TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 02:52:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713234 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3524 poslato: Maj 10, 2016, 09:38:06 posle podne »

Generalno smo uvek za velike tezine i veliki broj ponavljanja, ali kako smo na dijetama limitirani odredjenim stvarima treba cuvati telo od pretreniranosti, katabolizma itd, itd. Tako da i moj glas ide za pomenutu kombinaciju :)

Uglavnom ljudi padaju na te mitove iz proslosti ogroman broj ponavljanja je za definiciju itd, a ljudi koji su pokrenuli to nisu spojili tri dana dijete tako da je sve jasno :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3523 poslato: Maj 10, 2016, 09:31:33 posle podne »

Slažem se po pitanju treninga, i ja sam za veće težine i manji obim treninga dok si na takvoj ishrani :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3522 poslato: Maj 10, 2016, 09:22:17 posle podne »

Miladine, punjenje hidratima 1 u dve nedelje? Hm, koliko dugo si u ketozi, tj. na keto dijeti u kontinuitetu? Btw...a koliko proteina imaš na dnevnom niovu, a masti? A hidrata? ( pratiš da li si u ketozi...pH test trakice)?

Sistem manje težine veći broj ponavljanja sigurno neće doneti željenu stimulaciju muskulature u ovom periodu...

Ja bih ipak savetovao uprošćeno - veće težine, manji broj ponavljanja 6-8( zbog toga što ćeš energiju najvise dobijati iz zaliha kreatin fosfata a znatno manje iz glikogena, ipak hidrata nema, tj. nema ih dovoljno), ne bih se rasplinjavao u pogledu obimnosti treninga( drži se osnovnih vežbi)...

Više sam za HIIT kada je kardio u pitanju...

Siguran sam da Zoltan i Nenad mogu dati neke preciznije smernice...
« Poslednja izmena: Maj 10, 2016, 09:24:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #3521 poslato: Maj 10, 2016, 02:37:41 posle podne »

Jedino sto mi bode oci je 250 gr ovesnih odjedared( nekima malo veca kolicina teza za probavu)...a unos vlaknastog povrca, mahunarki uz ostale obroke?

Grašak, kupus, karfiol, prokelj, brokoli i špargla...?

Ubacujes mozda jogurt, kefir uz obroke?

Jedes halapljivo?

Koliko dugo imas pomenute tegobe? Od kada si poceo sa "obilnijom ishranom" ili si i ranije ima slicne tegobe?

Jedem povrće uz svaki obrok, mahunarke malo slabije.

Jogurt/kefir samo za doručak.

Jedem što brže mogu, ali se trudim da sve lepo sažvaćem.

Pa moguće da sam i ranije imao sličan problem, ali da nisam puno obraćao pažnju. Sigurno je bilo manje izraženo.

Probaću da smanjim hidrate pa ću da vidim kako ide.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3520 poslato: Maj 10, 2016, 10:54:36 pre podne »

Kada je cilj ocuvanje misica i dobijanja ciste definicije onda se smanjuje unos uh.Ali i to je mac sa dve ostrice jer smanjenjem uh se moe izgubiti i sam kvalitet ako se ne unosi povecna doza proteina iz hrane.
E sada tu treba uraditi raspored da organizam konstantno u toku dana bude bombardovan kvalitetnim proteinima sto bi znacilo u recimo pet sest obroka ali po malo.Ukoliko se uzima i kvalitetna suplementacija to je jos jedan samo plus.
KAda smo kod spomenute definicije...
JA jedem 5obroka po 30-40gr proteina i malo masti...punjenje radim kad osetim da sam prazan skroz (to znaci mozda u dve nedelje jednom), ubacio sam tri puta nedeljno kardio posle treninga po 20-30min slabog inteziteta, vise kao brza setnja dodje i puls drzim na 120, esada buni me samo jedno pitanje....a to je trening...da li je u cilju definisanja bolje ici na vise vezbi i vise ponavljanja "laksim" tegovima ili manje serija manje vezbi sa sto tezim opterecenjem tipa ponavljanja 6-7puta? Naime treninzi mi sa tegovima svaki dan traju po sat - sat ipo pa ne znam jel to bas dobro za definisanje, ili je bolje da skratim i smanjim vezbe a podignem kilaze sa manjim ponavljanjem....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3519 poslato: Maj 10, 2016, 10:41:14 pre podne »

Jedino sto mi bode oci je 250 gr ovesnih odjedared( nekima malo veca kolicina teza za probavu)...a unos vlaknastog povrca, mahunarki uz ostale obroke?

Grašak, kupus, karfiol, prokelj, brokoli i špargla...?

Ubacujes mozda jogurt, kefir uz obroke?

Jedes halapljivo?

