TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395849 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 28, 2024, 12:36:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 719653 puta)
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2609 poslato: Septembar 21, 2015, 11:30:34 pre podne »

Ja jutros prvi put popio kafu pre treninga. Malo me kao razbudilo, ali slaboo. Inace ne pijem kafu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2608 poslato: Septembar 21, 2015, 10:30:42 pre podne »

Ma jok samo pola solje kafe, eksiram pa mi deluje da me nakon 20ak min razbudi malo, znaci mi.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2607 poslato: Septembar 21, 2015, 09:56:24 pre podne »

Pijem crnu kafu kao preworkout, ne znam da li stvarno radi ili je placebo, ali drugacije se osecam kad je popijem i odem na trening, tako da mislim da definitivno radi. Nego treba li praviti pauzu s tim nekad ili ne smeta pola solje crne? Ceo zivot pijem kafu svaki dan, cak i vise od toga, i kad nisam trenirao, tako da valjda ne bi trebalo biti problema?

Ma kakvi, ne moraš prekidati jer nisu to neke kritične količine kofeina. E sad, da piješ neki jači NO ili veće doze onda bi morao prekidati, ja sam recimo jedno duže vreme bio na 400+mg kofeina i onda kad sam od jednom nulirao kofein 2-3 dana sam umirao i posle sve full, sad sam opet krenuo NO da pijem, u pitanju je nekih 200mg kofeina ali imam ogromnih problema sa nesanicom, videću sad kad nagazim sa poslom i treningom mislim da će to knap biti i da ću moći da zaspem
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2606 poslato: Septembar 21, 2015, 09:44:03 pre podne »

Pijem crnu kafu kao preworkout, ne znam da li stvarno radi ili je placebo, ali drugacije se osecam kad je popijem i odem na trening, tako da mislim da definitivno radi. Nego treba li praviti pauzu s tim nekad ili ne smeta pola solje crne? Ceo zivot pijem kafu svaki dan, cak i vise od toga, i kad nisam trenirao, tako da valjda ne bi trebalo biti problema?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2605 poslato: Septembar 19, 2015, 12:34:49 posle podne »

Eh zivimo brzo i hranimo se lako...nema se vremena ni da se hrana sazvace...sve eskpresno...sejkis do sejkica...ili se sve "guta"...pa eto problema sa varenjem...

A zaboravljamo da i zvakanje ima neke svoje korisne aspekte...  ;)

" Ljudi koji duže žvaću hranu unose manje kalorija, prvenstveno zbog toga što se aktiviraju hormoni koji regulišu apetit, pokazala je nedavno objavljena studija.

"Ako žvaćete hranu 40 umesto 15 puta, unećete za oko 12 odsto manje kalorija", ističe se u studiji kineskih naučnika, objavljenoj u "Američkom časopisu kliničke ishrane", preneli su britanski mediji.

VoĂ°a studije Dži Li, sa medicinskog univerziteta u istočnom kineskom gradu Harbinu, došao je do zaključka da su gojazni ljudi, u poreĂ°enju sa onima normalne težine, unosili više hrane i da su je manje puta žvakali - jedno žvakanje na jedan gram hrane.
 
Ovom studijom je bilo obuhvaćeno 30 mladih ljudi - 14 gojaznih i 16 normalne težine, a cilj je bio da se sazna da li na težinu utiče to koliko pute sažvaćemo hranu pre nego što je progutamo.
 
Naučnici su, takoĂ°e, želeli da saznaju da li i kako žvakanje utiče na nivo šećera u krvi i hormone koji učestvuju u regulaciji apetita, s obzirom na to da su neke prethodne studije pokazale da je gojaznost povezana sa bržim unosom i nedovoljnim sažvakavanjem hrane.
 
Koautor studije Šuran Vang je istakao da im je ova studija pokazala da definitivno postoji veza izmeĂ°u broja žvakanja i hormona koji mozgu "kažu kada da počne i kada da stane da jede".
 
Studijom je, naime, pokazano da je više žvakanja hrane povezano sa smanjivanjem nivoa grelina u krvi, hormona koji stimuliše apetit i povećavanja nivoa holecistokinina (ČK), hormona koji smanjuje apetit.
 
"Na ove hormone treba definitivno obratiti pažnju u prepisivanju terapije za smanjivanje telesne težine", naveo je Vang.
"

Cak se smatra da zvakanje povoljno utice i na rad mozga...efekti na bolju "prokrvljenost"...

