TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 03:19:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MASA I DEFINICIJA ISTOVREMENO - MIT ILI STVARNOST ?!  (Pročitano 20035 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #52 poslato: Jun 04, 2013, 01:46:22 posle podne »

Sta si hteo reci?
On iz dehidriranosti skoci 10ak (pa i 20) kg, a ima preko 100kg krtine, a ti pominjes sa svojih 80kg slanine na 100kg slanine...

Los ti racun...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #51 poslato: Jun 04, 2013, 01:26:07 posle podne »

radim od "100% tvrdim" varijanti, jer svaki čovek je primer za sebe i ima mnogo upućenijih od mene u tematiku, ali na svom sam doživeo da je i te kako moguće.
Ok, prosta matematika kaze za rast suficit, za definiciju deficit!
Ovo je malo plasticna definicija ali drzi vodu, osim ako nisi pocetnik, kada je pocetak vezbanja toliki sok da ne razlikujes sve stvari koje se desavaju organizmu.

Navodili ljudi pre tebe u temi manje vise sve ovo sto sam sazeo i razloge zasto je to tako.

Dakle, ako imas iole pristojnu masu, nisi van forme (ozbiljnijeg staza makar godinu dana), zabluda da radis istovremeno masu i definiciju nece da moze.

Tvoj argument je: "ja na svom primeru..."
OK, onda izlozis svoj primer, slike i ostalo i evo ja cu biti prvi da te pitam za savet kako to izvodis.



@Racunovodja
Gde si nasao da iko ozbiljan radi "klasicnu" masu gde sa 80kg ide na 100kg pa se reze, i jos ako je bez hemije, pa samo da nabaci sala 20kg treba mu dosta vremena.

Moguce da si pobrkao takmicare koji na bini imaju 80kg, dehidrirani i izmuceni. Pa oni samo na retenciji kroz par dana dobiju 10kg vode, ali price o velikoj oscilaciji kilaze skoro svi ozbiljniji takmicari izbegavaju.

Za Denisa Volfa je bilo u najavi da van sezone ima 126-137 kg, a u sezoni 116-117, što mu je takmičarska težina.

I nemoj mi sad pisati da se zaludjujem njime jer mi uopšte nije interesantan i čak mi se i ne dopada kako izgleda.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #50 poslato: Jun 04, 2013, 12:16:46 posle podne »

jeo si 300 grama badema dnevno? wtf? :o

Video sam u Hari Poteru pa reko da probam...


p.s pisao sam 10 puta o tome i necu vise,ponavljam se ko pokvarena sekretarica,ili bolje papagaj. :D
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #49 poslato: Jun 04, 2013, 03:05:07 pre podne »

U svakom slučaju je lik izrezan do bola a sudeći po suvoći kože na slici nije se ni zagrejavao preterano pre slikanja tako da mi se čini da je dehidriran malo.
Ja kad jedem to što si naveo imam problem i takav mi je organizam da jednostavno imam loše rezultate.  :P
Dobijam masu ali uz masnoće a za čudo ne napredujem preterano u snazi.
Jeste da sam Bromatologiju i Medicinsku biohemiju zadnji put otvorio pre 10-ak godina, ali se pomalo sećam par stvari vezanih za deponovanje hranjivih materija koje su usko vezane za ovu tematiku.
Na mišić ne treba gledati samo kao na izvor kontrakcija i snage. On ima višestruku funkciju.
Mišićni rast je u stvari rast rezervnih hranjivih materija.
U medicini ga s razlogom zovu aminokiselinski depo jer je i on izvor energije koji se u odreĂ°enim uslovima koristi(u toku aktivnosti) i zbog tih karakteristika vežbači pronalaze najbolji način da uz suficit hranjivih materija u pravilnom trenutku(npr. onaj čuveni Whey odmah posle treninga) izmanipulišu punjenje tog depoa na uštrb klasičnih masnih naslaga.
Sad, pošto je taj proces do zla boga spor i ima svoje prirodne granice, naravno da je mnogo brže i lakše dobiti veću mišićnu masu uz bogatiju ishranu i nešto masnih naslaga jer uz veću količinu šećera organizam manje koristi protein u biohemijskim procesima već ga skladišti za kasnije kao sekundarni izvor.






Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #48 poslato: Jun 04, 2013, 01:08:19 pre podne »

Nikolic ovo su slike nakon uzimanja diuretika (pred takmicenje ili eventualno tipa 2 nedelje pred da vidi na cemu je), jedino oko cega moze da se raspravlja da li je isao dalje od recimo trena, tipa hgh i ins, ili nije...

Ovakvu suvocu ne mozes da postignes, ma sta god radio sa K/Na ishranom.
Ovde je rec samo o vodi, ne o masti...

