TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 06:37:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin monohidrat  (Pročitano 90512 puta)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #267 poslato: Januar 20, 2007, 06:32:24 posle podne »

kazu da se prva tura horse powera rasprodala kao luda....sto znaci da je dobar....nisam ga probao pa necu nista da pametujem....ali probacu ga 100% 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #266 poslato: Januar 20, 2007, 05:59:57 posle podne »

F-16 je nesto tipa xpand...ali mislim da je slabije od xpanda,ultimate ima bolju stvar,mislim da je nesto kao HorsePower...
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #265 poslato: Januar 20, 2007, 05:17:13 posle podne »

Pijem nekoliko meseci Biotechove aminokiseline ST5300 (po meni bolje su Universalove 1900 za klasu) sada sam dobio Universal Creatine i ne znam kako da ih kombinujem ako neko moze da mi preporuci idealnu kombinaciju ova dva suplementa i koje doze kreatina da uzimam na pakovanju pise: puna kafena kasicica creatina + supena kasika dekstroze i 2cl vode da li treba bas tako? Koliko ja znam kreatin daje snagu pa bi trebalo da se pije neposredno pre treninga a na pakovanju pise posle treninga izmedju obroka i pre spavanja skroz sam zbunjen???

Sve je vrlo jednostavno. Jedan detalj nisi napisao...
Da li si zavrsio punjenje kreatinom?

U slucaju da jesi predlog je sledeci: Odrzavanje kreatinom neka bude na 10g u kombinaciji sa dekstrozom cija ce kolicina varirati u zavisnosti u koje vreme uzmas kreatin. Uloga dekstroze kao prostog UH nije "cudesna" i ona je tu samo iz razloga da pomomgne transport kreatina iz krvi u celiju. Iz ovog razloga neces pogresiti ako je uzmes manje ili vise od pomenute kolicine. Razlike ipak postoje i neka se pravila moraju postovati. Kreatin uzimas obavezno iza treninga i to sa PWM i onda je udeo dekstroze veci slobodno mozes uzeti 3 supene kasike. U slucaju da uzimas kreatin pre treninga onda je udeo dekstroze manji kako ne bi previse isprovocirao insulin i time smanjio optimalne nivoe neregije tokom treninga...

U dane kada ne treninras uzmi dekstrozu i kreatin  u toku jutra i u toku popodneva izmedju obroka na prazan stomak.

Amino kiseline uzimaj pre i posle treninga i eventualno u periodima dana kada ti je smanjen ili privremeno onemogucen unos kvalitetnih proteina pre svega kao nacin zastite organizma od razgradnje..

Verujem da je sada jasnije...
Sačuvana
smile_nbg
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 417

« Odgovor #264 poslato: Januar 20, 2007, 04:37:57 posle podne »

Kapiram....nesto poput transX-a ili kako se vec zove!?
Sačuvana
Kada pobedim samog sebe tek onda sam uspeo!
NO PAIN! NO LIMIT!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #263 poslato: Januar 20, 2007, 04:05:24 posle podne »

ako pod obicnim podrazumevas monohidrat, onda se naravno razlikuje, ovo je neki transport sa No i slicnim stvarima..
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #262 poslato: Januar 20, 2007, 04:04:34 posle podne »

razlikuje se....bolji je
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
smile_nbg
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 417

« Odgovor #261 poslato: Januar 20, 2007, 03:59:33 posle podne »

Kakav je ovo kreatin...jel se razlikuje od obicnog ili???  :)

http://www.atpsport.co.yu/home/php/details.php?ID=741
Sačuvana
Kada pobedim samog sebe tek onda sam uspeo!
NO PAIN! NO LIMIT!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #260 poslato: Januar 20, 2007, 02:41:31 posle podne »

hans imam 102
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #259 poslato: Januar 20, 2007, 10:42:13 pre podne »

 8) 8) 8)

Ako ti je ukus grozan,zato sto ga u stvari nema,ujutro koristi
vocni sok,a posle treninga dexi sa ukusom,on ti je kao cedevita.

