TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 09:29:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana za skidanje sala i definiciju misica ??  (Pročitano 45858 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #91 poslato: Januar 10, 2010, 08:10:35 posle podne »

Ima je skoro u svim vecim lancima marketa... Samo problem moze biti, "tajming"  ;D, ujutru kupujtu, npr kod mene u "Rodi" (mali Rodic) uvece nestane uglavnom
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #90 poslato: Januar 10, 2010, 03:02:28 posle podne »

Ja Ellu nalazim samo u Maxiju i to je nema redovno.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #89 poslato: Januar 10, 2010, 02:54:10 posle podne »

u maxiju, rodicu.....idei.....
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #88 poslato: Januar 10, 2010, 02:34:55 posle podne »

E gde ima da se kupi ela sir ima li u svim prodavnicama ili ... ????
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #87 poslato: Januar 09, 2010, 10:15:21 posle podne »

Tajming je svakako skoro i najbitniji...

TakeOne i nema razmisljanja, za onog ko ne upraznajava bas voce i povrce...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #86 poslato: Januar 09, 2010, 10:11:33 posle podne »

Ljudi ja sam ovu temu postavio da date savete u vezi ishrane za skidanje sala i definiciju misica ,.. a ne da dokazujete ko vise zna o vocu i o svemu ...  ;)
Iz konstruktivne rasprave možeš najviše naučiti. ;)
Pažljivo čitaj i izvlači zaključke.

Slozio bih se sa Robertom, i pre bih rekao razmenjivanje iskustava a ne rasprava...

Bojane, niko te nije napao. a i takodje, napisao si "ali na dijeti se ne uzima voce. . . Makar ne u dovoljnim kolicinama", a ja upravo kazem da se moze unositi u dovoljnim kolicinama ;)

I Daniela je lepo objasnila...

Ne shvataj nista pogresno Bojane, samo zelimo da ukazemo ljudima da ne treba da beze od voce, vec losih stvari, o tome se radi...
ok je. . . Moja poenta je u tom postu bila da ako bi pokusavali da pretezno iz voca pokusavali da uzmemo potrebne kolicine vitamina a narocito vitamina c morali bi puno voca da unesemo a onda to ne bi bila dijeta. . . Povrce nisam pominjao. . . Sa povrcem je druga prica. . . I naravno i voce se mora upraznjavati. . . Samo obratiti paznju na tajming, vrstu i kolicinu voca. . . Kao sto si i ti rekao. . . I da . . . I ja podrzavam teoriju konstruktivne rasprave. . .
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #85 poslato: Januar 09, 2010, 09:56:40 posle podne »

Ljudi ja sam ovu temu postavio da date savete u vezi ishrane za skidanje sala i definiciju misica ,.. a ne da dokazujete ko vise zna o vocu i o svemu ...  ;)
Iz konstruktivne rasprave možeš najviše naučiti. ;)
Pažljivo čitaj i izvlači zaključke.

Slozio bih se sa Robertom, i pre bih rekao razmenjivanje iskustava a ne rasprava...

Bojane, niko te nije napao. a i takodje, napisao si "ali na dijeti se ne uzima voce. . . Makar ne u dovoljnim kolicinama", a ja upravo kazem da se moze unositi u dovoljnim kolicinama ;)

I Daniela je lepo objasnila...

Ne shvataj nista pogresno Bojane, samo zelimo da ukazemo ljudima da ne treba da beze od voce, vec losih stvari, o tome se radi...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #84 poslato: Januar 09, 2010, 09:55:48 posle podne »

...ili da preciziram - dosta je 200g kupusa za celu dnevnu dozu vitamina C
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #83 poslato: Januar 09, 2010, 09:52:57 posle podne »

Bojane neznam zasto si tako tvrdoglav, ne sagledavas realno ali ajd...

Vodis se tom pogresnom logikom da ako nesto nije 100% ispravno da je onda neispravno... a to ne ide tako  ;)

Raznorazno voce i povrce i na konju su svi, znaci kombinovati mnogo vrsta, izbegavati voce uvece... Bez izuzetaka... Ali uvek onca cuvena "kontrolisano"...

A postoje i male fore, kao sto je i naveo npr brokoli koji extra extra, pa npr bundeve i sl... sa velikim procentima vode, od kojih se covek zasiti, unese potrebne minerale a jako malo kalorija...

