TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395692 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 22, 2024, 07:54:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 715098 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3269 poslato: Februar 12, 2016, 06:10:20 posle podne »

A da ne pricam studentski dani...vekna hleba na pola natiskas pastetu celu u crevu unutra preklopis i krkas ili ti jleb mast od gore luk i crvena tucana paprika....idi begaj.... 😂

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #3268 poslato: Februar 12, 2016, 03:20:39 posle podne »

Haha pa ok pomocices ti bratu :) ali cisto sumnjam za stomak...ja od kako sam se rodio nisam imao stomak veliki uvek su tu plocice a jeo sam svasta nesto , a jos iz siromasne porodice jeli veknu hleba sa malo salame i kecapa :)
+1
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3267 poslato: Februar 12, 2016, 03:08:25 posle podne »

Eh, "dobra genetika"...ali, ne zaboravite da nerad( fizicka neaktivnost), kao i lose koncipirana ishrana, kad tad ostave posledice, nemojte da bude ono cuveno - "pitace vas starost gde vam je bila mladost"...bez krajnosti...

Modicus cibi, medicus sibi - ko je umeren u jelu sam sebi je najbolji lekar...  ;)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3266 poslato: Februar 12, 2016, 01:05:02 posle podne »

Super, super :) Samo da se isto tako napise da ostali deo populacije nece imati plocice ukoliko jede hleb.

Da ne procita neki klinac pa pomisli da je vekna hleba dnevno odlicna stvar :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3265 poslato: Februar 12, 2016, 12:13:41 posle podne »

Haha pa ok pomocices ti bratu :) ali cisto sumnjam za stomak...ja od kako sam se rodio nisam imao stomak veliki uvek su tu plocice a jeo sam svasta nesto , a jos iz siromasne porodice jeli veknu hleba sa malo salame i kecapa :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3264 poslato: Februar 12, 2016, 12:10:16 posle podne »

Cekam te sa pitanjima o dijeti kad budes pustio stomak, saaaaamo te cekam :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3263 poslato: Februar 12, 2016, 11:30:28 pre podne »

Ja i dalje jedem beli hleb i meni extra....trudim se sada samo u teretani a jedem sta stignem....
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3262 poslato: Februar 12, 2016, 11:23:52 pre podne »

Ne pamtim kada sam poslednji put ušao u pekaru...
:D
Kupim Tonus i njega jedem 4-5-6 dana.
Hleb sam prestao da pravim jer ne mogu lepo da ga sečem, pa 'mesto njega napravim "hleb" za jedan obrok (pomešam 2-3 vrste brašna da bude ukupno 80g, voda, semenke koje imam i kašiku maslinovog); razlijem po plehu da tanko bude i ispečem...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3261 poslato: Februar 12, 2016, 02:00:45 pre podne »

Obmanama nikad kraja...od mesa do hleba našeg nasušnog..."tri nijanse crne"...  ;)

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/tri-nijanse-crne-kako-nas-varaju-pekari/81bz6t0
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3260 poslato: Februar 11, 2016, 11:37:54 posle podne »

Uvek će biti suprotstavljenih mišljenja...ali, sveže voće i povrće je bilo, biće i ostaće bitan faktor zdrave ishrane...ne samo sa aspekta pH neutralnosti...već i sadržaja mikronutrijenata...kao i ostalih korisnih "supstanci"...

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3259 poslato: Februar 11, 2016, 11:23:56 posle podne »

Znam ovo sve iz ''teorije'', nego ovako licno misljenje, iskustva, stavovi me je zanimalo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3258 poslato: Februar 11, 2016, 11:14:55 posle podne »

Nešto najbolje, što bih preporučio kada je minutaža pripreme povrća koja će obezbediti maksimum "korisnih sastojaka" u pitanju, kao i idealan način pripreme namirnica...

http://www.fitday.com/fitness-articles/nutrition/vitamins-minerals/keeping-the-vitamins-nutrients-in-cooked-veggies.html

http://healthland.time.com/2013/02/01/the-healthiest-cooking-methods-explained/

Vezano za "testiranje" pH indikatorskim tračicama - pH paprići( apoteka...ili kupovina na netu - pratiti promenu boje)... Najbolje vreme za testiranje pH vrednosti je sat vremena pre i dva sata posle obroka, dva puta nedeljno. Koristeci pH papirice, proverimo pH naše mokraće i pljuvačke. Ukoliko se pH vrednost mokraće ujutru kreće u rasponu od 6-6,5, a uveče od 6,5-7, naše telo funkcioniše unutar pH ravnoteže. Ukoliko se pH naše pljuvačke tokom čitavog dana zadržava u vrednostima izmedu 6,5 – 7,5, vaše telo takoĂ°e funkcioniše u „zoni pH ravnoteže”.