Koliko dugo imas pomenute tegobe? Od kada si poceo sa "obilnijom ishranom" ili si i ranije ima slicne tegobe?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3518 poslato: Maj 10, 2016, 10:22:54 pre podne »

Realno, ja za 4-5 dana unesem toliko UH...
:D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #3517 poslato: Maj 10, 2016, 10:16:43 pre podne »

Kada je cilj ocuvanje misica i dobijanja ciste definicije onda se smanjuje unos uh.Ali i to je mac sa dve ostrice jer smanjenjem uh se moe izgubiti i sam kvalitet ako se ne unosi povecna doza proteina iz hrane.
E sada tu treba uraditi raspored da organizam konstantno u toku dana bude bombardovan kvalitetnim proteinima sto bi znacilo u recimo pet sest obroka ali po malo.Ukoliko se uzima i kvalitetna suplementacija to je jos jedan samo plus.
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #3516 poslato: Maj 09, 2016, 11:12:29 posle podne »

Pa čim probam da smanjim količinu gubim kg. Visok sam 188, težak 84 kg.

Evo otprilike kako to izgleda danom sa najviše UH:
doručak - 5, 6 jaja + 250g ovsenih + čaša jogurta
sledeća 3 obroka (a ponekad sve stavim u 2) - ukupno 500g pirinča (ponekad crni hleb ili krompir) + pola kg mesa (najčešće belo, ponekad junetina/svinjetina/riba) + kajmak/maslac
pred spavanje - 250g elle + orasi/bademi

Hvala na linku, pročitaću.  :)

Sad sam baš izmerio stomak, 5 cm veći obim nego ujutru. Zadnji obrok je bio pre 3 sata, bez UH. Mislim da danima sa više UH to bude mnogo gore, posebno u toku dana...
« Poslednja izmena: Maj 09, 2016, 11:31:50 posle podne od strane Pocetnik_91 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3515 poslato: Maj 09, 2016, 10:15:11 posle podne »

A koliko si visok, težak?

Pa na osnovu navedenog ovo i jeste dosta hrane...  ;)

Možda bi bilo informativnije kada bi nam ispisao dnevni meni po obrocima sa osvrtom na sastav obroka, tj. količinu, gramažu namirnica u obrocima...

Malo informacija o pomenutom problemu nadutosti...kao i rešenjima...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi.html
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #3514 poslato: Maj 09, 2016, 08:47:09 posle podne »

Pozdrav svima. Pre nekog vremena sam završio reverse dieting. Vratio sam se na kilažu koju sam imao pre definicije sa mnogo boljim dimenzijama, tako da sam zadovoljan.
Trenutni cilj mi je da održavam masu i da se hranim zdravo koliko je to moguće. Radim blagu rotaciju UH (350-550-450-550-350-450-350), proteini standardno na nešto manje od 2g/kg, masti 1,3 g/kg (od čega su 1/3 zasićene), i to je neka količina hrane koja mi je potrebna za održavanje. Problem je u tome što mi se čini da unosim previše hrane, stomak mi je ceo dan naduven, mislim da bih bolje izgledao kada bih se hranio junkom Grin
Razmišljam šta da uradim povodom toga. Ako bih prestao sa rotacijom i ravnomerno rasporedio UH, ne verujem da bi to mnogo pomoglo. Povećanje kalorija iz masti na uštrb UH mislim da takoĂ°e ne dolazi u obzir jer su i ovako prilično visoko.

TakoĂ°e ne znam da li je problem sama količina hrane ili možda intolerancija na neke od namirnica. Da li bi imalo svrhe da uradim test intolerancije na hranu? Nije meni toliki problem da pojedem tu količinu, već mi smeta ta nadutost stomaka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3513 poslato: Maj 06, 2016, 10:58:25 posle podne »

Život bi trebalo da bude jednostavan...

Sebi bi trebali da olakšamo "posao", a ne da robujemo svakoj "decimali"...kao što stalno ponavljamo, naše telo nije mašina da bi unapred sve mogu da iskontrolišemo i predvidimo...izmerimo i smatramo da nas u svoj jedinstvenosti svog postajanja opisuju brojevi...

Zar naše telo opisuju konstante ili varijable dinamičke ravnoteže na kojoj počiva naš organizam?

Dobro se orijentišite, upoznajte se sa nutritivnom vrednošću namirnica...jedite clean...ali ne otežavajte sebi život...( osim ukoliko za to nemate jako dobar razlog  ;) da nećemo na binu?  ;D )

« Poslednja izmena: Maj 06, 2016, 11:03:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3512 poslato: Maj 06, 2016, 07:46:10 posle podne »

Pa da to je meni prednost ovde prepozna svaki bar kod....
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3511 poslato: Maj 06, 2016, 07:43:50 posle podne »

Kod nas pola namirnica ne moze da prepozna 😂😂😂

Al vrh aplikacija, ako vec otp znas energetske vrednosti ne moges se zeznuti onda.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3510 poslato: Maj 06, 2016, 06:55:43 posle podne »

Opet, srećom, živiš van Srbije...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.