TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 08:35:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721921 puta)
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #89 poslato: Decembar 21, 2010, 10:13:49 posle podne »

ovo me je zaintrigiralo,pravilno nosenje kajsa...
kao da znamo da li ga pravilno nosimo?
ja licno nosim kajs kada radim mrtvo,mrtvo stif i cucnjeve...
da li bi trebalo jos na nekoj vezbi?
da li je tacno da kajs ne treba nositi pri izvodjenju svih vezbi jer se tada menja biomehanika tela?
inace nemam nikakve bolove...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #88 poslato: Decembar 21, 2010, 09:50:07 posle podne »

Ligamentum ingvinale...dosta vezbaca kada radi mrtvo dizanje ili veslanje u predklonu nepravilno nosi kais koji u tom slucaju vrsi pritisak i prenosi slu na taj deo umesto da zastiti taj deo.Kais drzati dovoljno nisko u tom delu.Ako ne nosis kais a osecaj bol u tom delu,onda nepravilno radis ili si ranije zradio tu povredu.

Kažeš ingvinalni ligament? Neki savet?
To sam povredio još u septembru i još uvek ne smem noge da radim kako me smara kad krenem da radim čučanj.
Imam na tom mestu malo veči limfni čvor za koji je doca rekao da je zbog lokalne upale (tipa istegnuća). Od terapije mi je preporučio mirovanje i prilično pomaže. (Sve sam bolje i bolje - valjda.) Msm, skapirao sam i ja sam da je neka spojnica zahvaljujući onim anatomskim muscle chartovima. Tu se baš sve živo spaja kod ingvinalnog kanala. (Još sam bio istripovao da je kila zbog limf. čvora. :S)

Neki savet oko toga ako imaš kako sanirati što bolje i takoĂ°e ako možeš još nešto da nam kažeš o tome bio bih vrlo zahvalan. :D

U sustini radi vezbe koje mozes i koje ne vrse pritisak na taj deo,mada stomak je centar tela i sve sile se tu lome.Budi pazljim,smanji opterecenja,pokusaj sa Animal flexom.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #87 poslato: Decembar 21, 2010, 12:58:27 posle podne »

Nema na cemu, u sustini mrtva dizanja i slicne vezbe gde se kicma jako opterecuje uopste ne preporucujem vezbacima koji nemaju poveci staz jer su mogucnosti za povrede uzasno velike.
Sačuvana
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #86 poslato: Decembar 21, 2010, 08:31:00 pre podne »

Pozdrav,
Prestani da radis tu vezbu sve dok ti neko strucan ne pokaze kako da nosis pojas (obavezan je) i kako da tacno izvodis tu vezbu kao i da te kontrolise dok to radis u pocetku.Povrede su u ovom slucaju moguce ako se to ne radi kako trbeba i mogu biti poprilicno ozbiljne.

ok hvala i tebi i marku jer sam se bas bio istripovao kao sto kaze biochemo da je neka kila...i sve napipavam vec dva dana imam li nesto tu..ali sad mi je lakse..nista hiperekstezija sa tegom i kraj...
pozdrav
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #85 poslato: Decembar 21, 2010, 01:43:11 pre podne »

Ligamentum ingvinale...dosta vezbaca kada radi mrtvo dizanje ili veslanje u predklonu nepravilno nosi kais koji u tom slucaju vrsi pritisak i prenosi slu na taj deo umesto da zastiti taj deo.Kais drzati dovoljno nisko u tom delu.Ako ne nosis kais a osecaj bol u tom delu,onda nepravilno radis ili si ranije zradio tu povredu.

