TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:29:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jaka upala listova  (Pročitano 6968 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Januar 21, 2012, 11:21:07 posle podne »

a sad,  bek tu topik!
stefan(bre)e kako su ti listovi?
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #27 poslato: Januar 21, 2012, 07:53:57 posle podne »

Hvala svima na savetima koristice mi svakako...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #26 poslato: Januar 21, 2012, 03:32:55 pre podne »

Ja treniram fudbal i zelim malo da dobijem na misicnoj masi i posebno na brzini (kao i eksplozivnost, okrtnost...) pa zato pitam to...
ako želiš masu treniraj masu,  ako želiš eksplozivnost treniraj eksplozivnost..... Dobro je bazirati  trening na pulsnim zonama %HR,  gde se pogadjabu i neki specifični zahtevi kao aerobna sposobnost,  anaerobni kaacitet,  oizvodnja ktata,  tolerancija laktata,  brzina...
A izrada trenažnih ciklusa je nauka...  To bi trebalo prepustiti profi trenerima....

Nego kako!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Januar 21, 2012, 01:12:09 pre podne »

Ja treniram fudbal i zelim malo da dobijem na misicnoj masi i posebno na brzini (kao i eksplozivnost, okrtnost...) pa zato pitam to...
ako želiš masu treniraj masu,  ako želiš eksplozivnost treniraj eksplozivnost..... Dobro je bazirati  trening na pulsnim zonama %HR,  gde se pogadjabu i neki specifični zahtevi kao aerobna sposobnost,  anaerobni kaacitet,  oizvodnja ktata,  tolerancija laktata,  brzina...
A izrada trenažnih ciklusa je nauka...  To bi trebalo prepustiti profi trenerima....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Januar 20, 2012, 12:19:24 pre podne »

Ma problem je (što me večno ljudi-vetrenjače nerviraju) što se da li si u "kondiciji" shvata kao koliko dugo možeš da trčiš. -.-
Idiotizam! Ako pričamo o stepenu fizičke spreme, on mora da bude specifičan. Drugim rečima, džaba ti sav jog ovog sveta ako se ne navikavaš da budeš sposoban da menjaš izmeĂ°u, stajanja, jog-a, explozivnog sprinta, obavljanja neke specifične akcije (tipa izvoĂ°enja slobodnog udarca isl - ako pričamo o fudbalu)... Fiz sprema je specifična za odreĂ°eni tip sporta, a trening treba da bude dizajniran tako da ti poboljša performanse u njemu. Nije bitno koliko napreduješ u "programu treninga" već kako se to odnosi na tvoju igru.
Bas to,ali je problem sto kod nas to ljudi jos ne shvataju,treneri koji bi to trebali znati nemaju pojma vec teraju igrace na rayne gluposti...Primer 10x1000 m sprint je Blagoje Paunovic trener tad omaldinaca Partizana dao momcima da trce u toku priprema i to ne jednom nego nedeljno 4-5 puta su imali takve treninge...Covek je otisao u dva navrata u inostranstvo da radi i oba puta je oteran posle mesec dana...Takvih ima jos mali milion,tj. 95% trenera u Srbiji radi po principima od pre 40 godina...I onda cujes igrace koji nemaju dovoljno znanja(sto i nije njihov posao,mada bi trebali da se obrauzuju radi sebe) kako lupaju koje kakve gluposti,pocev od toga da se sa Whey Proteinom trujes,preko toga da je Herbalife zakon,do toga da teretana ne valja jer se ukrutis i usporis...Budala koliko hoces,ali dobro,ode ja na drugu temu...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #23 poslato: Januar 19, 2012, 11:38:14 posle podne »

Ma problem je (što me večno ljudi-vetrenjače nerviraju) što se da li si u "kondiciji" shvata kao koliko dugo možeš da trčiš. -.-
Idiotizam! Ako pričamo o stepenu fizičke spreme, on mora da bude specifičan. Drugim rečima, džaba ti sav jog ovog sveta ako se ne navikavaš da budeš sposoban da menjaš izmeĂ°u, stajanja, jog-a, explozivnog sprinta, obavljanja neke specifične akcije (tipa izvoĂ°enja slobodnog udarca isl - ako pričamo o fudbalu)... Fiz sprema je specifična za odreĂ°eni tip sporta, a trening treba da bude dizajniran tako da ti poboljša performanse u njemu. Nije bitno koliko napreduješ u "programu treninga" već kako se to odnosi na tvoju igru.

