TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:16:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oslabljeni i bolni zglobovi kod dece sportista  (Pročitano 5878 puta)
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2009, 03:38:55 posle podne »

izvinjavam se na nejavljanju, bolesna sam  ali  zahvaljujem svima na pomoci!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2009, 12:36:20 posle podne »

izvinjavam se na zakasnjenju.. dakle mislim da bi pogole i masaze misica kao i glukozamin tabl....
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2009, 08:56:41 posle podne »

  :) Naravno, samo delove tela koji su pod upalom.. Malo sam preterao sa opisom :) Mozete i da zaledite nekoliko casa od kiselog mleka sa kasicicom unutra da biste mogli da izvadite led, pa da time polako masirate bolne delove. Mozete i da pitate u nekoj boljoj apoteci za instant kese sa ledom za visestruku upotrebu. Masirajte blago ledom u pocetku 2-3 puta po 5' dok se ne navikne, a zatim postepeno povecavajte vreme dok ne dodje do max 10'. Posmatrajte kozu, ne sme da poplavi u toku terapije. Crvenilo je ok, ali ako  poprimi tamno crvenu boju, prekinite bez obzira na minutazu.
Sačuvana
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2009, 06:25:20 posle podne »

Hvala najlepse!
Kratko i jasno! Samo jos jedna stvar! To potapanje u led mi njie najjasnije.Gledale smo kako se gimnasticarka u jednom filmu  potapa potuno u kadu punu leda.Da li ste na tako sta mislili ili je dovoljno da potopi samo zglobove! U svakom slucaju cu lakse napraviti (nabaviti) kantu leda nego puniti kadu pet puta nedeljno!
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2009, 01:37:35 posle podne »

   Kratkorocno resenje su led i antiinflamatorne kreme i lekovi (pokusajte Rapten duo) , lokalni analgetici... kada je u pitanju upala bilo cega, vezbe nisu preporucljive, tako da ojacavanjem interesantne zone necete postici smanjenje upalnog procesa... ojacacete misice, ali upala nece nestati od vezbanja. Ako treba da nastavi sa specificnim treninzima, neka nastavi, ali joj nemojte dodatno opterecivati bolnu zonu. U tom slucaju ostaje joj jedino da trpi i da se nadate da ce nestati samo od sebe (sto uopste nije iskljuceno) ; a Vi da je umocite u led posle svakog treninga i da pokusate sa kremama (savet je Gavez gel 2-3 puta dnevno ; meni se pokazao kao dobro resenje kod slicnih stvari). A kada pregura takmicenje pokusajte da potpuno izlecite upalu, jer moze preci u hronicnu, sto ce joj praviti probleme na duzi rok.. Bolje je da sada presecete na par nedelja i da je sacuvate od tezih problema, lako ce se vratiti u trening.. Svoj maximum treba da postigne za 10ak godina, krajnji rezultat u 13 godina nije toliko bitan.. Znam da je kod dece zelja za takmicenjem ogromna, spremao sam decu za takmicenja, tako da na  Vama ostaje tezi zadatak da je kocite i usmeravate koliko je god moguce..
Sačuvana
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2009, 12:08:22 posle podne »

Zahvaljujem na odgovoru!
U svakom slucaju sledi poseta sportskom lekaru koji je u klubu obavezan na pocetku sezone. Da pojasnim jos koju stvar! Dete nije prestajalo da ide na treninge tokom leta, samo nisu bili tako intenzivni i imala je dvonedeljnu pauzu dok je bila na moru. Ni tamo nije sedela besposlena jer je sutradan po povratku sa letovanja imala takmicenje i odradila ga bez vecih poteskoca. Sada je na zalost nemoguce  praviti pauzu  jer 25 septembra ima medjunarodno takmicenje i ne pada joj napamet da ne ide! Zasad mogu samo da ublazavam nastalu situaciju.
Mozda ce izgledati u najmanju ruku cudno sto kao roditelj i bivsi sportista, znajuci koje mogu biti posledice to dozvoljavam. Mogu samo da budem uz nju i da nadgledam  i da koliko toliko drzim pod kontrolom njen temperament-ne bi bili prvi put da zbrise na trening da ne znam! Moze da bude samo gore!
Telo jeste preoptereceno, izaslo iz top forme ali ovi simptomi nisu potpuno novi. I ranije se povremeno zalila na zglobove nogu.Optereceniji su zbog baleta od ruku.Svesna sam da raste i dobija u kilazi pa da zglobovi to ne mogu adekvatno da prate.Postoje li neke vezbe kojima bi mogla da ih ocvrsne. Nisam  ni mislila da treba da pije nesto kao dopunu upravo zbog godina i koliko god je to moguce vodimo racuna o ishrani, opustanju posle treninga i o spavanju.
Treba nam neko kratkorocno resenje da preguramo ovo takmicenje a posle cemo morati da nesto radikalnije menjamo -vidi i ona sama da ne moze da se nosi sa svim sto je sebi natovarila za vrat.
Pozzz !
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #4 poslato: Septembar 15, 2009, 07:15:46 posle podne »

