TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 08:24:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 184202 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #264 poslato: Novembar 02, 2014, 10:12:30 posle podne »

Nesto nije u redu, ver. nisi lepo merio. 11x6=66 puls/min. To ti dodje u mirovanju...
Pre kada nisam znao kako se radio kardio za skidanje masti vrteo sam pedale sto brze i znojio se kao ludak. Sada se bas malo oznojim po faci i to je to.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #263 poslato: Novembar 02, 2014, 09:12:07 posle podne »

Danas sam vozio bajs sat vremena I merio sam nekoliko puta puls onako kako mi je Pecha preporucio. Svaki put je otkucao 12-13 puta za 10 sekundi.  Sad sam merio cisto da uporedim puls I otkucao je 11 puta. Nekako mi je cudno da je tolika mala razlika, pre bih rekao da ja nesto ne radim kako treba. Danas se nisam ni malo oznojio na glavi dok sam vozio tim tempom, obicno se bar malo oznojim mada je bilo hladnjikavo pa je mozda I do toga.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #262 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:57:36 posle podne »

Dobar je pulsmetar ali mi je to trenutno skupo.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #261 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:50:00 posle podne »

Probacu tako kao sto ste mi rekli pa javljam a I to za puls cu probati. Znaci broj otkucaja za 10 sekundi x 6 je procenat srcanog ritma? Ako sam dobro shvatio.
Tako je, da bi dobio broj otkucaja u 60 sec odnosno 1min. Trudi se da budes sto tacniji i precizniji. Verovatno ima onih koji su protiv toga ali mi ne pada na pamet da kupujem pulsmetar.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #260 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:43:59 posle podne »

Probacu tako kao sto ste mi rekli pa javljam a I to za puls cu probati. Znaci broj otkucaja za 10 sekundi x 6 je procenat srcanog ritma? Ako sam dobro shvatio.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #259 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:31:28 posle podne »

Ne treba da budes zadihan. Treba samo malo brze da dises. Kada si zadihan ne mozes da pricas prirodno, ciljaj da mozes skroz prirodno da pricas dok si na bajsu. Vozi brzinom kao da bi mogao nekih 2h da izdrzis. U ostalom puls vrlo lako izmeris pomocu 2 prsta na vratnoj arteriji za npr. 10sec brojis i pomnozis sa 6. Onda odredi koliko je to % srcanog ritma. To nije 100% ali minimum 95% je sigurno ako uradis sve kako ok, taman da orijentaciono znas gde si. Tako bar ja radim. Kasnije udjes u ritam i kad osetis rad arterije odmah znas od prilike da li radis u zoni 65-70% pulsa....
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #258 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:31:11 posle podne »

Baš kako ti je Marko rekao, zadihanost nije dobar znak...

Dakle, ukratko...a i da ponovim još neke stvari...

KARDIO TRENING JE AEROBNI TRENING( potrošnja kiseonika) NISKOG INTENZITETA( 65-70% od maksimalnog pulsa) I DOVOLJNO DUGOG TRAJANJA.

KARDIO TRENING SE RADI SAMO POSLE TRENINGA SA OPTEREĆENJEM( tegovima) , NE PRE!!!

ŽELJENA ZONA KARDIO TRENINGA JE ONA U KOJOJ NEMA OSEĆAJA PRETERANE ZADIHANOSTI, TJ, ZONA U KOJOJ JOŠ UVEK MOŽEMO DA NORMALNO GOVORIMO, BEZ ZADIHANOSTI.
DAKLE, BEZ ISPRPCLJIVANJA!
Npr. Doк god bez prekida možemo da kažemo- „upomoć, ne mogu više” ;-)

AKCENAT NA OBIM KARDIO TRENINGA...IDEALNO 30-60 MINUTA! SVE PREKO 60 MINUTA JE PROMAŠAJ!

