TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 02:57:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja u vezi za benč presom  (Pročitano 3173 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2023, 08:48:30 pre podne »

Pozdrav,verovatno si mislio na powerlifting,jer je weightlifting neka druga kategorija.Sto se potencijala tice,svakako da imas,samo treba biti strpljiv i uporan.
Pec tear ili pucanje grudnog misica se moze desiti i ako imas najbolju tehniku na svetu,ustvari hocu da kazem da pucanje misica nema veze sa losom tehnikom.Do pucanja misica uglavnom dolazi kada covek dize umoran ili kada hoce da digne vecu tezinu nego na sta su mu se zglobovi,ligamenti,misici naviknuti.Recimo kao kad bi ti sad probao da gurnes 200kg x 1 ponavljanje.Svakako je veci rizik da dode do pucanja misica ako radis sa tegovima nego na masinama,ali osnove svakako mozes izgraditi sa tegovima,a ako ti je takmicenje cilj onda pogotovo  tj ja bih ti samo onda predlozio da predes na masine ako ti je cilj rekreativni sport.Tegovi i masine plus dizanje sa sopstvenom telesnom tezinom je dobitna kombinacija. ;)

Hvala puno na odgovoru ! Da baš sam mislio na powerlifting. Takođe imam jedno pitanje u vezi tezine ja sam odakativno negde izmedju 22-24 posto sala nije to strasno po meni s obzirom da nemam stomak i ostalo ali ni trbusnjake, da li mislis da bih znatno izgubio na snazi ako bih se spustio na nekih 90-93 kg? Visok sam 185 btw. Išao bih na neki kalorijski deficit od 500 kalorija dnevno.
Nema na cemu i drugi put! ;)
Ne verujem da bi izgubio puno snage,samo radi to postepeno,nemoj odjednom ili za par dana da izgubis tih 7-8kg nego postepeno i promisljeno,pocinjes polako sa kalorijskim deficitom a trening pokusavas da odrzavas te tezine koje sad dizes i kad dostignes zeljenu kilazu onda polako mozes poceti sa jacanjem. ;)
Sačuvana
rekreativac125
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2023, 05:50:18 posle podne »

Pozdrav,verovatno si mislio na powerlifting,jer je weightlifting neka druga kategorija.Sto se potencijala tice,svakako da imas,samo treba biti strpljiv i uporan.
Pec tear ili pucanje grudnog misica se moze desiti i ako imas najbolju tehniku na svetu,ustvari hocu da kazem da pucanje misica nema veze sa losom tehnikom.Do pucanja misica uglavnom dolazi kada covek dize umoran ili kada hoce da digne vecu tezinu nego na sta su mu se zglobovi,ligamenti,misici naviknuti.Recimo kao kad bi ti sad probao da gurnes 200kg x 1 ponavljanje.Svakako je veci rizik da dode do pucanja misica ako radis sa tegovima nego na masinama,ali osnove svakako mozes izgraditi sa tegovima,a ako ti je takmicenje cilj onda pogotovo  tj ja bih ti samo onda predlozio da predes na masine ako ti je cilj rekreativni sport.Tegovi i masine plus dizanje sa sopstvenom telesnom tezinom je dobitna kombinacija. ;)

Hvala puno na odgovoru ! Da baš sam mislio na powerlifting. Takođe imam jedno pitanje u vezi tezine ja sam odakativno negde izmedju 22-24 posto sala nije to strasno po meni s obzirom da nemam stomak i ostalo ali ni trbusnjake, da li mislis da bih znatno izgubio na snazi ako bih se spustio na nekih 90-93 kg? Visok sam 185 btw. Išao bih na neki kalorijski deficit od 500 kalorija dnevno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2023, 05:17:54 posle podne »

Pozdrav,verovatno si mislio na powerlifting,jer je weightlifting neka druga kategorija.Sto se potencijala tice,svakako da imas,samo treba biti strpljiv i uporan.
Pec tear ili pucanje grudnog misica se moze desiti i ako imas najbolju tehniku na svetu,ustvari hocu da kazem da pucanje misica nema veze sa losom tehnikom.Do pucanja misica uglavnom dolazi kada covek dize umoran ili kada hoce da digne vecu tezinu nego na sta su mu se zglobovi,ligamenti,misici naviknuti.Recimo kao kad bi ti sad probao da gurnes 200kg x 1 ponavljanje.Svakako je veci rizik da dode do pucanja misica ako radis sa tegovima nego na masinama,ali osnove svakako mozes izgraditi sa tegovima,a ako ti je takmicenje cilj onda pogotovo  tj ja bih ti samo onda predlozio da predes na masine ako ti je cilj rekreativni sport.Tegovi i masine plus dizanje sa sopstvenom telesnom tezinom je dobitna kombinacija. ;)
Sačuvana
rekreativac125
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2023, 02:38:30 posle podne »

Pozdrav svima imam 100kg 22 god i evo aktivno treniram nekih 5 meseci, pre nego sto sam krenuo sa teretanom prakticno nisam trenirao nista sem rukometa od 15-17 godine.
Imam par pitanja
Za relativno kratak period sam došao od benča od 80x9 do toga da danas mogu da uradim 105x8 sa pravilnom formom dakle sekund zadrske na grudima i full lock out kao i duboki cucanj od 130x2. Da li bi ste vi iskusniji medju vama rekli da ovo moze da bude indikacija dobrog napretka i eventualnog potencijala da se kasnije oprobam u sportu kao sto je weightlifting?
Zadnjih par nedelja se tripujem oko toga da cu dobiti tkz. pec tear i video sam par klipova od kojih mi je iskreno bila muka :D. Moje pitanje jeste kakva je sansa da se to desi ako imam okej tehniku izvodjenja i ako sam prirodan?
Takodje ako je rizik veci bez obzira na formu da li je okej da izbacim benč i da radim grudi na mašinama, pošto u mojoj teretani bučice idu samo do 35kg ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 15 upita.