TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 09:38:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 184204 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #789 poslato: Februar 01, 2016, 06:34:58 posle podne »

Ja od potisaka za ramena najviše volim stojeći potisak isred glave, to je osnovna vežba kao i čučanj,mrtvo dizanje i bench i smatram da ga treba raditi.


+1

Radim i potisak ispred i potisak iza glave, jedne nedelje jedan-druge nedelje drugi i tako u krug. Nema potrebe za izbacivanje ove vežbe bilo da se radi ispred ili iza glave, kad se čovek adektavno zagreje i radi pravilno mogućnost za povredu je svedena na minimum :) U ostalom, osnovna je vežba i uvek bi je preporučio kao prvu vežbu na treningu za ramena :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #788 poslato: Februar 01, 2016, 04:12:20 posle podne »

Da, stojeći ispred glave i radim.

@Nenade, jel ova vežba ista kao i obrnuti pek dek?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #787 poslato: Februar 01, 2016, 04:03:57 posle podne »

Ja od potisaka za ramena najviše volim stojeći potisak isred glave, to je osnovna vežba kao i čučanj,mrtvo dizanje i bench i smatram da ga treba raditi.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #786 poslato: Februar 01, 2016, 03:53:13 posle podne »

Evo slike, samo sto je ona previse podigla sake, njih pozicioniras nize, a laktove se trudis da dizes sto vise.


po meni je potisak za ramena gubljenje vremena, ali dobro...
ja bih radio letenje, jednoručno letenje na sajli, prednje letenje, letenje u pretklonu i pekdek

Ovo je individualni sport i ne postoji vezba koja je gubljenje vremena, samo vezbe koje lose radimo ili nam genetika jednostavno nije dobra za taj deo pa nam se cini da je vezba losa, a ustvari lose genetske predispozicije koce stvar.

Ja prvi retko radim potisak, ali milioni ljudi izvodi tu vezbu, kako je onda ona gubljenje vremena..?? Pogotovo kad je fokus na max.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #785 poslato: Februar 01, 2016, 03:47:07 posle podne »

po meni je potisak za ramena gubljenje vremena, ali dobro...
ja bih radio letenje, jednoručno letenje na sajli, prednje letenje, letenje u pretklonu i pekdek
Gubljenje vremena? Tu raste snaga, koja je potrebna i za druge vezbe, a ne jebavanje sa bucicama od 8kg... Potisak sa bucicama radim od kad idem u teretanu i mislim da su mnogo ojacala bas zbog toga, pa grudi lagano radim sa velikim kilazama...
« Poslednja izmena: Februar 01, 2016, 03:49:05 posle podne od strane Funtunjerović Ivan » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #784 poslato: Februar 01, 2016, 03:32:47 posle podne »

@Nenade, vazi, a jel mozes da mi okacis sliku te vezbe sa konopcem za zadnje rame?

@Katler, a sto je gubljenje vremena? Millitary press je vezba koja se preporucuje pored benca, mrtvog i cucnja.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #783 poslato: Februar 01, 2016, 03:03:57 posle podne »

Zavisi, moras da uklopis tako vezbe da na jednom treningu pogodis sve glave ramenog pojasa.

Idemo nekom logikom da je prednji deo najjaci, dakle odradices potisak ispred glave, za srednji deo letenje i povlacenje do brade siroki hvat i za zadnje letenje u pretklonu i povlacenje konopca :)

Krenuo bih sa vezbama za srednji deo ramena jer uglavnom bas taj i zadnji deo fali vezbacima usled loseg polozaja pri izvodjenju vezbi za grudi.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #782 poslato: Februar 01, 2016, 11:39:46 pre podne »

