TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 12:42:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 184125 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #549 poslato: Maj 05, 2015, 08:40:55 posle podne »

Pa s obzirom da su to oni "pocetni" kg koji se najlakse skidaju ocekivao sam bar malo vise.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #548 poslato: Maj 05, 2015, 07:24:46 posle podne »

Ne treniram vec nekih 5 dana a sigurno necu do ponedeljka krenuti. Jel greska ostati na rotacijama a ne trenirati? Pitam to zbog toga sto sam tek 15 dana na njima a skoro pola je bez treniranja. Mislim da nisam bas dobro objasnio ali cilj mi je da nastavim da mrsavim pa cak i samo ishranom. Da ne pravim pauzu. Skinuo sam 3 kg za 15 dana mada mislim da i nije neki uspeh s obzirom da nisam imao ni jedan jedini cheat.
A kolko bi ti za 15 dana da skines? Odlican napredak.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #547 poslato: Maj 05, 2015, 07:14:35 posle podne »

Ne treniram vec nekih 5 dana a sigurno necu do ponedeljka krenuti. Jel greska ostati na rotacijama a ne trenirati? Pitam to zbog toga sto sam tek 15 dana na njima a skoro pola je bez treniranja. Mislim da nisam bas dobro objasnio ali cilj mi je da nastavim da mrsavim pa cak i samo ishranom. Da ne pravim pauzu. Skinuo sam 3 kg za 15 dana mada mislim da i nije neki uspeh s obzirom da nisam imao ni jedan jedini cheat.
« Poslednja izmena: Maj 05, 2015, 07:16:49 posle podne od strane belgrade style » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #546 poslato: Maj 05, 2015, 10:24:53 pre podne »

Masti neka budu na oko 0,6 gr po kg...hidrati oko 2 gr po kg...proteini 1,5-2 gr po kg...

Taman ce ova nedelja posluziti kao "metabolicki restart"..."kvalitet u ishrani" i nema razloga za brigu...ali moras biti svestan cinjenice da je trening kljucna stvar u celoj prici...tako da sto je pre moguce "back to gym"...  ;)
« Poslednja izmena: Maj 05, 2015, 10:36:44 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #545 poslato: Maj 05, 2015, 07:12:05 pre podne »

Slavisa, da li da smanjujem uh na rotacijama posto ne treniram ove nedelje? 135 0 270 135 0 135 270. Proteini i masti sam mislio da mi ostaju isti ali za uh nisam siguran.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #544 poslato: April 22, 2015, 02:58:47 posle podne »

Hvala Slavisa na tekstu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #543 poslato: April 22, 2015, 01:10:24 posle podne »

Mnogo stvari se vezuje za bubuljice...mleko i mlecni proizvodi, slatkisi - cokolada, hormonski status...( mada ima dosta zabluda),nekada i lokalizacija moze ukazati na izvor problema...

"Šta izaziva akne?

O koži

Odmah ispod površine kože nalaze se male lojne žlezde. Ove žlezde proizvode loj (sebum) koji kožu održava elastičnom i glatkom. Sićušne pore (otvori) na koži omgućavaju sebumu da izaĂ°e na površinu kože. Kroz ove pore rastu i dlake. U periodu adolescencije luči se mnogo više sebuma nego u detinjstvu. To se dešava zbog hormonalnih promena u pubertetu koje podstiču lojne žlezde. Po pravilu, što više sebuma proizvodite, koža će vam biti masnija i imaćete teži oblik akni. Neke osobe proizvode više sebuma od drugih.

Blage do umerene akne - miteseri, male bubuljice
Neke pore mogu postati blokirane (začepljene). Ovo se dešava kada sićušni komadi mrtve kože dospeju u pore. Možete videti čepove koji blokiraju pore kao sitne tačke zvane komedoni (miteseri svetle ili tamnije boje). Tamna boja mitesera je zbog kožnog pigmenta, a ne prljavštine kako neki misle. U većini slučajeva, akne ne napreduju dalje od ovog blagog oblika.

Sebum se tada nakuplja ispod začepljenih pora. Možete to videti kao male tačkice zvane bubuljice ili papule. U nekim slučajevima, akne ne napreduju dalje od ovog blagog do umerenog stadijuma kada možete videti nekolicinu malih bubuljica i mitesera.

