TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 01:40:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: prsti  (Pročitano 9748 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Decembar 26, 2011, 01:46:35 pre podne »

mislim na zglob prsta, deluju otečeno, ali bez snimka (i fizikalnog pregleda) teško je reći o čemu se radi. takodje, bili bi potrebni i laboratorijski nalazi da se dobije cela slika tvog stanja....
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #37 poslato: Decembar 23, 2011, 03:52:54 posle podne »

jel mislis na zglob prsta ili za saku?Sa zglobom sake je sve u redu ,a zglob prsta kad pritisnem malo jace ili posle udaranja u dzak okolna povrsina pocrveni,a i ovako dok mirujem kad uhvatim kozu prrsta bas se nabora onako kao da imam nesto unutra
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #36 poslato: Decembar 23, 2011, 03:49:07 posle podne »

Kad vezbam sa tegovima ne osesam nikakvu teskocu u prstima,jedino kad radim na dzaku osetim bol na pocetku dok posle kad se zagrejem ne boli me.Sa zglobovima je sve ok.Hepatrombin sam mazao 7 dana 3 puta na dan i nije mi nista pomogao,onda verovatno nema potrebe da mazem sa tim.Hocu uradicu analize cim budem u boljoj finansiskoj situaciji.pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Decembar 21, 2011, 12:44:27 pre podne »

ima više vsta krema i gelova koje možeš koristiti - hepatrombin gel (smanjuje otok), diklofenak gel ili brufen i sl. klasični su antireumatici. predlažem kombinaciju hepatrombin/diklofenak naizmenično 2-3 puta na dan...
slika koju si okašio u postu ne deluje baš sjajno. svejedno na stanje sa knjižicom, predlažem u prvoj prilici koju budeš imao - rtg slikanje šaka, laboratorijsku analizu(sedimentacija, leukociti, reuma faktore, fibrinogen, alkalna fosfataza, crp, mokraćna kiselina....).
probaj malo da spustiš intenzitet treninga dok ne uradiš neke nalaze....
da li nekad budu zglobovi kao upaljeni?
da li imaš sećaj ukočenosti zglobova nekada?
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #34 poslato: Decembar 20, 2011, 01:49:04 posle podne »

nema nista novo sve po starom ali uglavnom mogu sve da radim normalno samo me na jaci dodir zabole malo,knjizicu nemam posto nisam u radnom odnosu a trenutno nisam u finansiskoj mogucnosti da odem do privatnika.Jel postoji neka mast ili gel koja bi mi pomogla oko ovoga?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Decembar 19, 2011, 04:12:09 posle podne »

za ovu levu ruku sto je u gorem stanju bio sam odmah ,ali u drzavnu bolnicu posto imam knjizicu nisam hteo da placam kod privatnika ,i oni su mi snimili na rengen ali je navodno sve bilo ok.moracu da odem do nekog privatnika ovi nemaju pojma.pozz
@makito
kako su ti prsti, da li imaš nešto novo?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #32 poslato: Novembar 25, 2011, 08:17:10 posle podne »

Ok, potrudiću se ;) a kad saznam javljam ostalima ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Novembar 25, 2011, 12:02:25 posle podne »

u temi u kojoj si mi postavila to pitanje, čeka te i odgovor. potrudi se još malo...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Novembar 24, 2011, 03:45:18 posle podne »

Izvini Ognjene ali nisam našla... samo za hepatrombin da ide 7 dana...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Novembar 24, 2011, 12:09:10 pre podne »

Probacu da mazem sa gavezom pa ako mi ne pomogne odoh kod doce

I dalje stojim da treba/ da si trebao odmah da idesh kod doktora... Jeste ovaj forum prepun izuzetno obrazovanim ljudima ali prva ruka je prva ruka, treba on to da ti pogleda i "ispipa"...

