TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395656 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 02:07:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 184162 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #849 poslato: Februar 26, 2016, 05:19:31 posle podne »

Radis kardio? Samo se ti zezaj, ima spadnes!  ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16771


« Odgovor #848 poslato: Februar 26, 2016, 05:10:15 posle podne »

Sve zavisi sta je cilj tog kardio treninga ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #847 poslato: Februar 26, 2016, 01:58:32 posle podne »

Hvala na savetu, inace mi je problem zbog vremena da odradim kardio 4 puta nedeljno tako da ne moram da se nerviram ako ne stizem svake nedelje po 4 puta. :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #846 poslato: Februar 26, 2016, 01:48:24 posle podne »

Moje misljenje je da nema potrebe raditi kardio vise od 3 puta nedeljno po 30-40min,ako je vec ishrana maksimalno regulisana i radis dobre treninge sa tegovima rezultati ce sigurno doci a preterivanjem sa kardiom mozes rizikovati da izgubis i dobar deo misicne mase..
Sačuvana
Nenad Glisovic
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #845 poslato: Februar 11, 2016, 03:51:00 posle podne »

Kardio (bajs) sam ove dve nedelje po 3 puta po 30min nedeljno vozio a od sledece ubacujem i 4. put s tim sto ce to biti HIIT. Vremenom cu kako ulazim u kondiciju tih 30min bajsa povecavati. Mada ako je potrebno mislim da bih mogao i odmah bar na 40min
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 03:55:00 posle podne od strane belgrade style » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #844 poslato: Februar 11, 2016, 03:32:58 posle podne »

...uvek ima razlicith misljenja...a istina, nekakao bude izmedju, zato uvek cujmo vise misljenja...kao i uvek u zivotu...polazna tacka svih dijeta je deficit na racun ishrane( manipulcije hidratima) i treninga...tako da si sigurno u deficitu  ;)

Btw...kako stojis sa kardio treningom? HIIT? Sprintevi?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #843 poslato: Februar 11, 2016, 12:08:32 posle podne »

Uzimam inace 15g dex (jednu veliku supenu kasiku, ravnu) uz whey (Scitec) ali sada ga ne uzimam jer sam pre 2 dana dobio neki suplement od ortaka koji je otisao u inostranstvo pa da ne baci (krenulo me od pocetka godine sa tim dobijanjem supsa haha) ali nije iz PS pa necu da reklamiram. U svakom slucaju, pije se pre treninga i sadrzi kreatin, dex, malto, taurine itd... Jedna doza sadrzi oko 10g uh. Kreatin sam prestao da pijem, napravio sam pauzu i taman pijem sad ovo pre treninga. http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html Ovaj sam kreatin pio do sada.  Pa sam mislio da napravim pauzu dok ne popijem ovaj pre-workout (oko mesec dana) i onda da nastavim jos mesec dana sa ovim Dymatize.

Link- Vidim da on u tekstu govori da na low uh ne treba dizati masti. Mada ih ja svakako ne dizem iznad 0.8-0.9 u tim danima. I iskreno, ni ne brojim kalorije a vidim da on kaze da se svakako mora biti u deficitu. Ja se vodim time da ako su mi makrosi kako treba da ne moram da brinem o broju kalorija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #842 poslato: Februar 11, 2016, 02:03:37 pre podne »

Cetvrtak: 50g uh, oko 220g p i oko 90g masti

obrok 1: 4 belanca i 3 cela, vitamin C
obrok 2: 200g piletine i mesana salata sa maslinovim uljem, 25g kikirikija
obrok 3: 200g piletine i mesana salata sa maslinovim uljem
trening i merica whey, dex i kreatin
obrok 4: 200g piletine, 30g pirinca, vitamin C
obrok 5: 50g kikirikija i pola Ele

e sad, ja racunam i uh iz dex i kikirikija... jel nesto od ta 2 ne bih trebao da uracunam u tih 50g?

Neko će reći da se dex posle treninga ne računa...hm, ja kažem sve svarljivo od hidrata se računa...dakle, sve osim vlakana...

Koliko dex uzimaš? 15 gr?