Umeren do težak oblik akni - veće akne i upala
Zarobljeni sebum je idealno mesto za život i razmnožavanje bakterije zvane Propionibacterium acnes. Ova bakterija u manjem broju normalno živi u našoj koži i ne šteti organizmu. Ipak, ako se u velikom broju namnoži u zarobljenom sebumu, imuni sistem može reagovati i izazvati upalu. Ako doĂ°e do upale, okolna koža postaje crvena, a akne postaju veće i ispunjene gnojem (pustule). Ponekad pustule mogu postati još veće i dobiti oblik malih nodula i cisti.

Svaka upaljena bubuljica će na kraju zarasti. U nekim slučajevima, oblast oko kože koja je bila upaljena ostaje tamnije boje i nekoliko meseci nakon upale (postinflamatorna hiperpigmentacija). TakoĂ°e, na mestu upaljene akne često ostaje mali udubljeni ožiljak na koži. Ti mali ožiljci se često ne gube u potpunosti i kod starijih osoba predstavljaju znak da su nekada imale upaljene akne.

ReĂ°i uzroci akni
Gore opisano je uzrok skoro svih slučajeva pojave akni. Retko, odreĂ°ene bolesti kod devojaka i žena mogu prouzrokovati pojavu akni, ili ih pogoršati. Na primer, sindrom policističnih jajnika i stanja koja uzrokuju stvaranje viškova muškog hormona u jajnicima ili nadbubrežnoj žlezdi. Ova stanja osim akni izazivaju i druge simptome, kao što su proreĂ°ivanje kose na temenu, preteran rast malja lica i tela (hirzutizam) i druge probleme. Još jedan redak uzrok akni je izlaganje halogenovanim ugljovodonicima (jedinjenja koja mogu biti prisutna kod obavljanja nekih profesija).

Šta može pogoršati akne?

Progesteronske kontraceptivne pilule pogoršavaju akne.

Kod žena, hormonalne promene usled menstrualnog ciklusa mogu izazvati razbuktavanje akni.

Gusta ili masna šminka može pogoršati akne. Ipak, većina kozmetičkih sredstava ne utiče na akne. Šminkom možete pokriti neke manje akne.

Čačkanje i istiskivanje akni može izazvati dalju upalu i ožiljke.

Preterano znojenje ili vlažna sredina mogu pogoršati akne. Na primer, redovan rad u kuhinji. Veće količine znoja verovatno doprinose začepljivanju pora.

Akne se mogu pojaviti ispod tesne odeće, zategnutih grudnjaka, uskih ogrlica i dr. što izaziva konstantno trenje kože.

Neki lekovi mogu da pogoršaju akne. Na primer Fenitoin kojim se leči epilepsija, steroidnih krema i masti koje se upotrebljavaju kod ekcema. Ne prekidajte prepisanu terapiju ako sumnjate da vam pogoršava akne, ali obavestite svog lekara. Možda će vam biti odreĂ°ena druga terapija.

Anabolički steroidi (koje upotrebljavaju bodibilderi) mogu da pogoršaju akne.

Neka istraživanja ukazuju na to da ishrana koja sadrži dosta šećera i mleka može da pogorša akne, ali ovo još nije sasvim naučno utvrĂ°eno.

Mitovi i zablude o aknama


Nedostatak lične higijene ne izaziva akne. U stvari, preterano pranje može da ih pogorša.

Stres ne izaziva akne.

Akne nisu samo obična kožna infekcija. Uzrok je složena interakcija hormonskih promena, sebuma, preteranog razmnožavanja inače bezopasnih bakterija, zapaljenja itd. (opisano gore). Akne ne možete dobiti od druge osobe - nisu zarazne.

Nećete izlečiti akne tako što ćete piti velike količine vode.

Ne postoji dokaz da sunčanje pomaže u uklanjanju akni.

Neki veruju da medicina ne pomaže kod akni. To nije istina. Lečenje obično daje dobre rezultate ako se pravilno sprovodi.

Nega kože za osobe sa aknama

Ne perite kožu preterano. Dva puta dnevno je normalno za većinu osoba. Koristite blagi sapun i mlaku vodu (veoma topla ili hladna voda mogu pogoršati akne). Ne trljajte snažno dok perete kožu prekrivenu aknama. Ne koristite abrazivne sapune, sredstva u vidu granula ili sredstva za piling. Umesto toga, koristite samo mekani peškir i ruke. Preterano pranje i ribanje može da izazove veće upale i da pogorša akne.
Antiseptična sredstva za čišćenje mogu biti od pomoći
Neka sredstva za lečenje akni koja se primenjuju direktno na kožu (topijski preparati), mogu isušiti kožu. Ako do ovoga doĂ°e, koristite neparfimisanu hidrantnu kremu. Ne upotrebljavajte masti ili masne kreme jer mogu začepiti pore.
"