Kažeš ingvinalni ligament? Neki savet?
To sam povredio još u septembru i još uvek ne smem noge da radim kako me smara kad krenem da radim čučanj.
Imam na tom mestu malo veči limfni čvor za koji je doca rekao da je zbog lokalne upale (tipa istegnuća). Od terapije mi je preporučio mirovanje i prilično pomaže. (Sve sam bolje i bolje - valjda.) Msm, skapirao sam i ja sam da je neka spojnica zahvaljujući onim anatomskim muscle chartovima. Tu se baš sve živo spaja kod ingvinalnog kanala. (Još sam bio istripovao da je kila zbog limf. čvora. :S)

Neki savet oko toga ako imaš kako sanirati što bolje i takoĂ°e ako možeš još nešto da nam kažeš o tome bio bih vrlo zahvalan. :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #84 poslato: Decembar 21, 2010, 01:40:30 pre podne »

Pozdrav,
Prestani da radis tu vezbu sve dok ti neko strucan ne pokaze kako da nosis pojas (obavezan je) i kako da tacno izvodis tu vezbu kao i da te kontrolise dok to radis u pocetku.Povrede su u ovom slucaju moguce ako se to ne radi kako trbeba i mogu biti poprilicno ozbiljne.
Sačuvana
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #83 poslato: Decembar 20, 2010, 09:45:24 posle podne »

Ligamentum ingvinale...dosta vezbaca kada radi mrtvo dizanje ili veslanje u predklonu nepravilno nosi kais koji u tom slucaju vrsi pritisak i prenosi slu na taj deo umesto da zastiti taj deo.Kais drzati dovoljno nisko u tom delu.Ako ne nosis kais a osecaj bol u tom delu,onda nepravilno radis ili si ranije zradio tu povredu.

ne nosim kais...
mislim da pravilno radim mada nije iskljucena ni varijanta da sam je jos pre zadobio..:/

da onda prekinem da radim tu vezbu?
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #82 poslato: Decembar 20, 2010, 09:13:08 posle podne »

Ligamentum ingvinale...dosta vezbaca kada radi mrtvo dizanje ili veslanje u predklonu nepravilno nosi kais koji u tom slucaju vrsi pritisak i prenosi slu na taj deo umesto da zastiti taj deo.Kais drzati dovoljno nisko u tom delu.Ako ne nosis kais a osecaj bol u tom delu,onda nepravilno radis ili si ranije zradio tu povredu.
Sačuvana
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #81 poslato: Decembar 20, 2010, 04:49:06 posle podne »

cao zoltane..imam jedan problem..
danas sam radio mrtvo dizanje i stvarno sam pazio na tehniku(pitao sam jednog proverenog da mi pokaze i gledao na netu kako se radi)..
i radio sam sa 50 kg (jer mi je taj lik rekao da ne preterujem i da sa manjom kilazom radim neko vreme)..
e sad problem je sto me u nekom trenutku pecka jedan deo kod donjih trbusnjaka sa strane...(obelezio sam na slici)

pa se bojim da ne dobijem bruh ili tako nesto...da li da prestanem da radim ili je to normalno...??

hvala unapred
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #80 poslato: Decembar 19, 2010, 04:49:32 posle podne »

Bilo je kod nas u Novom Sadu na spensu u fitness shopu.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #79 poslato: Decembar 19, 2010, 04:48:46 posle podne »

A ja nemogu naci jaku gumu nige, desi ti uzeo?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #78 poslato: Decembar 19, 2010, 04:43:10 posle podne »

Shvatam te druze,radio sam ranije tako kao ti ali sada ne jer jednostvano za to nema potrebe posto radim i sa gumom i onda pogadjam sve delove sake i prstiju.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #77 poslato: Decembar 19, 2010, 04:41:08 posle podne »

Zoki interesuje me kad radis podlakticu kljestima dal ih i obrces da bude gore sirok hvat. Ja sam primetio da mi normalan hvat jaca donje prste sake a kad u drugoj seriji obrnem hvat jaca gornje prste sake. E sad neznam dal si ukapirao sta ti pricam.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #76 poslato: Decembar 17, 2010, 01:31:13 pre podne »

Menjas ceo program ili samo vezbe? Posle koliko vremenski?

Program uskladjujem u odnosu na sezonu (off,polu sezona,takmicarska,pripreme za arm itd..)  a mnogo cesce menjam vezbe.
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #75 poslato: Decembar 17, 2010, 01:21:38 pre podne »

Menjas ceo program ili samo vezbe? Posle koliko vremenski?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 14 upita.