TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:36:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko često proveravate svoje zdravlje?  (Pročitano 26324 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #93 poslato: April 14, 2012, 10:56:47 posle podne »

I probaj da smanjiš koka kolu (2x2l nedeljno je mnooogo). Ako baš moraš popi jednu čašu svaki drugi dan, čisto da te želja mine. Ali najbolje bi bilo da je izbaciš. Možda da je zameniš cocktom (takodje u malim količinama)....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #92 poslato: April 11, 2012, 03:05:17 posle podne »

Hipotireoza značajno utiče na metabolizam svega pa i masti.. ono što možeš da pokušaš da uradiš to je da unosiš više morkse ribe, a da na salate stavljaš kašiku dve maslinovog, repicinog ili lanenog ulja. Jedi puno povrća naročito spanaća, kelja, prokelja i blitve. TakoĂ°e, možeš uzeti neki suplement sa omega 3 MK.
Drugo, treabaju ti antioksidansi i ako ne uzimaš neki mutivitamin onda bar uzmi selen i C vitamin.
Treće, aktiviraj se koliko možeš.
Sačuvana
marko357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #91 poslato: April 11, 2012, 01:10:43 posle podne »

pridržavam se zdrave ishrane koliko mogu...
zadnje vreme (neka dva meseca) za doručak ovsene u 90% slučajeva, najčešće 4-5 kašika potopljenih u jogurt, bez belanaca ( iakovidim da ih svi preporučuju uz pahuljice...) ponekad ih umesto jogurta skuvam u vodi do ključanja, sačekam da se ohlade, stavim malo cimeta, mada tad nema nikakvog ukusa, ali jedem jer znam da je zdravo. Mleko sam totalno izbacio iz ishrane, kao i jaja, prvenstveno jer mi se ne isplati bacati žumanca kada bi ih jeo na kilo a i kažu da nisu zdrava i da goje. Nekad umesto pahulja uzmem heljdine pogačice u zdravoj hrani, ili ovsene/lanene pločice/kukuruzne kockice100gr.
uleti poneka voćka u toku dana, ili jabuka ili narandža, 1-do dve. Kako kad kivi. Limunadu s vremena na vreme menjam sa Coca Colom zero, koju "smaknem" dve dvolitre nedeljno.
Pirinač običan beli kuvan, 50-70 grama dnevno(dosta ga češće jedem nego krompir) pomešam sa tunom iz konzerve, naravno prvo ocedim ulje. malo posolim i ukus je dobar.
nekad jedem sardinu(iako znam da je ona manje"vredna" jer nema toliko proteina, ali ipak i jeftinija je) ili oslića zavisno šta imam, skuša minimum jednom u dve nedelje... zadnjih 10ak dana krkam i pileće belo ne teflonu sa trunku ulja, po 100 gr po obroku uz salatu ili pirinač (skrobne UH ne unosim posle 18h). Jedem povrće tu i tamo kolko stignem, salate, rotkvice, cveklu, šargarepu, crni luk.
Pasulj, samo prebranac, kuvani ne podnosim, kako kad grašak sa junetinom.
Masnoće najčešće unosim kroz kikiriki, bademe i ponekad lešnike, semenke, suncokret, nekada uzmem i laneno seme pomešam u jogurtu s pahuljicama.

Uglavnom, unesem najčešće 3-4 srednja obroka, i dva meĂ°u, manja količinski. Trudim se da unosim što više proteina, ali obično to bude, 1-1,5 gram po kg težine. (1,77 m - 82 kg).
Mislim da mi i nisu povećane potrebe organizma za belančevinama jer nemam intenzivne treninge, ne treniram u teretani, već pomalo kući onako za svoju dušu, da smršam. Od euthyroxa- sam malo živnuo, pokrenuo me je, par kila sam smršao videćemo za dalje.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #90 poslato: April 11, 2012, 12:31:29 posle podne »

Ne valjaju ti masnoće, ostalo ok. Imaš malo dobrog holesterola, a puno lošeg....
Kako se hraniš?
Sačuvana
marko357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #89 poslato: April 11, 2012, 09:48:05 pre podne »

jesu li moji rezultati loši? (slika)
uz to imam i hipotireozu :(
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #88 poslato: Oktobar 08, 2011, 09:24:25 posle podne »

Zvaćemo Vukšu Kalimero ;)

Da, i meni je ta slika prvo bila u glavi ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #87 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:25:17 posle podne »