Inače, jedan lep tekst o logici rotacija...

http://www.bodybuilding.com/fun/wescott4.htm
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #841 poslato: Februar 10, 2016, 10:47:36 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #840 poslato: Februar 10, 2016, 09:39:40 posle podne »

Vala nacrtao si ga i objasnio svaka čast. Sada sam ukapirao (valjda).
220-29god=191
Da kažemo da je puls u mirovanju 60, to je 191-60=131
Srčana rezerva je 131.
50% je ~ 125 puta
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #839 poslato: Februar 10, 2016, 08:57:22 posle podne »

Cetvrtak: 50g uh, oko 220g p i oko 90g masti

obrok 1: 4 belanca i 3 cela, vitamin C
obrok 2: 200g piletine i mesana salata sa maslinovim uljem, 25g kikirikija
obrok 3: 200g piletine i mesana salata sa maslinovim uljem
trening i merica whey, dex i kreatin
obrok 4: 200g piletine, 30g pirinca, vitamin C
obrok 5: 50g kikirikija i pola Ele

e sad, ja racunam i uh iz dex i kikirikija... jel nesto od ta 2 ne bih trebao da uracunam u tih 50g?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #838 poslato: Februar 10, 2016, 08:37:28 posle podne »

Nisam te samo shvatio kako je 50% rezerve 130 ako je rezerva 140.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #837 poslato: Februar 10, 2016, 09:08:43 pre podne »

Ma nema veze, ima nas dosta.

Mislio sam na merenje ujutru, kad ustanem. Pa da se vremenom kako se trenira smanjuje broj otkucaja u minuti. Ili sam pogresno zapamtio? A merim sa 3 prsta na vratu.

Sto se tice kardia, ja sam cifru dobio racunanjem.
220-29=191
70% od 191 je 133
133/6=22

a vidim da se poklapa tacno sa tabelom koju si okacio.

Ishrana- pa bilo bi glupo da do sada bar te osnove nisam savladao :) ali mora jos tu dosta da se uci. Lakse mi je da napisem ovde pa ako neko primeti neke greske da me ispravi. Da ih ne ponavljam a da sam ubedjen da radim kako treba.

Ako treniraš tegovima, uvek gledaj da treniraš ne više od pulsa za srčanu rezervu više od 50%. Idealno oko 40%. Bilo koji faktor koji podiže puls (pretreniranost u anaerobnom obimu, aerobnom pred treningu, obiman obrok, povišena telesna temperatura, anemija, dehidratacija i ostalo) odraziće se na nedostatak snage. Telo ima svoj max minutni volumen srca, i bilo koji faktor koji krade procente od ovog volumena znači pokretanje mehanizma za odbranu što u ovom slučaju znači smanjenje perfuzije kapilarnog protoka kroz mišiće sa zatvaranjem ovih malih krvnih sudova. Dakle ako srčanu rezervu već na nešto trošiš, znaj da telo želi da te baci na postelju i time smanjih povećan zahtev. Ovo ti je osnova zašto je važno za zdravlje imati veliku srčanu rezervu. Tamo gde bolest obara one u lošoj formi, sportista prevazilazi!

srčana rezerva ti je onaj razmak izmeĂ°u pulsa u mirovanju i maksimalno mogućeš pulsa u naporu. Što veći razmak to je bolje. Dakle, dva glavna faktora u ovome su mladost i sportska utreniranost.

Hm, pre svega hvala na odgovoru. Ali mislim da nisam dovoljno strucan da sve ovo shvatim :)
Puls u mirovanju se meri u toku dana kad sam smiren ili odmah ujutru cim otvorim oci? Maksimalni puls da izmerim odmah posle neke jace serije sa tegovima ili ? Srcanu rezervu racunam tako sto od max pulsa oduzmem puls u mirovanju? I onda od te cifre 40-50% treba da mi bude puls dok treniram sa tegovima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #836 poslato: Februar 10, 2016, 02:40:48 pre podne »

A kako si radio kardio? Niski intenzitet? Oko 70% od max pulsa? HIIT? Trajanje? Učestalost treninga( koliko puta nedeljno)? Radio si kardio posle treninga sa opterećenjem? Koliko ti obično traje trening sa opterećenjem? Intenzitet? Koliko puta nedeljno? Hm...pretreniranost?

Eh, ne bi trebalo robovati zabludama...i kardio trening ima niz svojih prednosti...čak i u periodu rada na povećanju mišićne mase...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/poveanje-miine-mase-i-kardio.html

Mada treba čuti više mišljenja...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kardio-trening-sve-to-treba-da-znate.html

« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 02:53:03 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #835 poslato: Februar 10, 2016, 12:16:38 pre podne »

Ok, iskopiracu ovo pa cu staviti tamo.  Da, da sve kako treba. Sto se tice kardia vrlo retko, samo leti u periodu definicije i mnogo mi teze pada kardio od tegova.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 14 upita.