TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 11:30:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti IV deo  (Pročitano 52005 puta)
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #212 poslato: Januar 26, 2012, 07:03:18 posle podne »

Nisam odavno pitao, pa se u skladu sa tim i nakupilo dosta pitanja  ;D Da krenemo:

1.Imam velikih problema sa povecanjem broja zgibova. Sad sam od skoro ponovo poceo da ih radim i za sad su to 2-3 u prvoj seriji, nakon toga 1 ili nijedan. Trudim se da nakon potpunih ponavljanja uradim sto vise negativnih sa sto sporijim spustanjem, al' nikako da nadjem pravu formu. Posebno me zbunjuje pozicija laktova tokom vjezbe, da li treba da budu uvuceni prema naprijed ili pak da budu u ravni sa ramenima i vratom, znam da ramena nose dosta toga prilikom zgibova al' imam osjecaj da kod mene rade i previse?

2. Kakav bi trebao da bude ugao izmedju torza i poda prilikom veslanja u pretklonu sa sipkom i da li je povlacenje sipke do trbusnjaka dovoljno?

3. Prilikom mrtvog dizanja, u gornjoj poziciji povlacim prema nazad samo ramena ili pak citav gornji dio tijela? Ovo me ponajvise interesuje zbog straha od neke nehoticne povrede kicme.

4. S obzirom da sam ogranicen sa tezinama i da cu ih u dogledno vrijeme prevazici na nekim vjezbama kakav ce uticaj imati na misice takvo opterecenje odnosno neopterecenje?

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #211 poslato: Januar 26, 2012, 09:20:37 pre podne »

A evo i jednog teksta iz tekstoteke, pa baci pogled :)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/vitamini-minerali-misicna-masa.html
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #210 poslato: Januar 25, 2012, 03:27:59 posle podne »

Juce sam uzeo vitamine i minerale Dialy Formulu, pa me interesuje kad da ih pijem (kad je najbolje), treniram prepodne i popodne. I hoce li mi pomoci u jos necemu, osim u podizanju imuniteta i snabdevanju vitamina?

Ako mene pitaš ne treba ti više od jedne tablete dnevno i to kao što Monika reče posle doručka jer se odreĂ°ena količina vitamina rastvara u mastima, pa ih nema smisla uzimati na prazan stomak.

Njihova uloga nije samo da ti održe imunitet nego da ti održavaju zdravlje u celosti jer vitamini i minerali učestvuju u dosta procesa u telu, a ako ti organizam nije zdrav možeš raditi sa njim šta hoćeš nećeš imati dobar napredak.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #209 poslato: Januar 25, 2012, 08:50:15 pre podne »

Pij jednu tabletu sa doručkom i to je to :)   Sledeći put bih se možda opredelila za Dymatize super multi, Natrol take one - malo jači sastav.
Ako već treniraš dva puta dnevno.

Vitamini i minerali su najbitnija stavka, bez njih generalno svi procesi u organizmu ne mogu da se odvijaju normalno.
A ako treniraš, tj. izlazeš organizam velikim naporima svakodnevno, teško da ćeš uneti sve potrebne vitamine i minerale samo ishranom.
Sačuvana
Markoni015
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #208 poslato: Januar 25, 2012, 08:43:13 pre podne »

Juce sam uzeo vitamine i minerale Dialy Formulu, pa me interesuje kad da ih pijem (kad je najbolje), treniram prepodne i popodne. I hoce li mi pomoci u jos necemu, osim u podizanju imuniteta i snabdevanju vitamina?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #207 poslato: Januar 24, 2012, 01:46:27 posle podne »

Sad sam gledao amino 4800 mg od dymatize-a one su mi extra jel mogu da ih pijem pre treninga posle treninga i pred spavanje ili izmdju obroka
?

Imaš gomilu opcija, ali sve se to svodi na isto...po meni je najbolja opcija da ih piješ izmeĂ°u serija na treningu i posle obroka...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #206 poslato: Januar 24, 2012, 01:45:08 posle podne »

Sta tacno pogadjaju propadanja? Triceps? Grudi? Ramena?

