TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:41:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mršavljenje  (Pročitano 18223 puta)
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #26 poslato: Januar 11, 2014, 03:26:14 posle podne »

Evo ove sam uzela

Odlične su. Videla sam u zdravoj hrani da ima još nekoliko vrsta, ali nisam zagledala kakvih ima.  :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2014, 02:58:13 posle podne »

Ne znam koje si uzela. Ima sad i neke sa nekim dodacima/ukusima,ja jedem ciste,nisu one meni gadne,nego imaju poprilicno neutralan ukus,sa jajima su i meni svakog jutra dorucak pre posla.  Napomenuo sam to za ''stiropor'' jer su mi neke drugarice tako komentarisale kada su uzele da probaju. Ako ti se nekad jede nesto slatko mozes njih sa dzemom jesti. Jeftine su,a ne oduzimaju vreme za pripremu. :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2014, 02:09:50 posle podne »

Potrudiću se da uvek bude tako, ovo mi se desilo neplanirano.  :(  :(
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2014, 02:04:10 posle podne »

Pokušaj da jedeš na svaka 3 sata,a i 4 sata može da proĂ°e.Nemoj preskakati obroke i moraš doručkovati u prvih sat vremena od ustajanja :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2014, 12:49:40 posle podne »

MightyMO Hranim se kako sam napisala u prvom postu na temi, uz neke korekcije.

Danas sam doručkovala kajganu (2 jaja), pirnčane galete (2 komada  ;D), i pola čaše Balans jogurta.
Za sad slikam šta jedem, jeste malo smešno, ali tako mi je lakše.  ;D

Danas sam bila na faksu, pa nisam stigla da jedem u devet kako sam planirala, nego tek u 12h. Sad ne znam kad da mi bude užina.  ???

TwinSix Ne znam da li je čudno, ali sviĂ°aju mi se ukus pirinčanih galeta. :D
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 12:55:50 posle podne od strane kristina.lj10 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Januar 11, 2014, 09:48:39 pre podne »

pedjoni986 Promakao mi je slučajno tvoj komentar, izvini. Ishrana je nadam se dobra, a za program u teretani ćemo videti kakav je.. Nadam se da ću uvek biti u formi, tj. da ću uspeti da je održavam, zato što želim da promenim kompletno način života. Što znači da neću prestajati sa dobrom ishranom i svim dobrim navikama kad smršam. Iskreno se nadam da ću u svemu uspeti.  :)

kako izgleda sada ishrana, kako se hraniš?

fitnes i jeste stil života,  a ne samo cilj da se izgleda fino za plažu... tako da podržavam tvoje namere :)

Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2014, 08:48:38 posle podne »

pedjoni986 Promakao mi je slučajno tvoj komentar, izvini. Ishrana je nadam se dobra, a za program u teretani ćemo videti kakav je.. Nadam se da ću uvek biti u formi, tj. da ću uspeti da je održavam, zato što želim da promenim kompletno način života. Što znači da neću prestajati sa dobrom ishranom i svim dobrim navikama kad smršam. Iskreno se nadam da ću u svemu uspeti.  :)
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #19 poslato: Januar 10, 2014, 07:47:47 posle podne »

i predrasude, i nerezonsko razmiljanje, da nabacivanje mase ide tek tako :D
podrska uvek mora da bude kad neko ima volju za zdravim zivotom i ima neki cilj, samo napred :D
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #18 poslato: Januar 10, 2014, 06:22:26 posle podne »

To su predrasude, šta da se radi..

Hvala na podršci.  ;D ;D ;D
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #17 poslato: Januar 10, 2014, 04:30:23 posle podne »

i moja drugarica zivi u zabludi da ce da se 'napumpa' ako uzima whey, a inace jede kao mis, tako da to jos vise smanjuje mogucnost dodatka misicne mase.
moje misljenje je isto, da se udje u neki kontinuitet treniranja, ishrane, da naucis da pravilno radis vezbe, pa posle odredjenog perioda, kako ti treninzi postaju intenzivniji i vise se trosis, eventulano ubacis neki suplement, tako za sagorevace, obizorm na kilazu i to sto si rekla, nema potrebe za tim.
pozdrav i keep work hard :D
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #16 poslato: Januar 10, 2014, 03:56:59 posle podne »

Neće da me sluša, lepo joj objasnim šta i kako. Ne, to je sve hemija, i biću nabildovana kao muškarac.
Ne mogu ni da se bavim ljudim sa predrasudama. Ko ne želi da nauči nešto, neka živi u neznanju.

