TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395533 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 10:43:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZGIBOVI vs LAT MASINA  (Pročitano 15183 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2010, 09:17:31 posle podne »

Jasno. Alfa i omega svake priče - zavisi od samog vežbača.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Avgust 11, 2010, 06:44:50 pre podne »

Pa naravno, nije u pitanju vežba nego vežbač, samo što se neke stvari uvek uzimaju zdravo za gotovo. Ljudi su negde tamo kada je Nautilus sistem propao počeli da viču na sav glas kako su mašine loše i kako bez "slobodnih tegova" nema ni napretka, a aj nek to neko kaže bilderima koji već decenijama prave ogromne napretke upravo na mašinama. Uostalom već sma jednom reko da ja sajle ne stavljam u isti koš sa mašinama tipa Smith i ostale sa fixnom putanjom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2010, 01:06:27 posle podne »

Ja  nemogu da radim zgibove na šipci moram na sajli. Al sam tolko usavršio pokret da me extra radi. Sve vežbe za ledja radim na sajli, oko četiri pet vežbi koji su mi zamena za klasične zgibove, i super mi ide.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #18 poslato: Avgust 04, 2010, 01:56:15 pre podne »

Nisam ni ja. :D Mada opet svaki respect tipu...
;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Avgust 03, 2010, 07:34:03 posle podne »

Nisam fan Sarceva, cak suprotno ali shvatio sam  foru ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #16 poslato: Avgust 03, 2010, 04:04:11 posle podne »

Ok, ok...
Neću protiv tebe i Sarceva... :)

Zgibovi ipak moj favorit, ali daleko od toga da mislim da su mašine beskorisne.
:)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2010, 10:34:22 pre podne »

Tačno, ali ima tačaka sa kojima se ne slažem. Naime, zgibovi su i dalje najbolja vežba za širinu leĂ°a. Ono što ti kažeš da ima raje koji "vuku" svu težinu na latu, a ne mogu dva poštena zgiba samo znači da su do sada baš nabildovali svoj donji deo leĂ°a i verovatno psoas od svog cimanja koje izvode, a i da se ne lažemo 99.99% tih likova nikad ne preĂ°u visinu nosa šipkom...

Ono oko čega se ja ne slaže je da su kablovi kao i ostale mašine. Ja ih čak šta više ne stvaljam u koš sa mašinama, nego bliže slobodnim tegovima. Kabal jeste vezan za jednu tačku, ali i dalje moraš da ga stabilizuješ tokom vežbe i ima stvarno mnogo pokreta koji se mogu izvoditi sa kablom, a da odlično aktiviraju čak i mišiće struka i kukova. mislim da imaju mnogo više koristi od mašina koje rade sa polugom ili nedo bog Nautilus sistemi...LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2010, 10:03:36 pre podne »

Ceo pokret je u pitanju i pored toga što dobijaš lepa leĂ°a (i još ponešto pride :P), a ti vežbaš specifičan pokret koji ti može biti koristan u realnom životu. Može uvek kombinacija lata i zgibova, ali ne staviti zgibove na prvom mestu je meni pomalo bezveze. Gomila likova u teretani koji vuku sve tegove na latu (~100kg, neki sa cheatom, neki bez) po dosta puta - pa ne mogu tri zgiba vezano da urade. (A imaju manje od 100kg. ;D)

Inače nisam pobornik tih kablića, jer previše su uštrojeni ti pokreti. Kod slobodnih težina, ništa ti ne vodi taj teg. Rade tvoji stabilizatori koji su inače zapostavljeni pri voĂ°enim pokretima.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2010, 09:52:09 pre podne »

Лично, никад нисам волео лат, нешто не миришем те црногорске справе - седиш, а летиш!   ;)   :D  ;D   Згиб у свим варијантама и само цепај!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2010, 07:39:22 pre podne »

Imas gomilu varijanti, kao i za zgibove, imas razlike u hvatovima na sipki, siroki, srednji i uski naravno, imas paralelne hvatove, nathvate i pothvate i to su samo varijacije sa hvatovima koji uslovljavaju koja pozicija laktova ce da bude, jer ukoliko laktovi idu dalje od torza mnogo veci fokus je na gornji deo latisimusa, a ukoliko laktovi idu vise uz telo fokus se premesta na donji deo latisimusa, vecina raje ne vodi racuna bas o ovome i rade neki madju polozaj koji OK, ali mnogo je bolja kontrola nad pokretom i mnogo je manja ukljucenost bicepsa u ova dva extremna polozaja.

Dalje je bitan nagib tela, naime sto je telo vise okomito ili vertikalno mnogo je veci fokus na latisimuse, a mnogo manji na teres, trapez itd... mislim da ima mnogo boljih vezbi za "dubinu" ledja i da i lat i vratilo treba raditi sa sto ispravljenijim torzom. Naginjanje i dodavanje momentupa samo oduzima na efikasnosti ove vezbe.

Dalje jos treba obratiti paznju na to da grudi budu sto vise izbacene tokom citavog pokreta i sipku uvek vuci do grudi. Takodje treba voditi racuna da se ramena pokrecu tokom pokreta, je ovo uslovljava i kretanje lopatica sto opet osigurava pun radijus pokreta.

Generalno sve sto vazi za lat, vazi i za vratilo, samo sto na vratilu ima nekih vezbi koje ne mogu da se izvode na lat masini, a veoma su efikasne za ledja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2010, 10:25:16 posle podne »

Jel moze ukratko objasnjenje lat-a,posto za zgib znam pravilno izvodjenje(nadam se) a za lat cisto da proverim da li je to isto sto i ja radim,pozdrav
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2010, 09:32:10 posle podne »

Zgibovi jesu bolji samo iz tog razloga sto se mora koristiti telesna kilaza, ali kod pravilnog izodjenja obe vezbe su podjednako efikasne za razvoj latisimusa...

Upravo tako, medjutim greska se javlja kada pocetnik sa slabim iskustvom uzme da radi zgibove pa vise vuce iz petnih zila cima se na svakojake nacine nego da pravilno izvodi vezbu.Dok na latu ta mogucnost svedena je na minimum i moze lepo da se koncentrise na pravilan rad.Naravno ukoliko mu to neko prvo objasni.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2010, 09:08:21 posle podne »

Zgibovi jesu bolji samo iz tog razloga sto se mora koristiti telesna kilaza, ali kod pravilnog izodjenja obe vezbe su podjednako efikasne za razvoj latisimusa...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2010, 04:27:51 posle podne »

Kod mene su podjednako zastupljene obe vežbe. Osetim finu pumpu i imam onaj pravi "feeling" u mišića sa bilo kojom od tih vežbi pa zato ne izbacujem ništa.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2010, 04:07:20 posle podne »

Zgib moj apsolutni favorit. Latu i ne prilazim. :P
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.325 sekundi sa 14 upita.