Svo to troje...naravno ukoliko se propadanja rade na "V" razboju i ako je dobar položaj tela može se više akcenta staviti na grudi i isto tako na paralelnom razboju sa više akcenta može staviti na triceps, ali generalno sve tri mišićne grupe rade na toj vežbi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #205 poslato: Januar 24, 2012, 01:43:48 posle podne »

ok,koji kreatin preporucujes i koje aminokiseline :)

Kreatin uvek monohidrat,a amino po meni samo BCAA valja, sve ostalo dobijaš iz whey proteina...jedino što je leucin koristan da se koristi kao nazavisna suplementacija, ali i to opet treba ukombinovati sa ishranom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zordan89
Gost
« Odgovor #204 poslato: Januar 24, 2012, 01:24:01 posle podne »

Sad sam gledao amino 4800 mg od dymatize-a one su mi extra jel mogu da ih pijem pre treninga posle treninga i pred spavanje ili izmdju obroka
?
Sačuvana
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #203 poslato: Januar 24, 2012, 01:04:35 posle podne »

Sta tacno pogadjaju propadanja? Triceps? Grudi? Ramena?
Sačuvana
Zordan89
Gost
« Odgovor #202 poslato: Januar 24, 2012, 01:02:28 posle podne »

ok,koji kreatin preporucujes i koje aminokiseline :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #201 poslato: Januar 24, 2012, 12:49:01 posle podne »

pozz alene,protein sam kupio vec,zanima me sta mozes ti da mi preporucis za masu mislio sam neki kreatin i amino kiseline...hvala :P

Jaku ishranu, meso, jaja i to u velikim količinama.

Sve ostalo ti može pomoći da nabaciš koju kilu, ali ako ne jedeš dovoljno hrane džaba svega...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zordan89
Gost
« Odgovor #200 poslato: Januar 24, 2012, 12:25:55 posle podne »

pozz alene,protein sam kupio vec,zanima me sta mozes ti da mi preporucis za masu mislio sam neki kreatin i amino kiseline...hvala :P
Sačuvana
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #199 poslato: Januar 23, 2012, 10:32:06 posle podne »

Ok, Hvala na odgovoru poslusacu te.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #198 poslato: Januar 23, 2012, 09:07:02 pre podne »

Imam pitanje u vezi ishrane tj. sta treba da korigujem. Imam 181cm visine i 80kg tezine. Cilj definicija.

Dorucak ovsene i mleko + 1 merica wheya u mleku + 1 multivitamin + 1000mg omega 3
pojedem neke bademe/lesnike/kikiriki/voce izmedju rucka i dorucka
Rucak supa + meso i krompir/pirinac + salata   sat ipo do dva pre treninga (posto je ovo u menzi najcesce koliko je dobro sto jedem becku/pljeskavicu mada nekad bude i ribe i piletine)
sat pre treninga pijem 5g kreatina + 5g bcaa
trening u toku treninga pijem 5g bcaa
PWM 15ak minuta posle treninga (5g kreatina,5g bcaa+merica wheya + 20g dexa)
vecera posle sat ipo meso + krompir/pirinac/testo + salata + 1000mg omega 3

Reci mi molim te kako možeš da radiš "definiciju" kada imaš 80kg na 181cm visine, to meni nešto nema mnogo logike jer to bi trebala da bude tvoja idealna težina i ako ti moraš da skidaš kilograme da bi smanjio salo na sebi onda si katastrofalno atrofiran. Ukoliko si već atrofiran onda nema smisla ni skidati kile jer ćeš još više atrofirati...

E sad što se ishrane tiče šta znam...možda i možda ne...1gr omega 3 nije ni izblizu dovoljno da bi izbalansirao svoj unos masti u toku dana, ali to nema nikakve veze sa skidanjem sala. Mleko te može sprečiti u skidanju sala, ali opet zavisi koliko ga dobro variš, a većina ga ne vari tako dobro, supa je mast sa rezancima, a to je vrhunska hrana za gojenje, tako da ni to ne vidim kao nešto što će ti pomoći da skineš salo.

Generalno nema tu mnogo kalorija, ali sa druge strane ako si mastan sa toliko kila nemaš ni mnogo mišića i samim time ti ni ne treba mnogo kalorija da bi održavao kilažu.

Moj ti je savet da se okaneš tih fora masa i definicija, to je za takmičare i takmičari sebe spremaju za jedan datum, a ne za čitav život kako bi ti trebao da radiš.

Moj savet je da se držiš ovakve ishrane i da radiš sa što većim težinama možeš i da povremeno ubaciš koji HIIT kardio da malo povećaš sagorevanje sala i to je to, ali ako kreneš da forsiraš sebe sa nekim dijetama više ćeš izgubiti nego dobiti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 14 upita.