Važi.. Plašim se da ne budem dosadna, pa zato.. :)

Hvala.  ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2014, 03:47:11 posle podne »

Objasni drugarici da je ženama jako teško da dobiju na mišićnoj masi...  :)  nivo testosterona koji mi imamo je znatno niži nego kod muškaraca...

evo ako je za utehu, ja uzimam protein godinama...  ;)

super što si promenila ishranu i što krećeš sa treninzima.

Ne moraš čekati tri meseca, javi ovde kako ide... kako se hraniš, treniraš...  da imaš tvoj mali dnevnik napretka na forumu :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 10, 2014, 03:43:52 posle podne »

MightyMO Hvala na dobrodošlici.. :) Suplementaciju nikad nisam koristila. Promenila sam ishranu, krenuću sa aerobikom i videću kako napredujem jedno tri meseca. Posle toga bih ubacila sagorevače, kao što si i rekla, ako bih videla da zaostajem ili da nemam motivaciju. Javiću vam se tada da mi preporučite šta treba, da bih znala šta dalje. I protein je super. Skoro sam rekla jednoj drugarici kako bih uzimala proteine kad bih sve sredila, a ona je počela da viče na mene. Pa ti nisi normalna, pa znaš kako ćeš biti mišićava, pa bićeš muškarača. Meni je to smešno bilo.  ;D
Vitamini su odličan predlog, na njih sam zaboravila, oni će mi svakako trebati.


TwinSix Slažem se. Ja bih prvo sve dovela na zadovoljavajući nivo, ishranu, vežbanje. Kasnije bih ubacila nešto od suplemenata.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Januar 10, 2014, 02:22:04 posle podne »

Zaobidji suplemente u pocetku. Nauci da treniras,da se hranis kvalitetno i da budes konstantna u tome. Rezultati ce jedno vreme ici i bez sups-a. A za posle ces nesto i sama nauciti/procitati. Sto ne budes znala,tu smo.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2014, 02:06:57 posle podne »

Ćao Kristina i dobrodošla na forum :)

Pošto si savete za ishranu već dobila, nadovezaću se na tvoja pitanja o suplementima.

Najpre, da li si do sada uzimala neku suplementaciju?

Što se tiče sagorevača masti i ja sam za to da se oni uzimaju malo kasnije... jer primarno je da se sredi ishrana i da se redovno trenira, kasnije ako doĂ°e do zastoja ili ako bude bila potrebna dodatna energija ili motivacija - onda ok..  sagorevači nisu neophodni ali mogu da pomognu, pre svega da se masti više iskoriste kao izvor energije, da se ubrza metabolizam, da podignu nivo energjie, da se izbaci višak vode iz organizma, smanji apetit i dr...

Ima ih u raznim oblicima kao što znaš. U principu svejedno je, kapsule su jednostavnije za uzimanje, tečnosti se brže apsorbuju.

Ako budeš birala sagorevač kad su devojke u pitanju ja bih savetovala za početak L-karnitin (da li tečni ili u kapsulama kako tebi odgovara). L-karnitin se uzima pre aerobnog treninga (bajs, traka, džoging itd itd....)  
Postoje i kompleksniji sagorevači, koji sadrže i guaranu, zeleni čaj, i razne druge biljne ekstrakte, i glavno je to što mogu da ti pruže dodatni "kick" pre treninga, jer nekad na "dijeti" nije baš lako istrenirati.  Ako bude bilo potrebe preporučiću ti neki od jačih sagorevača, ali mislim da za sada nema potrebe.

Ukoliko budeš nešto ubacivala od suplemenata, ja bih predložila da to budu proteini, vitamini minerali...  Protein ti može pomoći da se bolje oporaviš nakon treninga kao i da povećaš svoj ukupan dnevni unos proteina (devojke uglavnom slabo unose proteine).  

Vitamini i minerali nisu vezani za mršavljenje, već podrška opštem zdravlju i imunitetu, pogotovo u ovom hladnjikavom promenljivom zimskom vremenu.

Ako imaš pitanja, budi slobodna da ih postaviš ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 13 upita.