TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 01:09:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u rukama  (Pročitano 3006 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2012, 07:22:12 posle podne »

Odnosilo se na pauzu izmedju dva treninga (dana). Dovoljno je jedan dan pauze a nije greška ni dva... Važno je da se mišići odmore.
Pozz
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2012, 01:42:24 posle podne »

Slazem se za dva dana pa pauza kod razlicitih grupa, rekao sam dan treninga dan pauze jer sam skontao da su vezbe za istu particiju, e sada, ako nisam dobro shvatio, moja greska :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2012, 10:19:23 pre podne »

Pa vidi, na osnovu tvog opisa, ne bi trebalo da bude problema... a moj predlog je da radis jedan dan treninga drugi dan pauze, i tako u krug, da ne upadnes u fazu misicnu pretreniranost pa nece biti napredka.... e sada, nema bas mnogo logike raditi pojedine vezbe za odredjene particije, preporucujem ti full body treninga sa sopstvenom tezinom...
važno je da se napravi pauza zbog preopterećenja tetiva mišića boji su previše angažovani sa nedovoljno odmora. Posebno su osetljivi manji mišići koji imaju duže tetive.... Treba napraviti pauzu izmedju dva dana treninga, gde se angažuju druge mišićne grupe narednog dana.... Takodje je potrebno da se ne vezuju vežbe koje intenzivno pogaĂ°aju manje mišiće....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2012, 10:11:55 pre podne »

Ok, javi se kako ide...
Pozdrav
Sačuvana
Sima999
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2012, 10:50:03 posle podne »

Ok, hvala na odgovorima, to mi je bitno da cujem :), promenicu nacin treniranja, za kardio nema problema, treniram atletiku 5 puta nedeljno dosta mi pomogne.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2012, 05:53:10 posle podne »

Pozdrav,  najverovatnije se radi o sindromu preopterećenja mišića brahioradijalisa.  Uzrok je veliki br vežbi po treningu,  kao što su vežbe koje si naveo.  TakoĂ°e do preopterećenja mišića dovode svakodnevni treninzi,  koji pogaĂ°aju iste mišiće,  bez dana pauze.  Ne treba da brines,  ne bi trebalo da se iskomplikuje.  Potrebno je da radiš vežbe za jačanje podlaktica,  za hvatove,  da rasteretiš pregibače ruke.  TakoĂ°e potrebno je da  napraviš dan pauze izmeĂ°u treninga da se mišići rasterete,  a tim danima radiš kardio trening. Na krAju treninga obavezno  istezanje. .
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2012, 11:12:58 pre podne »

Pa vidi, na osnovu tvog opisa, ne bi trebalo da bude problema... a moj predlog je da radis jedan dan treninga drugi dan pauze, i tako u krug, da ne upadnes u fazu misicnu pretreniranost pa nece biti napredka.... e sada, nema bas mnogo logike raditi pojedine vezbe za odredjene particije, preporucujem ti full body treninga sa sopstvenom tezinom...
Sačuvana
Sima999
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2012, 08:41:45 posle podne »

Da i ja sam gotovo siguran da je od jacih treninga, pauze sam slabo pravio, ne treniram po principu jedan dan jedna grupa misica pa se menja svaki dan, nego sam radio ruske zgibove npr. 5-6 dana u nedelji, nekad jaci trening, nekad slabiji, zavisi kako se osecam, pored toga sam radio vezbe front i back lever ili vage kako nasi zovu, to sam poceo vise da forsiram sto mislim da je uzrok bolova. Sad mi se prvi put javio bol iako sam i pre slicno trenirao pa sam se zabrinuo. Mene najvise zanima da li je opasno, da se nesto ne iskomplikuje, ako mene boli a stanje ne moze da se pogorsa, ako ce proci kroz vreme, ja cu istrpeti bol i trenirati
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2012, 03:47:12 posle podne »

Koliko sam ja upucen to je najverovatnije reakcija na jak treninga ;) meni se to desava posle svakog treninga za biceps... jel pravis pauze (dan, dva) izmedju treninga ?
+ svakako bi ti bilo najbolje da posetis doktora...
Sačuvana
Sima999
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2012, 09:42:41 posle podne »

Ne idem u teretanu i ne radim sa tegovima, radim vezbe sa svojom tezinom. Pre vise od mesec dana pocelo je da me boli u obe ruke na mestu iza bicepsa. Pretpostavljam da je od jacih treninga pa sam preterao. Bol je slican kao pokosnica na nozi, pocne da boli posle odredjenog broja serija zgibova, kad se zagreje, osecam malaksalost u rukama, a mogu jos da radim, u tom trenutku dok treniram bol nestane a vrati se cim zavrsim. Tek posle 2-3h prestane da me boli i osecam se kao da me nije ni bolelo ranije, a na dodir me takodje ne boli. Sumnjam da problem pravi misic izmedju bicepsa i tricepsa, ali da li moze biti nesto drugo? Da li postoje neke kreme za mazanje da pomogne u izlecenju?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.