pozdravac!
naš rad kao stručnih saradnika pansporta za oblast medicine je savetodavan - da razrešimo neke dileme sportistima, pomognemo oko nekih tegoba i povreda, usmeravamo sportiste u pravcu vrste oboljenja i povreda o kojima se radi.. lečenje se ne može raditi preko foruma, već uvidom u kliničko stanje, fizikalnim pregledom i dopunskim dijagnostičkim metodama.
lep pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2011, 11:56:28 posle podne »

najverovatnije se radi o zadebljanju mekotkivnih struktura kao posledica ponavljanih trauma (udaraca), i moguće postojanje podliva u tim tkivima (ligamentima i teitvama). na osnovu onoga što si u prvom postu napisao, nije bilo potrebno hitno rendgen slikanje i gips, no sobzirom da se posle nekoliko dana ne povlači otok i ne prolazi bol, predlažem pregled ortopeda i rtg šake....

A magnet? Mislim dolazi i to u obzir ako se ne vidi ništa na rtg...
Ognjene, da li se radi nekad UZ zglobova šake?
magnetna rezonanca  šake i prstiju se veoma retko radi (dolazi u obzir u slučajevima gde se na drugi način nemože doći do precizne dijagnoze). rtg snimanje šake daje dovoljno precizne informacije o koštanim i zglobnim strukturama šake, posebno prstiju. takodje, kliničkim pregledom su veoma dostupne mekotkivne strukture šake (tetive), kao i zglobovi prstiju. jedini dijagnostički problem može biti u regionu ručja (karpalni predeo), zbog velikog broja sitnih kostiju koje se pri snimanju preklapaju (superponiraju).

OK hvala, učim eto i ja o sportskoj medicini.
Nego pitala sam kolliko dugo može da se maže gavez gel?
danijela, kada budeš detaljnije iščitala prethodne postove pronaći ćeš odgovor koji tražiš...
pozz
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2011, 12:43:02 posle podne »

za ovu levu ruku sto je u gorem stanju bio sam odmah ,ali u drzavnu bolnicu posto imam knjizicu nisam hteo da placam kod privatnika ,i oni su mi snimili na rengen ali je navodno sve bilo ok.moracu da odem do nekog privatnika ovi nemaju pojma.pozz
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2011, 10:09:40 posle podne »

Probacu da mazem sa gavezom pa ako mi ne pomogne odoh kod doce

I dalje stojim da treba/ da si trebao odmah da idesh kod doktora... Jeste ovaj forum prepun izuzetno obrazovanim ljudima ali prva ruka je prva ruka, treba on to da ti pogleda i "ispipa"...

pozdravac!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Novembar 22, 2011, 09:20:09 posle podne »

najverovatnije se radi o zadebljanju mekotkivnih struktura kao posledica ponavljanih trauma (udaraca), i moguće postojanje podliva u tim tkivima (ligamentima i teitvama). na osnovu onoga što si u prvom postu napisao, nije bilo potrebno hitno rendgen slikanje i gips, no sobzirom da se posle nekoliko dana ne povlači otok i ne prolazi bol, predlažem pregled ortopeda i rtg šake....

A magnet? Mislim dolazi i to u obzir ako se ne vidi ništa na rtg...
Ognjene, da li se radi nekad UZ zglobova šake?
magnetna rezonanca  šake i prstiju se veoma retko radi (dolazi u obzir u slučajevima gde se na drugi način nemože doći do precizne dijagnoze). rtg snimanje šake daje dovoljno precizne informacije o koštanim i zglobnim strukturama šake, posebno prstiju. takodje, kliničkim pregledom su veoma dostupne mekotkivne strukture šake (tetive), kao i zglobovi prstiju. jedini dijagnostički problem može biti u regionu ručja (karpalni predeo), zbog velikog broja sitnih kostiju koje se pri snimanju preklapaju (superponiraju).

OK hvala, učim eto i ja o sportskoj medicini.
Nego pitala sam kolliko dugo može da se maže gavez gel?
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2011, 07:36:04 posle podne »

Probacu da mazem sa gavezom pa ako mi ne pomogne odoh kod doce
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 14 upita.