Upravo tako, svaka rech na mestu.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: Januar 19, 2012, 10:38:21 posle podne »

Ma problem je (što me večno ljudi-vetrenjače nerviraju) što se da li si u "kondiciji" shvata kao koliko dugo možeš da trčiš. -.-
Idiotizam! Ako pričamo o stepenu fizičke spreme, on mora da bude specifičan. Drugim rečima, džaba ti sav jog ovog sveta ako se ne navikavaš da budeš sposoban da menjaš izmeĂ°u, stajanja, jog-a, explozivnog sprinta, obavljanja neke specifične akcije (tipa izvoĂ°enja slobodnog udarca isl - ako pričamo o fudbalu)... Fiz sprema je specifična za odreĂ°eni tip sporta, a trening treba da bude dizajniran tako da ti poboljša performanse u njemu. Nije bitno koliko napreduješ u "programu treninga" već kako se to odnosi na tvoju igru.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Januar 19, 2012, 10:10:22 posle podne »

Od laganog trcanja nema vajde,ja sam mogao da trcim po 12-13 km za 130 min(120-130 min) a kad dodje utakmica treba mi pumpica. :D Lagano trcanje samo za zagrevanje na pocetku treninga 15 min i za lagan relaks na kraju treninga 10 min i naravno ako nisi potrcao duze od 5 dana onda prva 3-4 treninga treba samo lagano da trcis. :) Sve ostalo treba i mora da se radi u sprintu,a sve potrebno za brzinu,explozivnost i snagu ces dobiti u teretani ako budes radio kako treba. :) Sto se tice trcanja,trci sprinteve uz stepenice,sprinteve 10,20,30...100 m nema potrebe da trcis preko 100 m nista,ali to na kratko kidaj...Recimo sklekovi sa pljeskom pa sprint 20 m,uradis 3-5 sklekova sa pljeskom pa sprint trcis 20 m,30 m,40 m...Pored toga imas trcanja sa promenom pravca i ritma,trcis pravo 10 m sprint,pa kod cucnja skreces desno i trcis 5 m sprint,pa kod sledeceg cunja skreces levo i opet 5 m u sprintu,pa onda trcis nazad na pocetak sprint 15 m,ukupno 35 m,to radis sa obe strane,=75 m,kad istrcis sa jedne pa druge strane dobijes putanju koja lici na strelu,ako si me razumeo.To je recimo trcanje koje je pozeljno i desava se na utakmici vrlo cesto ako igras spica,krilo ili beka...Mozes i sam praviti kombinacije po ovom principu,ali gledaj da ne bude trcanje duze od 50-70 m...Imas neke testove brzine sto je najk radio kao propagandu,pogledaj na jutjubu. Inace,ima test brzine koji C. Ronaldo radi sa loptom za 18 s(vidi se da nije radio maksimalno),a ja sam recimo radio to isto za 15,89 s.Naravno nisam brzi od njega,ipak je on to radio kao pokaznu vezbu...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #20 poslato: Januar 19, 2012, 05:44:53 posle podne »

Ja treniram fudbal i zelim malo da dobijem na misicnoj masi i posebno na brzini (kao i eksplozivnost, okrtnost...) pa zato pitam to...

To u najbazičnijem nivou znači da tvoj dodatni trening treba da bude posvećen upravo tome. Ne možeš da tipa svaki dan trčiš laganim tempom neku kilometražu i da očekuješ da će da ti mišići padnu sa neba. Telo će da zaključi da mu trebaju veliki mišići ako mu stvarno nametneš prohteve za tim.

