TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 11:40:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713522 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1664 poslato: Mart 07, 2015, 11:55:39 posle podne »

Galete imaš sa običnim ili integralnim; sa susamom, slane...
Zavisi od proizvodjača...
OK su uglavnom sve, jer ti verovatno galete neće biti primarni izvor dnevnih UH...
:)
OK su kokice, ali bez ulja i preteranog soljenja...
:D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1663 poslato: Mart 07, 2015, 11:08:57 posle podne »

Pitanje, koliko je dobar kikiriki, procitao sam da je kalorijska bombica....Multivida,Cedevita jer dozvoljeno, voce posle 21h...
Kikiriki je odlican izbor zdravih masti, bez preterivanja. Multivita, cedevita, izbegavaj, nema tu mnogo vitamina, mnogo secera. Voce samo pre podne u posle treninga, ne preterivati sa vocem.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #1662 poslato: Mart 07, 2015, 11:05:26 posle podne »

Pitanje, koliko je dobar kikiriki, procitao sam da je kalorijska bombica....Multivida,Cedevita jer dozvoljeno, voce posle 21h...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1661 poslato: Mart 07, 2015, 10:45:22 posle podne »

Hvala, odlican tekst, inace ja koristim ove galete (49din)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1660 poslato: Mart 07, 2015, 10:23:33 posle podne »

Benlian zeleno pakovanje...cena od 50-60 din...slika "u prilogu"...

Pitanje :
Zasto bodibilderi kada izbace vodu na dan takmicenja i dan pre jedu iskljucivo pirincane galete, a ne obican kuvan pirinac, jel zbog 'Na'?

Ima veze i sa ugljenim hidratima( glikemijskim opterećenjem, GL) i vodom (dehidratacija),  a i natrijumom...

Evo jedne stare teme koja će biti dovoljno informativna po tom pitanju... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=119671.0

I plus jedan lep tekst Marka Dimitrijevića... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/unos-tenosti-i-soli-punjenje-i-pranjnje-pred-bodybuilding-takmienje.html
« Poslednja izmena: Mart 07, 2015, 10:30:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1659 poslato: Mart 07, 2015, 09:40:56 posle podne »

Pitanje :
Zasto bodibilderi kada izbace vodu na dan takmicenja i dan pre jedu iskljucivo pirincane galete, a ne obican kuvan pirinac, jel zbog 'Na'?
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1658 poslato: Mart 07, 2015, 04:18:01 posle podne »

Ne znam da li mislimo na iste ali ja koristim ove ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #1657 poslato: Mart 07, 2015, 04:11:15 posle podne »

Slavisa, jel imas sliku od pirincanih galeta koje ti koristis posto nisam uspeo da ih nadjem .. nasao sam i koristim zelene organic benlian .. a ne znam koje su brown rice ..
Te zelene su ti brown rice,pogledaj pise na pakovanju pozadi ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
TheMunja_KG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1656 poslato: Mart 07, 2015, 03:52:59 posle podne »

http://adsinterkomerc.rs/pirinac/item/integralni-pirincani-griz-bez-glutena.html?category_id=1
Valja li ovo?

Pirincani griz je isto sto i pirincano brasno ...ako se radi o integralnom "braon" pirincu ok...inace, ne vidim tacan "sastav" istog, osim oznake integralno...

Mozes za dorucak, zbog procesa obrade( rafinacije) zrna moze malo vise "dizati insulin"...ipak mislim da nema potrebe za komplikovanjem, kuvani pirinac resava problem...
Mislio sam jednom u 2 nedelje max da ubacim, cisto radi razbijanja monotonije... ipak se drzim proverenog :D
Ne pise tacan sastav... nutritivne vrednosti na 100g su 65g UH 2,5g M 5g P
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1655 poslato: Mart 07, 2015, 03:30:38 posle podne »

Slavisa, jel imas sliku od pirincanih galeta koje ti koristis posto nisam uspeo da ih nadjem .. nasao sam i koristim zelene organic benlian .. a ne znam koje su brown rice ..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1654 poslato: Mart 07, 2015, 02:17:22 posle podne »

http://adsinterkomerc.rs/pirinac/item/integralni-pirincani-griz-bez-glutena.html?category_id=1
Valja li ovo?