Vazi Nenade. Grudi i ledja cu po 5 vezbi, biceps 4, triceps 4, prednja loza 4-5, zadnja loza 2-3, i trapez 1, listovi 2 i ramena 5. Jel to sve ok? Za ramena ne nam da li da radim sva 3 letenja na istom treningu? Radio bih stojeci potisak, vucenje do brade i sad ta letenja, da li svako letenje po jedan trening ili sva 3 na istom? I za rotatore bih ponekad ubacio...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #781 poslato: Februar 01, 2016, 10:05:43 pre podne »



@Nenade, jel ima zamena za hek? Zadnja loza- sedeci ili stojeci naizmenicni pregib, mislim da to nemam u teretani... Sleganje ramenima radim inace sa bucicama od po 20kg mada mogu i sa vecim ali ovo je po 12 ponavljanja. Mogu i sa sipkom bez problema, nisam bas pocetnik :) Trapez "samo" ta jedna vezba?

Pa ne postoji klasicna zamena jer je to cucanj pod nagibom, nije moranje raditi ga, vise sam to rekao kao primer. Menjaj stavove kod cucnjeva i prese, ubaci sisi cucanj, penjanja na kocku, kombinuj vezbe.

Sto se zadnje loze tice primoran si da se snalazis sa tim sto imas, improvizuj.

A trapez odradi koju seriju vise, nije potrebno puno vezbi obzirom da taj misic stimulises i kroz druge vezbe, a i nije preterano veliki.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #780 poslato: Februar 01, 2016, 01:22:00 pre podne »

Sa moje strane neće biti negodovanja za belanca. Ipak belance sadrži samo proteine, ne može da naškodi ako se poveća. Naravno, gledaću da ubacujem i meso u tom obroku.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #779 poslato: Februar 01, 2016, 01:13:05 pre podne »

1 belance ima oko 3-4 gr proteina, celo jaje oko 7-8( u zavisnosti od klase)...u obroku posle treninga bih iskreno( znam da sigurno neću naići da "odboravanje") duplirao broj belanaca...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #778 poslato: Februar 01, 2016, 01:01:55 pre podne »

@Dušane, nemam... ma probaću hek, radio sam ga samo 2-3 puta i to ko zna da li je bilo pravilno. Radio sam ga na početku treniranja i bilo mi je teško da podignem težinu od poda koja mi je posle bila taman da radim. Ali valjda sam ojačao haha probaću
@Slaviša, po koliko onda, 7-8?

Edit: sad vidim da sam pogrešno napisao u prvom obroku. Jedno celo i 4 belanca.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #777 poslato: Februar 01, 2016, 12:49:19 pre podne »

Pocecu da pisem ishranu po danima ovde da bi ste mi ukazali na greske ukoliko ih eventualno budem pravio

Rotacije su u pitanju...
Ponedeljak: 200g uh

obrok 1: 100g ovsenih sa 200ml mleka, 4 cela jaja i 1 belance, vitamin C
obrok 2: 200g piletine i kupus salata sa maslinovim uljem
obrok 3: (pre treninga) 200g piletine i 50g pirinca
trening, posle treninga kreatin i posle 20-30min obrok 4
obrok 4: (posle treninga) 5 belanaca i 75g pirinca, vitamin C
obrok 5: 75g kikirikija i 400ml jogurta

Malo bih više poentirao na belanca u obrocima gde su prisutna...u obroku 5 bih ipak dodao sir, umesto jogurta...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #776 poslato: Februar 01, 2016, 12:46:44 pre podne »

Znam ja odličnu zamenu za hek samo ako imaš pilates loptu :D



Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #775 poslato: Februar 01, 2016, 12:31:44 pre podne »

@Cvetko, nekad je meso, nekad belanca.

@Nenade, jel ima zamena za hek? Zadnja loza- sedeci ili stojeci naizmenicni pregib, mislim da to nemam u teretani... Sleganje ramenima radim inace sa bucicama od po 20kg mada mogu i sa vecim ali ovo je po 12 ponavljanja. Mogu i sa sipkom bez problema, nisam bas pocetnik :) Trapez "samo" ta jedna vezba?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 14 upita.