Zvaćemo Vukšu Kalimero ;)
Što radiš, radiš za sebe i to se vrlo često ne poklapa sa očekivanjima ili planovima drugih itd.. uglavnom mi svakako nismo odgovorni za tuĂ°a osećanja niti viĂ°enja stvari tako da u tom smislu nepravda postaje veoma relativan pojam...
Ali da ne filosofiram previše - trening u šake i isteraj džine ;)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #86 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:25:41 posle podne »

mene samo boli nepravda :)

nepravda ce uvek da postoji, ponekad je dovoljno promeniti ugao posmatranja nekih stvari, i staviti se u poziciju suprotne strane, ili zamisliti nekog bliskog u situaciji koju ne opravdavamo, i stvari onda drugachije izgledaju- neshto shto inache dozivljavash kao nepravdu u nekim situacijama bi itekako opravdao ;)

druga stvar je shto neke situacije u datom momentu deluju kao "loshe", a kad prodje neko vreme shvatimo da su bile najbolje moguce od onog shto je moglo da se desi, ili da smo, bash zahvaljujuci toj nepravdi postali bolji, jachi, pravedniji- samim tim i zadovoljniji sobom- jer posedujemo osobine koje toliko cenimo, zar ne? :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #85 poslato: Oktobar 07, 2011, 08:41:02 pre podne »

mene samo boli nepravda :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #84 poslato: Oktobar 07, 2011, 01:35:46 pre podne »

Bravo ako je tako :) najludje je to shto je u zivotu jako malo stvari vrednih nervoze, mada i reaktivnost nervnog sistema zavisi od hormona iliti medijatora emotivnih reakcija, tako da smo i fizioloshki donekle predodredjeni da reagujemo na ljude i dogadjaje na osoben nachin :) mentalno zdravlje, pored fizichkog je i jako bitno i jedan od chinilaca i uslova fizichkog zdravlja :)

... a, mozak je plastičan i podložan vežbanju, npr biofeedback... pa onda autogeni trening etc  8)
try to relax *  :)

daaa, bash tako :) mogla bih esej napisati na tu temu, hmmm, kad prodje takmichenje posveticu se malo vishe tim temama na forumu :) thanx ;)

i slazem se sa Danijelom definitivno, Robert ima sjajne stavove, Vuksa vishak testosterona ;D a Mirka je sva tako nezna uprkos mishicama, u tome bash i lezi char i lepota njene lichnosti :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: Oktobar 06, 2011, 11:59:17 posle podne »


Zato ja zimi spavam sa otvorenim prozorom u toku noci. U sobi mi bude kao u ledari. Drugacije ne mogu .

... bolje smrznut nego zapušen!  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #82 poslato: Oktobar 06, 2011, 11:49:24 posle podne »

Bravo ako je tako :) najludje je to shto je u zivotu jako malo stvari vrednih nervoze, mada i reaktivnost nervnog sistema zavisi od hormona iliti medijatora emotivnih reakcija, tako da smo i fizioloshki donekle predodredjeni da reagujemo na ljude i dogadjaje na osoben nachin :) mentalno zdravlje, pored fizichkog je i jako bitno i jedan od chinilaca i uslova fizichkog zdravlja :)

... a, mozak je plastičan i podložan vežbanju, npr biofeedback... pa onda autogeni trening etc  8)
try to relax *  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #81 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:30:24 posle podne »

Eto reč po reč i stigli smo i do mentalnog zdravlja... e tu sport ima veoma važnu ulogu... znači antistresni uticaj treninga je bar za mene jedan od najvažnijih momenata...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #80 poslato: Oktobar 06, 2011, 05:53:33 posle podne »

Meni trening u ovom problemu ne pomaze...jedino mi malcice lakse kad  odem na more. ..

Mirka, isparenja morske soli i slana voda su blagotovrne za sluznicu nosa, takodje na moru je vazduh vlažniji nego kod nas... suv vazduh i predstavlja problem u zimskim mesecima u zatvorenim prostorijama zbog grejanja...  :)

Zato ja zimi spavam sa otvorenim prozorom u toku noci. U sobi mi bude kao u ledari. Drugacije ne mogu .
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #79 poslato: Oktobar 06, 2011, 05:48:03 posle podne »

Mene muci sto sam tezak emotivac i zaplacem se lako :/ Mozda sam malcice ocvsla po tom pitanju u odnosu na ranije, ali nedovoljno. Mislim da se na to ne moze preterano ni uticati.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 15 upita.