TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 06:24:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 184167 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #474 poslato: Mart 24, 2015, 11:24:49 posle podne »

Koliko grama ulja, toliko grama "masti"...( najkraće rečeno)...neka hidrati budu na oko 2-3 gr po kg...sa takvim unosom u danima odmora punjenje hidratima i nije neophodno...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #473 poslato: Mart 24, 2015, 11:11:39 posle podne »

Trenira oko 3 meseca, ishrana joj je regulisana u smislu da je izbacila sve sto ne treba jesti.
A jel ok onda da joj proteini budu na 130-160g, masti na tih 37g a hidrate da joj spustim na 180-200g? Ili je i to drasticno? Kad saberem to izadje otprilike od 1570-1770kcal. Pa taman kad "stane" dijeta da ima prostora da ide jos dole do tih 1200kcal.

I jos 2 pitanja: dan punjenja UH da ide preko TDEE? Koliko jedna supena kasika maslinovog ulja ima masti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #472 poslato: Mart 24, 2015, 10:53:37 posle podne »

Pozdrav drustvo, rekoh da ne smaram sa otvaranjem nove teme nego da pitam ovde. Pravim devojci plan ishrane, cilj mrsavljenje. Pa samo da vidite da li sam joj dobro racunao, nesto mi ispadne puno uh po kg.

Visoka je 169cm, ima 64kg. TDEE joj je 2200kcal. Mislio sam da joj oduzmem 750kcal ishranom i jos 250kcal treningom. Ako se dobro secam matematike to ispada otprilike ovako:

50% uh, 725kcal/4=180g uh

35% p, 510kcal/4=130g p

15% m, 220kcal/4=25g m

Trenira otprilike nekih 3-4 puta nedeljno sa tegovima (radi skoro sve vezbe kao ja) + kardio za sada isto 3-4 puta nedeljno.

Napravio bih joj jelovnik po ovoj racunici a jedan dan nedeljno bih joj podigao kalorije do 2200kcal tj do TDEE mada mozda taj dan treba i preko TDEE?

Ako su ove brojke ok vi recite pa cu da okacim i njen jelovnik kad napravim.



Znaš kako, moja preporuka bi bila da sa računicom kreneš od TDEE...tj. 2200 kCal...dakle, prvo računaš makronutrijente na osnovu TDEE, pa onda kalkulišeš sa defictom na račun hidrata dominantno...

To mu doĂ°e oko 275 gr hidrata, 192 gr proteina, masti 37 gr...

Preporuka bi bila...

2-2,5 gr proteina po kg - 130-160 gr proteina

Masti neka budu na 15% od TDEE, dakle oko 37 gr...( ne spuštati masti ispod toga)

E sad hidratima se igramo...čim na hidrate otpada 50% od TDEE iznos je "veliki"...

Neka ne unosi ispod 1200 kcal na dnevnom niovu...a sa deficitom postepeno...bez drastičnih i naglih redukcija...1 nedeljno podići hidrate...

Koliko dugo trenira?
« Poslednja izmena: Mart 24, 2015, 10:55:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #471 poslato: Mart 24, 2015, 10:30:56 posle podne »

Pozdrav drustvo, rekoh da ne smaram sa otvaranjem nove teme nego da pitam ovde. Pravim devojci plan ishrane, cilj mrsavljenje. Pa samo da vidite da li sam joj dobro racunao, nesto mi ispadne puno uh po kg.

Visoka je 169cm, ima 64kg. TDEE joj je 2200kcal. Mislio sam da joj oduzmem 750kcal ishranom i jos 250kcal treningom. Ako se dobro secam matematike to ispada otprilike ovako:

50% uh, 725kcal/4=180g uh

35% p, 510kcal/4=130g p

15% m, 220kcal/4=25g m

Trenira otprilike nekih 3-4 puta nedeljno sa tegovima (radi skoro sve vezbe kao ja) + kardio za sada isto 3-4 puta nedeljno.

Napravio bih joj jelovnik po ovoj racunici a jedan dan nedeljno bih joj podigao kalorije do 2200kcal tj do TDEE mada mozda taj dan treba i preko TDEE?