« Poslednja izmena: April 22, 2015, 01:12:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #542 poslato: April 22, 2015, 01:06:33 posle podne »

A to hahaha, to definitivno nije problem. Srecno ozenjen :-)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #541 poslato: April 22, 2015, 01:04:54 posle podne »

Nije pubertet haha. 28.
:) ima jos jedna dijagnoza osim puberteta, ali nije tema vezana za ishranu :)))
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #540 poslato: April 22, 2015, 01:02:45 posle podne »

Nije pubertet haha. 28.
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #539 poslato: April 22, 2015, 01:01:51 posle podne »

Hvala Slavisa. Znaci, jogurt ostaje kad nisam na nuli ali da racunam i uh iz njega. A jel se dobro secam da je povecan unos mlecnih namirnica krivac za bubuljice? Meni su pocele samo na celu u poslednje vreme i to non stop. Kako jedna ode tako druga dodje. Povezao sam sa povecanim unosom jogurta ali nisam bas siguran za to.
koliko ti rece da imas godina? :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #538 poslato: April 22, 2015, 01:00:22 posle podne »

Hvala Slavisa. Znaci, jogurt ostaje kad nisam na nuli ali da racunam i uh iz njega. A jel se dobro secam da je povecan unos mlecnih namirnica krivac za bubuljice? Meni su pocele samo na celu u poslednje vreme i to non stop. Kako jedna ode tako druga dodje. Povezao sam sa povecanim unosom jogurta ali nisam bas siguran za to.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #537 poslato: April 22, 2015, 12:47:36 posle podne »

Slavisa, da li je meni na mrsavljenju puno 1l jogurta 1%mm dnevno + 250g Ella? Pitam zbog secera iz jogurta... Sledece sto me interesuje je da li da racunam u uh i to sto 1l jogurta ima oko 40g uh? Ima vise uh nego proteina... Ono sto me takodje kopka je i to da li da onda izbegavam jogurt na nuli uh? Rekoh malo da promenim izvor proteina, malo mi je dosadilo meso ali nisam bas siguran koliko je jogurt dobar jer mi se cini da dobijam non stop bubuljice po celu od kako sam poceo da ga pijem u vecim kolicinama.


Eh...

"MLEČNI PROIZVODI ZA VITAK STAS

Američki naučnici nedavno su ustanovili da mleko i mlečni proizvodi ne samo da ne goje, već mogu da pomogne u mršavljenju. Prekomerno gojazni ljudi, koji su tri puta dnevno jeli mlečne proizvode, brže su gubili masne naslage sa stomaka od onih koji su držali dijetu bez mlečnih proizvoda.

Ustanovljeno je da kalcijum iz mleka povećava sposobnost organizma da sagori masnoće, dok mlečni proteini dodatno podstiču sagorevanje naslaga.

Nutricionisti savetuju osobama koje žele da imaju vitku liniju: kada kasno uveče osetite glad, popijte veliku čašu obranog mleka. Proteini koje sadrži neće uticati na gojaznost, a bićete siti.
"

Nisu svi šećeri isti...GI za laktozu( mlečni šećer) je oko 48, GI za punomasno mleko je oko 40, za obrano oko 30, za punomasni jogurt oko 35, za jogurt od obranog mleka oko 15...ali opet podeliti litar mleka ili jogurta na "nekoliko doza" neće mnogo "cimati" pankreas, još ako su tu izvori dijetnih vlakana, zdrave masti i proteini, nema razloga za brigu( u obroku uz mleko, jogurt, sir)...tako da samo za sebe mleko, ili jogurt mogu imati tako negativnu konotaciju( ako je to jedina namirnica u obroku), ali uz ostale namirnice u obroku "rizik" je svakako manji...

Kad si na "nuli" i laktoza se racuna...dakle, tih dana je no, no!

A i jos ovo...

"Fermentisani mlečni proizvodi ili kiselo-mlečni proizvodi (jogurt, kiselo mleko, voćni jogurt) su proizvodi nastali fermentacijom laktoze pod dejstvom bakterija mlečne kiseline (BMK).  Fermentisani mlečni proizvodi predstavljaju prehrambenu namirnicu bogatu hranjivim materijama u odgovarajućem odnosu i lako dostupnu za ljudski organizam. U svom sastavu imaju sve komponente mleka, koje mogu biti uvećane koncentrisanjem ili obogaćene raznim dodatcima. Primenjeni fermentativni procesi menjaju sastav mleka. Mlečno-kiselinska fermentacija utiče na stvaranje mlečne kiseline iz lakotoze, masnih kiselina iz mlečne masti i aminokiselina iz proteina.

