TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 06:10:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713255 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3974 poslato: Novembar 15, 2016, 10:09:53 posle podne »

kad ste na masi da li racunate hidrate iz voca i povrca?
na primer ako se cepi dve banane jel to ulazi u brojku 60uh?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3973 poslato: Novembar 15, 2016, 05:28:00 posle podne »

NaĂ°i nekog sa sela pa od njega kupuj meso, jedino ćeš tako znati šta kupuješ :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3972 poslato: Novembar 15, 2016, 05:21:02 posle podne »

Ja najčešće meso kupujem u okolnim mesarama i mnogo je bolje nego matijevicu ili ovim mega marketima, a u poslednje vreme je počela baba da mi salje po nekoliko pileta svakog meseca tako da kupujem samo svinjki but :)
I meni je bolje ovako na oko i na ukus, ali sad aj znaj koliko je kvalitetnije i da li je.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3971 poslato: Novembar 15, 2016, 04:44:32 posle podne »

Au brale 8-10gr/kg to mu dodje ako imas na primer 80-90kg da uneses 800uh na dan, iz kojih namrnica to uspes i kako kombinujes , iz koliko obroka? ja bih hteo da povecam hidrate ali muku mucim i da unesem oko 300-400 na dan
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3970 poslato: Novembar 15, 2016, 04:24:42 posle podne »

Ja najčešće meso kupujem u okolnim mesarama i mnogo je bolje nego matijevicu ili ovim mega marketima, a u poslednje vreme je počela baba da mi salje po nekoliko pileta svakog meseca tako da kupujem samo svinjki but :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3969 poslato: Novembar 15, 2016, 04:02:28 posle podne »

Razume li se neko u ova mesa po mesarama, agroziv vs topiko? Ovo drugo je skuplje po kg za 120rsd, ali nije me to zainteresovalo nego boja i ukus koji su blize piletu sa sela nego ovaj agroziv/matijevic. Jel stvarno kvalitetnije ili prodavanje magle? Ja nisam upucen uopste u industriju pa mozda je neko nacuo, znam da se svasta trpa, ako je stvarno kvalitetnije bar i malo onda ne bi zalio razlike u ceni.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3968 poslato: Novembar 15, 2016, 10:14:05 pre podne »

Acala, ja te savršeno razumem, a odgovor je...samo treba pročitati  ;)

Koliko i u kojoj meri će doći do glikogenolize, glikoneogeneze, kao i ketogeneze zavisi i od faktora trenažnog napora, kao i naravno i od adekvatne proporcije unosa ostalih makrosa( možda čak i više proteina i masti od "uobičajenog", kao i više "ukupnih kalorija", ako želimo "gain" tj. "retain"), kao i od vremena potrebnog za adaptaciju na "navedeno" stanje...a samim i do očuvanja, tj. "opadanja" mišićne mase...dakle, hipotetika, ah, probaj pa ćeš videti  :D

Neko će reći uprošćeno, kad dižemo hidrate, eto opasnosti od zamašćivanja, ako hidrati idu previsoko...u drugom slučaju "možda" doĂ°e i do čuvenog "lean bulk"( low carb / high calorie)  ;)

Nekada je samo pitanje kolika je najniža vrednost u unosu hidrata do koje treba da idemo a da ostvarimo željeno...hm, "umereni" low-carb   ;D Mada, bitan je i odabir izvora hidrata...

Još malo materijala za čitanje...ako idalje ima nejasnoća...

http://www.livestrong.com/article/464238-can-you-build-muscle-on-a-low-carb-diet/

http://www.flexonline.com/nutrition/no-carbs-required
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2016, 10:21:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3967 poslato: Novembar 15, 2016, 01:16:22 pre podne »

Mene zanima sledece, proteini su stalno isti ne menjamo broj, radimo na masi:
1.Povecavamo hidrate, na primer iz hidrata imamo 1500 kalorija, iz zdravih masti 500 kalorija, dobijamo na masi, jer smo povecali hidrate, na primer pre toga su bili 750kcal, dajem sablon samo bzv primer
primer broj 2. Povecavamo masti na 1500 karija, a hidrate smanjujemo na 500kalorija, sta ce se desiti sa nasim telom da li ce masa opasti ili ostati ista, sta se desava, ta prica uh daje masu i to, a na primer isto kalorija unosimo
Jel me sad razumes sta pitam ?
znaci proteini isti stalno, 1500kalorija iz uh i 500 iz zdravih masti primer br1
proteini isti, 1500kalorija iz zdravih masti i 500iz uh primer br2
da li dobijamo na masi i u jednim i u drugom primeru i sta se desava sa nasim telom ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3966 poslato: Novembar 15, 2016, 12:39:07 pre podne »

Ima li nacina za racunanje kalorija za przenje na ulju? Jel pomfrit klasicno spremljen ulje + tiganj ima mnogo vise kalorija od kuvanog?

