TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 01:43:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spavanje :)  (Pročitano 5853 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2011, 10:52:56 posle podne »

Pa malo si zamenio dan za noc, a normalno je da osobe koje su navikle da budu aktivne u danima kad to nisu ne mogu spavati..to se i meni desava...
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2011, 10:07:10 posle podne »

da se nadovezem na temu da ne bih otvarao novu, saveti dobrodosli... Kod mene je problem sto cesto ne mogu da zaspim nocu, i kad zaspim desi mi se da se probudim u toku noci i da bukvalno zevam u plafon. E sad napomenuo bih da nemam neke stresne situacije koje bi uticale na to, jednostavno kad sam odmoran, kad ne radim nista fiizicki u toku dana, nemam zelju i potrebu za snom i imam problem. Dok recimo kad sam nesto aktivniji tad je ok... Pocelo je u zadnje vreme jako da me nervira jer mi se desava i da osvanem ujutru, pa spavam posle do ko zna kad, i tako upropastim sebi ceo dan...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2011, 09:48:54 posle podne »

zavisi od osobe do osobe..ja bez 8 sati najmanje nista nisam uradila...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Decembar 26, 2011, 07:59:43 posle podne »

Ja mogu da ne spavam po 36 h,desavalo se da ne spavam celu noc i da u 7-8 ujutru odem na faks,pa u 3 na trening i legnem tek uvece oko 10-11,naravno tad se otkinem od spavanja,ali ako ne spavam ili spavam samo par sati ne smeta mi,funkcionisem taj dan isto kao i da sam spavao nekih 8-9 sati koliko mi najvise prija.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2011, 04:43:06 posle podne »

ciklus budnost - spavanje prati i ciklus promene lučenja hormona. najvažnije za sportistu je da se tokom spavanja menja odnos lučenja kataboličkih i anaboličkih hormona. tokom budnog stanja u organizmu postoji prevaga kataboličkih hormona (kortizol - hormon stresa). sa druge strane, tokom spavanja postoji prevaga lučenja anaboličkih hormona (hormon rasta), a smanjuje se lučenje kortizola. u ovome se ogleda značaj dovoljno sati sna za oporovak od treninga i pokretanje anaboličkih procesa u organizmu, koji se odigravaju u punoj meri tokom perioda spavanja. ovo je važno i za izbegavanje ulaska u pretreniranost  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2011, 04:00:31 posle podne »

Ja se najbolje osećam posle 6 sati sna, nikad ne zakucavam tokom dana i to je vreme kada se prirodno budim.

Dešava mi se da spavam 7 sati, ali ako odspavam 8 i ne do bog da sam se probudio posle 6 i ponovo zaspo pa se probudio posle 2 sata, onda sam ko mrtav.

Nikad ne spavam preko dana i jedini trenutci kada se osećam umorno je kada prethodni dan odradim neki jak trening pa se sutradan probudim kao umlaćen konj...ali u suprotnom nisam neki pristalica dugog spavanja.

Sasvim je druga stvar kada se neko sprema za neku kategoriju gde su potrebne neke suludo velike kilaže tipa 120+kg onda je usporavanje metabolizma spavanjem poželjnije, ali u suprtonom je nepotrebno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2011, 02:09:06 posle podne »

To je individualno ali stvarno ne bi trebao da idesh ispod 8 sati.

Meni ne bude dobro ceo dan kada odjednom spavam 10 sati. Ceo dan sam mrtav, spor a u vecini sluchajeva me i boli glava.

Ja najvishe volim kao Robert :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2011, 01:11:38 posle podne »

Moj prosek je 8 sati noćnog sna + 45-60 min tokom dana(nakon treninga).
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2011, 09:59:36 pre podne »

Nije,ja nekad posle toliko spavanja super se osecam ali to zavisi od osobe do osobe.
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2011, 01:51:50 pre podne »

A je l 10 mnogo? ::)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2011, 01:43:49 pre podne »

8h, i nećeš pogrešiti  ;)
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2011, 01:29:14 pre podne »

Interesuje me koliko dugo treba spavati? Imali to nekakve veze sa godinama? Koliko vi spavate i kada se osecate odmorni?

Nisam nista uspeo da pronadjem na forumu osim neke matore teme (koja se kasnije pretvorila u sexualne mastarije pojedinaca, kako mi se na brzinu ucinilo)

Trazio sam i po netu ali svuda se prica razlicito (i verujem da nema magicnog broja, al o5, mozda znate nesto vise?), to ocigledno i nije bas dovoljno istrazeno...

btw, hvala doktorki za tekst na slicnu temu u tekstoteci... :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.