim da ti je zdravlje ipak na prvom mestu. Ne treba ti nista od suplemenata ( narocito ne ono sto si do sada koristio ) dok se ovako hranis.

Za dorucak moras pojesti nesto bolje od plazme i mleka. Tada treba da uneses protein, najcesce to budu jaja, mada moze i mladi sir, tunjevina, , sa crnim hlebom, ovsenim pahuljicama, pecurkama...

Za rucak kombinuj meso i krompir ili pirinac, ili ribu i uvek gledaj da imas nesto od povrca uz obrok.

Namazi - pastea, pavlaka, kremovi, majnez ti ne trebaju u ishrani. Picu ipljeskavicu mozes pojesti ponekad a cini mi se da ti to dosta cesto jedes.

Voce ne treba jesti nakon obroka, jabuku eventualno mozes, ovo ostalo ubaci negde izmedju.

Jesi li kontrolisao krv skorije? Ovako se hranis 5 meseci ili duze?
Sačuvana
Misika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2013, 11:30:35 posle podne »

sada nista nemam od suplemenata eto kazem gejner bih vec sutra uzeo.imam 22 godine.
evo od prilike moje ishrane.jer bukvalno svakodnevno je drugacija.
ujutru pre cim se probudim 10 plazmi + mleko, posle 1/2 sata kasnije sendvic sa sunkom/ruskom salatom (sta ima na faxu nekada i od kuce ponesem nesto), posle 3 sata kuci na rucak sta me doceka nekada pirinac u sosu, nekada dzigerica, nekada pasulj (2 tanjira) nekada pohovano meso, nekada belo meso od mame zavisi. :D posle 3 sata pa gledam da uvek to bude velika 4 parceta hleba sa pavlakom i kobasicom ili nekim drugim nareskom. onda posle teretane najcesce kajgana 5 jaja. onda nesto jos malo ako idem napolje i ako moji nisu kuci jos koje parce lupam eurokrem posto obozavam slatko ili pasteta, pavlaka + neki narezak zavisi. i kada sam u izlasku posle izlaska pojedem pljesku ili pica + malo meka.to je prosecno kazem.
nekada se potrefi da samo ceo cedan jedem mesa nekada tako sta ugrabim ali gledam da mi obroci budu sto jaci.tj kolicinski pogotovo.i gledam posle svakog obroka ili onog veceg obroka uzmem bananu, jabuku, slatkis neki bilo sta kao dezert. nekada bude 2-3 banane na dan nekada ni jedna.posto zivim jos sa mojima pa im prozdrem sve i onda pocinje neke njihove price.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2013, 11:04:55 posle podne »

cao ljudi. evo moje price ukratko. visok sam 176-177cm. pre 5 meseci i nesto dana sam imao 59-60kg. danas imam 76kg. jedem na svaka 2-3 sata(nekada i ne stignem pa udje u 4 sat pa se iznerviram).sve jedem od pica, meka, pirinca, ribe, svinjetnine, povrce, voce, slatkog sve sve sve tovim u sebe.u pocetku sam uzimao kreatin monohidrat 800g 5g pre i 5g posle treninga.pri kraju gejnera negde oko 4 meseca sam uzeo metan 100 tableta. to sam pio uz da kazem paznju jednog iskusnog coveka koji je sve to na sebi isprobavao.i dalje jedem isto tata se ljuti na mene i pravi "bez veze" face kada vidi koliko i dalje jedem. jedem i krisom kada nisu moji kuci kako bi vise jeo. :D dosao sam na tezinu od 76-77kg i tu stoji. ali ocu vise do 85kg.
e sada hocu da uzmem gejner i ako mi ostane para za amino kiseline neke.
nije mi bitno sada da budem u misicima bar za sada moze malo i masti da kazem. koji gejner sta da gledam na onim poledjinama od sastava cega mi najvise treba za masu? znaci hocu gejner od kojeg cu se jos ugojiti, cist gejner bez dodataka amino kiselina i kreatina u njemu. jer amino kiseline ocu posebno uz gejner. sa kreatinom cu malo stati.
dakle opet da postavim pitanje. :D koji gejner kako da ga uzimam i koje kolicine? uzeo bih odmah sutra pare su u fijoci. ja pa hvala vam na pomoci! :)

Koliko godina imas?

Ako jedes sve ovo sto si naveo prethodno, ima tu malo vise masti, to cisto da znas, ukoliko posle budes zeleo da se definises.
Vrllo je moguce da nisi u suficitu kalorija, bez obzira na to sto jedes cesto pa je najbolje da napises kako ti izgledaju obroci, kao sto je robert rekao.

Sada nemas nista od suplemenata, jel tako?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2013, 09:50:06 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Da li postoje odreĂ°ene pravilnosti u tvojoj ishrani, i možeš li nam preciznije napisati kako izgleda? Da bi dobijao na težini moraš biti u kalorijskom suficitu (unositi više kalorija od potrošenih), a da bi to sa sigurnošću znao treba da vodiš evidenciju o kalorijskom unosu.

Sa izborom gejnera ćemo lako, to nije neki problem, ali hajde da vidimo onaj glavni deo - ishranu. :) Posle toga treba malo popričati i o treningu, jer i tu može postojati problem.
Sačuvana
Misika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2013, 09:42:00 posle podne »

cao ljudi. evo moje price ukratko. visok sam 176-177cm. pre 5 meseci i nesto dana sam imao 59-60kg. danas imam 76kg. jedem na svaka 2-3 sata(nekada i ne stignem pa udje u 4 sat pa se iznerviram).sve jedem od pica, meka, pirinca, ribe, svinjetnine, povrce, voce, slatkog sve sve sve tovim u sebe.u pocetku sam uzimao kreatin monohidrat 800g 5g pre i 5g posle treninga.pri kraju gejnera negde oko 4 meseca sam uzeo metan 100 tableta. to sam pio uz da kazem paznju jednog iskusnog coveka koji je sve to na sebi isprobavao.i dalje jedem isto tata se ljuti na mene i pravi "bez veze" face kada vidi koliko i dalje jedem. jedem i krisom kada nisu moji kuci kako bi vise jeo. :D dosao sam na tezinu od 76-77kg i tu stoji. ali ocu vise do 85kg.
e sada hocu da uzmem gejner i ako mi ostane para za amino kiseline neke.
nije mi bitno sada da budem u misicima bar za sada moze malo i masti da kazem. koji gejner sta da gledam na onim poledjinama od sastava cega mi najvise treba za masu? znaci hocu gejner od kojeg cu se jos ugojiti, cist gejner bez dodataka amino kiselina i kreatina u njemu. jer amino kiseline ocu posebno uz gejner. sa kreatinom cu malo stati.
dakle opet da postavim pitanje. :D koji gejner kako da ga uzimam i koje kolicine? uzeo bih odmah sutra pare su u fijoci. ja pa hvala vam na pomoci! :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 14 upita.