TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395411 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 04:43:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kofein iz kafe  (Pročitano 8961 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 14, 2014, 06:46:07 pre podne »

Eto, našao si ono što ti prija i to je super. Inače, Natrol je ovaj suplement izbacio čak i u verziji gumenih bombona, a tu je i tečni melatonin. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 14, 2014, 06:35:37 pre podne »

Twin, nemoj da te to buni. Tačno je da su najčešće preporučene doze 3-5 mg, ali treba da znaš da Natrol ima čitavu paletu Melatonin proizvoda, čak i u različitim oblicima, sa dozama od 1 do 5 mg. Možda zato ti i nemaš jutarnji mamurluk, koristiš najmanju dozu. :)


Pojačao sam dozu na 3 mg. Nisam uzeo melatonin jer imam problema sa snom (nervoza, anksioznost ili sl.) već zbog posla ustajem oko 5:20, pa gledam kada legnem oko 22h da što pre zaspim i da spavam bez buĂ°enja. I dalje nemam nikakav loš osećaj po ustajanju, odmoran sam... :)
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 13, 2014, 06:39:08 posle podne »

ja sam pio twinlab od 3mg,lepo me uspava ali ujutru ne mogu da se razbudim i veliki mamurluk ,nesto slicno jutru posle dosta alkohola :-)
mozda u toj manjoj dozi ne stvara nuspojave?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 13, 2014, 02:43:46 posle podne »

Twin, nemoj da te to buni. Tačno je da su najčešće preporučene doze 3-5 mg, ali treba da znaš da Natrol ima čitavu paletu Melatonin proizvoda, čak i u različitim oblicima, sa dozama od 1 do 5 mg. Možda zato ti i nemaš jutarnji mamurluk, koristiš najmanju dozu. :)

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:29:45 pre podne »

pijem 3gr pre treninga i 3 pred spavanje ,a malopre sam ga popio i isao na neku zabavu gde znam da cu da se osesam anksiozno i stvarno mi je bilo lakse bio sam smirem i ukljucen u svaku temu :-) ,deluje taurin i to lepo bogami :-) ,a melatonin te samo brze uspava nikavak dubok san od njega nisam imao a jutro katastrofa glava boli ja nisam bio zadovoljan,jel su doze za taurin ok?tako pise na kutiji.malo smo otisli u off ali dobro,pozdrav

jedan proizvod smo ranije imali u prodaji, Natrol St Johns, znam da ti sad neću puno pomoći jer ga nemamo više u ponudi, ali to bih ti preporučila za bolji san/odmor/raspoloženje.  Ekstrakt kantariona je u pitanju i imamo pozitivan feedback...  melatonin definitivno nemoj...l
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 13, 2014, 06:53:11 pre podne »

Twin jel imas problema sa budjenjem posle uzimanja melatonina?
Ja nemam uopšte. Samo kažem nekad baš imam uvrnute snove, neka sitnica koja me je i najmanje zabrinula u toku dana u snu se ponavlja do iznemoglosti. :P
Jedino me buni što na forumima piše da su doze 3-5 mg, a na Natrolovoj kutiji piše 1 tabletu,tj. jedan mg.
Uzeh još jednu kutiju, btw...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 11, 2014, 10:50:54 posle podne »

pijem 3gr pre treninga i 3 pred spavanje ,a malopre sam ga popio i isao na neku zabavu gde znam da cu da se osesam anksiozno i stvarno mi je bilo lakse bio sam smirem i ukljucen u svaku temu :-) ,deluje taurin i to lepo bogami :-) ,a melatonin te samo brze uspava nikavak dubok san od njega nisam imao a jutro katastrofa glava boli ja nisam bio zadovoljan,jel su doze za taurin ok?tako pise na kutiji.malo smo otisli u off ali dobro,pozdrav

Vidi, kažu da lekar treba da leči ne samo telo, već i dušu...  :D

Ipak, čoveka treba sagledati kao celinu...dakle, čovek nije simptom, bolest, broj ili dijagnoza...tako da opušteno...