Iskreno, džabe si računao kalorije iz pomfrita na ulju...

Zar je isto prženje na ulju i kuvanje?

Zar i trans-masti zaslužuju da uopšte i govorimo o njihovoj kalorijskoj vrednosti?

Što ne probaš krompir uz maslac i pek papir...odlična alternativa pomfritu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3965 poslato: Novembar 15, 2016, 12:28:04 pre podne »

pa da znam sta ce se desiti ne bih tebe pitao :D
UH mi je oko 1gr po kg sto sam vec rekao a bili su oko 3, proteini su isto kao sto je bilo, a sad masti su povecane pretezno iz orasastih i iz semenki i masti su na oko 1.5gr po kg....a pre toga masti su bile mnogo manje a hidrati na 3, a isti kalorijski deficit, sta se desava u telu? ne znam jel sam sad dobro objasnio ;)

Ma šta mi reče...  ;) Ne dešava se ništa spektakularno da bi za dan-dva promene video neke od "efekata"...  ;)

A da ipak ne budemo škrti na odgovorima...pošto vidim da pomno analiziraš moje tekstove u tekstoteci, pa uočavaš "kontradiktornosti"...svi odgovori... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/preivljavanje-oveka-lovca.html

A koliko si visok, težak? Koliko imaš godina? Obim struka?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3964 poslato: Novembar 14, 2016, 05:40:56 posle podne »

pa da znam sta ce se desiti ne bih tebe pitao :D
UH mi je oko 1gr po kg sto sam vec rekao a bili su oko 3, proteini su isto kao sto je bilo, a sad masti su povecane pretezno iz orasastih i iz semenki i masti su na oko 1.5gr po kg....a pre toga masti su bile mnogo manje a hidrati na 3, a isti kalorijski deficit, sta se desava u telu? ne znam jel sam sad dobro objasnio ;)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3963 poslato: Novembar 14, 2016, 05:36:59 posle podne »

Ima li nacina za racunanje kalorija za przenje na ulju? Jel pomfrit klasicno spremljen ulje + tiganj ima mnogo vise kalorija od kuvanog?

Pa brate zavisi koliko ulja stavis, al naravno da ima vise kalorija od kuvanog, 10ml ulja ima oko 90-100kcal valjda.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3962 poslato: Novembar 14, 2016, 04:29:45 posle podne »

Ima li nacina za racunanje kalorija za przenje na ulju? Jel pomfrit klasicno spremljen ulje + tiganj ima mnogo vise kalorija od kuvanog?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3961 poslato: Novembar 14, 2016, 02:35:00 posle podne »

Slave zanima me ovo sad ako unosimo isto problema stalno, i to ne menjamo, a povecamo unos masti na primer ih orasastih plodova a smanjimo unos hidrata na oko 1gr po kg, a u istom smo kalorijskom deficitu sta se desava??
 I drugi primer sve isto samo jos dignemo masti jos vise i prelazimo taj kalorijski deficit?

Izvini, ali mi treba pomoć oko interpretacije ovog tvog pitanja?

Na šta ciljaš.. postavka low-carb režima? Ili možda prelaz na korišćenje masti kao izvora energije? Nekada to zavisi i od unosa proteina u "jednačini" jer je tu i problem glikoneogeneze...a i to koliko ideš nisko sa hidratima?!

E sad ako je sve "isto", a povećao si masti, hm, ciljaš da će te zdrave masti zamastiti? ili...?

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3960 poslato: Novembar 14, 2016, 02:07:42 posle podne »

Slave zanima me ovo sad ako unosimo isto proteina stalno, i to ne menjamo, a povecamo unos masti na primer iz orasastih plodova a smanjimo unos hidrata na oko 1gr po kg, a u istom smo kalorijskom deficitu sta se desava??
 I drugi primer sve isto samo jos dignemo masti jos vise i prelazimo taj kalorijski deficit?
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2016, 05:35:23 posle podne od strane acala » Sačuvana
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 14 upita.