Ako su ove brojke ok vi recite pa cu da okacim i njen jelovnik kad napravim.

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #470 poslato: Mart 14, 2015, 12:58:27 pre podne »

Imam jos malo problema sa povredom ali radim na tome da sredim i to do kraja, vec mogu skoro sve vezbe da radim punim intenzitetom. Javljam se za 4 nedelje onda da mi kazes kako je najbolje da krenem posle restarta i da ne bih pravio opet iste greske. Hvala svima, od velike ste mi pomoci i za podrsku i za savet. Da odradim ovo mrsavljenje do kraja pa posle da krenemo ispocetka i jurimo titulu Mr. O :-D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #469 poslato: Mart 14, 2015, 12:37:32 pre podne »

Izgubio sam 3-4kg i 8-9cm u slaufu s tim sto sam se za Novu godinu opustio par dana i vratio sigurno 2 cm. Od tada do sada sam skinuo tih 2 i jos 1cm. Kilaza je sve vreme tu negde oko 90-92kg. Onako subjektivno mislim da je najvise sala otislo a vrlo malo ili ni malo misicne mase (bar ja ne primecujem). I za tih 6 meseci sam dobio na volumenu misica i definiciji. Kacio sam slike na ovoj temi pre polaska u teretanu i pre nekih mesec-dva i evo danas sadasnje stanje. Znam i ja da je to sporo ali sam pretpostavljao da je to zbog zasicenja organizma jer sam pre toga skinuo 25kg. Cheat obroke sam imao jako malo (osim u tom periodu oko Nove godine i Bozica). Sada sam bio na nekoj vrsti low carba dok nisam trenirao tih mesec dana i za to vreme sam imao samo 2 cheat obroka (malo veca) ali sam primetio da mi to ne prija pa sam izbacio i to. Sto se tice ishrane jedina zamerka je mozda to sto nisam unosio dovoljno masti ali sam ih unosio, nisam ih skroz izbacio. Oko 0.4g po kg. Ostatak ishrane se sastoji od belog mesa, ribe, jaja, jogurta i mleka (mleko sam sada skroz izbacio a jogurt ponekad), Ele, ovsenih, pirinca i krompira. 2-3 puta sam jeo integralni hleb koji sam sam pravio ali sam i to izbacio. Salate sam jeo redovno a od masti badem, kikiriki, maslinovo i zumance.

"Mnogo babica kilava deca"...

Nadam se da si se oporavio od povrede...da su se treninzi ustalili...mislim da si shvatio suštinu priče...samo polako...

Glavni faktor je vreme...ali i strpljenje...tu smo za sve ostalo...ubaci i sir( sa najmanjim procentom mlečne masti)...opet te vraćam na razlog metaboličkog restarta i jednog od najverovatnijih uzroka stagnacije - premalo hidrata, loše odraĂ°eno punjenje...usporavanje metabolizma...kasno smo neke greške ispravili...ali idemo dalje...neka narednih 6 meseci bude u znaku vidljivih promena...siguran sam da ti ti možeš!!!
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #468 poslato: Mart 13, 2015, 02:48:25 posle podne »

Izgubio sam 3-4kg i 8-9cm u slaufu s tim sto sam se za Novu godinu opustio par dana i vratio sigurno 2 cm. Od tada do sada sam skinuo tih 2 i jos 1cm. Kilaza je sve vreme tu negde oko 90-92kg. Onako subjektivno mislim da je najvise sala otislo a vrlo malo ili ni malo misicne mase (bar ja ne primecujem). I za tih 6 meseci sam dobio na volumenu misica i definiciji. Kacio sam slike na ovoj temi pre polaska u teretanu i pre nekih mesec-dva i evo danas sadasnje stanje. Znam i ja da je to sporo ali sam pretpostavljao da je to zbog zasicenja organizma jer sam pre toga skinuo 25kg. Cheat obroke sam imao jako malo (osim u tom periodu oko Nove godine i Bozica). Sada sam bio na nekoj vrsti low carba dok nisam trenirao tih mesec dana i za to vreme sam imao samo 2 cheat obroka (malo veca) ali sam primetio da mi to ne prija pa sam izbacio i to. Sto se tice ishrane jedina zamerka je mozda to sto nisam unosio dovoljno masti ali sam ih unosio, nisam ih skroz izbacio. Oko 0.4g po kg. Ostatak ishrane se sastoji od belog mesa, ribe, jaja, jogurta i mleka (mleko sam sada skroz izbacio a jogurt ponekad), Ele, ovsenih, pirinca i krompira. 2-3 puta sam jeo integralni hleb koji sam sam pravio ali sam i to izbacio. Salate sam jeo redovno a od masti badem, kikiriki, maslinovo i zumance.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #467 poslato: Mart 13, 2015, 01:30:10 posle podne »