Pirincani griz je isto sto i pirincano brasno ...ako se radi o integralnom "braon" pirincu ok...inace, ne vidim tacan "sastav" istog, osim oznake integralno...

Mozes za dorucak, zbog procesa obrade( rafinacije) zrna moze malo vise "dizati insulin"...ipak mislim da nema potrebe za komplikovanjem, kuvani pirinac resava problem...
Sačuvana
TheMunja_KG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1653 poslato: Mart 07, 2015, 12:46:14 posle podne »

http://adsinterkomerc.rs/pirinac/item/integralni-pirincani-griz-bez-glutena.html?category_id=1
Valja li ovo?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1652 poslato: Mart 06, 2015, 09:29:32 posle podne »

Pitanje za Slavisu
Zanima me sledece: ako je nekome potrebno 2000kcal na dan, znaci ako on unese 2500kcal pocece da se goji i to mi je jasno.
Ako tom istom treba 3gr ugljenih hidrata na kg, a on unosi 5gr na kg da li ce i on poceti da se goji a unosi 2000kcal sve ukupno, znaci ne prelazi svoju potrosnju?  To mi je malo nejasno, nesto ne stima :D

Zavisi iz kog izvora su ugljeni hidrati.

Da, bitni su i hidrati...složeni hidrati...ali ako kalorijski suficit baziramo samo na hidratima, a dnevni unos proteina i masti je na nezadovoljavajućem nivou nastaju problemi...to je poenta cele priče...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #1651 poslato: Mart 06, 2015, 04:04:17 posle podne »

Pitanje za Slavisu
Zanima me sledece: ako je nekome potrebno 2000kcal na dan, znaci ako on unese 2500kcal pocece da se goji i to mi je jasno.
Ako tom istom treba 3gr ugljenih hidrata na kg, a on unosi 5gr na kg da li ce i on poceti da se goji a unosi 2000kcal sve ukupno, znaci ne prelazi svoju potrosnju?  To mi je malo nejasno, nesto ne stima :D

Zavisi iz kog izvora su ugljeni hidrati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1650 poslato: Mart 06, 2015, 01:38:48 posle podne »

Acala...BRAVO ZA GENIJALNO PITANJE!!!

Odusevljavas me...a koliko ti pojedes kalorija dnevno?

Idalje si na 1 gr proteina po kg dnevno? ...ono sto ne stima je da ne "ruckas dovoljno", a previse pitas  ;D

A koliko taj "bildercic" koji unosi 5 gr hidrata po kg...unosi proteina i masti po kg?

Mislim da moras malo bolje da racunas, "odradis proporciju makronutrijenata na osnovu TDEE"...neke stvari prihvatis realno i okvirno...a ne da idemo u dubiozne konstatacije, nepotrebna pitanja i nelogicnosti...ipak su neke od tih stvari samo orijentir...

Ali deder Acalice moj, da sracunamo po nesto...  ;D

Posto ti od TDEE treba oko 50% hidrata, 35% proteina, 15% masti...a TDEE je 2000 kCal...

To mu dodje oko 34 gr masti, 175 gr proteina, 250 gr hidrata( to nije 3 gr po kg vec i malo preko 4 gr po kg)...pretpostavljam da nas "bildercic" ima oko 60 kg...neka podigne masti na oko 0,8 gr po kg...hidrate moze i na 6 gr po kg...a proteine neka ostavi na istom nivou,to mu dodje oko 2,5-3 gr po kg...i eto...  ;D Mislim da se koliko-toliko uklopismo... ;D



Sačuvana
Stranice: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.