TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 09:22:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 663078 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1626 poslato: Mart 27, 2015, 02:57:56 posle podne »

A te proteine racunamo kalorijski ali ih ne racunamo kao unos proteina?
Da.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1625 poslato: Mart 27, 2015, 02:25:41 posle podne »

A te proteine racunamo kalorijski ali ih ne racunamo kao unos proteina?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1624 poslato: Mart 27, 2015, 02:00:41 posle podne »

Ja jedem neki integralni od celog zrna, ima 17g proteina. Msm jeste da nisu kompletni, ali je nesto. :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1623 poslato: Mart 26, 2015, 09:42:06 posle podne »

Da li je dobro ubaciti u ishranu crni hleb, i koliko ima ugljenih hidrata?

Bitno je obratiti pažnju na sastav brašna kod tzv. crnog hleba...tip 1100 i tip 1600 su "polazne sirovine"...

Većina proizvoĂ°ača hleba, voĂ°eni mišlju o lakoj i brzoj zaradi mixuje belo brašno sa "crnim" brašnom, neki ga i preboje...npr. čak za bojenje koriste i kakao...

Cutler je to lepo naveo po pitanju sadržaja hidrata...

Crni hleb na 100 gr - 250 kcal, hidrati - oko 50 gr, proteini  - oko 6gr, masti - oko 1gr...

Jedini hleb u koji si 100% siguran da je "crni"( integralni) je onaj koji "ispečeš sam", od brašna čiji je kvalitet proveren...

Inače, većina ljudi se "teši" time da je crni hleb zdraviji pa ga više i jede...umerenost uvek...i namirnice koje su "zdrave", ako se unose u većim količinama "goje"...  ;)
« Poslednja izmena: Mart 26, 2015, 09:46:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1622 poslato: Mart 26, 2015, 08:49:06 posle podne »

Da li je dobro ubaciti u ishranu crni hleb, i koliko ima ugljenih hidrata?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1621 poslato: Mart 26, 2015, 01:52:03 posle podne »

Na rotacijama sam idem 50 100 150 0 50 200 0 raspored UH po danima, 6 nedelja idem ovako, i sad prvi put sam osetio  neku slabost,jer pored teretane 3x nedeljno i kardia radim i fizicki posao 6 dana nedeljno.Sta mi predlazete,da povecam malo unos UH? Proteina uzimam 2.5 gr po kg i masti 0,8 po kg. I ako mozete da mi kazete  jel ok da ubacim ponekad sampinjone uz jaja? hvala

Unos hidrata trebalo bi prilagoditi potrebama, dakle, dnevnim aktivnostima...kao i ukupan kalorijski unos...dakle, logika "razumnog kalorijskog deficita", bez nula i nikako ispod 120-180 gr hidrata dnevno( u tvom slucaju)...

Keto, rotacije, paleo,low carb dijete bih preporucio onima koji se ne bave teskim fizickim poslom, kao osnovnim zanimanjem...zamisli ono smena na gradjevini, a ti na nuli...pa jos kardio, pa trening sa opterecenjem...katabolizam buja...ode i "ono malo mesa na kostima"...

Citiracu mog ujaka - "sve te vase dijetice su za neradnike i vas koji kradete Bogu dane ne radeci nista, lezeci po ceo dan u krevetu cekajuci da vam zivot prodje i nesto padne sa neba, motika u ruke, jelo drzi telo, covek koji radi nije debeo"...  ;D

Sampinjoni su dobar izbor...dosta korisnih sastojaka...
« Poslednja izmena: Mart 26, 2015, 01:56:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #1620 poslato: Mart 26, 2015, 01:39:10 posle podne »

Na rotacijama sam idem 50 100 150 0 50 200 0 raspored UH po danima, 6 nedelja idem ovako, i sad prvi put sam osetio  neku slabost,jer pored teretane 3x nedeljno i kardia radim i fizicki posao 6 dana nedeljno.Sta mi predlazete,da povecam malo unos UH? Proteina uzimam 2.5 gr po kg i masti 0,8 po kg. I ako mozete da mi kazete  jel ok da ubacim ponekad sampinjone uz jaja? hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1619 poslato: Mart 26, 2015, 12:51:43 pre podne »

Koliko vremenski treba misicu da se odmori, posle treninga??

48-72h...naravno, kao što je to Dušan napomenuo sve to zavisi od mnogo usko povezanih "faktora"...

Koja je fora sa sirevima. Npr. kupio sam kackavalj 25%mm, a u nutritivnoj tabeli pise da na 100 gr. ima 17 gr. masti?

Bolje se odluči za neki "posniji sir"...ella, meggle sa 0% mlečne masti...

Tj. da procenat mlečne masti ne prelazi 10%...

A o sirevima, malo "nadugačko"...  ;)

Sir sadrži značajne količine vitamina A i D. Dobar je izvor nekoliko vrsta minerala, a njihova količina zavisi od vrste sira.