Polako...slazem se sa Dusanom...treba tu jos mnogo rada, istrajnosti...ali bez krajnosti i nerealnih ocekivanja...i sam si video sta se desava kad pretras - povrede, pad imuniteta i sl.

I da...i ja bih postavio isti pitanje kao Systemyc...kolko je kg otislo u tih 6 meseci? Koliko je od toga bilo salo, a koliko misicna masa, onako subjektivno?

Cilj bi trebalo da bude: gubitak 5 - 10% početne težine za 6 - 8 meseci. To najčešće znači gubitak od 0.5 kg( akcenat na masno tkivo) nedeljno. To je gubitak težine "najbolji za zdravlje".

Sam prosudi koliko si u tome uspeo...da li je bilo jo-jo efekta?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #466 poslato: Mart 13, 2015, 01:27:18 posle podne »

Nesto ne radis  kako treba...Za 6 meseci je malo 8-9 cm po struku...Moja zena radi rotaciju trenutno bez nula ,zavrsila cetvrtu nedelju , vaga pokazuje 1.5 kg manje i 6 cm manje u struku i 2 po butinama...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #465 poslato: Mart 13, 2015, 01:23:41 posle podne »

Mnogo je malo 3-4kg za to vreme ako si sve vreme držao tu dijetu gde ima 2 nule, i gde su UH skoro rigorozni. Jel si junkovao,bolje da okacis ovde tvoj jelovnik pa da stručni ljudi prokomentarišu i da isprave to.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #464 poslato: Mart 13, 2015, 01:21:03 posle podne »

Izgubio sam nekih 3-4kg i oko 8-9cm u tom donjem delu stomaka tj slaufu.
U principu sam se trudio da izgubim sto manje kg a da sto vise izgubim na obimu tog donjeg dela stomaka i da skinem salo uopsteno. U poslednje vreme jako slabo sve to ide pa sam napravio pauzu koja ce biti te neke 4 nedelje pa cu onda opet na dijetu. Sad kad nesto razmisljam posle Dusanovog posta, mislim da ce i kilaza morati dole bar jos 5 kg da bih pokusao da skinem i taj donji stomak koliko god se ja trudio da ne idem ispod ovih 90kg.
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #463 poslato: Mart 13, 2015, 12:57:31 posle podne »

Koliko si izgubio za tih 6 meseci ?
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #462 poslato: Mart 13, 2015, 12:49:53 posle podne »

Nemaš ti nešto preterano sala na donjem delu stomaka, on ti je u skladu sa ostalim delovima tela.Jednostano se nastavi držati dijete i kad spustiš procenat masti i taj donji deo stomaka će biti manji.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #461 poslato: Mart 13, 2015, 12:40:33 posle podne »

Od kako sam krenuo u teretanu, znaci nekih 6 meseci sam bio na deficitu 500kcal, rotacijama i onoj 1, 2, 3 dijeti. Pre toga na nekim glupim sa kojima sam izgubio dosta kg ali i misicnu masu.
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #460 poslato: Mart 13, 2015, 12:36:09 posle podne »

Na kojoj si dijeti bio ?

Imaš sličnu genetiku kao ja,meni se taloži na donjim leĂ°ima i bokovima.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 14 upita.