Upućujem te na dve strane - imaš "klasičnu teretana školu" koja zna havarija puno o dobijanju mase, i upućujem te na HIIT kao vid trčanja koje bi trebalo da ti utiče povoljno i na izdržlivost i na explozivnost i na svašta nešto. ;) Uzmi malo guglaj na temu, imaš brda članaka... Upusti se malo u istraživanje, iščitaj šta ko ima da kaže (ALI BIRAJ IZVORE! - ako ima reference obično je pokazatelj da nije nekakva glupost nekog samoproklamovanog gurua) i kreni da guraš.

Ili naĂ°i trenera ako te mrzi da radiš ovo i voljan si da uložiš novce u to.
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #19 poslato: Januar 19, 2012, 04:46:28 posle podne »

Ja treniram fudbal i zelim malo da dobijem na misicnoj masi i posebno na brzini (kao i eksplozivnost, okrtnost...) pa zato pitam to...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Januar 19, 2012, 03:50:28 posle podne »

treba ti dobar trener jer ne znaš kako da stigneš gde bi želeo da budeš...
treba ti i UH i dosta kvalitetnih proteina i kreatin dodatno
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #17 poslato: Januar 19, 2012, 02:07:26 posle podne »

razumeo sam donekle vasa objasnjenja...a tek da kazem vise zelim da pored izdrzljivosti steknem malo i misicne mase i eksplozivan start, a nije mi cilj da mogu dugo da trcim lagano, a kad treba da zasprintam umorim se posle dva sprinta (ja se ne razumem u metabolizam pa ne znam tacno kako organizam reaguje na ubrzan a kako na usporen metabolizam)....
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #16 poslato: Januar 19, 2012, 12:03:57 pre podne »

Možda je neko izračunao da ta smanjenja masa utiče na smanjenje metabolizma.. ali to je baš izvučeno iz konteksta.. ljudi trče silne km pa da im bude smanjen metabolizam, zaista nelogično?

Ali ono što maratonsko trčanje zaista radi jeste da im izgleda slabi srce (smanjuje funkciju leve strane srca)...
http://eurheartj.oxfordjournals.org/content/early/2011/12/05/eurheartj.ehr397.abstract?sid=432bfed2-c6c7-4723-b2b0-e5f921875e0c

o5 specifična adaptacija u neku ruku, samo pravi problemi nastaju kada se prestane sa fizičkom aktivnošću zar ne?  ::) zato su ovi na zapadu malo bolji od nas - ovde se baviš sportom dok si mlad, staneš i trpiš posledice "sportskog srca" isl, dok oni tamo imaju kakve sportske klubove za penzose na kojima se insistira solidno
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #15 poslato: Januar 19, 2012, 12:00:06 pre podne »

Nalazio sma na netu informacije na vise mesta da cesto lagano trcanje moze da uspori metabolizam, smanji srce, smanji misicnu masu (pravi primer - maratonci) pa rekoh da proverim...

za maratonce - ovo što ti OPT reče - tj specifične adaptacije na tip opterećenja za koje se inače i spremaju. Maratonci idu na ekonomičnost. Ne možeš da budeš odran, mišićav i da trčiš 10m/s ako hoćeš da trčiš satima. Sa druge strane sprinteri su ti muscle car. Nema veze što gori brda goriva kad trči kratko. Može sebi da priušti kojih 8 cilindara više od jednog maratonca. :P
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2012, 09:55:47 posle podne »

Možda je neko izračunao da ta smanjenja masa utiče na smanjenje metabolizma.. ali to je baš izvučeno iz konteksta.. ljudi trče silne km pa da im bude smanjen metabolizam, zaista nelogično?

Ali ono što maratonsko trčanje zaista radi jeste da im izgleda slabi srce (smanjuje funkciju leve strane srca)...
http://eurheartj.oxfordjournals.org/content/early/2011/12/05/eurheartj.ehr397.abstract?sid=432bfed2-c6c7-4723-b2b0-e5f921875e0c
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 14 upita.