Isto tako dovoljno sazvakana hrana je preduslov dobrog i svrsishodnog varenja...manje nadutosti,...pogotovu kada su skorbne namirnice u pitanju( dovoljno dug kontakt pljuvacne amilaze-ptijalina)...

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2015, 12:57:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2604 poslato: Septembar 18, 2015, 01:54:31 posle podne »

Kazu oni u reklami svasta samo da prodaju,inace dobro zvakanje hrane i nema brige iskoristice se tu sta treba : )
Sačuvana
Nenad Glisovic
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2603 poslato: Septembar 18, 2015, 11:06:13 pre podne »

Ma, znam...
Kao i sve ostalo u TopŠopu...
:D
Nego me začudilo to što kažu u reklami...
Mislim, klasični blender je 3-4 hiljade, a ovaj je 16.000...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2602 poslato: Septembar 18, 2015, 10:43:43 pre podne »

Da li je neko koristio onaj NutriBullet?!?
Interesuje me da li je tačno to što kažu da je povrće bolje kada ga on izmelje (ili šta već), nego da ga (takodje "živo") pojedemo, tj. kada ga popijemo iskoristimo više vitamina i minerala...

"konzumiranje hranjivih sastojaka u vidu tečnosti predstavlja najbolji način da iskoristite sve vitamine i minerale iz obroka koje konzumirate - voća, povrća, semenki..."
"U NutriBulletu pripremate namirnice koje su bogate hranjivim sastojcima, a koje inače ne bi imale efekta za Vaš organizam, ako bi bile pripremljene na neki drugi način."
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2601 poslato: Septembar 18, 2015, 10:37:19 pre podne »

Pozdrav svima.:)
Treba mi par saveta oko ishrane. Trenutno imam 54kg i visoka sam 157cm. BMI mi je 21 ili 23 ne secam se bas najbolje. U svakom slucaju, pocela sam u martu mesecu sa treninzima, ali nisam korigovala ishranu i ostao je kriticni deo, a to je stomak. I nisam dovoljno kardia radila. Sada idem sve po ps-u, pa se nadam lepim rezultatima.
Samo bih da vas pitam da li se dobro hranim. Doruckujem musli sa crnom cokoladom. posle neku vocku pojedem. Onda rucam sta god da imam, ali uglavnom nista nije jako masno niti przeno na masti. Odem na trening i posle treninga pojedem tunjevinu i bananu.
Uglavnom od zasladjivaca koristim natren, pijem slatku vodu svako jutro (med), limunade, i punooo zelenog caja. I da, pijem instant kafu sa mlekom i natrenom. ::)
Moj nick je malo vise iz zezanja, ne zelim da se nabildujem, samo da budem lepo misicava i da skinem vise ovaj visak oko trbuha. :(
I jos jedno pitanjce, da li bih po vasem misljenju trebala da koristim neke dodatke? Pozz od mene :)

Slazem se sa Dusanom...smatram da je otvaranje nove teme najbolje resenje, ovo je tema formulisana u svrhu "brzih pitanja i odgovora" vezano za ishranu...

Okanimo se okvirnih odrednica, "ja bih malo da se zategnem, a ne da se nabildujem"...da je tako lako "nabildovati se", svi bi bili "profi"...ispotuj preporuke doslovno...

Idemo taksativno...

- Umeren kalorijski deficit, dakle, kroz trening i promene ishrane "potrosis" vise energije od unosa ( ako cemo malo u "brojkama" oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE, nikako ispod 1400 kCal )

- Konzumacija manjih( neobilnih), a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos "loših" masti( trans masti) i prostih šećera

- Unositi dovoljno zdravih masti...akcenat od dominaciju omega-3 masnih kiselina i izvore istih...( odnos omega-3/ omega-6 masnih kiselina bar 1:1)

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina visoke biološke vrednosti i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min( idealan za pocetnike), a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

Kardio trening najbolje raditi posle treninga sa opterecenjem, ili mozes i ujutru "na prazan zeludac", a popodne teretana...ili mozes da se odlucis da jedan dan bude samo kardio, drugi dan samo teretana, to ostavljamo tebi, naravno, u skladu sa obavezama, tj. dnevnim aktivnostima...mogucnostima zeljama...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR, piramidalno povecavati opterecenje u svakoj narednoj seriji...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Preporuke za citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Isto tako predlazem da pogledas i neke od tema iz oblasti ishrane u nasoj tekstoteci, siguran sam da ce ti biti od koristi...bilo da se radi odabiru namirnica ili "planu ishrane"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/

P.S.

