TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 04:28:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mršavljenje  (Pročitano 18218 puta)
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #86 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:28:47 posle podne »

Pa nisam se danas vodila ničim, iskreno. Danas je mama spremila pasulj i meso tako da sam to jela..
Uhhhh, to je dosta proteina, sutra moram da računam.

Hvala vam svima na savetima i sugestijama..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #85 poslato: Oktobar 23, 2014, 09:22:28 posle podne »

Slavisa Stojic
Tih tri meseca su mi bila sačuvaj Bože.. Jela sam slatkiše i razne gluposti.. Inače nisam neki ljubitelj, tj. da ne mogu da živim bez njih, ali sam ih jela. Ne znam, ne znam što.. Pa ima dana kad ih ne jedem uopšte pa krenem opet. Strašno.
Jela sam i beli hleb, mamin, na koji sam slaba, e njega mi je baš teško da se odreknem.
Nisam se ja ugojila ali nisam ni smršala  :( :( :( U februaru sam imala 65, u junu 62 a sad sam tu oko 64
Evo npr. dnevni meni za danas:

Doručak
Ovsene (50gr) prokuvane u mleku 230 ml, niskomasno, malo cimeta, mleveni lan, i malo jabuke.
1 celo kuvano jaje, i 1 belance

Užina
Jabuka sa orasima

Ručak
Pasulj
Parče mesa
Kupus salata

Užina dolazi posle teretane tako da tu pijem protein

Večera
Isto što je bilo za ručak, ali u manjoj količini

Miletić Dušan
A možda su u pitanju težine?  ??? ??? Možda da radim sa više opterećenja a npr. četri vežbe?

Eh...ispod 1400 kCal si na dnevnom nivou ili se varam?

Slažem se sa Monikom...čini mi se da si baš u "kalorijskom deficitu"...

Čime se rukovodiš pri sastvaljanju obroka? Kalorije? "Formule" za grame makronutrijenata...2 gr proteina po kg, 0,5-0,6 grama masti po kg?

Moja preporuka bi bila...oko 120 gr proteina, 35 gr zdravih masti, a hidrate( složene) ne bih preporučio ispod 100 gr dnevno...

P.S. proteinski suplementi ti ne mogu zameniti proteine visoke biološke vrednosti iz hrane...
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2014, 09:25:23 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16754


« Odgovor #84 poslato: Oktobar 23, 2014, 03:27:32 posle podne »

Ako se ipak odlučiš da radiš ovaj broj vežbi onda samo promeni njihov raspored. Kod treninga nogu odradi prvo čučanj, zatim rumunsko mrtvo dizanje i iskorak pa posle toga nastavi sa ostalim vežbama na raznim spravama :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #83 poslato: Oktobar 23, 2014, 03:15:36 posle podne »

MightyMO
Nisam gladna, još uvek :D a ručala sam.. Ovo je samo za danas.
Inače se trudim da to bude što raznovrsnije, koliko god sam u mogućnosti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #82 poslato: Oktobar 23, 2014, 03:01:36 posle podne »

Slavisa Stojic
Tih tri meseca su mi bila sačuvaj Bože.. Jela sam slatkiše i razne gluposti.. Inače nisam neki ljubitelj, tj. da ne mogu da živim bez njih, ali sam ih jela. Ne znam, ne znam što.. Pa ima dana kad ih ne jedem uopšte pa krenem opet. Strašno.
Jela sam i beli hleb, mamin, na koji sam slaba, e njega mi je baš teško da se odreknem.
Nisam se ja ugojila ali nisam ni smršala  :( :( :( U februaru sam imala 65, u junu 62 a sad sam tu oko 64
Evo npr. dnevni meni za danas:

Doručak
Ovsene (50gr) prokuvane u mleku 230 ml, niskomasno, malo cimeta, mleveni lan, i malo jabuke.
1 celo kuvano jaje, i 1 belance

Užina
Jabuka sa orasima

Ručak
Pasulj
Parče mesa
Kupus salata

Užina dolazi posle teretane tako da tu pijem protein

Večera
Isto što je bilo za ručak, ali u manjoj količini

Miletić Dušan
A možda su u pitanju težine?  ??? ??? Možda da radim sa više opterećenja a npr. četri vežbe?

na prvi pogled, ovo je vrlo malo hrane... da li si gladna? Kako se osećaš?   

Pretpostavljam da menjaš dnevni meni, ali fali mi tu još proteina (prvenstveno meso, riba, jaja...), povrća, kvalitetnih hidrata poput pirinča, krompira...
namirnice koje si navela ok, ali mi količina deluje vrlo malo za jednu devojku koja ozbiljno trenira :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16754


« Odgovor #81 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:21:02 posle podne »

Rumunsko mrtvo se radi sa pravim nogama(blago savijenim u kolenima) i ono više pogaĂ°a zadnju ložu.
A što se tiče običnog mrtvog dizanja koje radiš kod treninga leĂ°a, ja bih ga premestio na početak treninga :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #80 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:15:03 posle podne »

Ok, razumeli smo se, na to sam mislio. Onda nastavi tako.
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:10:16 posle podne »

TwinSix
Mislim da sam jela gluposti zbog stresa i problema koje sam imala, a ne zbog ishrane pre toga.
Sam režim koji sam pratila pre te pauze mi nije teško padao, kao što mi ni sada ne pada teško..

