TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 11:28:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hronični gastritis  (Pročitano 3244 puta)
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #7 poslato: April 29, 2013, 05:33:51 posle podne »

Hvala vam puni i javim se.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: April 26, 2013, 09:12:36 pre podne »

Ok. Kreatin ne treba kombinovati sa lekovima protiv bolova ( NSAIL ) i sa diureticima, to cisto da znas, sto se tice ranisana tu nema problema.

Ako ima jos mesta za napredak onda odlozi uzimanje kreatina. Posto mozes da ispratis finansijski uzimaj whey ujutru i posle treninga pa se javi za neko vreme, ali nemoj zanemariti ishranu.

I imaj na umu da ti alkohol pogorsava simptome i usporava napredak.

Sve najbolje
Sačuvana
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #5 poslato: April 25, 2013, 04:18:45 posle podne »

Za vreme terapije uzimao sam neksijum, a u drugoj terapiji  mi je doktor promjenio na omeprol. Sada s vremena na vreme uzimam ove jeftinije lekove kao što su ranisan ili ranitidin jer i oni mi pomognu. Ja bi pokušao još sa proteinima, mislim da im nisam dao dovoljno vremena, a i treniram tek šest mjeseci i opet sam zadovoljan sa svojim napredkom. Mislim ako počnem da uzimam i jednu mjericu ujutru i nastavim sa uzimanjem jedne posle treninga nebi trebalo biti problema. Ako bi došlo do nečega javim vam se i hvala vam puno na savjetima.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 25, 2013, 11:06:04 pre podne »

U principu, dok si na terapiji ne bi trebalo da uzimas kreatin, medjutim, ako uzimas samo povremeno od lekova onda moze da dodje u obzir. Sta uzimas od lekova?
Kada je kreatin u pitanju, desava se da ga ljudi teze podnose, imaju digestivne smetnje od njega pa to eventualno moze da dovede do pogorsanja tvojih simptoma.
Sačuvana
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #3 poslato: April 24, 2013, 07:27:22 posle podne »

Ne zelim da lazem ali to nisu male kolicine. Jeste da je to nekada jednom mesečno ali nekada zna da se zareda od 2-4 puta mesečno. Svestan sam da treba da ga izbacim iz upotrebe ali mi smo takav narod i kod nas se mnogo slavi, jede i pije. Eto ja sam hranu uspio prilagoditi sebi i svome zdravlju i sada se puno bolje osećam, pokusaću i alkohol da izbacim jer osećam da mi smete. Ja sam imao strasne bolove i pomisljao sam na najgore. Nije mi bilo jasno da može toliko da boli, a da sam ja živ, čak je puno i psihički uticalo na mene, a sada sam stvarno ok. U te tri godine dok sam imao bolove neznam da li sam tri meseca napravio pauzu i da nisam pio lekove. Sada ih ponekada pijem, posle konzumiranja teže hrane ( retko je jedem ali desi se  ili alkohola )ali to je stvarno puno reĂ°e. Tako da sam razmišljao o creatinu ali me nešto strah. Ako bi bilo bolje da nastavim samo sa proteinima pa neka ide malo sporije nema veze. Do sada sam pio jednu mjericu, ako bi smio dve nebi bilo loše. Poslušao bi vaš savjet u svakom slučaju, puno vam hvala.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 24, 2013, 04:20:37 posle podne »

Pozdrav Sinisa,

drago mi je da se bolje osecas. Promenio si celokupni nacin zivota ( a to je ujedno najbolja terapija ), sada zivis zdravije i to se odmah oseti. Hronicni gastritis je stanje koje narocito reaguje na losu ishranu, a na drugoj strani je vezbanje, koje podstice varenje hrane pa otud i olaksanje tegoba. Drugo, protein sa svoje strane ima ulogu.
Moram samo skrenuti paznju na alkohol, verovatno to i sam znas, treba ga izbegavati i narocito u velikim kolicinama koje pominjes. Ako i sam mislis da su to ne bas male kolicine, onda definitivno treba da smanjis odnosno izbacis iz upotrebe.

Da li sada imas nesto od lekova u terapiji?
Sačuvana
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #1 poslato: April 22, 2013, 07:15:07 posle podne »

Pre tri godine doktor mi je ustanovio hronični gastritis. Prije toga sam u većim količinama konzumirao jaču hranu ( razna mesa sa roštilja i sl. ) alkohol i zbog toga sam imao strašnih problema sa želudcom. U nekim trenucima svašta mi je padalo na pamet koliki su bolovi bili. Tada sam imao 106 kg, odradio sam dve terapije lekova ali čim ih prestanem piti nastavilo bi se isto. Okrenuo sam način života skroz, smanjio sam hranu, alkohol, počeo sam jesti zdraviju hranu, sa dijetama, trčanjem i u te tri godine smršao sam 20 kg. Malo mi je bilo bolje ali opet sam imao s vremena na vreme probleme. Otprilike prije 6 mjeseci počeo sam da idem u teretanu i savjetovao sam se sa vama za vhey protein i počeo sam uzimati optimum nutrition protein i mogu vam reći da sam se posle kraćeg vremena počinjao osjećati bolje. Da li je to uopšte moguće? Ne mogu da vjerujem da su se svi oni silni bolovi smanjili? Sada se pridržavam ishrane, treniram redovno, često trčim, čak ponekada konzumiram i alkohol i to ne baš u malim količinama ali bol više nije ista ja se osjećam puno bolje. Sada bi krenuo korak napred i volio bi da mi vi pomognete kao i prvi put. Interesuje me da li bi ja smio uzimati creatin? Unapred zahvalan.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 15 upita.