TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 09:01:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi vode  (Pročitano 6981 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2012, 06:24:10 posle podne »

@ dyordya Pa zasto? Evo o cemu se radi - u kafi i caju imas kofein koji ima diureticko dejstvo ( pojacava mokrenje ) pa vise vode izbacis iz organizma, kroz sokove unosis i secer koji povlaci vodu pa se ona ne koristi maksimalno..da se razumemo, ne kazem da te ostale stvari ne treba unositi ali je bolje da uneses bar 2 litra ciste vode, a za ostalo kako hoces.

Ah to. Pa znam da su diuretici.
Popijem ja oko 2,5 litra vode dnevno.
1,5l na treningu, i litar usput.
Pokušaću da na treningu pojačam barem na 2 litra.


Pa nije to resenje, ne valja ni da preteras sa unosom vode tokom treninga. Bolje rasporedi u toku dana. Ako ti je lakse 2 litra vode su oko 8 casa pa mozes tako da se orijentises.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2012, 04:54:40 posle podne »

Probaj da ravnomernije rasporediš unos vode tokom dana, a ne da se nalivaš većim količinama odjednom. Uhvatiš neki ritam čaša vode na svakih 45 min - sat vremena + ono što popiješ tokom treninga i super. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 17, 2012, 04:43:42 posle podne »

Samo cepaj vodu i ne sekiraj se, pravimo filozofiju od diskusije o vodi :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2012, 03:28:49 posle podne »

poslusaj doktorku, to su mizerna 2-3l dnevno
i batali bunar, cesmusa se redovno kontrolise bunar ne, tako da dosta o glupostima o cesmusi...



Brate, ovdje gdje ja živim je dokazano najgora voda u BiH. I najštetnija.
Tako da ne mogu česmovaču.

Bunar je mama, slušaj PeĂ°u. :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2012, 03:27:04 posle podne »

@ dyordya Pa zasto? Evo o cemu se radi - u kafi i caju imas kofein koji ima diureticko dejstvo ( pojacava mokrenje ) pa vise vode izbacis iz organizma, kroz sokove unosis i secer koji povlaci vodu pa se ona ne koristi maksimalno..da se razumemo, ne kazem da te ostale stvari ne treba unositi ali je bolje da uneses bar 2 litra ciste vode, a za ostalo kako hoces.

Ah to. Pa znam da su diuretici.
Popijem ja oko 2,5 litra vode dnevno.
1,5l na treningu, i litar usput.
Pokušaću da na treningu pojačam barem na 2 litra.

Sad mi je malo jasnije.
Hvala teta Gorana :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2012, 02:45:37 posle podne »

 @ dyordya Pa zasto? Evo o cemu se radi - u kafi i caju imas kofein koji ima diureticko dejstvo ( pojacava mokrenje ) pa vise vode izbacis iz organizma, kroz sokove unosis i secer koji povlaci vodu pa se ona ne koristi maksimalno..da se razumemo, ne kazem da te ostale stvari ne treba unositi ali je bolje da uneses bar 2 litra ciste vode, a za ostalo kako hoces.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2012, 02:33:14 posle podne »

poslusaj doktorku, to su mizerna 2-3l dnevno
i batali bunar, cesmusa se redovno kontrolise bunar ne, tako da dosta o glupostima o cesmusi...

Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2012, 12:31:11 posle podne »

Ovako, na bb.com sam naletio na calculator za dnevni unos vode, i piše da bi trebao popiti oko 4 litra vode dnevno.
Na treningu popijem 1,5L, i na poslu oko litar. Znači 2,5L.
Ali popijem puno Cedevite, čajeva, 2-3 NES-a, mlijeka itd. itd.

Sad me zanima, da li se jedan dio tih ostalih napitaka pika kao voda? Npr. od 200 ml Nes kafe barem 100ml voda.
Vjerovatno ćete skontati o čemu pričam.

Hvala unaprijed.

Dnevni unos vode treba da bude min 2 litra ( oprimalno 2 - 3 litra ). Normalno, ljudi koji vezbaju treba da piju vise da nadoknade gubitak  koji nastaje znojenjem. Pri tom govorim o vodi, ne o ostalim tecnostima koje unesemo tokom dana. Narocito tu ne treba uvrstiti nes, sokove ili cajeve.

E jebiga sad, sad ne znam šta da mislim.
Jedini kažu jednu, drugi kažu drugo.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2012, 09:10:47 pre podne »

Ovako, na bb.com sam naletio na calculator za dnevni unos vode, i piše da bi trebao popiti oko 4 litra vode dnevno.
Na treningu popijem 1,5L, i na poslu oko litar. Znači 2,5L.
Ali popijem puno Cedevite, čajeva, 2-3 NES-a, mlijeka itd. itd.