Dobro je osvetljenje na slikama, ja dalje mislim da nije nista koristio, ali svako ima pravo na svoje misljenje.
Evo slika nedelju dana posle takmicenja:
Tezina 75.5kg, kalorije povecane sa oko 2000-2200 na skoro 3000




Haha,i tako je mrmot zavio cokoladu u foliju.. Do dve nedelje pred takmicenje cepa deset upola sa lukom i slaninu,a za veceru pizzu i koka kolu,a u zadnjoj nedelji pije caj od koprive kao prirodni diuretik. Ja ga cenim da je ovaj decko samo 2 meseca godisnje cist,tako da toliko na tu temu,a i Bbbbb je rekao sustinu ..
Dakle Nikolic nemoj da te privlace bajke tipa jedi pizzu i bices sa 5% body fatom, jer to ne pije vodu. (Pije ako je teska masinerija oko tebe, ali pred takmicenje itekako mora da se pazi).
Nije to bajka, to je realnost...
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #47 poslato: Jun 04, 2013, 12:29:58 pre podne »

Ja ne mogu da trvdim da je on natural isto kao sto ti ne mozes da tvrdis da nije.
Njegova cela filozofija oko ishrane se vrti oko toga da ne mora da ispadne saban pred prijateljima i devojkom i da jede belo meso i pirinac dok oni uzivaju junku.Ne broji vise kalorije u gram vec odprilike, koliko ce jesti taj dan kad ustane, zavisi od jutranje tezine pa prema tome podesava.
I da, sto je blizi takmicenju gleda da izbaci nepotrebne kalorije iz ulja za kuvanje i tecne kalorije

Haha,i tako je mrmot zavio cokoladu u foliju.. Do dve nedelje pred takmicenje cepa deset upola sa lukom i slaninu,a za veceru pizzu i koka kolu,a u zadnjoj nedelji pije caj od koprive kao prirodni diuretik. Ja ga cenim da je ovaj decko samo 2 meseca godisnje cist,tako da toliko na tu temu,a i Bbbbb je rekao sustinu ..
Dakle Nikolic nemoj da te privlace bajke tipa jedi pizzu i bices sa 5% body fatom, jer to ne pije vodu. (Pije ako je teska masinerija oko tebe, ali pred takmicenje itekako mora da se pazi).
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #46 poslato: Jun 04, 2013, 12:26:11 pre podne »

Nikolic ovo su slike nakon uzimanja diuretika (pred takmicenje ili eventualno tipa 2 nedelje pred da vidi na cemu je), jedino oko cega moze da se raspravlja da li je isao dalje od recimo trena, tipa hgh i ins, ili nije...

Ovakvu suvocu ne mozes da postignes, ma sta god radio sa K/Na ishranom.
Ovde je rec samo o vodi, ne o masti...
« Poslednja izmena: Jun 04, 2013, 12:28:07 pre podne od strane BBBbbb » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #45 poslato: Jun 04, 2013, 12:02:09 pre podne »

Ja ne mogu da trvdim da je on natural isto kao sto ti ne mozes da tvrdis da nije.
Njegova cela filozofija oko ishrane se vrti oko toga da ne mora da ispadne saban pred prijateljima i devojkom i da jede belo meso i pirinac dok oni uzivaju junku.Ne broji vise kalorije u gram vec odprilike, koliko ce jesti taj dan kad ustane, zavisi od jutranje tezine pa prema tome podesava.
I da, sto je blizi takmicenju gleda da izbaci nepotrebne kalorije iz ulja za kuvanje i tecne kalorije
« Poslednja izmena: Jun 04, 2013, 12:14:44 pre podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #44 poslato: Jun 03, 2013, 11:52:46 posle podne »

Pa mogao je da se slika sa zebrom i da ti kaze da je to kengur
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #43 poslato: Jun 03, 2013, 11:49:14 posle podne »

I ovaj sa slike te ubedio da zivi na pici i pljeskavici i ti mu verujes jel ? hahaha.. A verovatno je tip i natural.

P.S. a i ko je ovaj lik uopste ? :D
Aj kako ti kazes.


Pa brate o cemu pricamo ovde ? Tip ima takmicarsku formu,isechen je do bola, i ti mi pricas da jede pice pljeskavice i ostale kojestarije ? Kapiram da si pametan tip, da si steko neko znanje do sada,ali nemoj da nam ispiras mozak sa pricom o slanini i ovakvom body fat-u .. Jesi mu gledao u tanjir sta jede ? Jel si ga gledao kad se bode u guzicu i kada guta winstrol ? Pa sigurno nece to pred tobom da radi.

I ona prica da je svaka kalorija ista samo da se ispuni dnevna doza koju si zacrtao je ista takav bullshit,naravno da je bitno koje kalorije unosis.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #42 poslato: Jun 03, 2013, 11:48:00 posle podne »

I ovaj sa slike te ubedio da zivi na pici i pljeskavici i ti mu verujes jel ? hahaha.. A verovatno je tip i natural.

P.S. a i ko je ovaj lik uopste ? :D
Aj kako ti kazes.
To mi je poznanik iz Australije.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #41 poslato: Jun 03, 2013, 11:44:26 posle podne »

I ovaj sa slike te ubedio da zivi na pici i pljeskavici i ti mu verujes jel ? hahaha.. A verovatno je tip i natural.

P.S. a i ko je ovaj lik uopste ? :D
« Poslednja izmena: Jun 03, 2013, 11:46:46 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #40 poslato: Jun 03, 2013, 11:39:09 posle podne »

jel ovaj na slanini..?
Pa na slanini nije problem, just go keto :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #39 poslato: Jun 03, 2013, 11:38:05 posle podne »

pazi nikolic jelkica na ledjima natural hmm...
A sta je jeo to ne znam.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #38 poslato: Jun 03, 2013, 11:34:26 posle podne »

jel ovaj na slanini..?
Slanina, pica, sladoled, cokoladni sejkovi, hleb i dzem, pljeskavice, uz ostalo.Imao je 75kg na onim slikama gore.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.