TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395479 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 06:27:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da se podtsetimo kako se oblači majica za benč  (Pročitano 4198 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2011, 04:35:07 posle podne »

Tezak posao je ova majica.

Inace onaj lik sto prica na kraju je brat od onog sto je napravio bigger stronger faster, obojica se pojavljuju u filmu. :)
ne znam da li je neko primetio
Sačuvana
milan j
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2011, 12:03:15 posle podne »

Majica za benč kao i odelo za čučanj su izmišljeni kao protetičko pomagalo sportistima kojiveć imaju neku povredu. vremenom su se korisnici takve opreme izveštili u njenom korišćenju i počeli da postižu bolje rezultate nego što su imali pre povrede. To je dovelo do interesoivanja drugih takmičara a to su ispratili proizvoĂ°ači i tako je nastalo tržište opreme za powerlifting.

Majice za benč se prave od 3 vrste materijala: poliester, denim i keper. Mogu biti jedno ili više slojne. TakoĂ°e zbog jednostavnijeg oblačenja mogu biti poluzatvorene ili potpuno otvorene na leĂ°ima.

Vrsta majice i broj slojeva se pretežno definiše pravilima federacije u kojoj se takmičiš a nakon toga ličnim afinitetima. IPF dozvoljava samo jednoslojne poliesterske majice sa zatvorenim leĂ°ima. WPC i GPC dozvoljavaju višeslojne majice ali leĂ°a ne sm,eju biti gola već mora majica da se na neki način zatvori (čičak trakom)

Što se tiče odgovora na pitanje koliko majica diže, eno je kod mene u ormaru i nikad je nisam video da diže ništa. Sve zavisi koliko si pametno odabrao majicu, koliko i kako si trenirao u njoj i koliko ti cela zajebancija sa majcom "leži".

Recimo Katona ima raw benč oko 270 kg (po onim snimcima) a sa majicom ide 300 - 320. Koristi jednoslojnu majicu, ne pravi most, ne koristi leg drive, ... jednom rečju čovek nema vremena od strongmana da ulazi u detalje dizanja sa majicom i iz nje izvuče nekih 30 - 40 kg.

Ja imam raw benč ne više od 225 i sa dvoslojnom majicom sam gurnuo 310, ali sam se boga mi baš potrudio da do toga doĂ°e. Puno treninga i analize pokreta.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2011, 11:30:06 pre podne »

Od kakvog je materijala napravljena, koliko košta(prosečno) i koliko procentualno pomaže(primer: raw 200kg, sa majicom 220kg)? To je ono što mene zanima. :)
Sačuvana
milan j
Gost
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2011, 11:02:39 pre podne »

samo mi, molim te, definiši da li misliš na ulogu majice ili specifičnost ovog videa?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2011, 09:48:37 pre podne »

a za nas koji nismo upuceni, u kratkim crtama, koje su njene specificnosti?
Sačuvana
milan j
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2011, 01:02:11 pre podne »

http://www.youtube.com/watch?v=veCtCIN3Kt4&feature=related

jedan od najležerijih ali i najistinitijih videa kako obući i podesiti majicu za benč
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.