Sad me zanima, da li se jedan dio tih ostalih napitaka pika kao voda? Npr. od 200 ml Nes kafe barem 100ml voda.
Vjerovatno ćete skontati o čemu pričam.

Hvala unaprijed.

Dnevni unos vode treba da bude min 2 litra ( oprimalno 2 - 3 litra ). Normalno, ljudi koji vezbaju treba da piju vise da nadoknade gubitak  koji nastaje znojenjem. Pri tom govorim o vodi, ne o ostalim tecnostima koje unesemo tokom dana. Narocito tu ne treba uvrstiti nes, sokove ili cajeve.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2012, 12:12:26 pre podne »

Pazi se,nemoj da te bole bubrezi  ;D neka cesmusha ima vise gvozdja i vise je hlorisana od neke druge cesmushe.. proveri cesmu pre nego krenes sa nalivanjem :D

Hahahah, ne pijem česmovaču.
Rintam neki privatni biznis, tako da sam i na poslu i kući uveo aparate za vodu, oni bidoni i ti folovi.
A kad mi nestane te vode, onda kod prijatelja u kući (gdje i dižem tegove), naspem sebi bunarske vode. :)



BUNAR je mama :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2012, 11:35:00 posle podne »

Pazi se,nemoj da te bole bubrezi  ;D neka cesmusha ima vise gvozdja i vise je hlorisana od neke druge cesmushe.. proveri cesmu pre nego krenes sa nalivanjem :D

Hahahah, ne pijem česmovaču.
Rintam neki privatni biznis, tako da sam i na poslu i kući uveo aparate za vodu, oni bidoni i ti folovi.
A kad mi nestane te vode, onda kod prijatelja u kući (gdje i dižem tegove), naspem sebi bunarske vode. :)

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 16, 2012, 11:08:41 posle podne »

Pazi se,nemoj da te bole bubrezi  ;D neka cesmusha ima vise gvozdja i vise je hlorisana od neke druge cesmushe.. proveri cesmu pre nego krenes sa nalivanjem :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2012, 10:48:18 posle podne »

zavisi i koji je čaj, ima čajeva sa diureticima  ;) ako tako računaš, onda uzmi procente vode i iz voća/povrća koje pojedeš  ;D

Ma znam to sve, samo što nisam znao da li se to pika.
Ali ne gledam sad tačno u mililitar, gledam onako okvirno oko 4 litra dnevno da popijem.

Hvala i tebi.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2012, 03:31:55 posle podne »

zavisi i koji je čaj, ima čajeva sa diureticima  ;) ako tako računaš, onda uzmi procente vode i iz voća/povrća koje pojedeš  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2012, 02:16:37 posle podne »

Ovako, na bb.com sam naletio na calculator za dnevni unos vode, i piše da bi trebao popiti oko 4 litra vode dnevno.
Na treningu popijem 1,5L, i na poslu oko litar. Znači 2,5L.
Ali popijem puno Cedevite, čajeva, 2-3 NES-a, mlijeka itd. itd.

Sad me zanima, da li se jedan dio tih ostalih napitaka pika kao voda? Npr. od 200 ml Nes kafe barem 100ml voda.
Vjerovatno ćete skontati o čemu pričam.

Hvala unaprijed.

Vodu unosis i putem hrane ,voca povrca i bilo kojeg napitka..ali ne moras ti sve racunati u mililitar...orijentaciono se vodi, kad si zedan pij.. ja generalno pijem iz flasice uvek,bilo da sam kuci ili bilo gde..osvezavam se na po gutljaje,ne nalivam se sa pola litra odjednom.. 3,4 litra je sasvim ok

Da da, znam to sve, samo mi nije bilo jasno da li je potrebno da popijem izričito 4 litra VODE, ili i ostalog.
I ja sam kupio sebi McKinley aluminijsku bocu za planinarenje, pa pijem iz nje. :)

Hvala i tebi.

Monika. Tako mi se djevojka zove. :)

Pa popijem ujutro kad doĂ°em na posao jedan NES, nije to ništa toliko opasno.
Popijem sigurno svaki dan 3-4 čaja, 3-4 čaše Cedevite, pojedem svaki dan bananu i jabuku minimalno. Tako da se nakupi na kraju. :D

Hvala ti Monika. :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.157 sekundi sa 14 upita.