A amino slobodno cepaj kao sto kaze mare,jer svi proizvodjaci
osim biotecha preporucuju te iste doze. :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #258 poslato: Januar 19, 2007, 09:16:03 posle podne »

Kreatin nema ukus,a nije te radio on nego placebo,ali radice i on!
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #257 poslato: Januar 19, 2007, 08:04:33 posle podne »

Nema na cemu, treba nekada i koristan biti  :)
mada sam kreatin po meni jedva da ima ukus, jos kad ga oseceris dexom ili ujutru u soku vocnom nista se ne oseti, tj ako se dobro razmuti, ako se slabo razmuti onda imas peska pod zubima sto 'mara.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #256 poslato: Januar 19, 2007, 05:58:15 posle podne »

Danas sam popio dve doze pre i posle treninga kao da osecam neku lakocu a mozda i tripujem ne znam uglavnom bio sam dosta pospan a trening mi je isao lagano, sto se tice ukusa uzasan je jedva sam popio. Kada sam pio shumeci Pump-SD uzivao sam kao sok ima ukus a kako me radio samo to je neverovatno (toplo ga preporucujem svima), dok je Universal praskasti stvarno grozan ne znam da li da stavljam malo vise dextroze da popravi ukus (da zasladi). Sto se tice punjenja od sledece nedelje cu krenuti sa tim ovo danas je bila samo degustacija  ;) Hvala ti puno. Poz
« Poslednja izmena: Januar 19, 2007, 05:59:46 posle podne od strane Decky_Nis » Sačuvana
Don't settle for average!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #255 poslato: Januar 19, 2007, 02:29:41 posle podne »

tako ti je kako ti je  ;D
onda odradi punjenje sa kreatinom, bar 4x dnevno po 5 grama, dva termina su ti ujutro i posle treninga i ubaci jos 2. tako odradi jedan ciklus treninga, odnosno jednu nedelju svakodnevno. onda prelazis na 10 grama dnevno, ujutro i posle treninga recimo dok ne potrosis pakovanje. opet ga uzimas svaki dan i u danu pauze i u trening danu, osim ako ne napravis neku pauzu vecu od nedelju dana, ali bolje to nemoj uraditi.

pozdrav  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #254 poslato: Januar 19, 2007, 02:16:18 posle podne »

Ovako... creatine sam uzimao samo letos i to nekih 10-tak kesica Pump-SD za 3 meseca treniranja e onda sam napravio pauzu 2 meseca i sada sam spojio 5 meseci aktivno u teretani i sad bih da predjem ponovo na creatine (jos nisam otvorio pakovanje tek pocinjem sa uzimanjem). Imam 73kg u visok sam 172cm. Sto se tice amino uh uh uh 14 kom O_o  :-\ Ali ok hvala svima na odgovorima.
Sačuvana
Don't settle for average!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #253 poslato: Januar 19, 2007, 10:11:53 pre podne »

generalno, same amino kiseline ti mogu pomoci samo u ocuvanju misica, sto ce reci treba ih koristiti u periodu smanjene ishrane kada odes na definiciju.
Zato jeste bolje whey i ako je kvalitetan protein, a ne neki gainer, nema sanse da dobijes samo salo od njega ako si dobro trenirao.
A za kreatin moram da te pitam od kada ga u kontinuitetu uzimas i da li si odradio punjenje? Ako jesi, onda treba jednu kasicicu ujutru po ustajanju na prazan stomak sa malo dexa, malo posle toga ovsene npr ili neki drugi izvor slozenih uh a sat do satipo posle toga proteinski dorucak. A drugu dozu kreatina (malo vecu) uzmi posle treninga,sa malo vise dexa, i ubrzo posle toga, ukoliko ne koristis whey protein moras da imas obrok koji obiluje svacim dobrim, treba ti i prostih uh (ali to ce obezbediti onaj dex sa kreatinom) pa onda npr belanca, meso, povrce zbog vlakana i se ce ti se tada iskoristiti, i pij dosta vode i zbog kreatina i da podstaknes varenje, u toku celog dana.
To je za kreatin, a amino ces morati malo da pojacas, neke preporuke su 2 grama amino na 10 kg tezine dnevno, znaci ako su ti tablete od hiljadu miligrama, to bi za tebe znacilo 14 tableta dnevno (ne mora da znaci da je formula tacna, ne znam kolike su te biotech,izracunaj ti). Znam da te sad plasi ovaj broj, ali to je tako. Najbolju korist od tih ak vidim u sledecem - nosi malo tableta uvek sa sobom i kad nisi u prilici da pojedes kvalitetan obrok na vreme, popij nekoliko tableta i pozuri na has  :)
takodje, uzmi ih pre nego sto krenes na trening, nekoliko komada, u zavisnosti od onoga sta si izracunao, i, najvaznije, posle treninga, ali dok radis jos poslednje vezbe maltene, onda ih popij, da sprecis katabolizam u stresnom periodu sto vise mozes.

eto nadam se da sam pomogao.
jos nesto?
pozz, Mare  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.184 sekundi sa 18 upita.