TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 04:43:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal Cuts + Whey?  (Pročitano 4754 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Mart 28, 2011, 08:46:34 pre podne »

U početku malo brže ide zbog gubitka potkožne vode  - proteinska dijeta sama po sebi, a i Cuts ima diuretički kompleks...

samo napred sa rezultatima!

što se kože tiče kupi u apoteci neku kremu sa elastinom za zatezanje kože i maži svaki dan, druge nema.
Sačuvana
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2011, 12:48:19 pre podne »

Cisto ukoliko neko bude citao temu, pa ga budu zanimali rezultati.

Kad sam poceo imao sam 95kg i 110cm obim struka. Danas, 10 dana kasnije imam 98,1 kg i 100cm u obimu struka. Takodje sam se izmerio u potpunosti da bi pratio dalji razvoj.

Datum: 28.10.2011. god.
Tezina: 98,10 kg
Indeks telesne mase: 26,30
Masti: 19,80%
Misici: 39,00%
Viselarna masnoca: 7%
Obim ruke: 35cm
Obim grudi: 99cm
Obim struka: 100cm

Animal Cutove koristim 2 dana duze nego "Dymatize Elite Whey Protein Isolate".
Ponovo cu se meriti kroz nekih 7 dana, pa cu javiti rezultate, ali ako ovako nastavi cini mi se da stomak necu imati do sredine aprila. U struku sam izgubio 10cm za 10 dana. Mislim da su rezultati vise nego odlicni. Jedino me plasi da mi ne ostane koza da visi. Ako neko zna nesto o tome molim vas recite, jer je bolje spreiciti nego leciti.
Sačuvana
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2011, 10:31:04 posle podne »

E ovako. Posto radim prepodne dorucak je uvek kuvano... i to bas ne mogu da biram.. To je ono sto donose u firmu i sto svi jedemo, pa ne mogu ni ja da se izdavajam. Inace napominjem da radim cesto jake fizicke poslove i ako doruckujem granule vec u 11 sati sam gladan. Inace dorucak je uvek u 8:45 do 9:15.

Pondeljak: Pire + pilece meso
Utorak: Pasulj + kobasica (soja) ili pasulj + slanina. Kada je kombinacija sa slaninom, slaninu ne jedem, samo pasulj.
Sreda: Grasak + telece meso
Cetvrtak: Krompir paprikas / Pire + svinjsko meso
Petak: Riba + krompir / Makarone + svinjsko meso
Subota i nedelja: ne radim tako da tim danima obicno jedem jaja, virsle (vrlo retko), sardinu


Rucak mi je uvek u 15:30 - 16:00 kad se vratim kuci sa posla i to ne znam tacno danima kako sta bude to je ono sto keva spremi, ali opet je to kuvano i jako varijabilno. Sarma, Pile + krompiri, pasulj + kobasica, Pire + gulas, kupus(na 100 nacina),... i slicna kuvana klopa.

Vecera mi je monotona i uvek vrlo lagana. Tada jedem jaja ili sardinu i veceravam oko 22:30 - 23:00.

Hleb ne jedem ni uz jedan obrok.

Uvek uzimam i voce od prilike u 12 sati i oko 18 sati.

Posto radim uvek do 15.00 nekada i duze treninzi su mi uvek uvece. Pocinju izmedju 19:00 i 20:30h. Treniram svim danima osim nedeljom.
Ponedeljak: Teretana (biceps i grudi)
Utorak: Jiu jutsu + Brazilska Jiu jutsu
Sreda: Teretana (triceps i ledja)
Cetvrtak: Jiu Jutsu + Brazilska Jiu jutsu
Petak: Teretana (ramena, noge i trbusnjaci)
Subota: Fudbal + Brazilska Jiu Jutsu.
Nedelja: Odmor

Voleo bih da napomenem da kad idem u teretanu umorim se lepo ali ne budem toliko "znojav" kao kada idem na jiu jutsu i brazliski jiu jutsu. Mozda ja ne znam da vezbam u teretani, ali stvarno ne bude mi majca mokra, ali mi misici mnogo bole.

Sto se tice suplemantacije u 8h uzimam Animal Cuts i 30tak min pre treninga takodje. Proteine Elite Whey Pro ( http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY314-Elite-Whey-Pro.html ) uzimam posle treninga, a pre vecere. Takodje zelim da napomenem da cesto preskocim veceru jer nemam apetita. Planiram da od sledeceg meseca ubacim u Aminokiseline. Ako se ovaj protein pokaze kao dobar onda cu Aminokiseline uzeti od istog proizvodjaca.