Moja preporuka po pitanju taurina je 3 puta po 2 gr...uzeo si Scitec Taurin? Koliko ga već dugo piješ?

A evo i za "neverne Tome" koje nipodaštavaju blagodeti ovog suplementa...

Elem, taurin je u kombinaciji sa magnezijumom idealan za dobar, kvalitetan i okrpljujući san...

Taurin smanjuje osećaj pshičkog zamora...

Taurin "šiti srce" i snižava krvni pritisak...

Još neke od blagodeti taurina, topla preporuka za čitanje...https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poliquingroup.com%2FArticlesMultimedia%2FArticles%2FPrinterFriendly.aspx%3FID%3D782%26lang%3DRS&ei=q6U5VIzyGuK1ygOo8oCQAg&usg=AFQjCNHsJcywUVx9SM3K1VDOITuyqIgukA&bvm=bv.77161500,d.bGQ
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 11, 2014, 10:28:55 posle podne »

pijem 3gr pre treninga i 3 pred spavanje ,a malopre sam ga popio i isao na neku zabavu gde znam da cu da se osesam anksiozno i stvarno mi je bilo lakse bio sam smirem i ukljucen u svaku temu :-) ,deluje taurin i to lepo bogami :-) ,a melatonin te samo brze uspava nikavak dubok san od njega nisam imao a jutro katastrofa glava boli ja nisam bio zadovoljan,jel su doze za taurin ok?tako pise na kutiji.malo smo otisli u off ali dobro,pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 11, 2014, 10:19:43 posle podne »

zadnji obrok 2-3 sata pre spavanja
sedative sam probao samo i valerijanu slabo to deluje na mene isto spavam kao i bez njih,ne pijem nikakve lekove
da cesto se budim na svaka tri sata i mislim da me burni snovi bude
kafu i energ. napitke ne pijem uopste skoro sam probao i to samo prepodne
Sinoc sam za divno cudo odspavao skoro 7 sati u kontinuitetu sto mi se nije desilo pa ima nekoliko meseci
popio sam taurin pola sata pre spavanja i lego sad dal je zbog njega ne znam ili sam previse bio umoran neam pojma.
Kad bih spavao ovako svaki dan bilo bi extra...poz


I meni taurin čuda čini...koju si dozu taurina uzeo? I koliko si ga popio pred spavanje( vremenski)?

Rešenja uvek ima...

Ja sam sinoć probao melatonin...uh...jeste tip sna "spavam ko zaklan", ali jedno 3-4 sata po ustajanju sam bio "kao zombi"...naravno subjektivan osećaj...  ;D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 11, 2014, 06:58:13 posle podne »

Twin jel imas problema sa budjenjem posle uzimanja melatonina?
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 11, 2014, 02:24:56 posle podne »

zadnji obrok 2-3 sata pre spavanja
sedative sam probao samo i valerijanu slabo to deluje na mene isto spavam kao i bez njih,ne pijem nikakve lekove
da cesto se budim na svaka tri sata i mislim da me burni snovi bude
kafu i energ. napitke ne pijem uopste skoro sam probao i to samo prepodne
Sinoc sam za divno cudo odspavao skoro 7 sati u kontinuitetu sto mi se nije desilo pa ima nekoliko meseci
popio sam taurin pola sata pre spavanja i lego sad dal je zbog njega ne znam ili sam previse bio umoran neam pojma.
Kad bih spavao ovako svaki dan bilo bi extra...poz
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2014, 02:26:41 posle podne od strane matap » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 10, 2014, 10:37:51 posle podne »

Jutros nisam uzeo kafu zevao sam celo prepodne,melatonin sam probao samo se brze uspavam od njega a ujutru samo pospanost velika i glavobolja

Zma probao pre par meseci i nisam osetio neke velike promene.Sta da vam kazem kad mene dva bromazepana probude u toku noci :-) ne uzimam te sedative samo sam probao

Nisam pusac ,treninram redovno tegove 4 puta ned. dobro se hranim ,sinoc sam spavao od 00 do 5 ujutru pa sam se cimao do 7 da zaspim ,da bih odspavao samo jos  2 sata ,jednostavno organizam ne da vise...taurin sam uzeo pise da moze pre spavanja za bolji san videcemo

Ipak mi treba nesto da me digne ujutru,a ova nesanica je psihicki problem i nadam se da ce prodje..to budjenje nocu uvek mi se desi sa erekcijom tako da mi povecenje testosterrona od zma verovatno jos vise budilo :-) Jel isto dejstvo kofeina iz tablete i kafe ?da ne kupujem bezveze,



Monika ti je dala odličan predlog što se tiče vežbi disanja...naravno i ostale tehnike su ok...i nisu za potcenjivanje...

