TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 01:51:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: OPADANJE KOSE  (Pročitano 6368 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2012, 12:52:43 pre podne »

Nije ni od toga. Poznajem 2 osobe koje su GODINAMA unazad na hemiji konstantno i obojica imaju jaku i gustu kosu.

Glavni uzrok gubitka kose je testosteron, a jedini sigurni "lek" gubitku kose je kastracija.
[/quote]

Dobra stvar kod foruma je shto svako moze da iznese sopstveno mishljenje. Losha stvar je shto, na zalost, zaista svako moze da iznese sopstveno mishljenje, koje ce, na josh vecu zalost, neko neiskusan prihvatiti kao neku vrstu istine. Mada, josh uvek manja shteta od one koju namecu medijske kampanje. Istina je negde tamo...

http://www.youtube.com/watch?v=JDZBgHBHQT8
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2012, 11:38:27 posle podne »

 Nije ni od toga. Poznajem 2 osobe koje su GODINAMA unazad na hemiji konstantno i obojica imaju jaku i gustu kosu. [/quote]

Glavni uzrok gubitka kose je testosteron, a jedini sigurni "lek" gubitku kose je kastracija.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2012, 09:20:44 posle podne »

Definitivno ne..tu jedino genetika moze biti u pitanju...sta je sa pradedom ..negde si povukao ;) Sta god da je sigurno nije od gejnera...

Koliko sam ja informisan, nijedan od suplemenata ne sadrži bilo kakve hormone. Gejneri sadrže ogromnu količinu kalorija (800-1200) po jednom napitku, uglavnom iz UH.

Steroidi su već druga priiča, Ako se bockaš sigurno je od toga :-)

Nije ni od toga. Poznajem 2 osobe koje su GODINAMA unazad na hemiji konstantno i obojica imaju jaku i gustu kosu.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2012, 02:52:25 posle podne »

Definitivno ne..tu jedino genetika moze biti u pitanju...sta je sa pradedom ..negde si povukao ;) Sta god da je sigurno nije od gejnera...

Koliko sam ja informisan, nijedan od suplemenata ne sadrži bilo kakve hormone. Gejneri sadrže ogromnu količinu kalorija (800-1200) po jednom napitku, uglavnom iz UH.

Steroidi su već druga priiča, Ako se bockaš sigurno je od toga :-)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2012, 08:40:50 pre podne »

Stres, manjak sna, neadekvatna ishrana, hormonski disbalans mogu izazvati opadanje kose... Manjak proteina, a ne suplementacija mogu dovesti do opadanja kose...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2012, 04:10:19 posle podne »

Opadanje kose moze da izazove stres tj konstantno visok nivo kortizola, nedostatak vitamina i minerala ukoliko si na dijeti a ne suplementirash iste, leti takodje vishe opada kosa, ili neki drugi poremecaj u organizmu (takodje izbegavaj konzerviranu hranu, tj tunjevinu, sadrzi teshki metal zivu).

Uzmi omega 3 caps i merz special drazeje (ima ih u apotekama), multivitaminsku dopunu uz obrok posle treninga i smanji nervozu, ukoliko ti to ne pomogne u narednih mesec dana, a verujem da hoce, tek onda dublje istrazuj izvor problema...

Josh neshto- ako nosish kachket ili neshto slichno, izbegavaj to, onemogucava kozi glave da dishe i takodje moze uticati na opadanje kose, osobito ako nije pamuchni materijal u pitanju...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2012, 04:16:58 posle podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2012, 01:57:27 posle podne »

I ja mislim da ovde namerno pisu da whey nije stetan... Sigurno ti kosa opada od toga, nikada nemoj vise da unosis whey, cak gledaj da izbegavas i prirodnu hranu koja ima proteina...

LOL
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2012, 12:41:31 pre podne »

Pa eto cale ti ima zaliske, tebi kvalitet kose malo losiji i to je to...ali idi kod lekara pa vidi da nije nesto drugo u pitanju bez pominjanja suplemenata jer ce odmah da pripisu da je u tome problem..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2012, 12:19:45 posle podne »

 A, i kod lekara može "obrati bostan" ako mu pomene da koristi suplemente. :D Samo da naiĂ°e na pravog. :)

Ja se juče mojoj zubarki ubio od objašnjavanja da suplementi nisu štetni. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2012, 12:16:49 posle podne »

gejner je kao hrana, ne utiče na lučenje testosterona...  da uzrokuje takve hormonalne promene misliš da bi mogao da se prodaje? naravno da ne.

Dakle ispitaj kod lekara koji su uzroci, jer od gejnera sigurno nije.

Pozdrav
Sačuvana
ludidyukac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2012, 11:34:24 pre podne »

Definitivno ne..tu jedino genetika moze biti u pitanju...sta je sa pradedom ..negde si povukao ;) Sta god da je sigurno nije od gejnera...

a sad najbolje da sam povukao od askurdjela... :D sa slike stare pradeda je isto imao kosu.... mislim imam i ja smo sto je losijeg kvaliteta i dobio sam zaliske ... dobro to ima i cale ... valjda nece mnogo napredovati jbg..
 dobro je da nije od njega :D mada i da jeste sumnjam da bi na pansportovom forumu napisali GEJNER MOZE DA UZROKUJE OPADANJE KOSE !! :D al ajde :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2012, 10:24:18 pre podne »

Definitivno ne..tu jedino genetika moze biti u pitanju...sta je sa pradedom ..negde si povukao ;) Sta god da je sigurno nije od gejnera...
Sačuvana
ludidyukac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2012, 10:08:10 pre podne »

zaboravio sam da kazem da mis se kosa stanjila po celoj povrsini glave i da su se pojavili zalisci ,imam 23 godine i cini mi se da cu sa 25 godina imati goru kosu nego moj cale sa 53 god , koji inace ima sasvim ok kosu za svoje godine.  A sa kevine strane deda ima zbun na glavi sa 70 i nesto godina...
interesuje me da li neki od suplemenata a pogotovu gejner i whey mogu pogorsati stanje ??
hvala
Sačuvana
ludidyukac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2012, 09:58:28 pre podne »

Postovani , idem 4 5 godina  u teretanu i s obzirom na moju gradji i metabolizam uglavnom sam koristio Gainere da bih povecao misicnu masu , e sad zanima me posto sam citao svojstva raznih suplemenata konkretno gejnera , da uticu na povecano lucenje testosterona .
konkretno pitanje  :   Da li gejner moze da uzrokuje opadanje kose odnosno celavljenje ili whey protein ???
posto sam ja poceo celaviti i jako mi je opao kvalitet kose ( osisao sam se na 2 mm ) a niko u porodici nije celav ni sa kevine ni sa caletove strane.
Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 15 upita.