Postoji nekoliko kriterijuma prema kojima se sirevi mogu deliti u grupe - po vrsti mleka od kojeg se napravljeni, prema sadržaju mlečne masti u suvoj materiji, konzistenciji, teksturi,  na osnovu tehnologije proizvodnje...
 
Prema količini mlečne masti sireve delimo na: ekstra masne (sa više od 60% mlečne masti), punomasne (45 – 50% mlečne masti),  polumasne (25 – 45% mlečne masti),  malomasne (10 – 25% mlečne masti) i posne sireve koji sadrže manje od 10% mlečne masti.

U pogledu zrelosti postoje mladi sirevi sa 4 do 6 nedelja zrelosti, i zreli ili stari kada je zrelost preko tri meseca.
Prema konzistenciji i količini vode  koju sadrže u sebi sirevi mogu biti ekstra tvrdi (sa veoma malo vode), tvrdi, polutvrdi, meki i sirni namazi.
 
Sveži meki i zrnasti sirevi kratko traju bez obzira na uslove u kojima se pakuju i čuvaju. Dobijaju se zgrušavanjem mleka dodavanjem sirila ili kiselomlečnom fermentacijom uz najmanju dodatnu obradu gruša. Nešto duže trajnosti su sirevi u salamuri (slanom soku), koji su karakteristični za sve zemlje Balkanskog poluostrva. U našoj zemlji se proizvodi beli sir i feta sir. Beli sir je i po proizvodnji i po potrošnji tipično narodni sir jer se proizvodi u svim domaćinstvima koja proizvode mleko, a nemaju uslove za prodaju mleka. Feta sir, iako po izgledu i organoleptičkim osobinama sličan belom siru, dobija se drugačijim tehnološkim procesom proizvodnje.
Polutvrdi sirevi su sirevi sa niskim dodavanjem gruša i glavni predstavnici ovih vrsta sireva su Gauda i Edamer.
 
Tvrdi sirevi bilo da je ementaler, čedar, permezan ili neki drugi izraĂ°uju se posebnom tehnologijom. Imaju sadržaj vlage ispod 40% i uglavnom se prave u velikim komadima.
 
Cutler je lepo objasnio o čemu se radi...odbi malo vode i sl. i eto sve se uklapa... 25% m.m.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2015, 12:53:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1618 poslato: Mart 25, 2015, 10:37:10 posle podne »

Hvala na odgovoru decko brate... :-)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1617 poslato: Mart 25, 2015, 09:57:03 posle podne »

Pa ima neki standard 24h ili 48h ili 72h :-) ?
To zavisi od mnogo faktora, ishrane,spavanja, suplementacije ali najčešće se provlači brojka od 72h :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1616 poslato: Mart 25, 2015, 09:20:59 posle podne »

Pa ima neki standard 24h ili 48h ili 72h :-) ?

Dečko brate, ne zamaraj se mnogo takvim stvarima. Na odmor utiče generalno tvoj način života od toga kako se hraniš, unos vitamina i minerala, krljaš li se suplementacijom, koliko odmaraš-spavaš, jesu li ti treninzi intezivni ili pak radiš na 40% snage, ako crnčiš na graĂ°evini kao i ja onda ti je oporavak mišića znatno duži, i tako dalje ;) Dakle ne postoji standard, svako telo drukčije reaguje, svi mi se drugačije hranimo, drugačije treniramo, odmaramo i na kraju krajeva, drugačiji život imamo, neko sa manje stresa-neko sa više stresa, nema univerzalne brojke. Nadam se da ti je sad jasno.
« Poslednja izmena: Mart 25, 2015, 09:23:56 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1615 poslato: Mart 25, 2015, 09:11:58 posle podne »

Pa ima neki standard 24h ili 48h ili 72h :-) ?
Kada se sva tela standardizuju, bice i standarda za oporavak. Boki ti je dao odgovor, a ti opet pitas da bi cuo nesto sto zelis izgleda...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1614 poslato: Mart 25, 2015, 09:11:39 posle podne »

Pa ima neki standard 24h ili 48h ili 72h :-) ?
Ako mislis na to kada opet mozes da radis istu misicnu partiju, onda neka to bude MINIMUM 48h.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1613 poslato: Mart 25, 2015, 08:57:03 posle podne »

Pa ima neki standard 24h ili 48h ili 72h :-) ?
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1612 poslato: Mart 25, 2015, 08:51:19 posle podne »

Koja je fora sa sirevima. Npr. kupio sam kackavalj 25%mm, a u nutritivnoj tabeli pise da na 100 gr. ima 17 gr. masti?
25%mm se gleda u SUVOJ MATERIJI
Primetio sam da to pise, al opet ne razumem jel ima 25 ili 17 na 100 grama. Nije mi bas najbolje jasna ta suva materija.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 14 upita.