TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 08:51:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Unos proteina-Velika prevara?  (Pročitano 31547 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #23 poslato: Septembar 04, 2012, 02:02:37 posle podne »

+ kiseli kupus pun NO  ;) 
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #22 poslato: Septembar 04, 2012, 01:54:26 posle podne »

Hahah stefane sta je lose u sarmi? Osim sto je od mlevenog mesa pirinca i kupusa, msm da to jedes i ti ne? :-D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #21 poslato: Septembar 04, 2012, 01:48:48 posle podne »

ja ne mogu da verujem kako neki ljudi uglavnom klinci robuju svemu sto vide i cuju...oni ce pre pojesti neku junetinu skuvanu u vodi bez zacina pojesti sirovu papriku i malo obarenog pirinca i krompira zato sto to radi neki pro bb umesto da od svih tih namirnica naprave vrhunsko jelo i da uzivaju.npr sarme ,punjene paprike ,tikvice ,.jedu isljucivo belo meso i kuvaju oslica ( stresem se kad se setim kad sam probvao kuvanog oslica) i treniraju kao zene...(ops da ne uvredim nezniji pol ali tako se kaze,mada znam par devojaka koje treniraju jace od 80 posto muskaraca )
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #20 poslato: Septembar 04, 2012, 01:41:19 posle podne »

Ne znam gde vi zivite,ja mogu na prste da nabrojim likove koji jedu sta stignu a dobro izgledaju,sto neko rece mezomorfe.I uvek se spominju takvi likovi i onda neko kaze ovaj jede pastetu a dobro izgleda pa cu i ja tako..Isto tako znam milion njih sto provode godine u teretani,cak i neke trenere a vade se na metabolizam kako ne mogu da dobiju na masi.To sto nemaju dovoljno proteina i kompleksnih hidrata nema veze to je nebitno.Ishrana je ipak kljuc uspeha,a vi se bildujte pitama i sarmama a pozeljne bi bile i slikice da vidimo sta sarme rade. ;)
nemaš problema. evo još par nedelja, pa ti okačim sliku - ja inače pičim po sarmi i punjenim paprikama prilično često. Posle mene možeš i ti okačiti svoje slike, da vidimo ko je dobio više mišića ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #19 poslato: Septembar 04, 2012, 01:41:13 posle podne »

pa `mesto elle koristim ,sramota me da kazem domaci sir mesan sa belim kukruznim brasnom ili ti takozvanu cicvaru ;) a sto se tice ponavljanja 3 serije po 5 sa bukovim trupcima i onda finisiram 2 serije do otkaza sa hrastovim ;D ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #18 poslato: Septembar 04, 2012, 01:39:36 posle podne »

ma jok... ne može to tako, gde ti je Ella sir uveče da ti hrani mišić dok spavaš?!?
koliko trupaca kolko ponavljanja? jel to neki tvoj program? kad ću videti rezultate sa tim trupcima?

@Ironman
Neke stvari mi nisu sad jasne?  ako nas ovde uce(na forumima,casopisima,knjigama itd) da je protein osnovna gradivna materija misica,sta onda veganima omogucava rast misica? razumem da je potreban niz godina da se postigne telo zeljenog izgleda itd...ali da li je moguce da kontinuitet treninga na njihovoj ishrani omoguci rast misica?
Evo nek ti Monika odgovori na to pitanje. I ja se pitam isto...

Kad je u pitanju mamina ishrana :) Studen sam i nmg da sebi omogucim svaki dan pravilnu i zeljenu hranu,oslanjam se na menzu a dorucak i uzine sam pravim,jednostavno nemam ni mogucnosti ni novca uz studiranje da pravim sebi 3 kvalitetna obroka :( Ali povrh svega,na kevinoj kuhinji dobro sam napredovao,nzm da li u pitanju cinjenica da sam tek krenuo malo intenzivinije da treniram,ali slazem se sa ironmanom...3 jaca obroka,jak trening,i sve ok :) pozdrav svima
taj rad  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #17 poslato: Septembar 04, 2012, 01:39:18 posle podne »

Ne znam gde vi zivite,ja mogu na prste da nabrojim likove koji jedu sta stignu a dobro izgledaju,sto neko rece mezomorfe.I uvek se spominju takvi likovi i onda neko kaze ovaj jede pastetu a dobro izgleda pa cu i ja tako..Isto tako znam milion njih sto provode godine u teretani,cak i neke trenere a vade se na metabolizam kako ne mogu da dobiju na masi.To sto nemaju dovoljno proteina i kompleksnih hidrata nema veze to je nebitno.Ishrana je ipak kljuc uspeha,a vi se bildujte pitama i sarmama a pozeljne bi bile i slikice da vidimo sta sarme rade. ;)
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #16 poslato: Septembar 04, 2012, 01:36:49 posle podne »

Glasam za janjetinu, prsut, sir, kajmak...... i ove trupce naravno! :D :D
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #15 poslato: Septembar 04, 2012, 01:35:30 posle podne »

@Ironman
Neke stvari mi nisu sad jasne?  ako nas ovde uce(na forumima,casopisima,knjigama itd) da je protein osnovna gradivna materija misica,sta onda veganima omogucava rast misica? razumem da je potreban niz godina da se postigne telo zeljenog izgleda itd...ali da li je moguce da kontinuitet treninga na njihovoj ishrani omoguci rast misica?