Eto to je od prilike to. Voleo bih da me sada sto vise izkritikujete pa da pobljsam svoj rad i rezultati sto pre izadju na videlo. Hvala vam puno na ukazanom vremenu da mi odgovorite SVI Vi, da ne nabrajam pojedinacno. Jako sam vam zahvalan stvarno. O prirodnim vezbama znam dosta, ali o teretani i suplimentima slabo sto znam tako da slobodno blatite me koliko vam je volja. :)
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2011, 07:56:32 posle podne »

Slusamo... :)
Sačuvana
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2011, 07:29:15 posle podne »

:D Pa odprilike sam i mislila da tako razmisljas zato sam i pitala da bi bilo jasno i tebi i nama.
A za te masti preko misica nisu zasluzne aminokiseline vec najvise ishrana.Kao i za bilo koju suplementaciju i bilo sta ishrana pored toga je jako,jako bitan faktor.
Cak i ako uzmes najjaci sagorevac ako ne sredis ishranu,nista od toga  ;)

Da li je onda problem da malo odem u offtopic i ispricam ovde moju ishranu a vi mi recite da li je to ok ishrana?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2011, 05:32:35 posle podne »

 :D Pa odprilike sam i mislila da tako razmisljas zato sam i pitala da bi bilo jasno i tebi i nama.
A za te masti preko misica nisu zasluzne aminokiseline vec najvise ishrana.Kao i za bilo koju suplementaciju i bilo sta ishrana pored toga je jako,jako bitan faktor.
Cak i ako uzmes najjaci sagorevac ako ne sredis ishranu,nista od toga  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2011, 04:55:09 posle podne »

Ja sam uvek pristalica da se pri koriscenju sagorevaca,narocito tih jakih,naravno unosi vise aminokiselina i proteina da se ne bi gubila misicna masa.I sama sam sada na Animal cuts-u i pojacala ove suplemente,narocito BCAA aminokiseline.

Po malo si zbunjen oko pojmova rekla bih mada nije toliko strasno  ;)
Whey protein jeste protein surutke,nije pun proteina surutke vec to surutka i jeste,ono najbolje od nje  :)
U pravu si aminokieline jesu gradivna materija misica,ali kako onda kazes da ne grade masu?Verovatno mislis da ne grade pored misicne mase i telesnu tezinu?

Ispravi me o ovim pitanjima ako sam te pogresno shvatila

Sto se BCAA aminokiselina tice to su ti 3 aminokiseline razgranatog lanca (leucin,izoleucin,valin)  koje su od prilike najpozeljnije jer su najzasluznije za anabolni ,antikatabolni efekat,oporavak misica i td....Uostalom sada ces pregledati po forumu imas teme bas o njima iinace je mnogima omiljena suplementacija,kao npr meni  ::) Narocito u fazi skidanja masti

Veceru mozes menjati whey proteinom ako vec imas taj problem.Ne bi trebalo vise obroka dnevno menjati proteinom,1 je Ok,jer Whey trebas tretirati kao dodatak ishrani

Cestitke i od mene za dosadasnji uspeh u skidanju kilograma

Ocito je da nisam bas dobar govornik. Zelim reci mnogo u sto manje reci i na kraju ispadne kao sad... potpuno nejasna recenica. IZvinjavam se na tome.

NEgo sta sam hteo reci. Aminokiseline prave misic, znaci cist misic, budzu,... ali ne pravi masu u vidu masti. A mozda u vasem recniku rec misic i masa je isto. Kod mene u bor vestinama kada kazemo "vidi ovog coveka koliku masu ima" znaci "da je veliki covek ali da mu misici nisu izdefinisani... da ima misice ali da su prekriveni mastima". A kada kazemo "vidi ovog misicavog" mislim da je covek jako izdefinisan. Da mu se jasno razlikuju misici. E sad da li aminokiseline stvaraju taj efekat masti preko misica ili ne? Nadam se da sam pojasnio (po malo sam i sam sebe zbunio) I jos jednom izvnjinje za sve moje greske u terminologiji. Ali kroz nedelju ili dve popravicu se. :) Hvala na cestitkama.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2011, 04:44:52 posle podne »

Ja sam uvek pristalica da se pri koriscenju sagorevaca,narocito tih jakih,naravno unosi vise aminokiselina i proteina da se ne bi gubila misicna masa.I sama sam sada na Animal cuts-u i pojacala ove suplemente,narocito BCAA aminokiseline.

Po malo si zbunjen oko pojmova rekla bih mada nije toliko strasno  ;)
Whey protein jeste protein surutke,nije pun proteina surutke vec to surutka i jeste,ono najbolje od nje  :)
U pravu si aminokieline jesu gradivna materija misica,ali kako onda kazes da ne grade masu?Verovatno mislis da ne grade pored misicne mase i telesnu tezinu?

Ispravi me o ovim pitanjima ako sam te pogresno shvatila

Sto se BCAA aminokiselina tice to su ti 3 aminokiseline razgranatog lanca (leucin,izoleucin,valin)  koje su od prilike najpozeljnije jer su najzasluznije za anabolni ,antikatabolni efekat,oporavak misica i td....Uostalom sada ces pregledati po forumu imas teme bas o njima iinace je mnogima omiljena suplementacija,kao npr meni  ::) Narocito u fazi skidanja masti

Veceru mozes menjati whey proteinom ako vec imas taj problem.Ne bi trebalo vise obroka dnevno menjati proteinom,1 je Ok,jer Whey trebas tretirati kao dodatak ishrani

Cestitke i od mene za dosadasnji uspeh u skidanju kilograma
Sačuvana
Be Happy!!!
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2011, 04:23:38 posle podne »

Hvala na odgovorima. Jutros sam prvi post poslao sa posla pa sam malo skratio u zurbi da me sef ne vidi da se "igram na forumu" za vreme radnog vremena.

