TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 03, 2024, 06:11:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cucanj i visina :D  (Pročitano 2036 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #12 poslato: Decembar 04, 2015, 02:38:08 pre podne »

Imam ja deformitet kicme zove se "hollow back" to ti je kad nagruvas gornja ledja i trapeze pa ti sve majice stoje visoko na vratu i onda su ti kratke u donjem delu ledja.. Mnogo gadan problem mora da kupis nove stvari sve ti kratko postane  :D ;D

Mani se zajebancije i rokaj niko se ziv smanjio nije od toga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2015, 01:21:44 pre podne »

Vežbu koju ja najviše volim da radim za zadnje rame je vučenje ka licu.
Npisaoo sam tekst o vežbama za zadnje rame, nisam siguran da li je objavljen na sajtu  ili će tek biti postavljen.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2015, 01:19:58 pre podne »

Ako sve treniraš ravnomerno i kao što kažeš lepo se zagrevaš i istežeš, a tehnika ti je kod svih vežbi dobra nećeš imati nikakvih problema već ćeš samo napredovati i ispraviti ako imaš neki od deformiteta.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2015, 01:18:19 pre podne »





Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2015, 01:14:06 pre podne »

Koje su vezbe dobre za zadnje rame? Ja imam osecaj da mi je to misic koji kao da nekako slabo pogadjam.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2015, 01:12:16 pre podne »

U sustini kod balansiranog treninga i istog posvecivanja svim grupama, zagrevanja i istezanja, dobre fleksibilnosti to ne bi trebalo da se desi? Meni je pre 10ak godina pomenuto neko zakrivljenje kicme, ali ja nemam pojma gde je ta dijagnoza i nisam se tome posvecivao, sada kako sam poceo da treniram drzanje mi je drasticno bolje, a jel mogu da utvrdim da li imam neki od tih problema i krivljenja sam ili je pregled kod doktora jedino resenje?

Generalno nemam neke tegobe i smetnje, mada verujem da to i moze da se pojavi, a da ne smeta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2015, 01:08:08 pre podne »

Jedino što je tu moguće je da se to desi zbog deformiteta kičme koji su ranije postoji i samo napredovali tokom " lošeg" treninga.

Powerlifting kome su osnovne discipline čučanj,mrtvo i bench ima dominantno jake mišiće zadnjice,zadnje lože( koja je veoma često slabo istegnuta-nefleksibilna-skraćena kako god to da nazovemo), donjeg dela leđa, grudi i prednjeg ramena.
Dok jedan dao vežabača ( među kojima sam bio i ja ), zanemaruje ili slabije trenira prednju ložu, stomak( izgovor on radi kod svih vežbi, cucnja,mrtvog i  sličnih stavri pa se ne mora raditi posebno.) Takođe slabije zadnje rame i mišići gornjeg dela leđa.

Ovakav disbalans u snazi mišićnih grupa koje sam opisao pogoršava deformitete koje si ti pomenuo u početnom postu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2015, 12:59:07 pre podne »

Aha, oke ;) A sta mislis za ovu pricu oko visine?
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2015, 01:01:23 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2015, 12:47:35 pre podne »

To sa kukom je povreda od nestručnih i neukih doktora iz naših državnih bolnica, koji me  je prilikom nekog testiranja povredio. Nema to veze sa treningom.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2015, 12:35:54 pre podne »

Jel i to s kukom bila povreda s treninga? Opisi slobodno. Generalno u poslednje vreme razmisljam sve vise o prevenciji povreda i gledacu da poradim maximalno na fleksibilnosti. Krut sam, nerazgiban i iako radim redovno istezanja nakon treninga i bolje je to sad nisam potpuno zadovoljan gipkoscu. Ovo za cucanj sto sam nasao mi je bilo bas 'mindfuck', jos mi samo fali na 173cm da ih gubim :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2015, 12:28:28 pre podne »

Pravilinim treningomi istezanjima se ovo neće dešavati. Ove krivine se pojačavaju kod onih koji ih imaju od ranije a kasnije nepravilnim treningom i disbalansom u snazi pojedinih mišića one se pogoršavaju. Zato je bitno da se praivlno trenira i redovno rade istezanja.

Ja sam na sebi iskusio i ovaj i slične probleme pa čak i povrede ali svojom krivicom.

Evo ti jedan primer imao sam blagu kifozu koja je napredovala iz jednog razloga, radio sam jak bench a trening leđa, zadnjeg ramena totalno zanemario skoro pa godinu dana. Sa svojih 63kg radio takmičarski sa pauzom sa 130kg, a na treningu su kilaže išle na nekim varijacijama i preko 150kg. Da podsetim da sam ja imao oko 63-5kg. Grudi i prednje rame puno ojačali (i narasli). Ali leđa i zadnje rame veoma nazadovali, tako da je ovaj disbalans u snazi ovih mišićnih grupa doveo do pojačavanja mog problema. I to zbog čega jer sam zurio ka dobrom rezultatu i tražio prečicu.

Zato poslednjih par meseci radim na rehabilitaciji i sanaciji povreda i ostalih problema koje sam sebi stvorio da bih kansije mogao da nastavim i napravim još bolje rezultate . Kifozu sam uspeo za veoma kratko vreme da ispravim i potpuno eliminišem taj deformitet, jedini problem koji me sada muči je problem sa kukom i donjim delom leđa ali sam i sa njim uporan i znam da ću ga prevazići. I taj problem sam ja sebi napravio svesno.


Zato sada stalno ponavjam, tehnika mora biti savršena i nema kompromisa ni na maksimumima,takođe i istezanja i podjednako treniranje svih mišićnih grupa su jako važni.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2015, 12:02:25 pre podne »

Jel neko od vas powerliftera primetio da je ''kraci'' nakon par godina heavy cucnjeva?

Danas naleteh na par klipova o tome kako se kompresuje kicma i pravi veca krivina kako u lumbalnom tako i gornjem delu kicme.



Onda sam produbio istrazivanje, procitao dosta tekstova i postova po stranim forumima i generalno je stav da je to tacno, ali da uz redovna, pravilna istezanja i kacenje o sipku za zgibove da se visi 10ak sekundi npr izmedju serija cucnjeva se na neki nacin vrsi prirodna dekompresija prsljenova i to dodje na svoje. Medjutim nasao sam postove i likova koji tvrde da su za 2-3cm nizi u odnosu na period od pre par godina.

Isto vazi i za potisak za ramena i mrtvo tj bilo koju vezbu koja vrsi vertikalni pritisak na kicmu.

Sta mislite generalno o ovome? Zanimljiva tema.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2015, 12:04:26 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.