Fermentacija se odvija pod dejstvom bakterija mlečne kiseline (BMK) koje su prirodno prisutne u mleku, ali se dodaju i kao starter kulture (jogutrne maje). Prisutne BMK svojom aktivnošću poboljšavaju svarljivost prizvoda, iskorišćenje kalcijuma i sprečavaju aktivnost patogenih mikoroorganizama. Sigurne ste  na reklamama čuli za dobre i loše bakterije. Dobre bakterije u našem organizmu stvaraju i održavaju ravnotežu mikoflore probavnog trakta.

Svest potrošača o potrebi za zaštitom i poboljšanjem zdravlja uticala na širenje industrije fermentisanih mlečnih proizvoda i obezbedila dobru prihvaćenost ovih proizvoda.

U industrijskoj  proizvodnji fermentisanih mlečnih proizvoda, fermentacija se vrši dodavanjem termofilnoh startera (jogurtne kulture, maje za jogurt) Strepetococcus thermophilus i Lactobacilus bulgaricus. Na deklaraciji proizvoda možete pročitati koja je starter kultura (jogurtana kultura) korišćena za fermentaciju.

Metaboločka aktivnost nevedenih starter kultura izaziva brojne promena u mleku tokom fermentacije. Količina laktoze se smanji za 30% i pretvara u mlečnu kiselinu. Time osobe netolerantne na laktozu mogu bez problema da koriste ove mlečne proizvode. Stvorena  mlečna kiselina podstiče peristaltiku creva, poboljšava resorpciju kalcijuma i fosfora. Mlečna kiselina produžava trajnost proizvoda, a nastali diacetil i acetaldehid mu daju karakterističan ukus i aromu. TakoĂ°e se i proteini mleka delimično razgraĂ°uju do niskomolekularnih peptida i amninokiselina (valin, histidin, serin i prolin), ali generalno se može reći da starter kultura imaju malo izraženu proteolitičku aktivnost, koja ne utiče na nutritivna svojsta proizvoda, već mu daje aromu i teksturu.

U toku fermentacije askorbinska kiselina se razgraĂ°uje u visokom procentu kao i B6 i B12 vitamini, dok A i D vitamini ostaju uglavnom sačuvani. Smanjuje se pantenolska kiselina i vitamin B1, a povećava količina holina i folne kiseline.
"

Mada...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html

I jogurt i sir su odlicno resenje...a laktoza se racuna naravno!
« Poslednja izmena: April 22, 2015, 12:49:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #536 poslato: April 22, 2015, 12:18:52 posle podne »

Slavisa, da li je meni na mrsavljenju puno 1l jogurta 1%mm dnevno + 250g Ella? Pitam zbog secera iz jogurta... Sledece sto me interesuje je da li da racunam u uh i to sto 1l jogurta ima oko 40g uh? Ima vise uh nego proteina... Ono sto me takodje kopka je i to da li da onda izbegavam jogurt na nuli uh? Rekoh malo da promenim izvor proteina, malo mi je dosadilo meso ali nisam bas siguran koliko je jogurt dobar jer mi se cini da dobijam non stop bubuljice po celu od kako sam poceo da ga pijem u vecim kolicinama.
« Poslednja izmena: April 22, 2015, 12:22:21 posle podne od strane belgrade style » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #535 poslato: April 22, 2015, 12:15:34 posle podne »

Podigni i proteine bar na oko 140-160 gr dnevno, hidrati neka bar duplo vise, masti oko 45-55 gr...

Sve su to kalorije...

Dakle, ako se spustamo na taj suvoprani nivo kalorija...od TDEE ti treba oko 50% na hidrate, 35% na proteine i 15% na masti...dakle, to su tvoje potrebe za energijom na dnevnom nivou u skladu sa nivoom fizicke aktivnosti...( BMR x PAL)

A 1 gr proteina ima oko 4kCal, isto vazi i za 1 gr hidrata, dok 1 gr masti ima oko 9 kCal...

Nisu sve kalorije iste, zato uvek predlazem orijentaciju veznu za gram nekog makronutrijenta po kg telesne mase...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 15 upita.