Svako ima "svoj ventil", opet kažem, "bolje sprečiti nego lečiti"...dakle, akcenat na uzrok, ne na posledicu...taurin čak ima i blagi sedativni učinak, jer deluje preko "smirujućih" neurotransmitera...dakle, bez kofeina u pratnji, ima i "opuštajući" efekat na nervni sistem...

Kad ti je zadnju obrok pre počinak? Imaš li "gorušice", nadimanje?

Piješ li neke sedative? Ekstrakt valerijane? Kamilica? Majčina dušica? "Zepam" family? Lorazepam? Neki druge lekove? Antidepresive?

Da li se često budiš u toku noći? "Burni snovi"? Noćne more?

Piješ li kafu ili neki energetski napitak u intervalu kraćem od 4 sata pred spavanje?

Kofein tablete su bolja alternativa...ali u njima nema i nekih korisnih supstanci koje sama kafa ima( neki anti-oksidansi)...dakle, ako ti treba "upper" tablete su najbolja alternativa...ali ne zaboravi da i predugo, kontinuirano uzimanje kofeina za sobom vuče i jedan oblik zavisnosti, kao i to da je sa vremenom za isti efekat potreba veća doza - razvoj tolerancije na kofein...

« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2014, 10:43:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 10, 2014, 06:09:49 posle podne »

I moj predlog ti je da kupiš tablete jer nisu skupe, kad preračunaš ispadne ti jeftinije od kafe.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 10, 2014, 05:23:46 posle podne »

Jutros nisam uzeo kafu zevao sam celo prepodne,melatonin sam probao samo se brze uspavam od njega a ujutru samo pospanost velika i glavobolja

Zma probao pre par meseci i nisam osetio neke velike promene.Sta da vam kazem kad mene dva bromazepana probude u toku noci :-) ne uzimam te sedative samo sam probao

Nisam pusac ,treninram redovno tegove 4 puta ned. dobro se hranim ,sinoc sam spavao od 00 do 5 ujutru pa sam se cimao do 7 da zaspim ,da bih odspavao samo jos  2 sata ,jednostavno organizam ne da vise...taurin sam uzeo pise da moze pre spavanja za bolji san videcemo

Ipak mi treba nesto da me digne ujutru,a ova nesanica je psihicki problem i nadam se da ce prodje..to budjenje nocu uvek mi se desi sa erekcijom tako da mi povecenje testosterrona od zma verovatno jos vise budilo :-) Jel isto dejstvo kofeina iz tablete i kafe ?da ne kupujem bezveze,



pogledaj na internetu o vežbama disanja.... duboko dijafragmatično disanje, ne šalim se, ovo ti može jako pomoći da se relaksiraš i zaspiš brzo.   Meditacije i vežbe joge takoĂ°e pomažu, iz iskustva jer i sama to praktikujem, ali znam da mnogi momci taj deo prihvataju sa podsmehom.  Moje je da ti kažem :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 10, 2014, 04:47:34 posle podne »

Nije ista, uzmi slobodno tablete kofeina neces se pokajati ,kreni sa pola pa vidi prvo kako reagujes, i postepeno povecavaj, ne previse.. Ne moze kafa da se poredi sa tabletom, jer u tableti je cist kofein izolovan od 200 mg, i resorbuje se naravno brze,,a kafa je jednostavno kafa, jos ako je grand i ostalo sranje, nema tu mnogo procenata kvalitetnog kofeina.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.165 sekundi sa 14 upita.