Zna se sta su dobri izvori izvori vit. i min., sta slozenih u.h., sta proteina i sta dobrih masti...
pa ja nisam rekao skroz bez voca. . . Vec u malim kolicinama. . . Povrce u velikim. . . Nemoj da izvlacis moje izjave iz konteksta. . . A i rekao sam da je bitno suplementirati vit c jer je neophodan u vecim kolicĂ­nama nego sto ga ima u unetim namirnicama. . . A i lakse je uneti ga iz suplemenata. . . Ne citas sta pisem a napadas. . .

vitamina C nam ustvari treba mnogo mnogo manje nego što ga ima u suplementima.. ustari ima ga najviše u kiselom kupusu pa eto da se složimo da si u pravu kad kažeš da treba jesti povrće :)
a sa druge strane tako pokazujemo i da je Ognjen u pravu je baš kupus sadrži vrlo vrlo malo kalorija (skoro nipta) na 100g a prebogat je dobrim stvarima.. pričate o istom, a ne zaboravite da je cilj da i drugi nauče a ne da vi dokažete da ste u pravu...

idemo dalje...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #82 poslato: Januar 09, 2010, 09:47:14 posle podne »

Ljudi ja sam ovu temu postavio da date savete u vezi ishrane za skidanje sala i definiciju misica ,.. a ne da dokazujete ko vise zna o vocu i o svemu ...  ;)
Iz konstruktivne rasprave možeš najviše naučiti. ;)
Pažljivo čitaj i izvlači zaključke.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #81 poslato: Januar 09, 2010, 09:44:38 posle podne »

Bojane neznam zasto si tako tvrdoglav, ne sagledavas realno ali ajd...

Vodis se tom pogresnom logikom da ako nesto nije 100% ispravno da je onda neispravno... a to ne ide tako  ;)

Raznorazno voce i povrce i na konju su svi, znaci kombinovati mnogo vrsta, izbegavati voce uvece... Bez izuzetaka... Ali uvek onca cuvena "kontrolisano"...

A postoje i male fore, kao sto je i naveo npr brokoli koji extra extra, pa npr bundeve i sl... sa velikim procentima vode, od kojih se covek zasiti, unese potrebne minerale a jako malo kalorija...

Zna se sta su dobri izvori izvori vit. i min., sta slozenih u.h., sta proteina i sta dobrih masti...
pa ja nisam rekao skroz bez voca. . . Vec u malim kolicinama. . . Povrce u velikim. . . Nemoj da izvlacis moje izjave iz konteksta. . . A i rekao sam da je bitno suplementirati vit c jer je neophodan u vecim kolicĂ­nama nego sto ga ima u unetim namirnicama. . . A i lakse je uneti ga iz suplemenata. . . Ne citas sta pisem a napadas. . .
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #80 poslato: Januar 09, 2010, 09:27:49 posle podne »

Ljudi ja sam ovu temu postavio da date savete u vezi ishrane za skidanje sala i definiciju misica ,.. a ne da dokazujete ko vise zna o vocu i o svemu ...  ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #79 poslato: Januar 09, 2010, 09:22:32 posle podne »

Bojane neznam zasto si tako tvrdoglav, ne sagledavas realno ali ajd...

Vodis se tom pogresnom logikom da ako nesto nije 100% ispravno da je onda neispravno... a to ne ide tako  ;)

Raznorazno voce i povrce i na konju su svi, znaci kombinovati mnogo vrsta, izbegavati voce uvece... Bez izuzetaka... Ali uvek onca cuvena "kontrolisano"...

A postoje i male fore, kao sto je i naveo npr brokoli koji extra extra, pa npr bundeve i sl... sa velikim procentima vode, od kojih se covek zasiti, unese potrebne minerale a jako malo kalorija...

Zna se sta su dobri izvori izvori vit. i min., sta slozenih u.h., sta proteina i sta dobrih masti...
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #78 poslato: Januar 09, 2010, 06:36:55 posle podne »

pa nije banalno, ako citas sta se pise..vratis se na pocetak i procitas :)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #77 poslato: Januar 09, 2010, 04:38:07 posle podne »

pa kada ukljucis vlakna koja su OBAVEZNA u svakoj ishrani, kada dodas 1 jabuku, 1 mandarinu i jedan kivi, zatim malo kostunjavog i gde ces bolje od toga.sira, mleka, mesa, ribe itd....sve kada se ukomponuje POMALO je dovoljno da zadovolji ono sto ti je potrebno.

e pa to da....apsolutno....Ali onako kako si rekao zvucalo je previse banalno....I naravno da ova kolicina voca koju si naveo moze da se uzima prilikom dijete za mrsavljenje....Ipak sve ovo bih suplementirao vitaminom c...2 puta po 500 mg....:) I onda bi to bila kompletna ishrana....:)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.