Eto mene posle duže pauze!
Završio se raspust, počeli intenzivniji treninzi i pojavili se novi problemi! Lepo smo se odmorili i fizički i psihički (barem sam tako mislila), malo nabacili koju kilicu-vise mišićne mase nego salceta(malo oko trbe), izašli iz top forme i bez kondicije i .....nakon pola sata treninga(zagrevanje pa akrobatika) javljaju se bolovi u zglobovima kako ruku-šake tako i u nogama-stopala.Pored toga ćera se žali i na bolove u kostima listova-to mi liči na bolove koje sam i sama imala kad sam bila u fazi intenzivnog rasta.
Pitanje za sve stručnjake:šta ova mama može da odradi u kućnoj varijanti uz detetovu saradnju, da bi ublažili postojeće bolove i ojačali zglobove!?

   Ovo sto ste opisali kod cerke, lici na tibialni periostitis (ili 'upalu pokosnice' po srpski..). To je bolni upalni proces koji moze da zahvati i do 2/3 potkolenicne kosti. Takodje moze zahvatiti i pripoje prednjeg i zadnjeg tibijalnog misica.. Sve zavisi od stepena upale.. Nastaje usled preopterecenja skokovima, trcanjem po neadekvatnoj podlozi, koriscenjem nepogodne obuce, losim tehnickim  izvodjenjem elemenata... Obicno se desava kada nepripremljen sportista krene sa treningom u kome se koristi puno skokova i dugotrajnog trcanja po tvrdoj podlozi. Verovatno je Vasa cerka pocela sa treningom koji nije adekvatan njenom trenutnom stanju pripremljenosti, tako da se javila upala.. Slicno se desava i sa zglobovima sake - premeti,upori, konstantna oslanjanja na saku prave pritisak koji nepripremljen zglob ne moze da izdrzi..
   U tim slucajevima se preporucuje mirovanje oko 10 dana, dok ne prestane bol uz upotrebu hladnih obloga 2-3 puta dnevno, i lokalnih antiupalnih krema, kao i antiupalnih lekova (ibuprofen-brufen). Ne preporucuje se bandaziranje zgloba i potkolenice, jer to ne resava upalu,tj. nema nikakve veze sa problemom, a moze (naravno uz dugotrajnu upotrebu) da narusi cvrstinu zglobnih veza..
   U svakom slucaju bi bilo dobro da konsultujete proverenog fizijatra da bi Vam dao tacne doze eventualnih lekova i da bi potvrdio dijagnozu.
Svakako bi bilo dobro da ne 'silujete' odlaske na treninge dok se ne utvrdi tacan stepen eventualne upale.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 15, 2009, 05:53:30 posle podne »

procitala sam post i stvarno se bojim da dam bilo kakav savet najpre iz razloga sto nisam lekar sportske medicine, a sa druge strane dete ima 13 godina...

ne znam koliko bi preparat za jacanje zglobova mogao da pomogne i koliko je uopste preporucljiv u tom uzrastu...  mozda je preterala sa treningom ili vezbe same po sebi imaju negativan uticaj na zglobove
Sačuvana
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #2 poslato: Septembar 15, 2009, 01:47:49 posle podne »

 ??? Očigledno nisam baš dala sve podatke !Dete ima punih 13god, 45kg, 157cm visoka - viška adrenalina i hormona!.
Bavi se dečijim fitnesom, koji oduhvata akrobatiku,plesne korake,skokove i elemete snage.Pored toga ide na balet.
Help!Zar niko ?
Od trenera nema vajde pom tom pitanju, za njih to je normalno i ne dozvoljavaju zavijanje zglobova jer ih to još više oslabljuje.
A ona bez toga ne može da radi vežbe!
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2009, 01:51:35 posle podne od strane sport mama » Sačuvana
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Septembar 14, 2009, 03:05:38 posle podne »

Eto mene posle duže pauze!
Završio se raspust, počeli intenzivniji treninzi i pojavili se novi problemi! Lepo smo se odmorili i fizički i psihički (barem sam tako mislila), malo nabacili koju kilicu-vise mišićne mase nego salceta(malo oko trbe), izašli iz top forme i bez kondicije i .....nakon pola sata treninga(zagrevanje pa akrobatika) javljaju se bolovi u zglobovima kako ruku-šake tako i u nogama-stopala.Pored toga ćera se žali i na bolove u kostima listova-to mi liči na bolove koje sam i sama imala kad sam bila u fazi intenzivnog rasta.
Pitanje za sve stručnjake:šta ova mama može da odradi u kućnoj varijanti uz detetovu saradnju, da bi ublažili postojeće bolove i ojačali zglobove!?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 14 upita.