TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 04:15:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako uzimati whey protein  (Pročitano 91024 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #268 poslato: Septembar 06, 2010, 11:13:58 posle podne »

student sam, tako da mi je problem da spremam razne specijalitete, uglavnom tu su gotova jela, piletina, snicle, riba na sve nacine, tuna iz konzerve...
lakse je zgutati mericu whey-a nego spremati hranu   :D

@biochemo-piletina valjda ima oko 20gr proteina na 100gr, tako da mi treba pola kila piletine svaki dan  ;D

Ok sve to..ali gledaj makar koliko mozes da utices na ishranu i kada god se ukaze prilika jedi kvalitetno.Eto Monika ti je rekla za Pro long koji je super opcija a moze i sa ella sirom uvece imati obrok koji je idealna opcija pred spavanje a i za neki medju obrok.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #267 poslato: Septembar 06, 2010, 11:00:44 posle podne »

Meso??  ???
Sačuvana
1389
Gost
« Odgovor #266 poslato: Septembar 06, 2010, 06:13:15 posle podne »

zaboravio sam da napisem, naravno da su tu i jaja, sir, pa i kikiriki, badem, mleko...
ok, hvala vam, idem onda sa 3 merice dnevno, a ostalo iz hrane  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #265 poslato: Septembar 06, 2010, 03:43:50 posle podne »

Mislim da ipak nema potrebe za tolikom količinom dodatnog proteina u toku dana. 2 merice su sasvim ok, eventualno 3 i to da je neki kazein pred spavanje. Ostalo bacaš... naravno zavisi ko je konkretno u pitanju, kakav je trening, ishrana i sve ostalo
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #264 poslato: Septembar 06, 2010, 03:22:29 posle podne »

Gotovih jela se maksimalno kloni, to ti ne treba na meniju. Ostalo što si nabrojao je ok.

Pola kile raznoraznog mesa dnevno, uz ostale nutrijente, je krajnji minimum ako želiš nešto da postigneš. Možeš da ubaciš i jaja u celu tu priču. Izbora ima dosta, stvar je nečije kreativnosti i organizovanosti kako će se snaći na ovom polju. ;)

To je jedna stvar. Druga je ta što ti whey ne može zameniti obrok. Whey nije zamena obroka. Imaš posebne MRP preparate koji tome služe. Unos wheya baziraj samo za posle treninga i eventualno ujutru, uz neki izvor uglj. hidrata.
Sačuvana
1389
Gost
« Odgovor #263 poslato: Septembar 06, 2010, 03:06:37 posle podne »

student sam, tako da mi je problem da spremam razne specijalitete, uglavnom tu su gotova jela, piletina, snicle, riba na sve nacine, tuna iz konzerve...
lakse je zgutati mericu whey-a nego spremati hranu   :D

@biochemo-piletina valjda ima oko 20gr proteina na 100gr, tako da mi treba pola kila piletine svaki dan  ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #262 poslato: Septembar 06, 2010, 11:58:22 pre podne »

da li je ok uzimati 4 merice whey-a dnevno? uz jos nekih 100-120gr proteina iz hrane?

Ja sam za varijantu da se poveca unos proteina kroz hranu: meso,jaja,sir itd... a whey mislim da nije potrebno toliko da uzmes.Dosta ti je merica posle treninga (a ako je jako jak trening moze i dve).Ujutru uz recimo ovsene moze pola merice do mericu sve opet zavisi od ciljeva.U proseku znaci oko 60gr dnevno proteina.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #261 poslato: Septembar 06, 2010, 11:17:40 pre podne »

Ako imas para kupi proteinski blend pa to rokaj u toku dana :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #260 poslato: Septembar 06, 2010, 09:51:13 pre podne »

da li je ok uzimati 4 merice whey-a dnevno? uz jos nekih 100-120gr proteina iz hrane?

U osnovi jeste.
Ali bi bilo bolje da više proteina dolazi iz hrane.
Sačuvana
   
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #259 poslato: Septembar 06, 2010, 12:52:03 pre podne »

Bate, ako imaš keša samo izvoli...
Mada je bolje da ne polažeš sve nade u whey. 100-120g proteina iz hrane je jedna dobra pileća šnicla od 300g. Dakle, jedan obrok. Možeš ti i bolje od toga što se tiče hrane. ;)
Sačuvana
1389
Gost
« Odgovor #258 poslato: Septembar 06, 2010, 12:24:22 pre podne »

da li je ok uzimati 4 merice whey-a dnevno? uz jos nekih 100-120gr proteina iz hrane?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #257 poslato: Septembar 04, 2010, 07:19:30 posle podne »

Ah, opet se vrtimo u krug - i bcaa su nekako jako gorke i nelagodnog mirisa pa opet ih neko voli, a većina ne. :D Vidiš, definitivno ne vredi zadirati u nečiji ukus. ;)

Izgleda  :)  nego da se vratimo na whey...kada pomesam ellu i whey bude prelepo pogotovu ako je cokolada u pitanju.E za to niko ne moze reci da je ruzno :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #256 poslato: Septembar 04, 2010, 05:06:53 posle podne »

Ah, opet se vrtimo u krug - i bcaa su nekako jako gorke i nelagodnog mirisa pa opet ih neko voli, a većina ne. :D Vidiš, definitivno ne vredi zadirati u nečiji ukus. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #255 poslato: Septembar 04, 2010, 03:43:16 posle podne »

To je kao kad bih ja rekao da mi nije jasno kako nekome bcaa može biti ukusan, iako bi me u tome podržalo preko 90% ljudi. :D Ljudski ukus je čudo, što je jednom odvratno, drugom je ukusno, i obrnuto. :)

Slazem se ali Ella je nekako neutralna,ni slana ni slatka..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #254 poslato: Septembar 04, 2010, 03:40:16 posle podne »

To je kao kad bih ja rekao da mi nije jasno kako nekome bcaa može biti ukusan, iako bi me u tome podržalo preko 90% ljudi. :D Ljudski ukus je čudo, što je jednom odvratno, drugom je ukusno, i obrnuto. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 15 upita.