Miletić Dušan
90 posto sam sigurna. U ovih 10 spadaju vežbe za ramena, jer za njih nisam sigurna da li dobro radim odručenja. I rumunsko i mrtvo koje mešam, npr. kad trebam da radim mrtvo ja krenem rumunsko. Pravilno ih radim ali ne znam koje je koje, pa uvek pitam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16754


« Odgovor #78 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:02:06 posle podne »

Mislim da jesu kilaže u pitanju, samo treba biti oprezan sa povećanjem kilaža da ne bi pokvarila formu izvoĂ°enja i rizikovala povredu. Koliko si sigurna u pravilnost izvoĂ°enja vežbi ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #77 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:57:18 posle podne »

Da li te je plan/režim ishrane pre ove pauze od 3 meseca toliko opteretio da si onda napravila ovo?
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #76 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:53:50 posle podne »

Slavisa Stojic
Tih tri meseca su mi bila sačuvaj Bože.. Jela sam slatkiše i razne gluposti.. Inače nisam neki ljubitelj, tj. da ne mogu da živim bez njih, ali sam ih jela. Ne znam, ne znam što.. Pa ima dana kad ih ne jedem uopšte pa krenem opet. Strašno.
Jela sam i beli hleb, mamin, na koji sam slaba, e njega mi je baš teško da se odreknem.
Nisam se ja ugojila ali nisam ni smršala  :( :( :( U februaru sam imala 65, u junu 62 a sad sam tu oko 64
Evo npr. dnevni meni za danas:

Doručak
Ovsene (50gr) prokuvane u mleku 230 ml, niskomasno, malo cimeta, mleveni lan, i malo jabuke.
1 celo kuvano jaje, i 1 belance

Užina
Jabuka sa orasima

Ručak
Pasulj
Parče mesa
Kupus salata

Užina dolazi posle teretane tako da tu pijem protein

Večera
Isto što je bilo za ručak, ali u manjoj količini

Miletić Dušan
A možda su u pitanju težine?  ??? ??? Možda da radim sa više opterećenja a npr. četri vežbe?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16754


« Odgovor #75 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:47:58 posle podne »

Ne moraš svaki trening da menjaš,odradi tako neko vreme pa tek onda promeni.
Pa ja bh smanjio broj vežbi da sam na tvom mestu,ali ako tebi tako odgovara možeš da radiš kako si planirala. Ja se samo pitam koliko "dobro" odradiš sve te vežbe, jer znam po sebi da ako odradim prve 3 vežbe po 4 serija kvalitetno, nemam snage za dalje. Zato ti preporučujem da odradiš manji broj vežbi ali da se svakoj vežbi posvetiš maksimalno, sa odgovarajućom kilažom i brojem ponavljanja.Mislim da je to mnogo bolja opcija nego da samo protrčiš kroz veći broj vežbi :)
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2014, 12:50:41 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:32:59 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Kažeš ishrana,"tu i tamo"...hm...

Može neki dnevni meni...da ne budemo da "vežbamo u prazno"...

Trbušnjaci se ne prave u teretani, već u kujni  ;)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:11:54 posle podne »

pedjoni986
Ihhh umorili se od teretane.  ;D ;D
Ja lično baš volim da idem u teretanu, ali eto tako mi se poklopilo  :-[ pa nisam mogla da idem.
Aham, kapiram šta mi pričaš. Primeniću tvoj savet. Dve pripremne, i dve jake.
Ponavljanja su mi bila 15 ili 12 uglavnom. Nekad je bilo manje a to je verovatno otkaz o kome mi pričaš. Npr. radim benč 15 ponavljanja, pa povećam težinu malo- 12 ponavljanja, i onda poslednju seriju uradim 8 i tu sam mrtva.  :D je l to to?
Još nešto, kolika treba da mi bude pauza izmeĂ°u ponavljanja? Pola minuta, minut?
Trudim se da ih radim pravilno, uvek pitam nekog muškarca koji zna kako se vežba da mi objasni ako nešto ne znam ili ne radim pravilno..

Miletić Dušan
Ja sam to u glavi zamislila da to mora da se menja.. Ne znam.. Ali ako ne moram da menjam, onda super.
Radila sam po tri serije, nekad četri. Po 15 ili 12 ponavljanja.
Uvek kombinujem šest vežbi, a dodala sam na ovaj spisak 1-2 vežbe više, ali nikad ne radim više od 6 vežbi. Je l to mnogo?
Na kom mestu da stavim mrtvo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16754


« Odgovor #72 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:03:04 posle podne »

Ne moraš menjati trening program jer se ne navikava telo baš tako lako na njega.Meni se ovde ne sviĂ°a to što ti je mrtvo dizanje poslenja vežba i čini mi se da kod nekih grupa mišića radiš  previše vežbi.Koliki broj serija i ponavljanja radiš ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 15 upita.