TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 10:03:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevac za pocetnike  (Pročitano 16729 puta)
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #66 poslato: Mart 08, 2014, 11:37:58 posle podne »

Pa ne znam, jedino to sto kazete, mozda je od nekog gela za tusiranje, ili omeksivaca, ali to mi se desilo pre par meseci tako da se bas ne secam, nisam ni obracala paznju tada na to. Tako da, eno stoji mi na polici i ceka :D I da, vezbala sam oko 7 sati uvece, i ujutru kada sam se probudila, onda sam primetila svrab i peckanje. Nista, pokusacu ponovo, pa cu videti, i malo vise obratiti paznju na sve ostalo sto sam radila tog dana, i pogledacu listu sastojaka pa cu malo potraziti po netu neke informacije :) HVala u svakom slucaju!

Samo svrab i peckanje? A da li je bilo crvenila po kozi? Obrati paznju na te neke stvari pa ces videti. Ili jednostavno probaj ponovo samo minimalnu dozu, ako si ga propisno cuvala, da vidimo sta ce se desiti sada.

Izvinite sto tek sada odgovaram, kasno sam primetila.
Pa onako kao kada ujede komarac, tako je izgledalo, ali skroz drugaciji osecaj sto se svraba tice, milsim jaci. I to mi je bilo skoro po celom telu. Da, pokusacu ponovo u svakom slucaju, pa cu videti kako ce mi sada reagovati koza, i da li je uopste to uzrok. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #65 poslato: Mart 06, 2014, 03:40:26 posle podne »

Hvala puno na pomoci.Samo me zanima da ne dobijem previse na masi jer mi to nije cilj.Ako bih ubacio proteine i za dorucak to bi bilo onda sva tri obroka sa proteinima+whey .. ?

ne možeš dobiti na masi ako si u kalorijsko deficitu, tačnije ako u toku dana unosiš manje kalorija nego što potrošiš.  Da bi dobio na masi treba da bude obrnutno - da unosiš više kalorija nego što potrošiš.

Proteina, pogotovo čistog proteina sa malo masti ne treba da se plašiš na dijeti, samo obrati pažnju na ugljene hidrate i masnoće koje unosiš - od viška hidrata i zasićenih masti se mi gojimo....   naravno, i višak proteina ide u salo, ali to je već malo komplikovanije i teško da ćemo baš uneti višak proteina putem hrane.   Whey ne treba forsirati, posle treninga je najbitnije uneti ga, a ujutru može osim ako već nemaš neki drugi izvor protiena iz hrane -  protein iz hrane treba da bude prioritet.   

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #64 poslato: Mart 05, 2014, 09:48:30 posle podne »

Pa ne znam, jedino to sto kazete, mozda je od nekog gela za tusiranje, ili omeksivaca, ali to mi se desilo pre par meseci tako da se bas ne secam, nisam ni obracala paznju tada na to. Tako da, eno stoji mi na polici i ceka :D I da, vezbala sam oko 7 sati uvece, i ujutru kada sam se probudila, onda sam primetila svrab i peckanje. Nista, pokusacu ponovo, pa cu videti, i malo vise obratiti paznju na sve ostalo sto sam radila tog dana, i pogledacu listu sastojaka pa cu malo potraziti po netu neke informacije :) HVala u svakom slucaju!

Samo svrab i peckanje? A da li je bilo crvenila po kozi? Obrati paznju na te neke stvari pa ces videti. Ili jednostavno probaj ponovo samo minimalnu dozu, ako si ga propisno cuvala, da vidimo sta ce se desiti sada.
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #63 poslato: Mart 05, 2014, 09:11:03 posle podne »

Hvala puno na pomoci.Samo me zanima da ne dobijem previse na masi jer mi to nije cilj.Ako bih ubacio proteine i za dorucak to bi bilo onda sva tri obroka sa proteinima+whey .. ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #62 poslato: Mart 05, 2014, 07:07:21 posle podne »

mladi sir, whey protein... što se tiče doručka.  Kikiriki puter je jako kaloričan, i dosta masan, iako je vrlo zdrav, ne bih ga savetovala puno u dijeti, pogotovo u kombinaciji sa ugljenim hidratima.
Voće najbolje pre podne, i to uvek samo za sebe, tj. na prazan stomak. Grejp ceĂ°eni može i u toku dana, isto na prazan stomak.
Pečurke mogu uz sve , slobodno. 
Nisam nutricionista, ovo je samo iz mog iskustva.
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #61 poslato: Mart 05, 2014, 06:16:40 posle podne »

Sta bih mogao jos da ubacim od proteina za dorucak osim jaja jer bih njih mogao svaki 2-3 dorucak.Jel tan i puter od kikirikija u redu ? Pise na tanu 40% proteini.Do kad mogu da jedem voce i da pijem  cedjeni sok od grejpa zbog uh? I sta jesti pre vecerasnjeg treninga ? Jel mogu neke pecurke ili sta da bih posle treninga uneo proteine iz ribe,belog mesa,tunjevine,bifteka i salatu uglavnom zelenu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #60 poslato: Mart 05, 2014, 04:31:11 posle podne »

ono što mi odmah upada u oči je to da nemaš unos proteina sve do ručka.  Voće i suvo voće, kao i semenke , bih ostavila za užinu, kroz sat,dva tri od doručka, lakše se tako svari i bolje apsorbuje. A umesto toga uz ovsene bih ubacila par kuvanih jaja ili kajganu, neki izvor proteina. Bonžite su ok ali opet imaju ugljenih hidrata, kao jedna užina eventualno ok.

