TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 06:07:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713255 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4034 poslato: Februar 15, 2017, 10:30:16 pre podne »

Pozdrav ljudi....da li i vi imate problem kao i ja i sta mi je tu za ciniti...
Redovna hrana (dakle ne dijeta)=Probava odlicna
Keto dijeta=Probava MUKA

Ubacujem dosta povrca uz meso i dalje muka... WTF?!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4033 poslato: Februar 12, 2017, 12:21:05 pre podne »

ima tu i pirinca belog, i belog hleb, jer ako u obrok ukombinujem tog hleba koji ima jako puno vlakana sa belim hlebom, nista ne smeta, to mu onda dodje kao integralni, jer razlike izmedju prostih i slozenih UH su samo vlakna, tako ako pri belom hlebu imam neka vlakna sto da ne, kao sto sad dodam uz beli hleb taj vitas....

He, he...pa beli hleb i nije tako "beo"...okani se istog  ;)

Tu su aditivi, "izbeljivači"...malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brasno-beli-hleb

Pa po toj logici možeš uz neki slatkiš, twix npr. dodati zelenu salatu( izvor vlakana) i slatkiš je prihvatljiv, zar ne?  ::)

Čini se da si bukvalno shvatio neke stvari...sasvim sigurno da ima razlika - monosaharidi, polisaharidi...ma da, sve je to na kraju glukoza  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #4032 poslato: Februar 11, 2017, 11:01:30 posle podne »

Verujem da ima par ljudi koji ga poznaju mada oni koji ga poznaju sigurno ce biti na njegovoj strani. Ako se dobro sećam ovog snimka ima dosta stvari koje su me jako iznervirale i iskreno mislim da je ovo samo dobar marketing za njega kao trenera.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2017, 11:35:32 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4031 poslato: Februar 11, 2017, 06:54:00 posle podne »

https://www.youtube.com/watch?v=-h5oUWYyK-I

Jel neko gledao ovo i jel neko zna ovog lik po imenu Slavko Zec, slucajno naisao na youtube, i zainteresovao sam se kad je rekao da je jeo 40 jaja dnevno... Posle ide jos nerealnija prica, i dosta mi deluje ovo kao neki marketing i kao neka gluma, nerealno sve, pogotovu da je izlecio devojku na onakav nacin...

Ako neko zna za ovog lika neka kaze dal je ovo istina ili ne, bas me zanima??
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4030 poslato: Februar 11, 2017, 06:51:27 posle podne »

ima tu i pirinca belog, i belog hleb, jer ako u obrok ukombinujem tog hleba koji ima jako puno vlakana sa belim hlebom, nista ne smeta, to mu onda dodje kao integralni, jer razlike izmedju prostih i slozenih UH su samo vlakna, tako ako pri belom hlebu imam neka vlakna sto da ne, kao sto sad dodam uz beli hleb taj vitas....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4029 poslato: Februar 11, 2017, 01:24:34 pre podne »

vise akcije nego sta, zato i pisem, posto sam tim hlebom imam ubrzan rad creva i vise pojedem kad sam na masi :D vise praznjenja vise se i jede onda, tako sam i skontao to

Nije valjda da je hleb jedini izvor "kvalitetnih" hidrata na meniju?  ;)

Što se tiče redovnosti stolice...odlična stvar...vaša creva znaju zašto  ;)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4028 poslato: Februar 10, 2017, 11:56:36 posle podne »

vise akcije nego sta, zato i pisem, posto sam tim hlebom imam ubrzan rad creva i vise pojedem kad sam na masi :D vise praznjenja vise se i jede onda, tako sam i skontao to
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4027 poslato: Februar 10, 2017, 11:29:27 posle podne »

Smatraš da su se vlakna "potrošila" time što si ovsene držao "u vodi"? Pa možda bi trebalo razmotriti i to što imamo i rastvorljiva i nerastvorljiva vlakna...hm...podela vlakana prema rastvorljivosti u vodi  ;)

Elem...