Kad je u pitanju mamina ishrana :) Studen sam i nmg da sebi omogucim svaki dan pravilnu i zeljenu hranu,oslanjam se na menzu a dorucak i uzine sam pravim,jednostavno nemam ni mogucnosti ni novca uz studiranje da pravim sebi 3 kvalitetna obroka :( Ali povrh svega,na kevinoj kuhinji dobro sam napredovao,nzm da li u pitanju cinjenica da sam tek krenuo malo intenzivinije da treniram,ali slazem se sa ironmanom...3 jaca obroka,jak trening,i sve ok :) pozdrav svima
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Septembar 04, 2012, 01:33:51 posle podne »

ili jos bolje kad bi svaki dan bila neka slava... cvarci,prsuta ,slanina sarme, pecenje (raznih vrsta),pa UH u vidu torti i kolaca.. ;D ;D ;D
pa onda malo odmoris pa onda izpremestas 5 kubika hrastovih trupaca pa da vidis kako se raste. ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #13 poslato: Septembar 04, 2012, 01:29:19 posle podne »

kilo janjetine svaki dan i valjanje trupaca iz sume svaki dan i ima da budes ko zver...  ;D ;D ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #12 poslato: Septembar 04, 2012, 01:19:51 posle podne »

Ne slažem se. Postoje izuzeci, ali ne u tolikom broju da bi postali pravilo.
Ovaj prvi deo sa veganim nije se odnosio na tebe, već na Moniku, nisam quotovo... sry

Uvek se uzimaju za primer komšije, cimeri, ortaci iz kraja - momci koji NISU opterećeni gramima i mililitrima u 6 obroka dnevno, koji JESU na kevinoj hrani, momci koji se bave sportom godinama, idu u teretanu u kontinuitetu godinama, vode zdrav život i imaju (možeš zamisliti?!) mišiće/low bf%. I onda ih neko posle toliko života u sportu krsti kao da su ultra talentovani mezomorfi, genetski frikovi koji mogu tako jer im je priroda naklonjena, i da je to osnovni preduslov i razlog zašto su oni napredovali + da su izuzeci. Pa nemojte me zajeba****.... Ti i takvi JESU IZUZECI u smislu da su jedini posvećeni sportu i treningu duže godina.

Samo nemojte tvrditi da je za napredak u teretani NEOPHODNO 6-7 obroka dnevno, jer je to stvarno notorna budalaština. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2012, 12:56:06 posle podne »

Mozda su oni pojedinci koji napreduju od vazduha i vode?!

Ja nisam ni naveo da se ne moze napredovati bez proteina (surutka, meso) vec navodim da na klasicnoj svakodnevnoj ishrani napreduju samo pojedini kojih je vema malen br.
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2012, 12:55:12 posle podne »

Ja isto imam dosta primera sa kevinom kuhinjom sto su puno napredovali, cak znam 2 cimera 1 trenira kajak jede sta hoce fornete hleb pastetu, kevine ruckove, telo isklesano pije prot,kre,no, treninzi hard core, ovaj drugi dize tegove ide u teretanu pije iste supl, pazi na ishranu kuva bukvalno sve na vodi pazi maximalno na ishranu, a telo pa vidi se da ide u teretanu ali naspram ovog kajakasa koji ima i trbusnjake i masu ma perfekcija, je nista.. Tako da ne znam izgleda je sve u hc treningu i suplementima, naravno da ne treba imati krs ishranu ali ne znam bas da li je potrebno 2g p/kg..
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2012, 12:32:59 posle podne »

kako onda objašnjavaš mišiće kod veganskih bodibildera? Postoji i njihov zvanični sajt na kome su fotografije raznoraznih likova koji ne konzumiraju meso i životinjski protein, a imaju mišiće http://www.veganbodybuilding.com/?page=bios
Kako su ovi likovi na sajtu imali napretka, ako je za napredak neophodan surtukin protein/životinjski protein?  

Za sve ostale će uvek postojati izgovori da su oni koji bolje napreduju od njih genetski superiorniji, imaju više para za suplemente ili hemiju, ili imaju bolje uslove za trening... 

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 14 upita.