Posle treninga obavezno jesti... pošto je dosta kasno, posle treninga whey a pred spavanje npr ella sir razmućen u vodi, sa dodatkom npr nekog šumskog voća čisto ukusa radi, ili riba, piletina sa nekim barenim povrćem...  nešto lagano.

važan je obrok posle treninga, tada su telu potrebni nutrijenti veoma brzo i drugo mala je verovatnoća da kalorije odu u salo...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #59 poslato: Mart 04, 2014, 09:11:10 posle podne »

Zdravo je jesti kasno. Nije zdravo jesti junk kasno. Ti posle treninga treba da jedes, trenirao ti ujutru ili uvece. Whey mozes posle treninga, i kad dodjes kuci nego meso lagano,belo ili riba,salata i nesto pirinca. Trenirati a posle toga uneti samo whey je tapkanje u mestu.
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #58 poslato: Mart 04, 2014, 08:19:49 posle podne »

Ishranu sam sredio.DORUCAK: uglavnom ovsene pahuljice pa ubacim sunokret,seme od bundeve,suvo grozdje i celu bananu iseckam.Jedem i tan(puter od susama) i puter od kikirikiju namazan na razeni hleb.PRVA UZINA:jabuka,saka badema ili oraha i bonzita(pravljena) RUCAK: corba + ugljeni hidrati sa protenimina,mahunarke,meso sa kropmirom i salata.DRUGA UZINA:jabuka,cedjeni sok od grejpa i pomorandze , bonzita(pravljena) VECERA: samo proteini (riba , biftek , belo meso ) sa nekom salatom uglavnom zelena salata.Problem mi je sto ne jedem posle 21h nikada.A treninzi su mi uglavnom od 9 do 11 pa mi je problem sta jesti posle treninga i da li je zdravo jesti tako kasno zbog toga sam hteo da uzmem elite whey.
Sačuvana
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #57 poslato: Mart 04, 2014, 06:41:59 posle podne »

Pa ne znam, jedino to sto kazete, mozda je od nekog gela za tusiranje, ili omeksivaca, ali to mi se desilo pre par meseci tako da se bas ne secam, nisam ni obracala paznju tada na to. Tako da, eno stoji mi na polici i ceka :D I da, vezbala sam oko 7 sati uvece, i ujutru kada sam se probudila, onda sam primetila svrab i peckanje. Nista, pokusacu ponovo, pa cu videti, i malo vise obratiti paznju na sve ostalo sto sam radila tog dana, i pogledacu listu sastojaka pa cu malo potraziti po netu neke informacije :) HVala u svakom slucaju!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #56 poslato: Mart 04, 2014, 04:18:33 posle podne »

Jel ne steti da se koristi i protein i sagorevac ? mislim sagorevac ide pre a protein posle treninga.Da li da uzmem pravu surutku ili jaja od prepelice pa da pravim proteinske sejkove ali se plasim da ne dobijem previse na masi jer je moj cilj definicija.Koliko pre treninga mogu da popijem carni fx ?

ne, ne šteti naravno. Čak je izueztno preporučljivo uzimati i protein i sagorevače.  Sagorevač naravno pre treninga, a protein posle za oporavak i eventualno kao zamena za obrok u toku dana.

prava surutka ne, protein surutke koji ima sadržaj 70-80% proteina bez laktoze i masti je druga priča.

Jaja od prepelice, iako im se pripisuju gotovo "magična" svojstva, sumnjam jako u to, jaja ko jaja....bilo da su od koke ili prepelice.   Ako jedeš jaja obavezno ih skuvaj ili ispeci, nemoj sirova nikako.

Kako se inače hraniš?  ovo nam je najbitnije u celoj priči :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #55 poslato: Mart 04, 2014, 03:19:02 posle podne »

Jel ne steti da se koristi i protein i sagorevac ? mislim sagorevac ide pre a protein posle treninga.Da li da uzmem pravu surutku ili jaja od prepelice pa da pravim proteinske sejkove ali se plasim da ne dobijem previse na masi jer je moj cilj definicija.Koliko pre treninga mogu da popijem carni fx ?

Ne steti da se koristi protein i sagorevac. Neces samo od proteina dobiti masu, ne sekiraj se, celokupna ishrana tu igra bitnu ulogu.

Sagorevac mozes popiti pola sata pre treninga, i ujutru drugu dozu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #54 poslato: Mart 04, 2014, 03:16:36 posle podne »

Jel zna neko za neki slucaj alergije na Dyma Burn (tj neki sastojak) ? Ja sam ga pocela piti, izbacila mi se alergija po telu, pa sam prestala, a tih dana nisam jela nista novo, tj nista sto do tada nisam jela, a da sam mogla biti alergicna na to :/ Bojim se da opet pocnem piti

A jesi li menjala kozmetiku, prasak ili omeksivac? Jesi li probala nesto od garderobe sto je dugo stajalo? Alergija se javila bas kada si njega pocela piti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #53 poslato: Mart 04, 2014, 02:47:43 posle podne »

Da li ti se odmah prvi dan javila ili? Ja nisam čuo da je iko imao problema sa Dymom...
Sačuvana
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #52 poslato: Mart 04, 2014, 01:51:17 posle podne »

Ne znam, pokusacu ponovo, nadam se da sada nece biti nikakvih problema :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.