Rastvorljiva vlakna su značajna za regulisanje dijabetesa, snižavanje holesterola u krvi i u „terapiji” gojaznosti...

Rastvorljiva vlakna:

- usporavaju oslobaĂ°anje glukoze u krv (sporije oslobaĂ°anje, tj. usporena apsorpcija prostijih ugljenih hidrata smanjuje lučenje insulina što je značajno za regulaciju šećera kod dijabetičara i snižavanje glikimičkog indeksa hrane, dakle, modulacija glikemičkog indeksa hrane);

- snižavaju nivo holesterola, jer se vlakna vezuju za žučne kiseline i soli, za koje je inače vezan holesterol, i na taj način povećavaju njegovo izlučivanje iz organizma.

- a tu je i uticaj na "crevnu floru"...

Nerastvorljiva vlakna imaju najbitniju funkciju u sprečavanju nastanka digestivnih poremećaja, tj. ne fermentišu ih bakterije (ne rastvaraju se) u zidu creva i imaju "laksativni efekat". Masa stolice se povećava i ubrzava se pasaža, jer bubre u vodi koju apsorbuju iz creva.

Tako da bi trebalo razmotriti udeo jednih i drugih vlakana u namirnicama koje imamo na meniju, kao i njihovu ulogu...

Primeri namirnica koje sadrže rastvorljiva vlakna( rastvorljiva vlakna dominiraju) su voće, ovas ječam i leguminoze (grašak i boranija).

Dominacija nerastorljivih vlakana - žito, raž i druge žitarice. Tradicionalna vlakna – pšenične mekinje – jesu vrsta nerastvorljivih vlakana.

Mada negde se pominje da se vlakna( rastvorljiva/nerastvorljiva) u idealnom odnosu nalaze najviše u povrću, voću, mahunarkama i žitaricama...mada ima razlika izmeĂ°u pojedinih vrsta...

Preporuka za čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/biljna-vlakna-probiotici-i-prebiotici

Možda je pomenuta problematika posledica dominacije nerastvorljivih vlakana iz pomenutih "hlebova"...a možda i samo subjektivan "dojam" kojim se ne bih nepotrebno opterećivao...manje detalja, više akcije  ;)

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4026 poslato: Februar 10, 2017, 07:48:22 posle podne »

Nesto sam primetio i sad ne znam sta se tu desava, pa vam mozda bude zanimljivo, jeo sam Vitas hleb a ponekad Tonus oba su jako slicna, i onda presao na ovsene i zapazio dok sam jeo te hlebove imao sam 2-3 puta na dan praznjenje creva, dok sa ovsenim jednom na dan, i daleko bolje praznjenje sa tim hlebovima, i nesto razmisljam da je fazon u tome sto ovsene ostavimo u vodi i one upiju vodu i onda kad ih jedemo one nemaju sta vise da upiju, jer su upile sve sto su mogle do tad, a dok hleb unosimo suv i on tu reakciju stvara u stomaku vezuje masti i vodu u ta vlakna, a te namocene ovsene su se napile svega toga pre nego sto smo ih uneli i nema sta vise da stane u njih...i da je to zbog toga?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4025 poslato: Februar 08, 2017, 08:25:38 pre podne »

200-300g proteina ? Ajde što je to preterano skupo ( treba ti 15-20 000din samo za namirnice koje su bogate proteinom) još pored svega toga nema razloga za tolikim unosom proteina i velika je sansa da će telo te proteine početi da trosi posle uh a ne masti. Mozda resim, neka me Slaviša ispravi u vezi ovoga što sam napisao u predhodnoj rečenici ali gotovo sam siguran da je to bacanje para.
Vise testa bolja sinteza belancevina....mozda je taj trener "zaboravio" da napise sta jos unosi sem pomenutog...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #4024 poslato: Februar 07, 2017, 09:57:44 pre podne »