MightyMO, rekla si da Whey moze menjati obrok? Jel to znaci da mogu izbaciti veceru a umesto nje da uzmem Whey? Da li onda treba da uzmem u vecoj kolicini ili isto kao sto je napisano na pakovanju? Od kad pijem Animal Cut, ubija mi apetit, tako da veceru jedem na silu, ako je uopste i jedem.

Robert, izvini mozda je pitanje glupo, ali sta je to BCAA? U sportu sam vise od 8 godina (sa prekidom kad sma se ugojio), a u borilackim vestinama 1.5 godinu, ali o suplementima slabo sto znam. Pa bih te zamolio da napises pun izraz za BCAA i da potrazim po internetu da se malo raspitam i oko toga. U sustini koliko sam ja za sada shvatio Animal Cut je dobar za mrsanje i treba da ga uzimam jednom ujutru na prazan stomak i jednom pre treninga (u koliko imam 2 treninga na dan uzimam pre prvog trening). Whey je pun proteina surutke i on je dobar da se razvijaju misici, ali on ne pravi masu. Aminokiseline isto kao i Whey. Kreatini pune misice vodom i stimulisu rast misica, ali kada prestanem da ih koristim misici spadnu, za razliku od wheya i amino kiselina. Molim vas ispravite me ako gresim. Inace zeleo bi da naglasim da nisam ni na jednoj dijeti. Vec sam smao regulisao ishranu. Kako ja volim da kazem "supu jedem viljuskom, a pasulj kineskim stapicima". Imam tacnu satnicu kada jedem. Hleb sam skroz izbacio iz upotrebe. I hvala za cestitke. Trudio sam se sto je vise moguce. Nadam se da ce ovo leto biti to u kojem ce se videti rezultati mog rada i treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2011, 02:49:41 posle podne »

Doborodošao na forum!

Od Roberta si već dobio odgovor sa kojim bih se i ja složila.

Apsolutno, whey može da zameni i obrok u toku dana, kao i da ti pomogne da se efikasnije oporaviš nakon treninga. 
I ja preporučujuem BCAA  aminokiseline, glutamin ,  kao i dodatak zdravih masti - tipa omega 3  ili omega 3 6 9.

Definicija je ogledalo pravilne ishrane tako da ćeš na tome morati ozbiljno da poradišl, ali vredi, isplati se sav trud na kraju :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2011, 02:46:30 posle podne »

Whey i aminokiseline mogao si ubaciti od samog početka procesa mršavljenja, kako bi koliko-toliko, u slučaju slabije dijete, sačuvao postojeću mišićnu masu.

Elite whey je odličan izbor. Što se tiče aminokiselina, ako hoćeš tečne, predlažem istog proizvoĂ°ača - Dymatize. Ako hoćeš u tabletama, moj favorit su Universal Amino 1900.
Isto tako možeš uzeti i BCAA. Predlog bcaa: Dymatize ili SNI.

Inače, svaka čast za broj izgubljenih kilograma za ovo vreme. ;)
Sačuvana
voodookv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2011, 07:35:29 pre podne »

Pozdrav svima na forumu. Nov sam na forumu, a i trenutno sam na poslu pa nemam vremena da prelistam svaki podforum za ovo sto me zanima, tako da se unapred izvinjavam ako dupliram temu. Cim dodjem kuci sigurno  cu sve ovo procitati, ali iskreno zuri mi se za odgovor pa sma morao da postavim temu.

Ovako ja sam krenuo sa mrsavljenjem jos pre godinu i par meseci kada sam imao preko 150 kg. Sada imam 95kg, a visok sam 193cm. Salo i masti sam svuda skinuo, ostao mi je samo stomak. A i taj stomak nije ravnomerno rasporedjen... samo su masti ostali ispred, a sa strane nema vise sala. Tako da sam resio da se malo podpomognem sa Animal Cutovima. Ali posto meni nije dosta samo da smrsam, vec zelim i da se izdefinisem, a i da nabacim malo snage posto se bavim jiu jutsom i brazilskom jiu jutsom, razmisljao sam da uzmem i Whey preparat, mozda cak i aminokiseline. Pa me zanima da li je ta kombinacija u redu. Da li smem odmah to da pijem ili da sacekam dok ne zavrsim sa Animal Cutovima? Takodje, da li bi trebalo jos nesto da koristim za misicnu definiciju? I koje proizvode vi predlazete? Ja sma razmisljao da uzmem Elite Whey Pro, ali ako vi mislite da bi trebalo neki drugi molim vas preporuciti. Sportom se bavim par godina, ali nikad nisam koristio suplemente, pa sam izgubljen u ovome kao kuce u liftu. Hvala vam unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 16 upita.