Da li je zdravstveno sve ok? Da li si u skorije vreme odradila lab. pregled krvi i urina? Anemija? Ekg? Hormonski sve ok? Ciklusi redovni? Piješ li neke lekove? Deformiteti, prelomi, povrede?

Dakle, poenta price je KNOW YOUR NUMBERS...moras da pratis ciljani unos proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou...i to uskladis sa trenaznim naporima...

Po pitanju nutritivne vrednosti namirnica... http://nutritiondata.self.com/

Kada radis kardio, da li pratis puls? Kosristis pulsmetar?

Odgovore i komentare molim da "prebacimo na drugu temu"..."tvoju temu', gde cemo detaljno o svemu sto te zanima po pitanju treninga, ishrane, suplementacije...
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2015, 10:47:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #2600 poslato: Septembar 18, 2015, 09:48:06 pre podne »

Predlažem ti da otvoriš svoju temu, da nam daš malo više podataka o sebi i tamo napišeš kako ti izgleda trening. Ako se budeš zadržala na forumu moći ćemo mnogo lakše da pratimo  toj napredak i imaćemo u vidu sve potrebne stavke o tvojoj ishrani i treningu na jednom mestu.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2599 poslato: Septembar 18, 2015, 09:34:01 pre podne »

OK što vodiš računa oko nemasne hrane, ali željenu formu će ti pokvariti prosti šećeri...
:)
Što se dodataka tiče, možeš uzeti omega-3 i multivitamin neki (ne šumeći); ako si mislila na sagorevač, neće imati efekta velikog dok ishranu ne središ...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2598 poslato: Septembar 18, 2015, 09:24:33 pre podne »

Ovi sto spremaju hranu na ulju,kupite svinjsku mast.

Najjeftinija je.

Biljne masti kad se prze isti je djavo da li je extra virgine ili je obicno suncokretovo,nestabilna struktura biljnih ulja ih pravi smecem kad se termicki obradjuju.Biljna ulja za salatu koristite.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2597 poslato: Septembar 18, 2015, 09:21:09 pre podne »

Tunjevina kao izvor proteina je ok da nije konzervirana, možda da je zameniš mesom (piletina, svinjetina, junetina) ili jajima.
Hidrati ti posle treninga trebaju ali ne iz voća. Kuvani pirinač, galete od pirinča, integralna testenina, tonus hleb, ovsene, ražene pahuljice, nešto od toga mislim da bi ti više odgovaralo.
Ne znam kada treniraš i u koliko sati ti je obrok posle treninga, ali nema potrebe da se zamajavaš nekih starim pogrešnim postulatima da ne jedeš posle 18,19h...možeš uveče slobodno jesti, obrok sa proteinima i mastima, nemasno meso i salata, nemasni sir i orašasti plodovi, jaja...itd.
Sačuvana
Bilderka_u_pokusaju
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #2596 poslato: Septembar 18, 2015, 09:11:17 pre podne »

kupovni musli izbegavaj,mozes sama svoj da napravis - ovsene pahuljice, suvo voce , kokos, kakao , cimet ..itd ... to je prazno platno i imas milion kombinacija..
po ovome sto si napisala cini mi se da izbegavas veceru  ??? to ti je malo bezveze,za veceru mozes orasaste plodove i mladi sir
ovo je sto ti ja mogu pomoci,pozzz
kasnije ce doci Slavisa, Dusan i ostali iskusniji clanovi pa te mogu dublje uputiti u materiju,pozzzz


Ok, hvala za kupovni musli... pocecu da ga pravim u domacim radinostima.:) A kao vecera mi dodje ta tunjevina i banana... jer ja posle ne mogu vise nista da jedem. :(
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2595 poslato: Septembar 18, 2015, 09:07:42 pre podne »

kupovni musli izbegavaj,mozes sama svoj da napravis - ovsene pahuljice, suvo voce , kokos, kakao , cimet ..itd ... to je prazno platno i imas milion kombinacija..
po ovome sto si napisala cini mi se da izbegavas veceru  ??? to ti je malo bezveze,za veceru mozes orasaste plodove i mladi sir
ovo je sto ti ja mogu pomoci,pozzz
kasnije ce doci Slavisa, Dusan i ostali iskusniji clanovi pa te mogu dublje uputiti u materiju,pozzzz
Sačuvana
Stranice: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.