Svi bi da odmah troše mast  čim trening počne.
E pa ne može to baš tako i nije baš sve tako jednostavno.Morate shvatiti da masti jesu jak izvor energije ali dok ih telo aktivira mora proći oko 50min na treningu kod nekih osoba i više.
E sada taj se proces ubrzava ako uzimate sagorevače ali ne mnogo.
Znači strpljenje na prvom mestu preko noći ništa ne može.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4023 poslato: Februar 06, 2017, 11:05:53 posle podne »

Jel mozes Slave dati prost odgovor na ovo, posto te ne razumem sta pises ;) : Sad ja tebe da pitam ako unesemo 140gr UH i 150gr Masti i proteine na primer 200gr, da li nase telo kad potrosi te UH prelazi onda na te masti da trosi za energiju sto smo uneli ili na proteine?

Svi bi lake, jednostavne odgovore, sve bi se brzo preko noći...odmah i sad...svi slušaju te neke velike trenere, gurue, a "logika" procesa nejasna, možda bi trebalo da pitaš dotičnog  ;)

Elem, šalu na stranu, kad potrošiš hidrate...i one unete hranom i one "u rezervama"( glikogenoliza), prvo počinja glikoneogeneza, koja je energetski zahtevnija( btw u glikoneogenezi učestvuje i glicerol iz triglicerida - masti), a pošto smo energetski limitirani, tu nam pomažu i ketonska tela kao izvor energije...dakle, eto kretanja na masti...

Dakle, prvo tražimo glukozu...pa ako se ne može lako dobiti( iz alterantivnih izvora) eto nama masti kao podrške "energetskom metabolizmu" ;)

Hm, mast je savršeno gorivo, deo energije iz masti se koristi ne bi li se nesmetano odvijao proces glikoneogeneze, a deo se konvertuje u energetsku monetu ketonskih tela.

Jasnije?  ;) Ne, ne nema prostih odgovora  :D

Dakle, glikoneogeneza i ketogeneza  ;)

Da bi odgovor bio precizniji svakako je potrebno više informacija o tom nekom koji unosi te neke količine makrosa...  ;)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2017, 02:05:14 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4022 poslato: Februar 06, 2017, 09:37:29 posle podne »

Jel mozes Slave dati prost odgovor na ovo, posto te ne razumem sta pises ;) : Sad ja tebe da pitam ako unesemo 140gr UH i 150gr Masti i proteine na primer 200gr, da li nase telo kad potrosi te UH prelazi onda na te masti da trosi za energiju sto smo uneli ili na proteine?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #4021 poslato: Februar 06, 2017, 06:49:29 posle podne »

Veoma zanimljiv tekst :)

A što se tih trenera tiče oni uvek pominju neke visoko proteinke dijete i ishranu jer je to ono što ljudi žele da čuju i na šta se primaju. U kom god kontekstu da se pomene protein to odmah ljude asocira na nesto od čega mišići rastu u trenutku i od čega postaješ supermen pa je takvim pričama lako ubediti vežbače da ti veruju. E sad kada trebaš ljudima objasniti da treba da jedu masti da bi skinuli masti to im deluje konfuzno i odbojno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4020 poslato: Februar 06, 2017, 04:31:47 posle podne »

He he...previše proteina = glikoneogeneza...previše "glukoze" unete hranom i one stvorene alternativnim mehanizmima problem sa "prelaskom na masti"...tako da je Dušan dobro poentirao...

Dakle, "prelazak na masti" zavisi od - rezervi glikogena, unosa hidrata hranom( gladovanje...), alteranativnih izvora glukoze( proteini...amino kiseline...), potrošnje kroz trening i dr. aktivnosti...

Ali malo detaljnije na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/prezivljavanje-coveka-lovca

A ketogena dijeta...hm, tu ćeš sasvim sigurno "morati" da kad tad "kreneš na masti"  ;)

Ketogeneza, hm, ketoza---znak da si sigurno krenuo na masti  ;D
« Poslednja izmena: Februar 06, 2017, 04:40:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 14 upita.