Većina stvari je na nivou preporuka, tako da precizno štelovanje pH ishranom...hm, teško...  ;)

Već smo pisali u drugoj temi o nekim smernicama...

Kada govorimo o uopštenim preporukama oko ishrane, detaljno...

Hrana koja alkalizira i koju bi trebalo da jedemo bar tri puta dnevno tokom cele godine:

- Sve vrste sirovog povrća (Nemojte da vas zavara kiseo ukus, jer kada se unese, u telu reaguje i postaje alkalno).

- Voće takoĂ°e. Sok od limuna ima pH faktor približno 2,2, ali ima veoma visok stepen alkalnosti, možda najjači od sveg voća, iako mu je ukus takoĂ°e kiseo.

- Neki jezgrasti plodovi poput badema, veoma su alkalni.

- Integralne žitarice – jedina alkalna žitarica je proso. Sve ostale su lagano kisele, no kako ishrana treba da sadrži manji procenat kiselosti, integralne žitarice su dobra opcija i treba ih konzumirati skuvane.

- Med ima visok procenat alkalnosti.

- Hlorofil: bilje je veoma alkalno (pogotovo aloe vera)

- Voda – najvažnija za proizvodnju kiseonika. Hronična dehidracija je koren većine degenerativnih bolesti.

Ukratko...Namirnice sa baznim efektom :

pH 9.0 Limun, lubenica

pH 8.5 Dinje, grožĂ°e, peršun, kivi, kruške, ananas, suvo grozĂ°e, umeboshi šljive, sokovi od svežeg povrća i voća, sušene smokve, sušene urme, papričice, mango, papaja, maline, mandarine, crni luk.

pH 8.0 sveže urme i smokve, slatke jabuke, kajsije, banane, šargarepe, celer, beli luk, avokado, grejpfrut, zelena salata, nektarine, breskve, bundeve, spanać, brokoli.

pH 7.5 kisele jabuke, cvekla, kupus, karfiol, Ă°umbir, krompir, jagode, masline

pH 7.2-7.3 bademi, domaći krastavčići, artičoka, tresnja, krastavci, domaći med, pečurke, zrele sveže masline, rotkvice, seme susama, paradajz, maslinovo ulje, razni začini, umebosi sirće, kafa u zrnu, kokosovo i laneno ulje.

A da, tu je i naravno soda-bikarbona...ali trebalo bi obratiti pažnju da se odabere ona farmaceutske čistoće i bez aluminijuma( kojim je često kontaminirana, dakle, ne ona koja se može kupiti u obližnjoj prodavnici)...ako postoje indikacije - pola kašičice sode bikarbone u čaši vode, rastvoriti i piti izmeĂ°u obroka( sačekajte da proĂ°e bar 2 sata od obroka, interakcije)...pijte je svaki dan 2 puta dnevno ujutru i uveče, na prazan želudac, pomešanu sa vodom( neki pominju i limunov sok i jabukovo sirće u ovoj kombinaciji).

Mogući neželjeni efekti sode bikarbone obuhvataju grčeve u stomaku i povećanu žeĂ°...isto tako kod povišenog krvnog pritiska, bolesti jetre i bubrega, kao i sl., se navedena "terapija" ne preporučuje...


http://www.livestrong.com/article/474500-diet-management-of-metabolic-acidosis/
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 11:16:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3257 poslato: Februar 11, 2016, 08:21:33 posle podne »

Negde se vodila prica o kiselosti organizma, ali ne mogu da nadjem. Ovako na prvi pogled mi bb ishrana ne deluje zdravo u tom smislu zbog dosta proteina animalnog porekla (meso, mleko, mlecni proizvodi, jaja), to sve zakiseljava organizam, kako proveriti pH organizma, koliko cesto, i sta generalno mislite o tome?

I ne samo to, nego i zitarice, ovas/pirinac, cak i oni stvaraju cini mi se kiselu sredinu, a to nije zanemarljiva stvar. Ok, treba s druge strane trenirati, jesti voce, povrce, piti dosta vode, ali da li je to dovoljno da napravi balans?

I koliko treba bariti povrce, a da ne izgubi nutritivna svojstva?
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 09:06:47 posle podne od strane R1 » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3256 poslato: Februar 11, 2016, 08:08:14 posle podne »

Par desetina dinara skuplji nego beli, a i zavisi od brenda...
:)
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #3255 poslato: Februar 11, 2016, 07:18:12 posle podne »

Ako sam do sad jeo beli pirinac kasikom bez icega klot znaci samo u vodi e onda ce mi integralni biti nebo :D, samo kolika je razlika u ceni posto ono vec sam se priviko na beli pirinac samo da smanjim vodu u kojoj se kuva
Sačuvana
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 18 upita.