3-6 KARDIO TRENINGA NEDELJNO DOVOLJNOG INTENZITETA I OBIMA JE POŽELJNO U FAZI RADA NA „DEFINICIJI”( SKIDANJE KILAŽE)

« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2014, 11:10:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #257 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:20:54 posle podne »

Ako si zadihan to bas i nije dobro,smanji intezitet.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #256 poslato: Oktobar 31, 2014, 10:08:01 posle podne »

Otprilike tako i vozim, na bajsu u teretani ne rade ekrani pa ne mogu da pratim brzinu, puls i ostalo. Otprilike gledam da vozim toliko brzo da se zadisem ali da mogu da pricam, tako su mi objasnili da treba. Skidanje masti je cilj.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #255 poslato: Oktobar 31, 2014, 09:59:23 posle podne »

27g, 188cm 93kg
Kardio sam tek poceo, odradio sam 3 treninga, tempo malo jaci od srednjeg, 40-50 min. Jedan dan teretana, drugi dan bicikla I tako naizmenicno svaki dan. Za sada mi je tako najbolje da uklopim treninge sa obavezama.
Unosio sam 150-200g proteina dnevno. Vodu tek sad pocinjem da povecavam kolicine da bude onako kao sto si rekao 2,5-4L.
Intezitet kardio treninga ne treba da ti bude veci od 65% od maksimalnog srcanog ritma 45 do 60 minuta u istom kontinuitetu ukoliko je prioritet skidanje masnih naslaga.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #254 poslato: Oktobar 31, 2014, 08:49:35 pre podne »

Rotacije bas i sluze da ubrzas metabolizam...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #253 poslato: Oktobar 31, 2014, 12:53:10 pre podne »

Nisam bas pocetnik u mrsavljenju ali u zdravom mrsavljenju jesam. Vec sam skinuo sa 118 na 87 ali sam nazalost za mesec dana odmora vratio nekoliko kg pa sam se opasuljio da nastavim sa mrsavljenjem ali pravilno I zdravo kako ne bih vratio 3 kg ako pojedem parce pice. Hvala jos jednom na svoj pomoci, pitacu jos ako zatreba.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #252 poslato: Oktobar 31, 2014, 12:46:01 pre podne »

Ok...ti si na početku, polako i strpljivo...

Najbolji put je siguran put...

Ono što volim da kažem svakom početniku je da na startu svega ovoga mora da ispoštuje opšta pravila...ono što važi za sve, bez izuzetaka...

Sa vremenom ćeš učiti o sebi...upoznaćeš samog sebe i način na koji reaguješ na trening i promene u ishrani...

Dakle za sada, bezpogovorno slušaj, isprati( koliko možeš) osnove...a sa vremenom ide ono pravo, detalji...kada do izražaja dolazi individualnost u pristupu treningu i ishrani...

Svi se razlikujemo po mnogim stvarima, brzini metabolizma, telesnoj graĂ°i, brzini napretka u razvoju nekih mišićnih partija, "osetljivosti na trening"...ali sa vremenom ovladaš tajnama svog tela..."treba hteti, treba smeti, pa da vidiš kud se leti"...  ;D

Za sve što ti treba, tu smo...pitaj slobodno...i bez ustezanja...

I ne zaboravi , nijedan sagorevač, niti bilo koji suplement ne može ti dati snagu volje...volje za promenama...to dolazi iznutra...dakle, jasan cilj i prava motivacija...

Ovim ne jačaš i ne menjaš samo svoje telo, već i duh...značiće ti sve ovo na mnogim poljima...

Čovek zadovoljan svojim izgledom je sigurniji u sebe, uspešniji, srećniji...ispunjeniji...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #251 poslato: Oktobar 31, 2014, 12:13:03 pre podne »

27g, 188cm 93kg
Kardio sam tek poceo, odradio sam 3 treninga, tempo malo jaci od srednjeg, 40-50 min. Jedan dan teretana, drugi dan bicikla I tako naizmenicno svaki dan. Za sada mi je tako najbolje da uklopim treninge sa obavezama.
Unosio sam 150-200g proteina dnevno. Vodu tek sad pocinjem da povecavam kolicine da bude onako kao sto si rekao 2,5-4L.
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2014, 12:14:47 pre podne od strane belgrade style » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #250 poslato: Oktobar 31, 2014, 12:08:48 pre podne »

Mislim da mi telo nije bilo u statusu gladovanja jer sam unosio veci broj grama proteina. Probacu sa tim da unosim min 120g UH a maksimum 2g/kg  pa da vidim hoce li kilogrami konacno krenuti na dole posto sada stoje ma sta god radio.

Koliko si visok, težak? Koliko imaš godina?

Da li imaš dovoljan unos vode i toku dana? Kardio?

Ne zaboravi da i previše proteina može da ima efekta "na salo"...tj, na stagnaciju u skidanju kg...(2-2,5 gr po kg, osnova)
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2014, 12:12:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 14 upita.